تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 34

نام تاپيک: سوال در مورد رنگ نقره ای یا طلایی؟

حـــــرفـه ای arash_irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

دقیقا باهات موافقم من همین الان هم تو همچین وضعیتی قرار گرفتم .

جالب اینجاست کسایی که وارد به کار نیستند (مثل اکثر صاحب کارها) در این مورد توجیع نمیشن چون توی چاپ همچین چیزی رو دیدن ........بر میگردن میگن که :::::::::::هست ولی شما بلد نیستید
    عزیز من شما منظورتون اینه که یعنی یک رنگ به نام طلایی خالص وجود داره ؟؟؟؟؟
    نه این ممکن نیست من در هیچ نرم افزاری تا حالا ندیدم که یه رنگ بدون دادن متریال و یا سایه و نور و اینجور چیز ها رنگی به نام رنگ طلایی وجود داشته باشه
    همیشه و در هر حال باید از متریال و یا سایه ها و یا نور و نمیدونم استایل ها استفاده کرد و یا روش ها دیگه تا بتونید رنگ طلایی رو داشته باشین

در ضمن کی گفت شما بلد نیستین ؟؟
    خب اگر رنگ طلایی ( یعنی بدون اعمال ***** و نمیدونم استایل و سایه و نور و متریال ) هست دوست من برید دنبالش بگردین پیداش کردین کد رنگش رو هم به من بدین
    ممنون و موفق باشید
    یا حق

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

جالبه .خیــــــــلی جالبـه

آقا یه دور دیگه اون جمله رو بخون

پس این چیه که چاپ میشه؟؟؟؟
    آبی میدن ،قرمز میدن،زرد میدن،مشکی میدن آخه من اگه بک طلایی یا نقره ای بخوام باید چی بدم ، به چاپخونه چطوری بگم چی میخوام .....................

خدا آخرو عاقبت ما رو بخیر کنه

حـــــرفـه ای arash_irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

جالبه .خیــــــــلی جالبـه

آقا یه دور دیگه اون جمله رو بخون

پس این چیه که چاپ میشه؟؟؟؟
    آبی میدن ،قرمز میدن،زرد میدن،مشکی میدن آخه من اگه بک طلایی یا نقره ای بخوام باید چی بدم ، به چاپخونه چطوری بگم چی میخوام .....................

خدا آخرو عاقبت ما رو بخیر کنه
    کدوم جمله رو بخونم ؟؟
    منظورتون از چی چاپ میشه چیه ؟ مگه کار شما در نهایت اگر با فرمت TIF و با سیستم رنگ CMYK ( گر چه با RGB هم من دوستان دیدم که چاپ کردن ) باشه برای چاپ نمیتونه بره چاپخونه؟
    پیشنهاد میکنم شما یه دور مطالب رو مرور کنی و اگر خواستین میتونید اون چیزی رو که برای دانلود براتون آپلود کردم دانلود کنید و ازش استفاده کنید و خودنون ببینید نتیجه کار چی در میاد

حـــــرفـه ای aram_nfs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    یگانه شهر صاحب مقبره الشعرا

پيش فرض

فکر می کنم این بحث ها از اونجایی شروع شده که رنگی که ما توی مونیتور می بینیم با رنگی که چاپ می شه فرق داره
    و این طبیعیه
    در مورد طلائی و نقره ای دقیق اطلاع ندارم ولی سیستم چاپ cmyk توی چاپ بعضی از رنگ ها که های لایت زیادی دارند مشکل داره و نمی تونه چاپ کنه
    فکر می کنم دلیل به وجود اومدن این بحث این باشه که
    سیستم cmyk توی تولید بعضی از رنگها که های لایت زیادی دارند مشکل داره

در ضمن جدیدا یه چاپخونه که توی تهرانه به همه ی شرکتها از جمله شرکت ما نامه فرستاده بود که آقا
    ما غیر از رنگ های طلایی، رنگ های متالیک هم چاپ میکنیم مثل نقره آبی.به این صورت که بعد از چاپ یه لایه چاپ متالیک میشه.
    بعد من که باهاشون تماس گرفته بودم به من گفتندکه برای به دست آوردن این رنگها باید از کاتالوگ ما که کد ها داخلش درج شده استفاده کنی تا بتونی رنگهای نقره ای ، طلایی و... رو بدست بیاوری. اما به دلایلی پیگیر نشدم
    این امکان یعنی چاپ رنگهای متالیک با دستگاههای چاپ لیزری و شاید هم rgb ممکنه
    Last edited by aram_nfs; 18-07-2007 at 18:54. دليل: اضافه کاری

آخر فروم باز MoJtaBa.R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    rasht

پيش فرض

افشين ، يه طرح با يه بك متضاد بذار . دوستان برات طلاييش ميكنن ميگي نه امتحان كن

با حرفهايي كه زده ميشه لقمه رو اينقدر ميچرخونين كه ...

يكي اينجا بذار تا همه منظورت رو واضح داشته باشن وگرنه با دعوا مرافع چيزي حل نميشه

اينقدر هم زود جوش نيارين هي به هم بگين ن ...

کـاربـر بـاسـابـقـه saviss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

فکر می کنم این بحث ها از اونجایی شروع شده که رنگی که ما توی مونیتور می بینیم با رنگی که چاپ می شه فرق داره
    و این طبیعیه
    در مورد طلائی و نقره ای دقیق اطلاع ندارم ولی سیستم چاپ cmyk توی چاپ بعضی از رنگ ها که های لایت زیادی دارند مشکل داره و نمی تونه چاپ کنه
    فکر می کنم دلیل به وجود اومدن این بحث این باشه که
    سیستم cmyk توی تولید بعضی از رنگها که های لایت زیادی دارند مشکل داره

این امکان یعنی چاپ رنگهای متالیک با دستگاههای چاپ لیزری و شاید هم rgb ممکنه
    با اجازه:
    اصولایکسری از رنگ ها رو ماتوی چاپ نمیتونیم با ترکیب 4+1رنگ (یعنی cmyk+سفید)چاپ کنیم .....
    سال68بودفکرمیکنم که ازمن کاتالوگ رنگی خواسته شده بود که توش رنگ های کرم وهمچین چیزهائی هم بود....
    اون زمان تنها لیتوگرافی مجهز به اسکنر وخروجی ایمیج ستر لیتوگرافی مگاپس به مدیریت آقای تابان فر واقع درساختمان های اسکان بودش....اپراتورشون هم 6ماه توی انگلستان وآلمان دوره ی تخصصی رو دیده بود...
    القصه ....
    من رفتم اونجا ودرجواب سوالات من ...'گفتند که بله از نظر تکنولوزی رنگ(بصورت نوری) ومرکب ...رنگهائی هستند که نمیشه 100درصد اونهارو ازترکیب همون 4+1رنگ کذائی ساخت...
    الان هم فلسفه ابداع ماشین های چاپ 4رنگ به بالا همین هست(تا8رنگ پشت سر هم من دیدم ...البته شنیدم 12رنگش هم اومده اما فکرمیکنم بیشتر بدرد کارهای دورو میخورند)
    درواقع طراح برای چاپ این رنگ ها علاوه بر 4کانال رایج خروجی به تعداد همون رنگ های کذائی (مثل نوعی کرم-سبز کرومیک -طلائی-نقره ای و.یا رنگ های فلوئورسنت(یا به اصطلاح بازاری !!!رنگ های فسفری)!!...)برای هرکدوم از رنگ های خاص یک کانال اضافه درفایل خروجیش اضافه میکنه و برای لیتوگرافی وچاپخونه اون کانال رو تعریف میکنه که چه رنگی باید باشه(نمونه ش کارهای تذهیب ویا کارهای استاد فرشچیان وحافظ یونسکو وبعضی کتاب های خاص)که فکرمیکنم تا جائی که یادمه حافظ یونسکوروبا دستگاه 8رنگ چاپ کرده بودن یعنی 4+4رنگ...4رنگ اول همون رنگ های کلاسیک cmykبودن و4رنگ بعدی رنگ هائی بودن که قبلانمونه ش رو گفتم ....
    مادرایران خودمونو محدودکردیم به cmykولی من خودم کاری داشتم که باید نقره ای وطلائی هم توش بطور جداگانه چاپ میشد(البته نقره ای سیلور نه بلکه نقره ای آلومینیومی که مرکبش افکتی نزدیک به سیلور داره)
    مرکبی که میخواستم توایران نبود ...به کاتالوگ مرکب کارخونه ی هوستمن آلمان مراجعه کردم ...دیدم هردورو داره +همون مرکب هائی که بصورت خالص هستند...پس مجبورشدم از اون کارخونه مرکب رو تهیه کنم
    نکته دیگه هم هست که گاهی وقت ها باید مثلا نوع خاصی از رنگ ها
    مثل نقره آبی
    باید چاپ بشه...اینجا سه کار میشه کرد:
    1- ابتدا رنگ نقره ای بصورت لایه زیرکار یا بک گراند چاپ میشه ....بعدش مثلا رنگ آبی بصورت ترام بارزولوشن بالا ولی ترانسپارنسی قابل کنترل
    2-مخلوط کردن مرکب نقره ای خالص +آبی ...توی برج پنجم ماشین چاپ
    3- استفاده از مرکب خالص باهمون رنگی که میخواید ( مثل نقره آبی مثلا)از مرکبی به همین رنگ بعنوان رنگ پنجم
    ......
    راه سوم معقولانه ترولی گرونتره
    راه دوم یک راه میانه واقتصادیه اما تجربه ی خیلی زیاداپراتور ماشین چاپ رو میطلبه(آزمایش وخطا)تا به رنگ دلخواه برسید
    راه اول کم هزینه هست ولی برای طراح=لیتوگراف وچاپخونه دردسرخیلی زیادی داره
    .......
    یک موضوع دیگه هم هست که اضافه کنم :
    تکنولوژی چاپ ولیتوگرافی توی دنیا خیلی پیشرفت کرده طوریکه من کارای 4رنگی رو دیدم که تونستن باهاش چیزی شبیه نقره ای وطلائی (نه عینا بلکه شبیه)رو چاپ کنن وبا افکت uvاین تصویر رو در ذهن بیننده ایجاد کنن که این ها همون هستن ....دراینمورد هم باز طراح+لیتوگراف و چاپخونه ارتباط خیلی هماهنگ باید داشته باشن +تجربه ی خیلی بالا
    ودر خاتمه ....اگر مشتری اصرار به چاپ نقره ای (سیلور ویا طلائی gold)بصورت 100در100داشته باشه (به شرط اینکه کار دارای ترام بارزولوشن بالاتراز50تاحداکثر100نباشه... (بیشتر کار یکدست )میشه طلاکوبش کرد
    مثل جلد سررسیدمثلا
    ======================
    پیشنهاد:
    الان دو تاپیک استیکی هست درموردچاپ وموضوعات مربوط به اون....یکیش تاپیک نصفه نیمه ی پدرام هست ویکی دیگش تاپیک شاهین خان
    ا این تاپیک رو میشه اون تاپیک ها ادغام کرد که بشن یک تاپیک عمومی مباحث مربوط به چاپ
    بدون اینکه مشکلی پیش بیاد
    اینجوری مباحث بهتر وراحتتر دنبال میشن ...ضمن اینکه نتیجه ی این تاپیک توی اون تاپیک ها هم بدرد میخوره وبالعکس
    ===============================

afish_roshجان امیدوارم جواب سوال رو که ازم پرسیدی پیداکرده باشی...جواب سوال دومتون رو هم چشم فرصت کنم میدم
    Last edited by saviss; 18-07-2007 at 20:05.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ساویز جان دستت درد نکنه واقعا مطالب جامع و کاملی بود

اما یه سوال؟؟؟؟

میشه بفرمایی حالا اگه این رنگ رو توی بیرون دستگاه ساختیم و وراد دستگاه چاپ کردیم چه جوری به سیستم چاپ بفهمونیم که این رنگی که توی تانک فلان هست چه رنگیه و برای چاپ چه نقاطی باید استفاده بشه؟

در ضمن این دستگاههایی که فرمودی که دارای رنگ هایی با های لایت های مختلفی از خاکستری هستن فکر می کنم زیاد عمومی نباشن و فقط در کارهای چاپی خاص به کار می رن

آخر فروم باز MoJtaBa.R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    rasht

پيش فرض

نه مثل اينكه پست 4 رو نخوندي

بابا جان افشين ميخواد كمك كنينش تا اين تركيب رنگي رو تو مونيتورش به مشتريهاش القا بكنه

فكر كنم بازم جا داشت همه دستگاهها رو با تركيباتش نام ميبردي ، تست معلوماته يا كمك ...؟؟؟

بهتره قبل پاسخ سوالش رو تو پست 4 كه دقيقا به چگونگي ايجاد برميگرده ميخوندين

منظورم از اين جمله با همه هست

کـاربـر بـاسـابـقـه saviss's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    Far far away

پيش فرض

aram_nfsجان جواب شما رو از آخرمیدم:
    در ضمن این دستگاههایی که فرمودی که دارای رنگ هایی با های لایت های مختلفی از خاکستری هستن فکر می کنم زیاد عمومی نباشن و فقط در کارهای چاپی خاص به کار می رن
    ببینین ....این کاره یک دستگاه خاص نیست ..بلکه شما توی همون سیستم چاپ ....شاید بهترباشه یکجور دیگه بگم:
    درمورد تکنولوژی چاپ که بحثش مفصله و بمانه برای بعد...اما سیستم چاپ افست سنتی(یا باصطلاح روتین)مبتنی بر ترکیب مشخصی از 4رنگcmykبود (که مطمئنم تااینجاش رو خودتون بهتر وارد هستین)دراصطلاح چاپ به هرواحد چاپ رنگ ماشین چاپ ...میگند برج چاپ ...مثلا ماشین اسپیدمستر4رنگ دارای4برج چاپ برای چاپ رنگ های سایان+مجنتا+یلو+بلک هست ..پس تااینجا هربرج چاپ وظیفه ش فقط چاپ رنگی هست که بهش اختصاص داده شده مثلا برج سایان رنگ سایان رو چاپ میکنه (یعنی زینکی روش بسته میشه که محتوی نقاطی هستند که باید سایان چاپ بشن و....الی آخر)حالا درصد کنتراست ویا شدت وضعف مقداراین رنگ توی طرح رو دیگه لیتوگرافی وطراح تعیین میکنه (البته رزولوشن همون مثلا300هست ولی عوامل دیگه ای اون کنتراست رو تعیین میکنن)حالا برگردیم سرموضوع خودمون:
    بعدها دیدندکه بعضی رنگ هارو نیاز داریم که چاپ کنیم ...که با ترکیب این 4رنگ بدست نمیاد..اما درکنارشون به همون چهاررنگ اصلی هم نیاز هست ...اما دستگاه چاپ ما که 4برج چاپ بیشترنداره ؟؟؟پس اومدند وبرج پنجم ...برج ششم وووورو اضافه کردن (به مبحث ورنی زنی وبرج مخصوص ورنی کاری نداریم فعلا) درنتیجه ماشین هائی اومدن که از 4رنگ به بالا بودن ...به اصطلاح برای رنگ مکمل ویا رنگ جداگانه.....(البته کاربردهاش بیشتره اما فعلا مبحث ما این هست)
    پس نتیجه ی سوال دوم شما اینه:
    دستگاه خاصی برای چاپ رنگ های خاص نیاز نیست ..بلکه تنها کاری که باید کرد اینه که اون رنگ خاص رو به یکی از 3روشی که قبلا عرض کردم (حالا یا بعنوان رنگ چهارم ببعد ویا بصورت یک رنگ دیگه به یک ماشین چاپ معمولی اضافه کرد)درواقع شما میتونید بایک ماشینGTOتک رنگ (یعنی دارای یک برج چاپ تنها) تا 100رنگ هم چاپ کنید اما هر رنگ وهرزینگ رو باید یکی بعد از دیگری چاپ کنید....درواقع ماشین های 4رنگ ببالا برای سرعت ودقت بیشتر کار هستند وگرنه یک اپراتور ماهر میتونه بایک ماشین ساده تک رنگ که عرض کردم ..تا100رنگ رو بصورت یکی بعدازدیگری چاپ کنه ونتیجه ش با یک ماشین100رنگ(فی المثل)فرقی نکنه
    حالا جواب سوال اول شما:
    میشه بفرمایی حالا اگه این رنگ رو توی بیرون دستگاه ساختیم و وراد دستگاه چاپ کردیم چه جوری به سیستم چاپ بفهمونیم که این رنگی که توی تانک فلان هست چه رنگیه و برای چاپ چه نقاطی باید استفاده بشه؟
    شما نیازی نیست که برای ماشین چاپ چیزی رو تعریف کنید...ماشین همون ماشینه فرق نمیکنه(البته از 4رنگ ببالا فقط کافیه مرکب رو عوض کنید)
    کافیه درمورد رنگ های خاص که بهشون اشاره کردم ...درخروجی فایلتون یک کانال رنگی منفرد(تکی)واضافه بر 4رنگ اصلی برای لیتوگرافی بفرستید.....این کانال رنگ نباید هیچ ترکیبی از 4رنگ قبلی باشه .......بهتر میدونم که اون بصورت یک چنل یا همون کانال حتی مشکی اضافه برای لیتوگراف بفرستید .. حتی نیازی نیست که رنگ نقره ای بهش بدید ..به لیتو گراف توضیح بدید که باید برای این کانال رنگ یک زینگ مجزا (بدون دخالت رنگ های استانداردCMYKبیرون بده)درواقع شما دارید یک رنگ جدید رو برای لیتو گراف تعریف میکنید...بدون اینکه لازم باشه این رنگ رو از سیستمCMYKبکشه بیرون.....
    اینجاهست که منظورم از هماهنگی بین طراح ولیتوگراف مشخص میشه...
    شما 4 کانال CMYKرو بهشون میدید+(بایک یا چند کانال مستقل واضافه)...بعد به لیتوگراف میگید کانال4+1(یعنی شماره 5مثلا)میشه نقره ای....والی آخر...
    اون برای شما کانال4+1رو یک زینک جدا میگیره ...بدون دخالت 4رنگ اصلی...
    بعدش شما زینگ هارو میدید چاپخونه...ومیگید این 4تای اصلی (حالا ترتیب چاپشون چه جورباشه ؟بستگی به کانال پنجم شما داره)...واین هم زینگ پنجم ویا ششم ...وغیره...اونوقت هست که چاپخونه باید ترتیب وترکیب رنگ های شمارو مشخص کنه ....
    واین هیچ ربطی ونیازی به دستگاه خاص چاپ ویا چیز دیگه ای نداره ....یکجورهائی مثل خوردن یک ساندویچ بانون اضافه هست...حالا میخواد استیک باشه میخواد چیز برگر
    ============
    ویرایش:
    نه مثل اينكه پست 4 رو نخوندي

بابا جان افشين ميخواد كمك كنينش تا اين تركيب رنگي رو تو مونيتورش به مشتريهاش القا بكنه

فكر كنم بازم جا داشت همه دستگاهها رو با تركيباتش نام ميبردي ، تست معلوماته يا كمك ...؟؟؟

بهتره قبل پاسخ سوالش رو تو پست 4 كه دقيقا به چگونگي ايجاد برميگرده ميخوندين

منظورم از اين جمله با همه هست
    این پست motamed جان رو الان دیدم
    ببخشیدmotamedجان
    انگار اشتباهی نوشتم مطالب قبلیمو
    شرمنده
    ضمنا مبحث نور یک چیزه ومبحث رنگ چیز دیگه
    رجوع کنید به کتاب های فیزیک نور وغیره
    Last edited by saviss; 18-07-2007 at 22:29.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ساویز جان واقعا دستت درد نکنه خیلی روشنم کردی. من دستگاه چاپ رو با پرینتر اشتباه گرفته بودم برای همین این سوال پیش اومد.
    ازت واقعا ممنونم

معتمد جان
    اینجا جمع نشدیم برای اینکه مشکل یکی دو نفری که سوال دارن رو حل کنیم یا به قول شما تست معلومات بدیم اینجا جمع شدیم که اطلاعاتمون رو به اشتراک بزاریم و ازش استفاده کنیم و فکر می کنم این روش بهترین روشه که به کار می ره.
    فکر می کنم افشین جان هم همین قصد رو داشتن که بتونن اطلاعاتی در مورد رنگهای طلائی و نقره ای بدست بیارن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •