تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 22 از 23 اولاول ... 12181920212223 آخرآخر
نمايش نتايج 211 به 220 از 228

نام تاپيک: آموزش اجرای نرم افزارها و بازیهای ویندوز در لینوکس

داره خودمونی میشه si2na's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

آقا این مافیا 2 رو میشه روی این ویندوز نصب کرد داداشم یه اوبونتو دانلود کرده هی گیر داده نصبش کن منم گفتم نمیشه گیم نصب کرد حالا قراره ضایع بشم یا درست گفتم امکانش نیست؟

2. این کاربر از si2na بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن اینترنت و شبکه Milad4171's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    Iran

پيش فرض

من خودم هنوز نصب نکردم.( دارن نصب میکنم. ولی اولا این سیستم عامل( ویندوز نیست اسمش ) فیل exe رو اجرا نمیکنه.
    واسه این کار یه تبدیل میخواد .
    که دوستمون پست اول کامل توضیح داده.
    در کل.

بله
    میشه!!

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

هرنرم افزاری روی واین بالا نمیاد بخاطر فایلهای کتابخانه ای هست که هنوزم پشتیبانیشون نمیکنه
    مخصوصا نرم افزار فارسی رو

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض

داداش مرسی اطلا عاتت حرفه بود

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2013

پيش فرض

fff
    نویسنده: رضا سیف اللهیان (سزار)
    مطرح شده در این انجمن
    با سلام خدمت همه دوستان عزیز.
    شاید شما هم وقتی که استفاده کردن از ویندوز رو رها کردید و به طرفداران گنو/لینوکس پیوستید بسیاری از نرم افزارهای مورد علاقه خودتون رو از دست دادید.من خودم وقتی به لینوکس پا گذاشتم کمبود ماکرومدیا فلش رو احساس کردم ولی با یه عالمه گشتن تو شبکه تونستم برنامه ای پیدا کنم که توانایی اجرای فایلهای executive ویندوز رو در لینوکس داشته باشه.
    اسم این برنامه Wine هست و با تبدیل فایلهای اجرایی ویندوز به مشابه باینری اون در لینوکس میتونه برنامه های ویندوز رو اجرا کنه (به این تصاویر نگاه کنید

قبل از آموزش این نرم افزار باید اینو بگم که هدف از این مقاله رفع نیاز کاربرها در استفاده از نرم افزارهای مورد علاقه شون هست و به هیچ وجه ویندوز رو تعریف نمیکنیم.بلکه میخوایم کاربرهای لینوکس از این سیستم عامل جذاب دلسرد نشند.
    درضمن از مدیر محترم خواهش میکنم که این تاپیکو مهم علامت بزنن تا از تکرار سوالات مشابه تو انجمن جلوگیری بشه

دریافت:

برای دریافت کد منبع Wine که تو مراحل بعدی کامپایل و نصب کردنشو میگم میتونید از لینک های زیر استفاده کنید:(حجمش 11 مگابایته و بهتره برای دانلود از Kget استفاده کنید)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد از دریافت برنامه اونو از حالت فشرده خارج کنید (با فرمان tar یا برنامه archive manager) و توی هرجا که دلتون خواست قرار بدید (بهترین جا اینه که تو دسکتاپ بریزید)

نصب و کامپایل:
    بعد از خارج کردن فایل از حالت فشرده نام پوشه ای که توش فایلهای اصلی هستند را بدست آوردید (مثلا /root/Desktop/X)
    حال باید سراغ خط فرمان بریم.(در KDE) بر روی دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه Open Terminal رو انتخاب کنید.
    تو خط فرمان بنویسید:‌
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یا مانند شکل زیر:

شما با این فرمان پوشه پیش فرض رو تغییر داده و پیش فایلهای wine خط فرمان رو اجرا کنید.دقت کنید که در نام پوشه تان space یا فضای خالی وجود نداشته باشه و از آندرلاین برای نام پوشه ها استفاده شده باشد
    حالا فرمان زیر رو تایپ کنید:

کد:
    بعد از اجرای این فرمان باید کمی صبر کنید تا برنامه چک کند آیا تمامی چیزهایی رو که میخواد رو سیستمتون داره یا نه
    بعد از اینکه تنظیمات رو چک کرد و دوباره خط فرمان آزاد شد فرمان زیر رو تایپ کنید:

کد:
    حالا اگه تا اینجا به مشکلی برخورد نکرده باشین وقت کامپایله.این مرحله وقت زیاد میبره که البته بستگی به سیتمتون داره تو کامپیوتر من که پنتیوم 4 هست با 256 مگ رم حدود 20 دقیقه طول کشید.برای کامپایل فرمان زیر رو تایپ کنید:

کد:
    حالا بهتره یه چایی بخورید تا کامپیوتر هم برنامه رو نصب کنه.
    بعد از اتمام نصب برنامه شما تو همون پوشه اولیه خودش کامپایل شده و وجود داره با نام wine . بهترین راه اینه که برین تو شاخه روت بعد یه فولدر به نام x بسازین و فایلهای برنامه رو تو اون پوشه بریزید.بعد از اینکه این کارو کردید تو خط فرمان بنویسیند
    کد:

حالا هر برنامه ای رو که واسه ویندوزه و خواستید اجرا کنید بنویسید:
    کد:
    اگه مشکلی بود خبرم کنید
    موفق باشید
    سلام هرکارکردن ‍پیغام command not found
    داد لطفا راهنمایم کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

داداش توی این لینوکس نمیشه دست از این کامبایل و نوشتن دستور برداشت و مث ویندوز یا نصب نرم نرم افزار به نتیجه رسید

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

دوستان چجوری میشه یاهو مسنجر رو با اوبونتو باز کرد و استفاده کرد؟

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

داداش توی این لینوکس نمیشه دست از این کامبایل و نوشتن دستور برداشت و مث ویندوز یا نصب نرم نرم افزار به نتیجه رسید
    چرا نشه داداش؟ بنظ من که نصب نرم‌افزار توی لینوکس بمراتب خیلی خیلی از ویندوز راحت‌تره

دوستان چجوری میشه یاهو مسنجر رو با اوبونتو باز کرد و استفاده کرد؟
    یاهومسنجر رو شما می‌تونی با Wine نصب کنی ولی من توصیه می‌کنم بجای خود یاهومسنجر از نرم‌افزارهای Pidgin یا Empathy یا Kopete استفاده کنی

10. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

چرا نشه داداش؟ بنظ من که نصب نرم‌افزار توی لینوکس بمراتب خیلی خیلی از ویندوز راحت‌تره

یاهومسنجر رو شما می‌تونی با Wine نصب کنی ولی من توصیه می‌کنم بجای خود یاهومسنجر از نرم‌افزارهای Pidgin یا Empathy یا Kopete استفاده کنی
    با پیدگین کار کردم نمیتونه وب کم و فرستادن فایل رو پشتیبانی کنه

پروفشنال raeesi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

با پیدگین کار کردم نمیتونه وب کم و فرستادن فایل رو پشتیبانی کنه
    Cheese برای وبکم
    ارسال فایل هم فکر کنم empathy پشتیبانی کنه
    قبلا که از یاهو یه مدت استفاده می‌کردم، یه برنامه‌ای بود بنام Gyachi (اگه اشتباه نکنم) که همه امکانات یاهو مسنجر رو بجز اون شکلک‌های متحرک و تم‌های پنجره چت که همه فلش‌بیس بودن پشتیبانی می‌کرد
    من انتقال فایل و وبکم رو‌امتحان کرده بودم و خیلی خوب تونستم ازش جواب بگیرم.
    البته من الآن چند سالی میشه که کاری با یاهو ندارم و طبیعتا این نرم‌افزارو هم ازش خبری ندارم

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

13. این کاربر از raeesi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •