تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 22 از 97 اولاول ... 121819202122232425263272 ... آخرآخر
نمايش نتايج 211 به 220 از 965

نام تاپيک: نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی

داره خودمونی میشه Farshid-jan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    یه گوشه آروم این کره خاکی

پيش فرض

ممنون از شما دوست عزیز khezr132
    اول تشکر میکنم از مهمانوازیتون و لطفی که به بنده دارین
    و اصلاح میکنم که من این گلها رو از گلفروشی خریدم. و این آپار هم یکهفته بعد از اینکه آوردم خونه پدیدار شد.

پس اینطور که میفرمایید اگلونما رو اگر از سطح خاک بریدم بهتره در ماسه بادی کشت کنم.
    اما نفرمودین اگرخواستم تقسیم بوته کنم در چه محیطی باید انجام بدم؟؟!! ماسه یا خاک مخلوطی که واسه گلدون درست میکنم؟؟
    در مورد اگلونما نمیدونید دلیله لوله شدنه برگها چیه؟؟فقط 2 یا 3 تا برگ صاف و بدونه موج دارم.

در مورد کردیلین هم هنوز طریقه قلمه زدن رو نمیدونم.
    و دیگر اینکه کردیلین هم اولش سالم بود و اونهم بعد از چند روز آثار زخم و برشهای 4تا5 سانتی روی برگهاش ظاهر شد.

ببخشید زیاد میپرسم.

در مورد پتوس هم یه هفته ای است یه قلمه زدم و الان نزدیک بند یه ریشه داره میزنه اما من روزهای اول آب لیوان رو هر روز عوض میکردم اما الان دو روزه عوض نکردم و اطراف ساقه و در آب یه توده های سفیدی درست شده.
    میخوام بدونم آیا باید آب لیوان همان آب روز اول باشه یا باید هر روز عوض بشه؟؟

مرسی و مرسی و مرسی

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

آقای امین رخ ظاهرآ ما رو قابل نمیدونن!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

سلام
    امکان چت کردن تو این فارم وجود داره ؟
    ممکنه چنین امکانی رو معرفی کنین تا در مورد باغبانی و نحوه نگهداری از گل و کیاه با دوستانی در آن گفتگو کنیم ممنون میشم

اگه نباشه جاش خالی می مونه khezr132's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

فرشيد جان، ببخشيد ،فقط عرض سلام و ادب دارم و بايد برم كه منتظرم هستن ، فردا راجع به اين مسائل باهم بحث ميكنيم.من فقط صبح ها ،اونم تو اداره فرصت ميكنم تا در جمع صميمي اين فروم شركت كنم.

5. این کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

ممنونم از شما khezr132 عزیز

اما داره دلم میگیره.
    اینجا اینهمه به سوالات جواب دادن اما به سوال من ...

باشه. تا همینجا هم از خوندن بحثها و سوالات قبلی مطالبی یاد گرفتم.

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام بر دوستان عزیز
    امید وارم که خوب باشید و من را برای غیبت های طولانی ام ببخشید.
    شما را بخدا اینقدر حقیر را شرمنده نکنید. منهم مثل سایر دوستان اطلاعاتی دارم اما از سایر دوستان بیشتر نمیدانم . کمتر هم میدانم!!
    بهر تقدیر مدتی هست که کارم بیشتر شده و کمتر میتوننم سر بزنم که باز هم غذر تقصیر دارم و خواهش میکنم به بزرگی خوتون ببخشید.
    فرشید عزیز ..راهنمایی هایی که دوستان کرده اند همه اش خوب و درست هست.
    من فقط میتونم چند تا نکته کوچولو اضافه کنم.
    اول اینکه پیچیدگی برگها اگر چنانچه فقط در انتها هست( که البته در عکس همینطور هست) هیچ مشکلی نداره و میتونه بخاطر تغییر شرایط گلدان باشه. مثلا اگه گلدون را تازه خریده اید و یا اینکه از جایی به جای دیگه منتقل کرده اید. نکته سنجی زیاد خیلی هم خوب نیست!ما که نمیتونیم شرایط ایده آل رو بطور مطلق فراهم کنیم که...
    اون لکه های رو ی کوردیلین هم بنظر من بدلیل خسارت ها ی فیزیکی ناشی از جابجایی یا امثالهم هست نع آفت و چیز دیگه.
    شرمنده ام که اینو میگم اما تجربه من نشون داده که اغلب خسارت ها و مشکلانی که در گیاهان آپارتمانی دیده میشه 99درصد ناشی از مشکلات و خسارات فیزیکی هست و نه بخاطر آفات وبیماری ها!برای این میگم شرمنده ام چون نمیتونم بگم فلان کار را بکنید که مشکلتون حل بشه!!
    در مورد تکثیر آگلئونماتاون هم باید بگم همونجور که دوست عزیزمون اشاره کردنددر گلدان آگلونمای شما چند تا پایه مجزا دیده میشه اما این مسئله هم عادی هست و برای پر تر نشون دادن گلدان معمولا چند تا بوته رو توی یه گلدون میکارند. بهترین طریقه تکثیر هم همون هست که دوستان فرمودند.من فقط میتونم استفاده از هورمون ریشه رو اضافه کنم. ضمن اینکه هر چند گیاهان آپارتمانی همیشه سبز هستند اما باز هم بهترین فصل قلمه زنی در فصل رشد هست و بهتر هست که علاوی بر هورمون ریشه زایی از ضد قارچ ها هم در مورد آگلونما و دیفن باخیا و کوردیلین و دراسنا و امثالهم که ساقه های تقریبا مشابهی دارند استفاده شود.اگر جنانچه مواد ضد قارچ و یا ضدعفونی کننده در اختیار ندارید خیلی ساده میتونید از محلول آب صابون رقیق و متعاقبش آب معمولی برای شستشوی قلمه ها استفاده کنید.برای ضد عفونی کردنخاک میتونید از بخار آب حاصل از کتری در حال جوش که به داخل یک پلاستیک یا کیسه هدایتش میکنید استفاده کنید.
    موفق باشید
    امین رخ

8. 2 کاربر از amin_rogh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

بسیار بسیار بسیار ممنونم از شما.

راهنماییتون بسیار مفید و ارزنده بود.

باز هم از شما و دوستان دیگه که کمکم کردن تشکر میکنم.

فقط دوستان در تاپیکی دیدم گفته شد انگار هورمون رشد برای مصرف خانگی مقرون بصرفه نیست .

مگر قیمتش چنده؟ ضمنآ جایی در تهران سراغ دارین که تلفن یا اسم فروشگاهش رو بمن بدین.

متاسفانه در شهری من الان ساکنم شهر یزد پرسیدم اما نبود.

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

دوستان پست قبلیم که تشکر ویژه از آقا امین گل و دیگر عزیزان بود پیغام داد که نیاز به تاییده مدیر هست.

بهرحال بازهم از همگی دوستانه جدیدم تشکر میکنم که راهنماییم و خوشحالم کردین.

راستی امروز بذر چندتا گل مثل " گلهای آهار ، شقایق ، لاله عباسی ، شب بو ، همیشه بهار ، میمون ، کوکب " هم کاشتم.

امیدوارم به امید خدا و به یمن پیدا کردن انجمنی صمیمی با دوستانی گل همچون شما همشون بخوبی سبز بشن.

همگی شاد و سلامت و موفق باشید.علی الخصوص مدیریت این فوروم پربار
    Last edited by Farshid-jan; 22-02-2009 at 01:37.

اگه نباشه جاش خالی می مونه khezr132's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    زير آسمون

پيش فرض

جناب امين رخ عزيز ، خير مقدم ، دل ما براتون تنگ ميشه. آقا زود به زود سر بزنيد
    فرشيد جان ، از سئوالات شما مونده فقط پتوس. براي ريشه دار كردن پتوس نيازي به تعويض مرتب آب نيست . اون توده سفيدي هم كه ميگي محليه كه سلولهاي بافت ساقه دارن بس سلولهاي بافت ريشه تغيير ماهيت ميدن و به زودي شما شاهد رشد ريشه از اين محل خواهيد بود.
    براي تقسيم بوته آگلونما هم با توجه به اينكه هركدوم ازبوته ها خودشون داراي توده ريشه اي هستن ، نيازي به ماسه نيست و اونو بايد مستقيم وارد خاكبرگ كني و نه چيز ديگه.به تركيب خاكبرگت چيزي اضافه نكن ( خاك ). البته يه توصيه بهتون ميكنم ، بهتره كه اين كارو نكني. ممكنه كه به ريشه ها صدمه بزني و هم گلدون اوليه رو از دست بدي و هم تكثير موفقي نداشته باشي. دليلشم عدم دسترسي شما به محيط مناسب اين كار (گلخانه) است.بنابراين از طريق قلمه ساقه هم باعث پرتر شدن گلدان اوليه در آينده ميشي و هم تكثير مطمئن تري داري.

12. این کاربر از khezr132 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

بله مجدد از شما هم تشکر میکنم.
    جواب همه سوالاتم رو به لطفتون گرفتم و خیلی هم از این بابت خوشحالم.

فقط دوستان در مورد هورمون رشد که آقا امین گل فرمودن هم اگر ممکنه یه توضیح بفرمایید

فقط دوستان در تاپیکی دیدم گفته شد انگار هورمون رشد برای مصرف خانگی مقرون بصرفه نیست .

مگر قیمتش چنده؟ متاسفانه در شهر یزد که من الان ساکنم جویا شدم اما نبود.

اگر جایی در تهران سراغ دارین که داشته باشه لطفآ تلفن یا اسم فروشگاهش رو بمن هم بدین.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •