تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: دلایلی که کاربران رو از گنو/لینوکس به ویندوز میکشونه و

راي دهنده
106. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • کمبود بازیها و نرم افزارهای گرافیکی و طراحی برای این OS

48 45.28%
  • کمبود منابع اطلاعاتی فارسی زبان برای این سیستم عامل

31 29.25%
  • سخت بودن تنظیمات و نصب برنامه ها و خود گنو/لینوکس

41 38.68%
  • چون از اول روز ویندوز کار کردیم به باگهاش عادت کردیم!!

62 58.49%
Multiple Choice Poll.
صفحه 4 از 17 اولاول 1234567814 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 161

نام تاپيک: چرا خیلیها لینوکس رو گذاشتن ویندوز استفاده میکنن؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    In My Website

پيش فرض

من خودم تا ۱ ماه پیش تو ویندوز بودم اما الان خیلی وقته که توی لینوکسم و قصد دارم اصلا ویندوز رو پاک کنم و یه VMware بریزم ویندوز رو اون تو بیارم بالا چون دیگه زیاد باهاش کار نمیکنم

لینوکس نسخه های مختلفش از نظر من فرقی با هم ندارن به نظر من صل لینوکس همون خط فرمانش هست که همه چی داره دیگه سرویس های لینوکسی هم اکثرا خودشون یه اینترفیس هم دارن راحت میشه کانفیگ ها رو انجام داد بدون درد و خونریزی

فکر نکنم اگر کسی بخواد و اراده بکنه که بیاد طرف لینوکس زیاد سخت باشه مشکل اینه که کسی اصلا علقه نشون نمیده که بیاد طرف لینوکس

حـــــرفـه ای sudotux's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    OpenSource

پيش فرض

آقا با مورد اول نظر سنجی مخالفم .

اینهمه برنامه ی طراحی تحت لینوکس داریم یکی از یکی بهتر:

Gimp - Inkscape - Blender و ...

Gimp هزار برابر باحالتر از فتوشاپه ...

۱۰۰ ٪ تایید میشه

متاسفانه دلیل این موضوع عدم آگاهی هست . دوستانی که میگن نرم افزار های لینوکس کمه , تورو خدا یه کم تحقیق کنید بعد این حرف رو بزنید. شما احتمالا این سایت ها رو ندید :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    /

............. و دهها سایت دیگه ........ برید ببینید چقدر برنامه برای لینوکس وجود داره ! انقدر برنامه هست که سیراب میشید !!!

آخر فروم باز Creeping Death's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Where The Wild Thing Are

پيش فرض

مشکل اینه که کسی اصلا علقه نشون نمیده که بیاد طرف لینوکس
    دقیقا.

مشکل اینه که طرف لینوکس رو می بینه خوشش می یاد بعد میاد روش برنامه نصب کنه می بینه فایل های exe نصب نمی شن تازه روش نصبش هم فرق داره . و چون متاسفانه هنوز کسی درست نمی دونه که بابا لین.کس برای این ساخته نشده که شما برنامه ی دزدی و کرک شده روش نصب کنید و باز هم متاسفانه مردم ما نمی خوان قبول کنن استفاده از نرم افزار های کرک شده دزدی به حساب می یاد و اشتباهه . پس می گن لینوکس به درد نمی خوده .

از نظر این افراد حتما باید روش اون برنامه هایی که می خوان کار کنه تا بیان طرفش . wine تا یه حدودی این کار را انجام میده ولی اصالت لینوکس را زیر سوال برده . باید قبل از اینکه به طرف بگیم ((بیا این لینوکسه خیلی باحاله)) طی مدتی براشون توضیح بدیم که ساختار ویندوز و لینوکس متفاوته . اگه فلان برنامه روش اجرا نمی شه بجاش فلان برنامه را داره .
    براش توضیح بدیم که همه جا مثل ایران نیست که بری راحت با ۲۰۰۰ تومان یه برنامه ی ۵۰ دلاری را بخری.
    براش توضیح بدیم که از لحاظ فرهنگی اشتباهه بخواهیم حاصل دست رنج دیگران را رایگان استفاده کنیم .
    شاید اونوقت کمی مشتاق بشه بره ببینه اصلا لینوکس چی هست ...

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

براشون توضیح بدیم که ساختار ویندوز و لینوکس متفاوته . اگه فلان برنامه روش اجرا نمی شه بجاش فلان برنامه را داره .
    براش توضیح بدیم که همه جا مثل ایران نیست که بری راحت با ۲۰۰۰ تومان یه برنامه ی ۵۰ دلاری را بخری.
    براش توضیح بدیم که از لحاظ فرهنگی اشتباهه بخواهیم حاصل دست رنج دیگران را رایگان استفاده کنیم .
    شاید اونوقت کمی مشتاق بشه بره ببینه اصلا لینوکس چی هست ...
    با حرفهاتون موافقم ولی نه با قسمت آخر.
    اگر قرار به حاصل دست رنج دیگران باشه، دوست من برای لینوکس هم نه تنها کمتر بلکه که ۱۰۰ها برابر ویندوز زحمت کشیده شده، این تفکر که یک برنامه باید فقط به صورت نهایی و در قالب یک فایل نصب به دست مردم برسه،‌و هر آنچه در آن هست، هست و لاغیر! تفکر مایکروسافت هست. اگر نه چرا باید ویندوز ۳۰۰ دلار باشه و لینوکس خودش رو رایگان روی اینترنت عرضه کنه!
    تفکر پیشرفت با یک راه ممکن هست، بگذارین راهی که شما رفتین رو دوباره کسی نره، بلکه اوونها ادامه بدن!
    اگه مایکروسافت از بین بره ویندوز هم از بین میره!!! ولی چی باید از بین بره تا لینوکس هم از بین بره! ساده است نسل بشر!
    پس من میگم کسی که source code برنامه اش رو که شاید سالها روش زحمت کشیده رو عمومی نمی کنه! باید منتظر باشه که برنامش کرک هم بشه!(و می شه)
    چرا برنامه های لینوکس که خیلی هاشون هم قیمت دارند و ارزان هم نیستند، کرک نمی شند!
    انجاست که فرق تفکر مایکروسافتی و open source معلوم می شه.
    Last edited by taia; 19-08-2007 at 22:12.

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

واقعا ! از این لینوکس چه بدی دیدند که ترکش می کنند !

آخر فروم باز Creeping Death's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Where The Wild Thing Are

پيش فرض

منظور من رو درست نفهمیدید.ببینید افرادی که برنامه های خود را به صورت رایگان استفاده می کنند برایشان مسئله ای نیست که کسی رایگان استفاده کند و بر عکس اگه کسی بفروشد کار غیر قانونی کرده ( copyleft) اما برنامه های پولی را طبق وجدان انسانی نباید به صورت رایگان استفاده کرد . من هم اگه ویندوز اصل را می خرید با خیال راحت از آن استفاده می کردم . اما الان ویندوز اصل نیست و واقعا مجبورم از آن استفاده کنم ولی تا مدتی کوتاه ...

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

منظور من رو درست نفهمیدید.ببینید افرادی که برنامه های خود را به صورت رایگان استفاده می کنند برایشان مسئله ای نیست که کسی رایگان استفاده کند و بر عکس اگه کسی بفروشد کار غیر قانونی کرده ( copyleft) اما برنامه های پولی را طبق وجدان انسانی نباید به صورت رایگان استفاده کرد . من هم اگه ویندوز اصل را می خرید با خیال راحت از آن استفاده می کردم . اما الان ویندوز اصل نیست و واقعا مجبورم از آن استفاده کنم ولی تا مدتی کوتاه ...
    دوست عزیز متوجه منظورتون هستم، من هم از copyright حمایت که می کنم، ولی بحث اینه که چرا نباید کد سورس برنامه ها به صورت عمومی در بیاد؟
    من خودم از ویندوز اصل استفاده می کنم و براش هم ۱۱۰ دلار پرداختم، چون در دانشگاه اکثر برنامه ها روی سیستم ویندوز هست، ولی خوب هیچوقت توان ندارم برای امنیت سیستم +‌سیستم صوتی تصویری سیستم +‌ برنامه های گرافیکی +‌... مثلا مبلغ ۱۰۰۰ دلار پرداخت کنم...پس راهی نیست جز اینکه از کرک ها استفاده کنم. در حالی که اگه کد سورس این نرم افزار ها بود هیچوقت کرک نمی شدند و تنها ورژن ها آزاد اوون ارائه می شد.
    به هر جهت حرف شما هم تایید می شود.

پزشک انجمن S0R3N4's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    حزب نازی

پيش فرض

به نظر من همه ی موارد درسته

خودم من هم حدود 5-6 سال پیش سیستم خریدم از همون اوب روش ویندوز بود.کی میدونس لینوکس چیه!!!
    به نظرم عمرم رو الکی با ویندوز به هدر دادم.

داره خودمونی میشه sadeq280's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

به نظر من به خاطر این که توی ایران قانون کپی رایت اجرا نمیشه

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به نظر من به خاطر این که توی ایران قانون کپی رایت اجرا نمیشه
    یعنی ایرانی جماعت تا مجبور نباشه کاری رو انجام نمی ده؟!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •