تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: چطور میتونم یک عکس بزرگ رو روی چند تا کاغذ A4 چاپ کنم ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ghaffar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    یه جایی به نام کوخرد

پيش فرض چطور میتونم یک عکس بزرگ رو روی چند تا کاغذ A4 چاپ کنم ؟

چطور میتونم یک عکس بزرگ رو در چند تا کاغذ A4 چاپ کنم و بعد اونها رو کنار هم قرار بدم تا بشه یک عکس؟
    البته باید طوری باشه که با توجه به حاشیه ی چاپگر که نمیتونه تمام کاغذ رو چاپ کنه و مقداری حاشیه میزاره, عکسم خراب نشه و بینش سفیدی نیفته؟
    آیا با فتوشاپ میشه چنین کاری کرد یا نرم افزار خاصی لازم داره؟
    اینجا جاش نیست ولی توی برنامه ی WORD هم میشه این کار رو کرد و یک نوشته رو بزرگ کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه JUDYABBOT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    KURDISTAN

پيش فرض

چطور میتونم یک عکس بزرگ رو در چند تا کاغذ A4 چاپ کنم و بعد اونها رو کنار هم قرار بدم تا بشه یک عکس؟
    البته باید طوری باشه که با توجه به حاشیه ی چاپگر که نمیتونه تمام کاغذ رو چاپ کنه و مقداری حاشیه میزاره, عکسم خراب نشه و بینش سفیدی نیفته؟
    آیا با فتوشاپ میشه چنین کاری کرد یا نرم افزار خاصی لازم داره؟
    اینجا جاش نیست ولی توی برنامه ی WORD هم میشه این کار رو کرد و یک نوشته رو بزرگ کرد؟

دوست عزیز سلام
    من آموزش این مطلب شما رو در یکی از پستهام برا یکی از دوستان شرح دادم
    برا آدرس اون هم چون حضور ذهن ندارم عین همون آموزش رو برات کپی میکنم که دنبالش نگردی
    بهترین راهش اینه که اول سایز واقعی تصویرت رو تعریف کنی
    بعد بدون اینکه بخوای اونو تکه تکه کنی دستور پرینت رو بزنی؟
    بعد بسته به نوع چاپگرت کاغذت رو تعریف میکنی حالا یا A3 هست یا A4
    من A3 او نوتوضیح میدم
    تو چاپکرهای A3 سایز کاغذ تعریف شده 13 در 19 اینچ و یا 48 سانتیمتر در 33 هست
    اما سطح مفید قابل چاپ یه چیزی حدود 31.5 در 45 سانتیمتر هستش
    پس کاغذی به همین اندازه 48 در 33 تهیه میکنی بعد پرینت عکستو روش میزنی
    لبه کار رو تو فتوشاپ از بالا صفر و از چپ هم صفر میگیری و پرینت اول رو میزنی
    بعد از پرینت برای اینکه بدونی چاپگرت تو کاغذ 48 در 33 سطح مفید چاپش چنده یه اندازه میگیری
    تو چاپگر ها با مدلهای متفاوت سطح مفید چاپ فرق میکنه
    چاپ اولت رو با همین اوصاف میزنی حال نوبت چاپ دوم و یا به قول خودت تکه دوم میرسه با در نظر گرفتن سایز مفید چاپ شده دستور پرینت دوم رو بدین ترتیب تو فتوشاپ تعریف میکنی
    (فرضمون بر اینه که تو فتوشاپ میخوای پرینت بگیری چون تو کرل و برنامه های دیگه ترتیب یه خورده فرق میکنه)
    سایز اول رو ببین مفیدشو چقدر زده
    پرینت دوم رو منهای اون با نیم سانت کمتر تعریف میکنی
    یعنی اینکه اگه فرضاً پرینت اول رو بطور کامل 31 در 45 زده تو توی دستور پرینت دومت همون کاغذ 48 در 33 رو به دستگاه میدی اما فاصله پرینت اونو از بالا 0 میگری و از چپ منهای 45 به همین ترتیب ادامه میدی تا به انتهای سمت راست تصویر میرسی اگه تو پرینت آخر کاغذ سفید اضافه اومد مهم نیست بهر حال باید پرینتت رو ادامه بدی به همین صورت در پرینت سوم باز لبه‌ی بالا رو صفر میگیری و پرینت دوم رو منهای 90 میگریر تا آخر
    بعد از اونکه یک ردیف افقی از عکست رو در عرض 31 سانت و طول مورد نظر عکست پرینت گرفتی نوبت به ردیف دوم چاپ افقی (راست به چپ) میرسیم
    در ردیف دوم پرینت اول رو از چپ . میگیری و از بالا منهای 31
    دوباره همون دستورات بالا رو تکرا میکنیمنتها اینبار منهای 31 از بالا و منهای 45 از چپ تا پرینتت تموم میشه حالا میخواد هر سایزی که داشته باشه
    یادمه یه بار عکس یه مشتری رو 6 متر در 4.5 زدم یادم نیست چند تکه دراومد دو تا کارتریج فولی شارژ خرجش کردم
    من اینو برات بصورت Step By Step نوشتم خودت مطلب کلی رودر یاب برحسب نیاز و نوع چاپگر و سایز کاغذ و خیلی چیزهای دیگه باید محاسبه کنی فقط یادت نره از هر طرف نیم سانت از سایز مفید چاپ کم کن و با احتساب همین نیم سانت پرینت های بعدیت رو بزن
    بهرحال اگه دقت کنی باید طوری پرینت‌هات دربیان که در هر پرینت نیم سانت از پرینت بعدی در پرینت اولی تکرار میشه این تجربه یک حسن خوبی داره و اونم اینکه بعد کناره های سفید عکسو دقیق برش میدی و نقاط اضافی اونا بصورت راهنمائی در میان که میتونن در مونتاژ اون که خیلی کار حساس و مهمیه کمکت کنند.

امید وارم که جوابتو بگیری دقت میخواد و حوصله

در ضمن توی word هم نمیتونی اینکار رو بکنی چون اصولاٌ word یه نرم افزار واژه پرداز هست و همچین قابلیتهایی نداره و در ضمن سایزش هم محدوده
    موففففففق باشی

اگه نباشه جاش خالی می مونه ghaffar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    یه جایی به نام کوخرد

پيش فرض

ممنون دوست خوب Judyabbot
    حوصله اش رو دارم.به یکبار آزمایشش می ارزه.

اگه نباشه جاش خالی می مونه JUDYABBOT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    KURDISTAN

پيش فرض

خواهش میکنم قابل شما رو نداره
    اگه خدای نکرده گیری توی کارت پیش اومد بگو تا حلش کنم

داره خودمونی میشه dianakhashi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

دوستان یه راه ساده تر دیگه هم هست اونم استفاده از برنامه پرو پوستر pro poster هست که البته باید یه نسخه کامل ازش پیدا کنید چون نسخه موجودش تو سایتهای ایرانی سه برگ رو خوب میزنه از اون به بعد پیغام باید رجیستر کنید رو هم رو مطلب چاپ میکنه که اگه نسخه فول کرکش رو گیر بیارین میتونین با کاغذ آ4 هر اندازه که بخواین پوستر بزنین اینم لینک دانلودش
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. این کاربر از dianakhashi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه dianakhashi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

دوستان یه راه ساده تر دیگه هم هست اونم استفاده از برنامه پرو پوستر pro poster هست که البته باید یه نسخه کامل ازش پیدا کنید چون نسخه موجودش تو سایتهای ایرانی سه برگ رو خوب میزنه از اون به بعد پیغام باید رجیستر کنید رو هم رو مطلب چاپ میکنه که اگه نسخه فول کرکش رو گیر بیارین میتونین با کاغذ آ4 هر اندازه که بخواین پوستر بزنین اینم لینک دانلودش
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

با سلام خدمت عزیزان
    درمورد چاپ یک تصویر (و حتی متن) بر روی چندین برگ مثلا A4 به روش زیر عمل می کنیم.
    1-ابتدا تصویر را در برنامه ای مانند Paint ویندوز باز می کنیم.
    2-با انتخاب پرینت--› پیج ست آپ---›
    Print -> Page Setup (Vista & 7), ------ File -> Page Setup)
    3-در زیر عتوان اسکیلینگ ( Scaling)فیت تو () را انتخاب کرده و مقادیر را انتخاب می کنیم مانند 2 اینچ به 2 صفحه.
    Scaling, -› Fit to -> ok
    4- اوکی okرا انتخاب کرده و یادمان باشد که آل پیجز( all pages) را انتخاب کنیم.
    برای راهنمایی بیشتر به [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه کنید.

9. این کاربر از amirol بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2016

پيش فرض با سلام خدمت دوست عزیز

لطف کنین اگه درباره چگونگی چاپ یک برگهa2 در دو برگه a3 در اتوکد راهنمایی کنین ممنون میشم
    باتشکر

- - - Updated - - -

لطف کنین اگه درباره چگونگی چاپ یک برگهa2 در دو برگه a3 در اتوکد راهنمایی کنین ممنون میشم
    باتشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام و با سپاس فراوان از شما به خاطر این راهنمایی گرانقدرتون خیلی ممنونم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •