تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 11 از 11

نام تاپيک: فيزيك كوانتوم : تصور كن!

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

این چیزا بیشتر به متا فیزیک می خوره.به فیزیک کوانتوم چه ربطی داره؟!!فیزیک کوانتوم تو تئوریهای فیزیکی خودش مونده حالا اومده تو عرصه متا فیزیک!نمی دونم چرا جدیدا همه سعی دارن همه چی رو علمی جلوه بدن.قانون جذبو ... تا اونجا که من می دونم توسط فیزیک اثبات نشده.حتی در حد یه تئوری خوب هم باهاش برخورد نمی کنن که ادم دلش خوش باشه.اگه منبعی چیزی دارید که این چیزها رو یا علم ریاضی یا فیزیک ثابت می کنه بگید.ولی اینکه من به یه چیز فکر کنم تمام کاءنات جمع می شن تامن به هدفم برسم یه کم مسخره است.ممکنه تا حدودی درست باشه.ولی دیگه نه هر چی.مثلا من الان با تمام نیرو و انر÷ی بخوام یه پ تاپ داشته باشم از آسمون برام می اد؟!!تنها چیز عجیبی که تو فیزیک کوانتوم یه کم شبیه متا فیزیک هست و هنوز هم فکر کنم توجیه علمی نداره همون اصل مکملیت بوهر هست که نتیجه اصل عدم قطعیت هایزنبرگ هست که می گه شما وقتی به یک الکترون یا فوتون نگاه می کنید ماهیتش رو تغییر می ده بواسطه اینکه شما دارید مشاهده می کنید و نه چیزی بیشتر.یعنی فقط کافیه شما به یک الکترون نگاه کنید تا از خاصیت موجی به ذره بره و بر عکس.البته اونم نه در هر موقعیتی.تو آزمایشات خاص.البته نمی دونم شاید الان توجیه هم براش باشه.یا شاید هم این قانون جذب و ... به این شدتی که شما می گید نیست اگه علمی ثابت شده باشه

2. این کاربر از amin666 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •