تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 140

نام تاپيک: آموزش تصویری راه اندازی Domain Controller : دومین کنترلر

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

12 آموزش تصویری راه اندازی Domain Controller : دومین کنترلر

چون کاربران Dialup هم داریم به جز آموزش نصب AD توی سایر مطالب کد عکس ها رو ضمیمه کردم.

در ضمن جا داره همین جا از استاد عزیزم آقای افشین ذریه تشکر کنم.

---------------------------------------------

خوب با توجه به درخواست دوستان سعی کردم آموزشی رو در این زمینه به صورت تصویری قرار بدم.البته همونطور که قبلا هم اشاره کردم نصب و راه اندازی Domain نیاز به دانش کافی در این زمینه داره بنابراین از توضیح قسمت های که ضروری نیستند خودداری میکنم و در بخش هایی که نیاز به توضیح یا تغییر خاصی باشه توضیح خواهم داد در غیر اینصورت بقیه موارد -فیلدها و ... به صورتی که در شکل مشاهده میکنید خواهد بود.

نکته مهم : در این سناریو چون DNS Server هم به همراه Active Directory بر روی یک کامپیو تر نصب میشه می بایست در تنظیمات ای پی آدرس سرور Preferd DNS Server را ای پی 127.0.0.1 قرارا دهیم.

اولین قدم:نصب ویندوز 2003 سرور

بعد از نصب و اعمال تغییرات لازم از جمله IP Address ها ساعت کامپیوتر و .. از منوی استارت Run را باز کرده عبارت زیر را برای شروع Wizard راه اندازی DC آغاز میکنیم CPROMO.exe

خوب طی شکل مراحل رو تا شکل 4 ادامه میدیم.

همونطور که در این شکل ملاحضه می کنید باید DomainName رو برای شبکه انتخاب کنید که من Secure.Local رو انتخاب کردم

نکته : از انتخاب پسوند های Root نظیر com , net , org و ... خودداری کنید .پسوند های متداول برای شبکه های خصوصی عبارتند از local , Private , Home و ...

در بخش بعدی NetBios Name هست که خود wizard انتخاب میکنه.و تا آخر Wizard همه مراحل رو طبق شکل طی کنید فقط در قسمت Restore password mode یک پسورد دلخواه انتخاب کنید.

نکته قبل از اینکه Next آخر رو بزنید سی دی ویندوز 2003 رو در سی دی رام قرار بدید.

سپس تا اتمام نصب که یک اخطار مبنی بر Restart کردن سیستم ظاهر میشه صبر کرده بعد سیستم رو Restart کنید.

نکته : بعد از Restart کردن پروسه Preparing for Network Connection زمانی در حدود 5 دقیقه به طول خواهد کشید

فعلاتا اینجا سرور ما به یک Domain Controller تبدیل شده.

خوب حالا نوبت Join کردن کامپیوتر کاربران به Domain هست .برای این منظور ابتدا به بخش Administrative Tools رفته و گزینه Active Directory Users and Computers رو باز میکنیم سپس از مسیری که در شکل های زیر نشان داده شده یک Username برای هر کاربر ایجاد میکنیم.

خوب بعد از ایحاد username از طریق نشان داده شده با استفاده از کاربر Administrator دومین تمامی کامپیوتر ها رو Join به دومین میکنیم.

نکته : قبل از Join کردن کامپیوتر ها به دومین می بایست ای پی آدرس Preferred DNS Server کاربران را ای پی آدرس سرور DC قرار رهیم در غیر اینصورت کاربران قادر به Join شدن به دومین نخواهند بود.

بعد کامپیوتر را Restart کرده کاربران با استفاده از Username ای که در Active Directory برای آنها ایجاد کرده ایم Log On میکنند و به عبارتی Log On to Domain
    خسته نباشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه sajadlog's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

[جالب بود ولی واسه هر کسی نیست واسه سرور ها است.

حـــــرفـه ای Jalal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران و حومه

پيش فرض

مرتضی جان ممنون از آموزش خوبتون استفاده میکنیم

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

در ضمن سوالی بود در خدمتم

آخر فروم باز H A M E D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006

پيش فرض

دستت درد نكنه كه براي تهيه اين آموزش وقت گذاشتي!

من هم دلم مي خواد از اين كارا انجام بدم... اما... فعلا حسش نيست!

اگه نباشه جاش خالی می مونه AKBAR_56's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005

پيش فرض

خیلی خیلی ..... زحمت کشیدی و بسیار عالی بود mar30

کـاربـر بـاسـابـقـه Wisdom's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    テヘラン

پيش فرض

مرتضي جان عالي بود
    20 20

تشكر و ممنون كه وقت گذاشتي

اگه نباشه جاش خالی می مونه arman7165's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

6

جالب بود....

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

در ضمن لازم به ذکره که تنظیمات Dns حساس هست .ممکنه با کمی بی دقتی حتی مشکلاتی رو براتون ایجاد کنه.مثل مشکل که برای دوستمون جناب Shahvand اتفاق افتاده بود و Diagnose Failed در مرحله تست DNS میگرفتند که حل شد.
    Last edited by secure; 26-06-2007 at 03:33.

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

نکته دیگه که لازمه ذکر کنم اینکه در صورت پشیمان شدن از داشتن دومین میتونید از دستور DCPROMO.exe که یک دستور دو طرفه هستش استفاده کنید.یعنی در صورت وجود سرویس های DC این دستور باعث remove شدن اونها میشه.

صفحه 1 از 14 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •