تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 97 اولاول ... 56789101112131959 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 965

نام تاپيک: نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی

آخر فروم باز Boye_Gan2m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Road 2 Hell

پيش فرض

دوست عزیز سلام
    ضمن تشکر از مطلب زیبای شما،دقت بفرمایید که در این تاپیک موارد مربوط به گیاهان آپارتمانی را قرار دهید
    موفق باشید
    دوست عزیز بنفشه آفریقایی مگه آپارتمانی نیست؟؟

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

دوست عزیز بنفشه آفریقایی مگه آپارتمانی نیست؟؟
    دقیقا درست هست دوست عزیز.
    منظورم گایلاردیا بود
    موفق باشید و ادامه دهید.
    Last edited by amin_rogh; 20-09-2007 at 18:53.

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با تشکر فراوان از راهنماییتون جناب امین رخ
    در مورد سوال زیر هم اگه لطف کنید خیلی ممنون می شم مخصوصا در مورد پیچک که یه شاخه اش کاملا خشک شده است.

هفته قبل که به دزفول رفته بودم یه سری به سازمان فضای سبز و پارکهای دزفول زدم. واقعا واسم جالب بود . یه نهالستان نسبتا بزرگ داشتند. از همه مهمتر پیچک و همچنین سرو.
    هر دوشون رو گرفتم و همراه خودم به ابادان اوردم. پیچک رو در باغچه کاشتم بد نیست فعلا که سر حاله. ولی یه پیچک رو که در ایوون در یه گلدون کاشتم یه شاخه اش برگهاش همه خشک شدند . نمی دونم که سالم می مونه و زنده می مونه یا نه. به نظرتون کاری میشه کرد؟

دو تا نهال سرو رو هم در گلدون کاشتم که حالا حالشون خوبه . فعلا در اتاق نگهشون داشتم تا ببینم چطوره . فکر کنم مجبور باشم که به حیاط ببرمشون چون نور زیادی باید احتمالا نیاز داشته باشند. درسته؟

با تشکر فراوان

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

با تشکر فراوان از راهنماییتون جناب امین رخ
    در مورد سوال زیر هم اگه لطف کنید خیلی ممنون می شم مخصوصا در مورد پیچک که یه شاخه اش کاملا خشک شده است.
    سلام
    نمیدونم منظورتون از پیچک چیه.اما اونی که خشک شده حتما بدلیل مشکلات ناشی از خسارت به ریشه در هنگام جابجایی بوده. اگر اندازه اش بزرگ هست بعیده که ترمیم بشه اما اگر کوچک هست امکان ترمیم وجود داره.البته اگر یک شاخه کاملا خشک شده و سایر شاخه ها خوب هستند و این آسیب ناشی از شکستگی شاخه هم نیست یقینا آسیب به بخشی از ریشه که تغذیه کننده اون شاخه هست وارد شده و قریب به یقین ترمیم هم نخواهد شد.شاخه را ببرید.
    در مورد سرو هم بد نیست بدانید که سوزنی برگها در هنگام جابجایی خیلی خیلی حساس وآسیب پذیر هستندولی خسارت را بلافاصله نشان نمیدهند و مدتها بعد آنرا آشکار میکنند.سرو به هیچ وجه یک گیاه آپارتمانی محسوب نمیشود.نگهداری آن در اتاق بهیچوجه توصیه نمیشود.کم کم آنرا به محیط بیرون منتقل کنید.
    ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷ ÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷÷

اگر سوالات مربوط به باغبانی را در همون تاپیک مطرح کنید بهتر هست.
    موفق باشید

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ممنونم از پاسختون. منظورم از پیچک ، پیچک گل اناری هست. چشم در بخش باغبانی سوالاتم رو ادامه می دهم.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با عرض سلام دوباره خدمت دوستان گرامي
    من چند سوال در مورد نياز نوري گياهان اپارتماني داشتم. من در چند كتاب در مورد اين موضوع خوندم و در تمام انها با تقسيم بندي گياهان مختلف بر اساس نياز نوري ( نور روشن ـ نورمتوسط و نور ضعيف )و قرار دادن هر كدام با توجه به پنجره هاي خانه (شرقي غربي و شمالي جنوبي ) نياز نوري گياهان رو مشخص مي كنند.

حالا سوال من اين هست كه اگر ما در خانه به غير از پنجره ها بخواهيم چراغها و لامپهاي موجود در منزل را در نظر بگيريم تقسيم بندي و تشخيص اثر اين چراغها را چگونه مي توانيم انجام دهيم. در يه كتاب خوندم كه يك دستگاه براي اين مورد هست ولي اگر بخواهيم خودمان با توجه به نكاتي ديگر اين مساله رو تعيين كنيم به چه صورتي خواهد بود.
    مطمئن هستم كه جناب امين رخ توضيحات و تجربيات خوبي در اين زمينه دارند.

سوالم رو يه مقدار بيشتر بسط مي دهم.
    فرض كنيم كه من در خانه يه درخت اپارتماني دارم( مثلا پوتوس) و بدانيم كه نياز نوري اين گياه اپارتماني با پنجره ها تامين نمي شود ولي دقيقا در بالاي اين گياه با فاصله حدود يكي دو متري يه عدد لامپ مهتابي با روشنايي كاملا مناسب ( البته براي ما انسانها كه نياز نوري ما رو براي ديدن برطرف مي كند) وجود داشته باشد ايا مي شود به نور اين لامپ براي عمل فتوسنتز گياه اميدوار بود؟
    ( در جايي خوندم كه اين فاصله براي لامپهاي فلورسنت نبايد بيشتر از ده تا بيست سانت باشد)

اگر كه پاسخ شما در مورد اين بخش از سوال من منفي است ايا با قرار دادن يه لامپ فلورسنت كم مصرف در بالاي گياه ( فاصله حدود بيست سانتي) مي شود نياز نوري گياه رو برطرف كرد؟( هر چند مشكل ديگري ايجاد خواهد شد و اونم اين هست كه بالاخره گياه از نور ساير لامپها هم استفاده مي كند و اين موضوع براي ايجاد شرايط روز روشني ( حداكثر زماني كه گياه به نور در طول روز نياز دارد ) گياه دچار مشكل خواهد شد؟

واقعا ببخشيد كه من سوالاتم رو اين گونه كلي و با شرح و بست كامل مطرح مي كنم و چند سوال رو يه جا مطرح مي كنم. به دليل مشكلات شخصي زماني كه به اينترنت متصل هستم خيلي محدوده و من سوالاتم رو از قبل اماده و تايپ مي كنم تا از زمان استفاده بيشتري بكنم.
    خودم احساس مي كنم مثل اين دانشجوهاي سمج شده ام كه از حضور شما حداكثر استفاده ( سوء استفاده ) را مي كنم.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

با عرض سلام دوباره خدمت دوستان گرامي
    من چند سوال در مورد نياز نوري گياهان اپارتماني داشتم. من در چند كتاب در مورد اين موضوع خوندم و در تمام انها با تقسيم بندي گياهان مختلف بر اساس نياز نوري ( نور روشن ـ نورمتوسط و نور ضعيف )و قرار دادن هر كدام با توجه به پنجره هاي خانه (شرقي غربي و شمالي جنوبي ) نياز نوري گياهان رو مشخص مي كنند.

حالا سوال من اين هست كه اگر ما در خانه به غير از پنجره ها بخواهيم چراغها و لامپهاي موجود در منزل را در نظر بگيريم تقسيم بندي و تشخيص اثر اين چراغها را چگونه مي توانيم انجام دهيم. در يه كتاب خوندم كه يك دستگاه براي اين مورد هست ولي اگر بخواهيم خودمان با توجه به نكاتي ديگر اين مساله رو تعيين كنيم به چه صورتي خواهد بود.
    مطمئن هستم كه جناب امين رخ توضيحات و تجربيات خوبي در اين زمينه دارند.

سوالم رو يه مقدار بيشتر بسط مي دهم.
    فرض كنيم كه من در خانه يه درخت اپارتماني دارم( مثلا پوتوس) و بدانيم كه نياز نوري اين گياه اپارتماني با پنجره ها تامين نمي شود ولي دقيقا در بالاي اين گياه با فاصله حدود يكي دو متري يه عدد لامپ مهتابي با روشنايي كاملا مناسب ( البته براي ما انسانها كه نياز نوري ما رو براي ديدن برطرف مي كند) وجود داشته باشد ايا مي شود به نور اين لامپ براي عمل فتوسنتز گياه اميدوار بود؟
    ( در جايي خوندم كه اين فاصله براي لامپهاي فلورسنت نبايد بيشتر از ده تا بيست سانت باشد)

اگر كه پاسخ شما در مورد اين بخش از سوال من منفي است ايا با قرار دادن يه لامپ فلورسنت كم مصرف در بالاي گياه ( فاصله حدود بيست سانتي) مي شود نياز نوري گياه رو برطرف كرد؟( هر چند مشكل ديگري ايجاد خواهد شد و اونم اين هست كه بالاخره گياه از نور ساير لامپها هم استفاده مي كند و اين موضوع براي ايجاد شرايط روز روشني ( حداكثر زماني كه گياه به نور در طول روز نياز دارد ) گياه دچار مشكل خواهد شد؟

واقعا ببخشيد كه من سوالاتم رو اين گونه كلي و با شرح و بست كامل مطرح مي كنم و چند سوال رو يه جا مطرح مي كنم. به دليل مشكلات شخصي زماني كه به اينترنت متصل هستم خيلي محدوده و من سوالاتم رو از قبل اماده و تايپ مي كنم تا از زمان استفاده بيشتري بكنم.
    خودم احساس مي كنم مثل اين دانشجوهاي سمج شده ام كه از حضور شما حداكثر استفاده ( سوء استفاده ) را مي كنم.
    سلام
    از تعارف تون ممنونو اختیار دارین.اگر بتونم در کنار سایر دوستان کمکی کرده باشم خوشحال میشم.
    برای اندازه گیری میزان نور موجود به دستگاه خاصی نیاز ندارید. میتوانید از نورسنج های معمول که در عکاسی استفاده میشوند استفاده کنید.
    در مورد استفاده از چراغ باید بعرضتون برسونم که لامپ های بخصوص با طول موج های خاص که اصطلاحا نور گرم دارند میتوان استفاده کرد.( در یک نشریه ای در یکی از مناطق شهرداری تهران دیدم که به غلط نور گرم را با حرارتی که توسط لامپ تولید میکند مرتبط دانسته بودند که کاملا غلط هست. در واقع منظور فقط آن طول موج خاص نوری هست نه حرارت !).لامپهای فلورسنت هم انواع قابل استفاده ای در این مورد خاص دارند که اگر همانطوری که شما فرمودید از فاصله بسیار کم تابیده شوند موثر هستند اما هیچوقت کافی نیستند.مگر آنکه به تعداد لازم و با رعایت اصول دقیق آن همرا باشند.که انجام چنین کاری در منزل بهیچ وجه از نظر دکوری جالب نیست و در واقع دیگر خود گیاه زیر لامپ ها مفقود میشود!
    فکر میکنم که قیمت لامپهای مولد نور گرم کمی تخصصی و بالا باشد.بنا بر این اگر به دامنه نوری مورد استفاده در فتوسنتز دقت کنیم متوجه خواهیم شد که نور قرمز یکی از طیف نورهای موثر در فوتوسنتز هست. البته هر نوری یک وظیفه خاص بعهده دارد و نمیتوان تنها یک طیف نوری را جایگزین همه کرد.مع الوصف میتوانید از لامپ های قرمز برای جبران قسمتی از کمبود نور استفاده کنید.
    در ضمن اینکه فکر میکنم قبلا راجع به نیاز های نوری گیاهان اپارتمانی توضیحاتی داده ام که فکر میکنم مفید هست. به صفحات قبلی هم نگاهی بیاندازید.
    موفق باشید
    امین رخ

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با تشکر فراوان از شما
    راستش رو بخواهید من دوباره مطالبی که رو شما زحمت کشیده بودید مطالعه کردم ولی در مورد نیازهایی نوری گیاهان اپارتمانی چیزی پیدا نکردم اگه لطف کنید و شماره پست رو بدید ممنون می شم.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

راستی یه سوال هم در مورد کاکتوسها

به نظرتون تهیه کردن بذر کاکتوس ( که اصلا در ابادان نبود) و کاشتنش می تونه مفید تر از خرید نهال های خیلی کوچک این گیاه از گلفروشیهای محلی باشه؟

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

راستی یه سوال هم در مورد کاکتوسها

به نظرتون تهیه کردن بذر کاکتوس ( که اصلا در ابادان نبود) و کاشتنش می تونه مفید تر از خرید نهال های خیلی کوچک این گیاه از گلفروشیهای محلی باشه؟
    سلام
    یه وقتی یادم هست که در گلخانه های کاخ سعد آباد همراه دوستان بودیم و یکی از دوستان که کارش کاکنوس بود بذر کاکتوس میکاشت اما برای شما فکر نمیکنم کار آسانی باشد. ضمن اینکه بذر کاکتوس کمی گران هست و طیعتا شما 5تا بذر نمیخرید. مثلا 200-300تا کاکتوس از یک مدل که مدت زیادی هم طول میکشد که به اندازه قابل قبول برسند طبعا بدرد شما نمیخورد مگر اینکه بخواهید آنها را بفروشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •