تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 1 از 1

نام تاپيک: ### اشتباه بزرگ ما در گسترش فرهنگ ژنو/لینوکس ###

داره خودمونی میشه سزار's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض ### اشتباه بزرگ ما در گسترش فرهنگ گنو/لینوکس ###

وقتی که پشت کامپیوترم دونه دونه صفحات انجمن لینوکس رو میگردم (این انجمن و انجمنها سایتهای دیگه) متاسفانه همیشه یه بحث به وفور یافت میشه اونم اینه که اکثر کاربرهای ویندوز با کاربرهای لینوکس درگیری لفظی پیدا میکنند و در آخرسر هم تاپیک رو قفل میکنن و هرکس رو نتیجه ای که خودش از موضوع گرفته پا فشاری میکنه.
    من خودم هم قبلا با ویندوزیها دعوام میشد ولی یه دفعه نشستم با خودم گفتم : خوب اگه بتونیم کاربرها رو به نصب لینوکس و استفاده از اون تشویق کنیم چه خیالیه.
    ولی یه چیزی هست که همه ویندوزیها به خاطر اون به لینوکس پا نمیزارن.اونم نرم افزارهای ویندوزی هست که چندین و چند سال باهاش خو گرفتن.یه ضرب المثل قدیمی هست که میگه"ترک عادت موجب مرض است" واسه همین گاهی اوقات که بعضی ها تو انجمن مینویسن "هیچ نرم افزار ویندوزی تو لینوکس اجرا نمیشه" باعث دلسردی تازه کارها و کساییکه قصد ورود به این دنیای شگفتی رو دارن میشه.درحالیکه شما با شبیه سازهایی مانند wine میتونید تمامی نرم افزارهای ویندوز رو تو لینوکس اجرا کنید یا با شبیه ساز Cadega 6.0 شما تمامی بازیهای ویندوزی رو تو لینوکس استفاده کنید.
    شاید الان شما هم بگید که خوب این چه کاریه یه دفعه بره ویندوز استفاده کنه دیگه.ولی من میگم نه ما بهتره تو اوایل فقط سیستم عامل فرد تازه کار رو به لینوکس تغییر بدیم و بزاریم از نرم افزارهای ویندوز استفاده کنه.بعد یه مدت خودش یواش یواش به سوی نرم افزارهای مخصوص لینوکس میره. اگه ما واقعا اینطوری با کاربرهای آماتور برخورد کنیم درصد استفاده از لینوکس بیشتر از ویندوز میشه.
    این روش همون روشی هست که خارجیهای طرفدار لینوکس با آماتورها دارن.واسه همینه که همه ی خارجیها حتی اگه با لینوکس کار هم نکرده باشن اسمشو بلدن درست تلفظ کنن!! من خودم گهگاهی که تو شهر قدم میزنم و تو مغازه ها که حرف از سیستم عامل میشه و من میگم لینوکس استفاده میکنم طرف مقابل فکر میکنه لینوکس یه نرم افزاریه شبیه فتوشاپ!!!!!

خوب بعد میگن اینطوری نیست اونطوریه.از طرفی هم این پروژه فارسی سازی لینوکس هم که معلوم نیست چه کاری میکنن.تکنوتاکس از فاس بیشتر تو گسترش لینوکس نقش داشته.درحالیکه وقتی به سایت فاس سر میزنی میبینی نوشته 4 میلیارد تومان بودجه برای فارسی سازی لینوکس و گسترش فرهنگ آن اختصاص داده شد. در حالیکه هیچی تو عمل دیده نمیشه
    و اما نتیجه گیری........
    ----------------
    -1بهتره یه کم به کاربرهای تازه کار اجازه بدیم که راحت باشن!! اوایل از شبیه سازها استفاده کنن و بعد رفته رفته به سراغ خود لینوکس برن.

-2تو انجمن ها هی داد نزنیم که "لینوکس سخته" و "حرفه ای ها باهاش کار میکنن" و یا "اگه لینوکس کار کنی خیلی کارها رو نمیتونی انجام بدی" بلکه بگیم اگه زبان انگلیسیت خوب باشه لینوکس سهله هر سیستم عامل جدیدی بیاد تو براحتی میتونی باهاش کار کنی

-3 منابع اطلاعاتیمون رو در اختیار کاربرهای دیگه قرار بدیم.از جمله مقالات نوشته ها و سایت ها

-4 یادمون باشه که خودمون هم یه روز آماتور بودیم و اونایی که امروز آماتورن فردا دیگه آماتور نیستن

-5 سر لینوکس با کسی دعوا نکنیم و نگیم که لینوکس کاملا کامله. چون هر وقت هوش بشر کامل بشه لینوکس هم کامل میشه . بهتره به جاش بگیم که اشکالات کمتری نسبت به ویندوز داره در آخر از شما که توسعه دهندگان فرهنگ ژنو لینوکس هم در شهر خودتون و هم در کشورتون هستید خواهش میکنم که نکات بالا رو رعایت کنید تا انشالله این سیستم عامل خوب بین مردم کشور رایج بشه و همه از این فرهنگ استفاده کنند.

به امید روزی که همه با لینوکس آشنا باشند
    رضا سیف اللهیان
    آستارا
    Last edited by سزار; 14-06-2007 at 22:52.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •