تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 23 از 97 اولاول ... 131920212223242526273373 ... آخرآخر
نمايش نتايج 221 به 230 از 965

نام تاپيک: نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی

اگه نباشه جاش خالی می مونه khezr132's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

اينكه ميگن گرونه منظور هورمون اكسين خالص محصول ايتالياست كه كم گير مياد و با قيمت هر كيلو 2.5 تا 3 ميليون تومانه اما هورمونهاي ريشه زايي جديدي به صورت مايع وارد بازار شده از جمله انرژيل اسپانيايي با قيمت 7500 تومان و فلورتيس با قيمت 5000 تومان و بيوروت با قيمت 19000 تومان كه هم در آب آبياري و هم به صورت محلول پاشي استفاده ميشود.اگه خيلي راغبي كه استفاده كني و در يزد پيدانميشه ( غيرممكنه كه پيدا نشه ) براتون ميفرستم
    ( ببخشيد اشتباهي اين پست در تاپيك گلخانه ثبت شد )

2. 2 کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه Farshid-jan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    یه گوشه آروم این کره خاکی

پيش فرض

khezr 132 عزیز تشکرم رو در مورد این پاسختون در اون یکی تاپیک که ارسال کرده بودین عنوان کردم.

ضمنآ دوستان میتونید بفرمایید که اون " کردیلین" رو چطور باید قلمه بزنم؟؟

و یه سوال مبتدی دیگه اینکه وقتی قلمه رو در آب یا در ماسه میذاریم و روی اون رو گفتید با نایلون بپوشونیم ، این نرسیدنه هوا بهش آیا باعثه کپک زدنه گیاه نمیشه؟؟
    یا باید سوراخ کرد نایلون رو.

راستی یه خبره خوب. 7-8 سری بذر گل هم کاشتم که امروز بعد از 1 هفته دیدم جوونه هاش از خاک بیرون زده. این اولین تجربم در کاشت بذر بود که واقعآ برام لذتبخش بود.
    از راهنمایی شما عزیزان هم خیلی استفاده کردم که بازم تشکر میکنم.

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

آقا فرشيد گل ، ارادت
    من كرديلن و نداشتم ولي راجع به اون خوندم حالا كجا بود يادم نيست . تو اون كتاب نوشته بود كه كرديلن از گياهاني هست كه سخت ريشه دار ميشه و تكثيرش مشكله . لذا دست به گلدونت نذار و سعي كن با مواظبت مناسب اونو كهن كني

5. این کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

راحع به تولد گلهات بهت تبريك ميگم.
    اگه قلمه را در آب بگذاري ، ديگه نيازي به پلاستيك كشيدن نيست. در اين روش تكثير بعد از اينكه گياه در آب ريشه دار شد و شما اونو به خاك منتقل كردي ، بايستي رطوبت رو براش ايجاد كني كه يه روشش پلاستيكه. اما اگه از ماسه استفاده ميكني ، بيشتر گياهان علفي از جمله حسن يوسف ، زبرينا ، پتوس ، سينگونيوم ، گينورا و ..... كه خودم تكثير كردم ،به راحتي در ماسه ريشه دار ميشن و پس از انتقال هم نيازي به پلاستيك ندارن . اما گياهان خشبي مثل رز و ختمي و شاهپسند و ..... در زمان ورود به بستر ماسه بايستي از محيط با رطوبت بالا برخوردار باشن.به مرور زمان كه هم ريشه دار ميشن و هم شاخ و برگ ميدن ، شما هم كم كم بايستي با ايجاد سوراخ رطوبت محيط رو كم كني و هر هفته يه مقدار پلاستيك رو بالا ببري تا زماني كه كاملا از زير پلاستيك خارج بشن. اگه به عكسهاي زير دقت كني ( البته ببخشيد لطفا به تكنولوژي بالاي بنده در خصوص شاسي هاي مجهز گلخانه اي كه از ميوه فروشي روبروي منزل تهيه كردم ، نخنديد ) باكسي كه بسته هست و فقط با يه سوراخ كوچيك به بيرون راه داره ، حاوي قلمه هاي گل ساعتيه كه حدودا 20 روزي ميشه كه قلمه كردم و تازه شاخ و برگ داده. اما باكسي كه تقريبا 50 درصد باز شده محتوي قلمه هاي رز و شاهپسند و ختميه كه فكر كنم دو ماه بيشتر باشه كه قلمه شدن و اونهايي كه قوي بودن رو به گلدون منتقل كردم و از اين محيط خارج شدن.

7. این کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

با سلام مجدد.
    من ارقام مختلف حسن يوسف دارم جمع ميكنم و چند روز پيش يه رقمي رو ديدم كه واقعا زيباييش حيرت انگيزه. گلدون كاملش كه شاخ و برگ فراووني داره، مثل يه فرشته اي ميمونه كه مو پريشون كرده و ناز و اشوه از سر و روش ميباره. يه شاخه كوچولوشو آوردم تا بلكه بتونم زيادش كنم. ببينيد و لذت ببريد. زيباييشو تقديم ميكنم به همه رفقاي خوب اين تاپيك خصوصا آقا فرشيد گل ، greenhouse بي باك و جسور، امين رخ كم پيدا و بي وفا،AaVaA با مرام و .........

9. 4 کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

واااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااای
    چقدر خوشگلن اینا
    مرسی khezr132 عزیز. اما رفیق یادت باشه اسم خودتون رو نگفتید که با اسم خودت صداتون کنیم. البته اگر دوست داشتید.

این گل ساعتی عکسش رو دیدم خیلی قشنگ بود، فکر نمیکردم در ایران هم باشه.

حالا من باید بگم نخندین به این 2تا دونه قلمه . خوب نداشتم بغیر از اینا. اون اگلونما رو هم گذاشتم واسه اول بهار موقع تعویض گلدون.کردیلین هم که فرمودین دست نزنم.
    همین دو تا پتوس رو داشتم که عکسش رو گذاشتم
    اینی که در ماسه گذاشتم یه ساقه هست که 3تا برگ داره و یه جوونه

چون khezr132 عزیز میخواستم بدونم برای حسن یوسف ها از چه ترکیب خاکی برای قلمه استفاده کردین؟
    الان میبینم انگار خاک باغچه هم قاطیش هست . من پتوس هام رو در ماسه شسته قلمه زدم. عیبی نداره؟
    نیازی به تعویض خاکش نیست؟

راستی بنظرتون کاره درستیه اگه از گلفروشیهای تهران سفارش قلمه بدم و بگم برام بفرستن به یزد؟؟
    آخه اینجا نه آشنا هستم و نه تونستم جایی رو پیدا کنم که گلهای خوب داشته باشه.

اگر هم تونستید بفرمایید که از چه ترکیب خاکی برای بذر و قلمه زنی استفاده کنم.
    ممنون

11. این کاربر از Farshid-jan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

فرشيد جان ، من حسين هستم و اين قلمه زيبا كه به همه تقديم كردم ، حسن يوسفه. گل ساعتي بسيار با آب هواي گرم سازگاره و خيلي هم رواج پيدا كرده و همه جا هم پيدا ميشه . در يزد دوست صميمي دارم به نام محمد مير جليلي كه تا چند سال پيش كه ازش خبر داشتم تو كار پرورش گل بود و براي شهر داري نهال توليد ميكرد . سعي ميكنم ازش خبر بگيرم تا اگر مايل بوديد باهاش تماس بگيريد.

13. این کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

براي ريشه دار كردن قلمه در ماسه بايستي از ماسه بادي استفاده كرد نه ماسه شسته ساختماني. در عكسهاتون كه دقت ميكنم ، ظاهرا شما از ماسه ساختماني استفاده كردين . رويه ليوانهاي ماسه من ، خزه بسته و به همين خاطر به نظر ميرسه كه خاك قاطي داره اما من از خاك باغچه استفاده نكردم.براي تهيه گلدان هم صرف نميكنه از تهران بياري واي به حال قلمه.دوست ديگه اي هم دارم در بافق يزد كه الان هم باهاش در ارتباطم و در سازمان كشاورزي مشغوله و شركتي هم داره كه سموم دفع آفات و ..... توزيع ميكنه به نام آقاي مهندس عسكري و ايشون هم ميتونه بهت مشاوره بده . فقط اگه خواستي آشنايي بدي و اسم منو بردي ، عقب بايست كه هرچي دم دستش باشه به طرفت پرت ميكنه.
    موفق باشي ، دوست عزيز
    Last edited by khezr132; 28-02-2009 at 08:21.

15. این کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

مرسی حسین عزیز ، شما آقایی
    متاسفانه بافق که دوره. اما اگر اون دوستتون که در یزد هستن رو مشخصاتشون رو پیدا کردین ممنون میشم.

پس حالا یعنی میشه الان اینهایی که در ماسه گذاشتم رو دربیارم؟؟
    یکهفته میشه که گذاشتم.
    اما ماسه بادی رو از کجا گیربیارم؟ ظاهرآ یه بیابونگردی باید بریم؟؟

دوستان اگر ممکنه در مورد پیت و بروت و اون یکی اصطلاح که شبیه همینه هم توضیح بدین.
    در مورد کود شکری هم مادرم گفتن از شما سوال کنم که چیه و به چه دردی میخوره و مقدار مصرفش چقدره

راستی امشب هم رفتم چندتا گل گرفتم. بذار برات بنویسم:
    دوتا حسن یوسف ، دوتا شب بو ، گل ناز 3دم ، محبوبه شب ، 3تا بوته توت فرنگی و دوتا هم پیاز لاله گرفتم که گذاشتم تو خاک تا ببینیم چی میشه.

بازم ممنون از شما
    Last edited by Farshid-jan; 01-03-2009 at 02:15.

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

بزرگواري ، آقا فرشيد
    كود شكري همون كود اوره هست كه در فصل رشد رويشي گياه استفاده ميشه و تا قبل از زمان گلدهي شما مجاز به استفاده از اون هستي. البته گياهان علفي و برگي منع مصرف نداره چون رشد زايشي در كار نيست .اما مصرف بيش از حد مجاز اون ، به سرعت باعث خشكيدن گياه ميشه . لازم بذكره كه در پاييز و زمستان كه زمان استراحت گياهه ، مصرف اين كود و باقي كودهاي ديگر محدود ميشه . ماسه بادي هم اطراف شما بايد زياد باشه مضافا بر اينكه در مصالح فروشي ساختماني هم ميتوني دنبالش بگردي چون در بند كشي در روكار آجر ساختمان استفاده ميشه . اگر هم بيابون رفتي كه در اطراف انهار كشاورزي پيدا ميشه.
    پيت ماس هم نوعي بستر يا به روايتي ماسه مصنوعي بسيار سبكه كه در بسترهاي كشت گلخانه هاي مدرن استفاده ميشه و شركتهاي تهيه و توزيع نهاده هاي كشاورزي دارن و به مقدار كم شايد بتوني از گلخانه داران تهيه كني.
    گلهاي خوبي خريدي ،ايشالا كه هميشه شاداب بمونن. شماره مهندس ميرجليلي رو هم پيدا ميكنم و برات ميفرستم

18. این کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •