تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: فایرفاکس ، سیستم عامل جدید شماست !

حـــــرفـه ای Jalal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    تهران و حومه

11 فایرفاکس ، سیستم عامل جدید شماست !

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر بخواهیم به عنوان یک ایرانی به این تیتر نگاه کنیم ، بله حق با شماست . محترمانه ترین کلمه برای توصیف من ، “ایده آلیست” است اما لااقل برای یک کاربر در خارج از مرزهای ایران ( یا از ما بهترانی که ADSL دارند) دیگر یک نظریه بی اساس نیست .
    اگر از من بپرسید که در آینده کدام سیستم عامل موفق تر خواهد بود :
    ویندوز یا مکینتاش یا لینوکس
    من می گویم هیچ کدام ! تاریح مصرف تمام این برنامه ها تمام شده است. تمام اینها سیستم عامل های قرن 20 میلادی بودند. جهان امروز ، جهان اینترنت و شبکه است. آنچه من به شما به عنوان یک سیستم عامل برتر معرفی می کنم چیزی نیست جز مرورگر وبتان و با در نظر گرفتن امنیت در حفظ اطلاعات شخصی و سرعت در مرور صفحات ، گزینه ای جز فایرفاکس برای معرفی کردن به شما نخواهم داشت. تمام آنچه نیاز دارید یک فایرفاکس است با یک اینترنت پرسرعت .
    به یک برنامه پردازش متن نیاز دارید؟یک برنامه برای ویرایش عکس هایتان ؟ یک تقویم ؟ دفتر خاطرات می خواهید ؟ هر چه بخواهید برایتان مهیاست فقط با فایرفاکستان بتازید !
    تا به حال چقدر این جمله را از دوستانتان شنیده اید که : “… برای انجام کار X نیاز به برنامه Y داشتم اما این برنامه در محیط کارم ، در دانشگاه و … نصب نبود و نتوانستم آن را انجام دهم … ” کسی از آینده خبر ندارد اما شاید این جملات خنده دار ترین جملات در آینده ای نزدیک باشند و البته بهانه ای غیرقایل قبول .
    بقیه در ادامه مطلب … سیستم عامل فایرفاکس را ببینید، که البته توجه بسیار زیادی بر سرویس ها و خدمات گوگل دارد :

پردازش متن . دیگر نیازی به برنامه حجیم MS Word نیست وقتی که بتوانید تمام فایلهای متن خود را ب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببینید و ویرایش کنید.

صفحه گسترده. بازهم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ! اگر چه امکانات تخصصی و حرفه ای MS Exel را ندارد اما بسیاری از ما هیچ وقت به آن امکانات نیاز نداریم و همین سایت هم می تواند نیازهای ما را برآورده سازد.

پست الکترونیک. نیاز چندانی به هوش ندارد. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برای تمام فصول. واقعا از تمام برنامه های رومیزی مدیریت پست الکترونیک بهتر است.سریع،استفاده آسان،قدرتمندو با امکان جستجو.انتخاب شماره 1 برای هر کس و در هر شرایطی

خبرخوان.با وجود برنامه ها و سایت های خوب خبرخوان هنوز هم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را به بقیه ترجیح می دهم.خواندن نزدیک صد وبلاگ مورد علاقه ام در کمتر از ده الی 15 دقیقه باعث می شود تا همیشه برای پدیدآورندگان RSS و GoogleReader دعا کنم.

وبلاگ نویسی. چه برنامه ای حرفه ای تر و در عین حال ساده تر از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .به هیچ وجه از این انتخاب پشیمان نیستم.

برنامه های عکس.حچم زیادی از هارد رایانه من را عکس هایم اشغال کرده است. عکسهای خانوادگی،هنرپیشه ها و خواننده های معروف و … با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] می توانید تمام عکس های خود را در حساب کاربریتان آپلود کنید و آنها را به صورت آنلاین مرتب کنید

پخش Mp3.تا کی می خواهید در انتخاب بین Winamp،Jet Audio و Media Player سرگردان باشید.تمام فایلهای Mp3 خود را در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آپلود کنید،آنها را مرتب کنید و پخش نمایید.

هارد دیسک.بدون داشتن آفیس،فتوشاپ و سایر برنامه ها دیگر چه نیازی به هارد دیسک 50 یا 100 گیگابایتی دارید.هارد دیسک من 20 گیگابایت است.اما میتوانم روی حافظه فلش 2گیگابایتی ام یک ویندوز و یک فایرفاکس نصب کنم و بقیه فایل هایم از قبیل Mp3،PDF و عکس ها را روی اینترنت قرار دهم.فضاهای اینترنت به مراتب ارزانتر از هارددیسک ها هستند. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (که 25 گیگابابت فضای مجانی میدهد) و Gmail Drive در این زمینه می تواند برایتان مفید باشد.

مدیریت فایل.دلیل اصلی استفاده از سیستم عامل مدیریت فایلهای شماست.پس وقتی فایل های شما روی اینترنت باشد،سیستم عامل بلااستفاده خواهد بود. اما در اینترنت چگونه میتوان فایل ها رو مدیریت کرد .اگر کاربر گوگل باشید میتوانید از فلسفه گوگل استفاده کنید: همه چیز را تگ گذاری و آرشیو کنید.سپس هر چه که خواستید با یک جستجوی ساده در اختیار شماست.

نسخه پشتیبان.وقتی فایلهای شما روی هارد دیسکتان است باید همیشه نگران از دست دادنش بر اثر هزار و یک علت باشید.از خرابی هارد گرفته تا وجود ویروس در کامپیوترتان.اگر فایلهایتان در شبکه باشد دیگر نیازی به Backup ندارید.

تقویم.برای استفاده ساده و سادگی کار ، مطمئنا بهترین گزینه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است.اگر چه تمام امکانات یک تقویم رومیزی را ندارد اما من و بسیاری دیگر را از این گونه برنامه ها بی نیاز کرده است.
    شاید مشکل این باشد که چگونه می توان تمام اینها را یکجا جمع کرد.مسلما حفظ کردن این همه آدرس یا حتی ذخیره کردن آن در بوکمارک طاقت فرساست.اما اگر کاربر گوگل باشید ، می توانید از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] استفاده کنید و به سادگی سایر سرویس های گوگل را در آن اضافه کنید.
    فایرفاکس! شاید بگویید تمام این کارها را با اوپرا یا اینترنت اکسپلورر یا هر مرورگر دیگری می توان انجام داد اما من شما می گویم که فایرفاکس بهتر است.سریع تر ، امن تر و افزونه هایی که من بدون بعضی از آنها نمی توانم زندگی کنم : Download Statusbar ، GreaseMonkey ، Scarp و … [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

سپاس از مقاله تون . در ادامه بايد بگم كه حتي بحث سر اين بود كه گوگل ممكنه اون اندازه حريص شده باشه كه بخواد سيستم عامل هم بده . اما همون گونه كه ديديم مديران و سياست گذارانش باهوش تر از اين حرفا بودند. اونها ميگفتن ديگه زمان سيستم عامل به سر اومده . مردم نيازي به ويندوز ندارن . اونها از كامپيوتر براي ايميل و نت و فيلم ديدن استفاده ميكنن. پس چرا يه سيستم عامل 700 مگي بهشون بديم . يا چه ميدونم يه افيس به اون گستردگي ( كدوممون تا حالا از تمام امكاناتش استفاده كرديم ؟ ) همينطور بود كه گوگل تصميم گرفت افيس خودش رو عرضه كنه . نه روي سي دي بلكه روي نت . امكانات ديگه رو هم كه دوستمون معرفي كرد . تو كشور هاي پيشرفته شايد تا چند دهه اينده بجز گيمر ها و بازي سازا و برنامه سازا كسي سيستم عامل نخره و همه به نت رو بيارن . اما تو ايران فكر نميكنم 50 سال ديگه هم اينجوري بشه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •