تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 72 از 97 اولاول ... 226268697071727374757682 ... آخرآخر
نمايش نتايج 711 به 720 از 965

نام تاپيک: نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

اگر اشتباه نکنم یک نوع ناز گوشتی هست
    دمای هوای اطراف گیاه و آبی که بهش میدی چطوره
    تا اونجا که من میدونم گیاه مقاومی هست
    و فکر نمیکنم حساسیت زیادی نسبت به کاشت داشته باشه

---------- Post added at 08:50 PM ---------- Previous post was at 08:49 PM ----------

البته یه خورده هم شبیهه سه دم هست
    بابا دمت گرم خدایی که جواب دادی
    خودشم گفت ناز،اسمش رو که گفتی یهو یادم اومد
    دمای هوای اطرافش اینجوریه که تو تراسیه که پنجره داره .یعنیتراس مسقف دیوار دار و پنجره دار،آب هم تقریبا هر 3 روز یه بار،3 هفته پیش گرفتمش،پره پر بود،اما الان اینجوری شده،اشتباهی که کردم خاکی که توی گلدون اولش بود رو کامل تخلیه کردم و با ریشه خالی کاشتمش تو گلدون،فک کنم ریشش هوا خورده دلیلش همینه :((
    حالا چی کار میشه کرد ؟

آخر فروم باز pooria-ir's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    سگ دونی (تهران)

پيش فرض

یه سوال دیگه هم داشتم فقط نخندین
    من یه گلدون ریحون گرفتم،الان کامل ریحوناش درومده و خیلی هم خوب ریشه داده،چوری که مجبور شدم گلدونش رو عوض کنم،فقط الان نمیدونم میشه ریحوناش رو چید و خورد ؟ یعنی اگه بچینم چی میشه ؟ دوباره در میاد یا گیاه خراب میشه ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

یه سوال دیگه هم داشتم فقط نخندین
    من یه گلدون ریحون گرفتم،الان کامل ریحوناش درومده و خیلی هم خوب ریشه داده،چوری که مجبور شدم گلدونش رو عوض کنم،فقط الان نمیدونم میشه ریحوناش رو چید و خورد ؟ یعنی اگه بچینم چی میشه ؟ دوباره در میاد یا گیاه خراب میشه ؟
    الان که هوا سرد شده ریحونا دیگه از بین میرن
    ولی در کل ریحان را باید سر چین کرد تا دوباره از پایین جوونه بزنه بیاد بالا
    اما نباید از ته و از بیخ ریحون رو بچینید بلکه کمی بالاتر از سطح خاک، در واقع جوونه و برگهای پایینی رو حفظ کنید
    و نکته اینکه شما هر چقدر ریحون رو سرچین کنید بیشتر و بیشتر جوانه میزنه و پربار تر میشه

4. این کاربر از ali c بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

سلام گیاه الویه ورای من ژل خیلی کمی تولید میکنه و برگهاش به سمت زمین خم شدن لطفا راهنمایی کنید که چکارش کنم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام گیاه الویه ورای من ژل خیلی کمی تولید میکنه و برگهاش به سمت زمین خم شدن لطفا راهنمایی کنید که چکارش کنم
    یدونه عکس ازش بذار تا درست راهنماییت کنم.
    چند وقت یبار آبیاریش میکنی؟
    خاکش چطوری هست؟

داره خودمونی میشه usertyu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

سلام.
    خاک خوب از کجا بخرم؟
    واسه هر گیاه فرق میکنه تو چه خاکی باشه؟

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام.
    خاک خوب از کجا بخرم؟
    واسه هر گیاه فرق میکنه تو چه خاکی باشه؟
    من تخصصیشو نمی دونم ولی خودمون که گیاه آپارتمانی چندین مدل داریم از رو تجربه می گم. اولا خاک بنفشه آفریقایی با خاک های دیگه فرق می کنه توش دونای سفید داره و معمولا مگی توش پیدا نمی شه ما امسال روی خاک یعنی فقط بالای خاک اکثر گلدونامونو با همین خاک عوض کردیم. ولی کلا کلی خاک دیگه هم هست که تو بسته بندی برای گلدون می فروشند معمولا روشون نوشته خک برگ اگر روش نوشته باشه ضدعفونی شده بهتره یه مدتم ما یه مارکی می گرفتیم به نام کمپوست البته کمپوست به معنب خاک برگ و اینام می شه ها ولی رو کیسه اش که سفید بود نوشته بود درشت کمپوست الان دیگه محلمون پیدا نمی کنیم اون خوب بود.ولی کلا پیشنهادم بهت اینه که هر خاکی می خری یه بسته هم سم برای خاک بخر همون اولش که خاک و عوض کردی نه ولی چند هفته بعد این سمو که پودریه به مقدار کم رو خاک بپاش و آبیاری کن که خاک مگسو دیگر جانورارو نداشته باشه ما چند بار خاک ایتریل هم گرفتیم مگس دار شد ولی اگر اولش این کارو بکنی پیش گیری می شه. اینم تجربیات من درباره خاک

9. 2 کاربر از m.beh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usertyu's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

مرسی.
    یه چند تا گیاه هم معرفی میکنی؟
    ( الان فقط حسن یوسف و کاکتوسو شمدونی و الوورا داریم.یه دونه دیگه هم هست اسمشو نمیدونم ولی ممکنه رز چینی باشه! )

حـــــرفـه ای m.beh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

مرسی.
    یه چند تا گیاه هم معرفی میکنی؟
    ( الان فقط حسن یوسف و کاکتوسو شمدونی و الوورا داریم.یه دونه دیگه هم هست اسمشو نمیدونم ولی ممکنه رز چینی باشه! )
    والا گیاهو مام خودمون می ریم تو گل فروشی می خریم همینجوری از هر چی خوشمون اومد می خریم. ولی الان چندتا از چیزایی که داشتم و موندگاریشم نسبتا خوب بوده رو معرفی می کنم.
    1-آگلانما
    این گیاه به نظزم مقاومه به دلیل اینکه ساقشو ببری و تو آب بزاری ریشه می ده و تکثیر می شه و خود پایه اش هم که تو خاک است دوباره برگ می ذه ما کلی از این تکثیر کردیم تازه به کلی آدم هم دادیم.
    فقط بدیش اینه که اگر خیلی بزرگ شه ولو می شه برای همین ما فکر کنم دو سال یا یک سال یک بار این عمل بریدن ساقه رو انجام می دم که گیاه از ریخت نیوفته. کلا گیاه ساده ای است برای نگهداری

2- فتونیا
    فکر کنم یک ساله دارمش بد نیست البته من کلی با یه آفتی دارم می جنگم ولی مقاوم بوده بیچاره امیدوارم حالش خوب شه البته فکر کنم یه قرمزشم دارم چون اون که قزمره خیلی شبیه اینه ولی چون کادو بود دقیق نفهمی دم چیه اونم خوب مونده بیچاره

3- دیفن باخیا
    گیاه خوبیه، خویم می مونه یه چی شبیه اون اولیه است ولی چون هی زود به زود قد می کشه و برگ هاش سرش هستند شاید برای نگهداری به حوصله نیاز داره باید پایه بزنی و قلمه و اینا تکثیرش مثل اولیه

4- شفلرا
    گیاه بسیار مقاوم و خوییه من یچه بودم یکی بزرگشو داشنیم مثل درخت بود تو به گلدون بزرگ و همشم پر برگ بود و یه شاخه شو هم تو آب بزاری ریشه می ده
    ابلقم داره ولی فکر میکنم تو گیاهان ابلق ها ضعبف ترند

5- بنفشه آفریقایی
    یه ذره حساسه باید نور ملایم باشه و به آبیاری دقت بشه ولی به جاش اگر خوب باهاش تا کنی و کود بدی بهش از این کودهایی که تو آب مخلوط می کنند گل می ده

عکس ها رو از این سایت گرفتم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نا مردی بود اگر نمی گفتم
    کلا سایت خوبیه من خودم چند بار چندتا چیزو توش چک کردم
    البته تا حالا ازش چیزب نخریدم ولی به نظرم تو قسمت معرفی گیاهانش می تونی بری بچرخی گیاهتو که دوست داری و باشرایطت می خونه پیدا کنی
    اینا چند تا از گلدونایی بود که داشتیم و به نظرم برای نگهداری آسون بودند همین
    Last edited by m.beh; 10-06-2012 at 18:15.

12. 7 کاربر از m.beh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام
    راستش من یک دیفن باخیا خریدم تا پریروز حالش خیلی خوب بو ولی دیروز صبح دیدم برگهاش افتاده شدن و به شکلی چروک هستند. خودم فکر میکنم سردش باشه. امروز صبح بهش کود مایع دادم براش موزیک میزارم چون قبلا با موزیک خیلی سرحالتر بود ولی هنوز حالش بده. و اینکه من در ایتالیا هستم و از دیروز یک دفعه هوا سرد شد و متاسفانه تا 1 ماه دیگه شفاژها را روشن نمیکنند. لصفا راهنماییم کنید نمیدونم چی کار کنم. متشکرم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •