من وقتي ميخواستم مانيتور لامپي ال جي مو عوض كنم خيلي تحقيقات جامعي درين زمينه كردم چون نظرم اين بود كه براي كساني كه نميخوان لب تاب داشته باشن خريد ال سي دي مرغوب يك نوع سرمايه گذاري دراز مدته.چند ماهيم تو تموم سايتها گشتم و جداولي رو براي خودم درست كردم.با تموم دوستانيم كه به نوعي شركت كامپيوترداشتن يا مهندسش بودن مشورت كردم.به اين نتيجه رسيدم كه سوني اگرچه قيمتش گرونه ولي ارزششو داره ورو دستش نيومده.اما لامپيها همون ال جي بهترينه.ال سي دي ال جي تصويرش پرش داره و ممكنه پيكسل سوخته داشته باشه كه فروشندگان ال جي اجازه تست با نرم افزارdead pixcleرو بهتون نميدن و اگه پيكسل مرده ايي از شانستون داشته باشه يعني پولتونو ريختين تو جوب.كيفيت و رزولوشني كه سوني داره اصلآ قابل قياس با مدلهاي ديگه نيست.من قصد داشتم 19اينچ بخرم اما ترجيح دادم 17 باشه با كيفيت برتر.اولش رفتم سراغ سوني هاي استوك 19.اما باورتون نميشه كه تو علائ الدين وقتي به انبار استوكها رفتم وديدم چطور با لگد كارتونهارو اينورواونورميكنن عطاي بزرگيشو به لقاش بخشيدم.الانم يه سوني 17 اينچ dviدار گرفتم به مبلغ 480 تومن و وقتي به تصويرش نگاه ميكنم لذت ميبرم و از انتخابش كاملآ راضيم.اما اگه قيمت براتون مهمه ميتونيد دنبال گزينه هاي بهتري از ال جي باشيد.چون تا چند تا پيكسل سوخته رو گارانتي نميده.و بعدازخريدفروشنده ميگه هيچ ربطي به من نداره برو شركتي كه گارانتيش كرده.اما اگه بين سوني و ال جي حق انتخاب داشته باشيد در مورد سوني شك نكنيد.