تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 97 اولاول 12345671353 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 965

نام تاپيک: نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام دوباره
    اینبار میخوام نکاتی در مورد خرید گلهای آپارتمانی بگم
    مستقیما میرم رو نکات و مقدمه نمیگم
    1- اگر گلهای آپارتمانی گلدار دوست دارید، از خریدن گیاهانی که گلهاشون باز هست خودداری کنید چون گلها در منزل شما فقط پیرتر میشن.پس گیاهانی رو بخرید که به غنچه نشسته اند و گلهاشون هنوز باز نشده.دیگه اینکه گلدار ها معمولا عاشق نورند. پس ازشون دریغ نکنید.
    2-گلهایی که در بازار یا فروشگاهها عرضه میشوند معمولا با فاصله زمانی کوتاهی از گلخانه به محل منتقل شده اند . پس یه شوک اولیه بهشون وارد شده. از ایراد شوک دوم خودداری کنید! اگر تازه گیاهی میخرید و نمیدانید که کی از گلخانه بیرون آمده ، ابتدا آنرا در یک محل نسبتا کم نور( برای جلو گیری از تبخیر بیش از حد) گذاشته و آب کافی به آن بدهید . سپس کم کم پس از یکی دوروز آنرا به محل دلخواه ببرید.
    3- اکثر فروشنده گان برای جلب مشتری از گلدانهای خوشگل استفاده میکنند اما در اغلب مواقع به کیفیت خاک و یا متناسب بودن حجم ریشه و گلدان با مقدار خاک توجه نمیکنند.پس آنرا چک کنید.
    3-در حدفاصل بین ریشه و ساقه یک محل اتصال بصورت یک حلقه بر روی ساقه دیده میشه. مراقب باشید که در حین تعویض گلدان توسط فروشنده یا احیانا خودتان این حلقه را زیر خاک نکنید . در برخی از گیاهان علی الخصوی اونایی که حالت درختی دارن زیر خاک رفتن طوقه باعث بروز مشکلاتی از قبیل ابتلا به بیماری های قارچی و یا مرگ تدریجی گیاه و ...... میشه.
    4- از سلامت ریشه گل مطمئن شوید.چون خیلی پیش میاد که یک قلمه پس از ریشه دار شدن بلافصله وارد گلدان و راهی بازار میشود.در نتیجه در روزهای اولیه پس از انتقال از ذخایر خودش استفاده میکنه ولی پس از مدتی بدلیل کافی نبودن یا جا نیافتادن ریشه در خاک شروع به خراب شدن میکنه.
    نتیجه
    برای جلو گیری از موارد بالا بهتر هست که همیشه از یکجا خرید کنید.چون 90 فروشنده ها از حال و روز گیاهاشون خبر دارن.اگر مشتری همیشگی باشین دیگه یک کمی رعایت حفظ آبروشون رو میکنن.
    موید باشید
    تا بعد
    Last edited by amin_rogh; 14-06-2007 at 13:15.

2. 2 کاربر از amin_rogh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با تشکر از توضیحات عالی شما
    می شه لطف کنید و در مورد کودها هم یه مقدار توضیح بدید. مثلا من برای همین پوتوس که دارم از چه کودی باید استفاده کنم و در چه فاصله زمانی.

با تشکر.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

با تشکر از توضیحات عالی شما
    می شه لطف کنید و در مورد کودها هم یه مقدار توضیح بدید. مثلا من برای همین پوتوس که دارم از چه کودی باید استفاده کنم و در چه فاصله زمانی.

با تشکر.
    سلام
    کودها انواع بسیار زیادی دارند. البته این تفاوت فقط در نسبت مواد تشکیل دهنده اونا هست وگرنه از نظر مواد تشکیل دهنده کم و بیش یکسان هستند.این تفاوت بر مبنای نیاز گیاه بسته به دوره رشد و نوع گیاه تعین میشه.حتما تا حالا دیده اید که مثلا میگن کود تخصصا برای گل رز و یا کود برای چمن یا کاکتوس یا غیره.
    نحوه دوم این تقسیم بندی که بیشتر مورد توجه گلهای باغچه ای و یا گیاهان خانگی هست به دو دسته عمده کودهای رشد و کودهای گلدهی تقسیم میشن که در اینمورد همون نسبت بین اوره و پتاس و فسفر تغییر میکنه.

کود د یگه ای که برای گیاهان آپارتمانی مورد نظر هست و در واقع شما باید از فروشگاهها تهییه بفرمایید بطور عمومی بنام کود کامل نامیده و فروخته میشود که دارای انواع مواد لازم برای رشد و گلدهی به نسبت لازم میباشد.اینکه کدام کود الآن از کیفیت خوبی برخوردار هست نمیدانم ولی یادم هست که کود های تولید شرکت زربار خوب بود. حالا را نمیدانم.
    از انواع دیگر کود که فکر میکنم در ایران هم ساخته میشود کود کریستالون هست که دارای انواع زیادی هست. فکر میکنم شما باید از کریستالون صورتی استفاده کنید. البته در اینمورد بهتر هست که با فروشنده مشورت کنید.
    البته این کودها همه شیمیای هستند و انواع بیو هم موجود میباشد .
    از این گذشته میتوانید از خاکهای تخصصی گلدان که دارای کودهای دیر آزاد شونده هستند نیز استفاده بفرمایید.
    موفق باشید

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

ببخشید این نکته را هم اضافه میکنم که اگر خاکهای تخصصی گلدان در اختیار نباشد میتوانید از کودهای پوشش دار استفاده کنید.این کودها اغلب دارای این خاصیت هستند که مواد را بصورت کم کم در اختیار خاک قرار میدهند و تا مدتی میتوانید احساس راحتی کنید. بیاد داشته باشید که این کودها برای مصرف در باغات و مزارع تولید شده اند نه گلدان.پس استفاده از بیش از 7=8=10 تا دونه از گویچه های کود در یک گلدان توصیه نمیشود.
    موید باشید.

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ممنونم. راستی اوره همون نیتروژن هست؟ چون تو یک کتاب خوندم که درصد کودها بر اساس نیتروژن و پتاسیم و فسفر بیان می شه.

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

ممنونم. راستی اوره همون نیتروژن هست؟ چون تو یک کتاب خوندم که درصد کودها بر اساس نیتروژن و پتاسیم و فسفر بیان می شه.
    سلام
    بلی
    موفق باشید

8. این کاربر از amin_rogh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه AB's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2005

11

منتظریم بازم مطلب بذارین

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام
    دوست عزیزم
    من دلم میخواد که اگه کسی سوالی داره و میپرسه ، من اگه نکته ای در موردش بلدم تقدیم کنم.در غیر اینصورت میبایست که بصورت انتخابی اسم گیاه بیارم و مثلا بگم که فلان گیاه رو اینطوری نگهداری میکنن .که البته منظور من این نیست.
    در واقع نکاتی رو هم که عرض کرده ام همگی از نکات خیلی عمومی و در عین حال کاربردی بودند که در مورد 80 درصد گیاهان آپارتمانی مفید هستند.اگر نکات جدیدی هم به ذهنم رسید تقدیم خواهم کرد.
    علی ای حال چنانچه که هر کدام از دوستان سوالی در زمینه باغبانی یا در موارد مرتبط با باغبانی دارند و من چیزی در موردش بدونم حتما در خدمتم.
    امید وارم موفق باشید
    امین رخ

11. این کاربر از amin_rogh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز AaVaA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    این روزا دنیا واسه من از خونمون کوچیکتره ...

پيش فرض دیفن باخیا

من یه دیفن باخیا داشتم که پونصد بار تکثیرش کردم و حالا تقریبا یه گلخونه ی کوچیک دیفن باخیا دارم.رشدشون خوبه و برگهاشون خوشرنگه و پهنه...اما...
    1.آیا زرد شدن برگهای پایینی طبیعیه؟چه مدت تقریبا طبیعیه که یک برگ زرد بشه و بیفته؟..
    2.یک چیزهایی برجسته ی کوچیک تقریبا زردرنگی زیر و روی برگها دیدم..که تقریبا شبیه حشره های کوچیک بیضی هستند..ممکنه بیماری باشه یا حشره اس؟ضمن اینکه گاهی برگها از محل اتصالشون به ساقه خیلی ضعیف میشن!ممکنه توضیح بدید!

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

من یه دیفن باخیا داشتم که پونصد بار تکثیرش کردم و حالا تقریبا یه گلخونه ی کوچیک دیفن باخیا دارم.رشدشون خوبه و برگهاشون خوشرنگه و پهنه...اما...
    1.آیا زرد شدن برگهای پایینی طبیعیه؟چه مدت تقریبا طبیعیه که یک برگ زرد بشه و بیفته؟..
    2.یک چیزهایی برجسته ی کوچیک تقریبا زردرنگی زیر و روی برگها دیدم..که تقریبا شبیه حشره های کوچیک بیضی هستند..ممکنه بیماری باشه یا حشره اس؟ضمن اینکه گاهی برگها از محل اتصالشون به ساقه خیلی ضعیف میشن!ممکنه توضیح بدید!
    سلام
    به لینک زیر مراجعه فرمایید
    موفق باشید
    امین رخ
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •