تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 3 اولاول 123
نمايش نتايج 21 به 27 از 27

نام تاپيک: ولتاژ و حداکثر جریان خروجی usb کامپیوتر چه قدر است ؟؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

دوست عزیز پورت های USB دارای سیستم محافظت در برابر جریان غیر مجاز هستن.
    و نکته دیگه این که در بعضی از کیس های خانگی برای این که برق USB در حالتی که کامپیوتر خاموش است، وصل باشد از برق S-5 Volt پاور استفاده میکند، که دارای جریان خروجی بسیار پایینی است .
    در این حالت محدودیت های جریانی بیشتری بر روی پورت های USB اعمال میشود.(شما میتوانید از روی مادربرد انتخاب کنید USB از کدام خروجی 5 ولتی پاور استفاده کند. با استفاده از جامپر تنظیم میشود.)

2. این کاربر از pishroelectronic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

منظورت از جامپر یعنی روی مادر برد جامپر قرار میگیره؟ و در این زمینه من تنظیمات بایوس رو هم چک کردم همچین گذینه ای نداره که بشه ولتاژ رو تغییر داد ولی گذینه ای که فرمودین در شرایط خاموش خروجی میده که میشه مثلا موباید رو شارژ کرد رو قبول دارم و داره اما تست ولتاژ رو نمیدونم چطوری انجام بدم یا چطوری کم کنم یا زیاد کنم
    که بعید هم میدونم بشه کمو زیاد کرد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2017

پيش فرض

سلام آقای شکیبا عزیز ، جامپر بر روی مادر برد به صورت سخت افزاری است. اگر User manual مادر برد را مطالعه کنید . میتوانید جای آن را پیدا کنید.
    در ضمن ولتاژ USB همیشه 5 ولت ثابت است ، و شما نمی توانید آن را تغییر دهید. صحبت ما بر روی جریان USB است.
    اگر کیس شما در حالت خاموش موبایل شارژ می کند، پس جامپر در حالت S-5 Volt می باشد.
    خروجی S-5 Volt پاور کیس حد اکثر 1 آمپر است.(این حالت برای آن نیست که شما موبایل شارژ کنید. برای آن است که، مثلا: موس شما در حالت خاموش برق دار باشد ، و اگر از بایوس تنظیم کرده باشید با کلیک موس کامپیوتر روشن شود.)
    اگر بخواهید از usb جریان زیادی بگیرید باید با جامپر از 5 ولت اصلی پاور استفاده کنید.(در این حالت با خاموش شدن کامپیوتر برق USB قطع می شود.)
    دوست عزیز یک نگاهی به user manual های مادر برد های مختلف انداختم ، همه این جامپر را ندارند شما هم چک کنید.
    اگه این جامپر موجود نیست چک کنید ببینید کدام خروجی USB در حالت خاموش کار نمیکند . (از همان Usb برای جریان های بالا استفاده کنید.)

5. این کاربر از pishroelectronic بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

اما تست ولتاژ رو نمیدونم چطوری انجام بدم یا چطوری کم کنم یا زیاد کنم

سلام
    یک سیم یو اس بی مثل سیم شارژر موبایل بیارید
    اون سرش که به موبایل وصل میشه رو ببُرید و سبمهاش رو جدا کنین
    اون سرش رو بزنین به پورت یو اس بی کامپیوتر
    با ولتمتر ولتاژ رو اندازه بگیرین

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

در حالت sleep هم همینطوره ؟
    کیبورد من usb هست و با نوسان برق مثل روشن کردن لامپ از حالت sleep سیستم و روشن میکنه .
    میتونم یو اس بی رو در این حالت قطع کنم ؟

پروفشنال afceaglee2013's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

عید همگی مبارک
    -----------------------------------------------------------
    سپاس از بحث واقعا مفید شما ؛ و واقعا از راهنمایی های شما منم استفاده کردم
    دوستان من یه مشکلی دارم که هزینه زیادی برام داشته و هر تعمیراتی مراجعه کردم نتونست کارمو راه بندازه
    من از موس یو اس بی استفاده میکنم و وقتی چند فایل رو درگ میکنم و میخوام از پوشه به پوشه کناری مثلا انتقال بدم بین راه کلیک چپ قطع و وصل میشه و این عملیات انجام نمیشه و برای باز کردن درایو یا پوشه یا فایل نمیتونم راحت با موس کار کنم و ممکنه برای یک کلیکی که من میزنم 4 یا 3 کلیک بزنه در کل اینطوریه که کلیک چپ خیلی سریع و تعدادی فراتر از اون کلیکی که من میزنم میزنه و واقعا کار کردن باهاش برام سخت شده و مجبور شدم از تنظیمات موس جای کلیک چپ و راست رو عوض کنم و مشکلم حل شد اما اینطوری که نمیشه برای همیشه کار کرد حدس من این بود که ولتاژ یو اس بی کمتر یا بیشتر از حد نرمال خودش میتونه باشه که برای تعداد هشت موس که من خریدم این مشکل پیش اومده حتی چند روز پیش مادر برد و سی پی یو سیستم رو تغییر دادم اما هنوزم این مشکل رو دارم و الان مطمئنم که مشکل از پاور سیستمه هر تعمیراتی که رفتم گفتن پاور سیستمت خیلی عالیه و فعلا چاره ای ندارم جز اینکه از موس پی اس 2 استفاده کنم و به دوره زغال سنگ برگشتم و در آخر هم اینو بگم که من از سیستم زیاد کار میکشم و گاهی ممکنه دو روز یا یک هفته طول بکشه که من سیستم رو ری استارت کنم
    ممنون میشم اگه کسی در این مورد بتونه کمکم کنه بازم سپاس

این مشکل چندبار کلیک کردن رو من هم داشتم ولی برای من از قطعی سیم ماوس بود که محلشو با امتحان و خطا پیدا کردم (معمولا جاهایی که سیم خم میشه)
    ولی شما میگید با چند ماوس امتحان کردید و ماوس ها تو سیستمای دیگه مشکلی ندارن
    من احتمال میدم پورت یو اس بی شما اگر پشت سیستم هست احتمالا لحیمش مشکل داره یا اگه جلوی سیستمه سیمهاش مشکل دارن ..
    از پورت ماوس تا جایی که به مادربورد وصل میشه چک کنید اگه سیمه سیمشو عوض کنید اگه لحیمه یمقدار لحیم بهش بزنید .. فقط خیلی احتیاط کنید موقع لحیم روی مادر بورد که کلا بفنا نره چون قطعات خیلی ریزی دارن که ممکنه آسیب ببینن

بعید میدونم از کم و زیاد شدن ولتاژ باشه چون ولتاژ ها توسط مادر بورد و پاور معمولا تست میشن (مگر اینکه خیلی درپیت باشه) و کمترین افزایش و کاهشی باعث اختلال کل سیستم میشه .. 5 ولت ماوس مستقیم از 5 ولتی میاد که کل سیستم باهاش تغذیه میشن (سر راهش هاب یو اس بی و .. قرار داره) منظورم اینه که اگه 5 ولت پاور مشکل داشته باشه همه جای سیستم بهم میخوره مخصوصا مادر بورد
    Last edited by afceaglee2013; 27-03-2017 at 11:23.

9. 2 کاربر از afceaglee2013 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 3 از 3 اولاول 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •