تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 34

نام تاپيک: سوال در مورد رنگ نقره ای یا طلایی؟

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

من ميگم نميشه ديگه . توي كامپيوتر نميتوني طلايي تخت ببيني . ( الان اعصاب بچه ها خورد ميشه منو له ميكنند. )

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

من ميگم نميشه ديگه . توي كامپيوتر نميتوني طلايي تخت ببيني . ( الان اعصاب بچه ها خورد ميشه منو له ميكنند. )

با اینکه اینهمه بحث شد هیچکدوم یه جواب منطقی ندادین .
    پسره خوب خلاصه یه فایلی رفته برای چاپ ،
    اون چه رنگی بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟ که حالا شده طلایی

( الان اعصاب بچه ها خورد ميشه منو له ميكنند. )

حرفه خوبی نزدین. اگر نیاز به جواب نداشتم ،سوال نمیکردم

حـــــرفـه ای aram_nfs's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    یگانه شهر صاحب مقبره الشعرا

پيش فرض

کارتم تموم شده بود از بحث عقب موندم

همونطور که خودت هم اول کار گفتی رنگ های طلائی و نقره ای در واقع در اثر نور به وجود می یان

نه فقط رنگ طلائی و نقره ای بلکه تمام رنگهای متالیک اینجوری هستن. یعنی برای به وجود آوردنشون فقط داشتن رنگ زمینه کافی نیست بلکه این درخشنگی که در مقابل نور دارن این ماهیت رو بهشون می ده.

مثلا برای ایجاد رنگ نقره ای از خاکستری به همراه سایه های سفید استفاده می شه.

توی محیط های دو بعدی مثل فتوشاپ باید برای اینکه این حالت رو توی بینندتون القا کنین که این رنگ طلائی یا نقره ای هستش باید از شبیه سازی استفاده کنی یعنی با سایه ها و نورهایی که خودت می سازی این حالت رو ایجاد کنی.

ولی توی محیط های سه بعدی مثل 3dsmax می تونی با انتخاب رنگ زرد و تعیین نوع متریالت رنگ طلائی رو شبیه سازی کنی البته فکر می کنم نبود این امکان توی فتوشاپ یه نقص باشه آخه این امکان توی word وجود داره منظورم تعیین نوع متریال هستش

آخر فروم باز MoJtaBa.R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    rasht

پيش فرض

سلام افشين جان آقا عصباني ميشي چرا

اگه عصباني نيستي : تو مواقعي كه من آلبوم ديجيتال ميخواستم چاپ كنم (البته بر روي گلاسه نه كوتد )

برا اينكه شبيه چاپ ديجيتال كه بر روي متاليك يا گولد يا سيلور كارم در بياد و به اصطلاح مشتري نپره

از photo filter >deep yellow استفاده ميكردم با درصد 78 اينطوري وقتي مثلا رو عكس عروس filter (فقط) ميگرفتم رنگ طلايي هم تو مانيتور داشتم و هم در چاپ
    البته ميدونم كه ميدوني اين دو بايد بالاي 85 درصد با هم سينك باشه برا همين هيچ آرايش عروس بهم نميخورد

شنيدي كه ميگن پلات نميتونه رنگ طلايي در بياره ولي من 5 تا از آلبومهاي اسي بابايي رو درآوردم

نميدونم اينها كمك ميكنه بهت يا نه اگه نه شرمندتم ( مجتبي )

حـــــرفـه ای arash_irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

سلام دوستان
    خب شما سوالتون هم یکمی گنگ هستش دوست من
    ببینید یه چیز کلی عرض میکنم خدمتتون ما اگر جسمی به نام طلا نداشتیم آیا رنگی به نام طلایی داشتیم؟؟

خب جواب که معلومه :: نه !!
    خب در مورد هر چیزی بشر از محیط اطراف خودش درس میگیره و بعد با استفاده از تخیلات خودش و همینطور تجربیات دیگران و خودش دست به اختراع میزنه و یا در محدوده گرافیک شخصیت و یا طرح های جورواجور خلق میکنه

اگر شما خودتون هم یه سری به طلا فروشی ها بزنید میبینید که از طلاهای موجود در طلافروشی باز هم چندین و چند رنگ استفاده شده

به دست آوردن رنگ طلایی همیشه در کمک گرفتن از رنگ های نزدیک به رنگ های طلایی ( رنگ های طلایی : چون معمولا همون رنگ ها هم از نظر شماره همیشه با هم فرق میکنند یعنی اینکه رنگ طلایی خودش میتونه چندین شماره رنگ داشته باشه ) مسجل هست یعنی اینکه ما اگر در برنامه فوشاپ بخواهیم رنگ طلایی درست کنیم خب معلومه که با رنگی که در پالت رنگ ها هست نمیتونیم چنین رنگی داشته باشیم
    چرا ؟ مگر تو اون پالت ما قادر به درست کردن میلیونها رنگ نیستیم ؟
    بله درسته ما میلیون ها رنگ داریم ولی به هیچ عنوان شما رنگ به نام رنگ طلایی و یا نقره ای ندارین
    خب چرا ؟
    همون جور که استادتون فرمودند رنگ طلایی همیشه با استفاده از نور و یا در برنامه فتوشاپ با استفاده از Style ها قابل تعریف هستش و یا در برنامه های سه بعدی و یا دیگر برنامه ها با دادن متریال میشه ساخت

اگر منظور سوالتون رو متوجه نشدم شما به بزرگی خودتون ببخشید من از سوال شما و صحبت های که در این تاپیک شده منظور رو اینجور متوجه شدم
    در کل رنگ طلایی رنگی نیست که شما در پالت رنگ ها دنبالش بگردی عزیز همیشه باید بنا به نیاز شما رنگی نزدیک به رنگ طلایی اعمال و با تکنیک هایی که خودتون هم میدونید به اون رنگ نزدیک بشید

و آخرین نکته این که : همیشه در کار کامپیوتری نتیجه مهم هست چون بعد از نتیجه رویت و استفاده برای چاپ و یا استفاده در فیلم همون چیز رو که دیدیم میتونیم داشته باشیم و مهم نیست در پشت صحنه شما چه کار کردین که به این نتیجه رسیدین

برای اینکه بهتر موضوع رو متوجه بشید یه سری استایل آماده رو براتون قرار دادم میتونید دانلود کنید

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    حجم : 2 مگابایت
    نمونه کارهای زیر هم داره

ممنون و موفق باشید
    یا حق

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

نميدونم اينها كمك ميكنه بهت يا نه اگه نه شرمندتم ( مجتبي )[/quote]

دشمنت شرمنده (دستت درد نکنه )

آخر فروم باز MoJtaBa.R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    rasht

پيش فرض

سلام دوستان .... و آخرین نکته این که : همیشه در کار کامپیوتری نتیجه مهم هست چون بعد از نتیجه رویت و استفاده برای چاپ و یا استفاده در فیلم همون چیز رو که دیدیم میتونیم داشته باشیم و مهم نیست در پشت صحنه شما چه کار کردین که به این نتیجه رسیدین
    ممنون و موفق باشید
    یا حق

اين طور كه شما ميگين كه مهم نيست ، چرا مهمه اونم برا كسايي كه ميخواين كاراي تبليغاتي بكنن كه رنگ متاليك يا رنگ طلايي توش باشه مثل جواهرات و بعضي از ادوكلنها كه يه قسمتيشون به اين رنگهان
    طرف تا رنگ دلخواه رو نبينه تو مونيتور كه برا چاپ ok نميده

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

اين طور كه شما ميگين كه مهم نيست ، چرا مهمه اونم برا كسايي كه ميخواين كاراي تبليغاتي بكنن كه رنگ متاليك يا رنگ طلايي توش باشه مثل جواهرات و بعضي از ادوكلنها كه يه قسمتيشون به اين رنگهان

دقیقا باهات موافقم من همین الان هم تو همچین وضعیتی قرار گرفتم .

جالب اینجاست کسایی که وارد به کار نیستند (مثل اکثر صاحب کارها) در این مورد توجیع نمیشن چون توی چاپ همچین چیزی رو دیدن ........بر میگردن میگن که :::::::::::هست ولی شما بلد نیستید

حـــــرفـه ای arash_irani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

دوست من شما نگرفین من چی گفتم فکر میکنم کامل نخوندین مطلب رو
    در کار تبلیغاتی و یا هر چیزدیگه نتیجه مهم هست روش مهم نیست
    اگر در روش 1 نتیجه بهتر شد همون روش برای اون کار خوبه ولی اگر در کار دیگه روش 2 برای اون کار خوب بود همون نتیجه و همون روش مناسب همدیگر هستند
    در کل د کار گرافیکی نتیجه کار که د آخر به دست میاد مهم هست مثلا در یک فایل PSD شاید 20 لایه هم داشته باشیم ولی در پایان نتیجه کار (فایل رویت شده نهایی ) برامون مهم هست

ممنون و موفق باشید
    یا حق

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

طلايي همونطور كه خودتون گفتيد وميدونيد بدون نور وسايه معنايي نداره.

پس ما رنگي بنام طلايي تخت نداريم ونديديم . ديديد ؟ پس براي بكگراند كردن هم بايد از نور وسايه استفاده كنيد ورنگ تخت بي معناست.

من جدی نگرفتم یعنی چی (ما رنگی به نام طلایی تخت نداریم و ندیدیم)؟

[quote=aram_nfs;1322071]

نه فقط رنگ طلائی و نقره ای بلکه تمام رنگهای متالیک اینجوری هستن. یعنی برای به وجود آوردنشون فقط داشتن رنگ زمینه کافی نیست بلکه این درخشنگی که در مقابل نور دارن این ماهیت رو بهشون می ده.

مثلا برای ایجاد رنگ نقره ای از خاکستری به همراه سایه های سفید استفاده می شه.

توی محیط های دو بعدی مثل فتوشاپ باید برای اینکه این حالت رو توی بینندتون القا کنین که این رنگ طلائی یا نقره ای هستش باید از شبیه سازی استفاده کنی یعنی با سایه ها و نورهایی که خودت می سازی این حالت رو ایجاد کنی.
    [/quote]

ببینید یه چیز کلی عرض میکنم خدمتتون ما اگر جسمی به نام طلا نداشتیم آیا رنگی به نام طلایی داشتیم؟؟

همون جور که استادتون فرمودند رنگ طلایی همیشه با استفاده از نور و یا در برنامه فتوشاپ با استفاده از Style ها قابل تعریف هستش و یا در برنامه های سه بعدی و یا دیگر برنامه ها با دادن متریال میشه ساخت

در کل رنگ طلایی رنگی نیست که شما در پالت رنگ ها دنبالش بگردی عزیز همیشه باید بنا به نیاز شما رنگی نزدیک به رنگ طلایی اعمال و با تکنیک هایی که خودتون هم میدونید به اون رنگ نزدیک بشید

يكي بياد نتيجه گيري كنه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •