تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 97 اولاول ... 678910111213142060 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 965

نام تاپيک: نگهداری از گلها و گیاهان آپارتمانی

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

باتشکر فراوان از راهنماییتون

جناب امين رخ شما فرموديد كه مي شود توسط دوربين عكاسي نورسنجي رو انجام داد. حالا سوال من اين هست كه نتايج نورسنجي كه با دوربين انجام مي شود چگونه به ما در تعيين اينكه اين نور براي گياه مناسب هست يا نه كمك مي كند؟
    معمولا در دوربينهاي ديجيتال حال حاضر از نمودار هيستوگرام براي نورسنجي استفاده مي شود. حالا اينكه اين چگونه مي تواند به ما كمك كند براي من سوال شده.

جناب امين رخ يعني شما معتقيد كه نور كافي براي ما در اتاقمان ( در شرايطي كه در حال مطالعه و يا ديدن تلويزيون و ... هستيم ) براي يك گياه (در صورتي كه اين شرايط حدود دوازده تا 14 ساعت در روز براي گياه فراهم شود ) نيز كافي هست؟ ( بافرض بر اين كه در ساعاتي از روز نور پنجره نيز به صورت متوسط بر روي گياه بتابد )

با تشكر فراوان

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با سلام خدمت دوستان گرامی
    امروز احمقانه ترین کار عمرم رو انجام دادم. مدتی بود که فکر تمیز کردن و برق انداختن برگهای پوتوس فکرم رو مشغول خودش کرده بود. با مطالعه چند مقاله و یه کتاب و توصیه های امین رخ به فکرم رسید که از اب مقطر برای این کار استفاده کنم.
    وقتی با یکی از همکارانم در این مورد صحبت می کردم ایشون گفت که اگه اب مقطر بخواهی می تونی از اب مقطر ماشین که به عنوان اب باطری استفاده می شه تو هم استفاده کنی چون هر اون هم اب مقطر هست. من هم بدون هیچ پرسشی از متخصصین این مسائله مخصوصا شما دوستان گرامی از این اب مقطر در اب پاش ریختم و بر روی گیاه پوتوسم ریختم. اینکه خودم وخانمم حالت خفگی بهم دست داد و کلی صرفه کردیم بکنار بعداز چند دقیقه برگهای درخت پوتوس شروع به سوختن کردند.

باورم نمی شد . سریع گیاه رو به حمام بردم و دوش اب رو روش باز کردم. چند دقیقه ای زیر دوش اب گذاشتمش . خیلی از برگها به این صورت سوختند. خیلی واسم سخت بود این صحنه. چند ماهی بود که شدیدا ازش مراقبت می کردم. بعد اون شوکی که در ایوون به این گیاه شد چند ماهی بود که سرحال شده بود و جوونه های تازه می زد . متاسفانه این بار هم یه شک شدید دیگه. الان حدود دو ساعت گذشته بیشتر برگها حداقل یه لکه کوچک سوختی دارند ولی خوب فکر کنم با یه هرس احیا می شه دوباره امید به زنده موندن گیاه داشت. نظر شما چیه ؟ می شه امیدوار باشم؟

اینم از عکسی که از یکی از برگهاش گرفتم.بعد اب پاشی با اون محلول کشنده ........

در ضمن منظورم از ایجاد نور مصنوعی و ایجاد نور دهی خصوصی به گلدان به صورت عکس زیر هست که من برای پوتوسم ایجاد کرده ام. البته الان لامپش لامپ معمولی هست که مقداری هم گرما دارد واسه همین فعلا ازش استفاده نمی کنم تا لامپ کم مصرف براش بگیرم. به نظرتون این شیوه مناسب هست؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

من هم از دیدن این تجربه ناراحت شدم اما بله با هرس می توانید دوباره ان را احیا کنید بله زندگی با این تجربه ها میگذرد در ضمن برای پاک کردن برگها از اسپری که در بازار موجود است استفاده کنید

آخر فروم باز AaVaA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    این روزا دنیا واسه من از خونمون کوچیکتره ...

پيش فرض

در ضمن منظورم از ایجاد نور مصنوعی و ایجاد نور دهی خصوصی به گلدان به صورت عکس زیر هست که من برای پوتوسم ایجاد کرده ام. البته الان لامپش لامپ معمولی هست که مقداری هم گرما دارد واسه همین فعلا ازش استفاده نمی کنم تا لامپ کم مصرف براش بگیرم. به نظرتون این شیوه مناسب هست؟

با توجه به اینکه شما در منطقه ای هستید که از نور خورشید به خوبی بهرمندید آیا فکر میکنید گیاهتون باز هم به نور مصنوعی احتیاج داره؟
    ضمن اینکه گیاه پوتوس گیاه حساسی نیست

موفق باشید

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با توجه به اینکه شما در منطقه ای هستید که از نور خورشید به خوبی بهرمندید آیا فکر میکنید گیاهتون باز هم به نور مصنوعی احتیاج داره؟
    ضمن اینکه گیاه پوتوس گیاه حساسی نیست

موفق باشید
    ممنون از شما . بله درست می فرمایید.
    راستی در مورد کتابهای دانشگاهی که در زمینه نگهداری از گلهای اپارتمانی هستند اگه کتابی رو می شناسید معرفی کنید. ممنون می شیم.

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام
    از دیدن برگهای پوتوستون منهم ناراحت شدم.
    یک نکته کوچک بگم. درست است که برگها دچار سوختگی شده اند اما شما از سموم سیستمیکی که وارد جریان شیره گیاه بشوند و در گیاه حرکت کنند که استفاده نکرده اید.پس برگهای خسارت دیده در نهایت خواهند ریخت و البته که گیاه تا مدتی شکل ظاهری خوبی نخواهد داشت.به عقیده من در مورد انجام هرس کمی تامل کنید.چون ساقه های گیاه شما سالم هست مگر اینکه ساقه ها هم دچار خسارت شده باشند.
    از اینکه هنوز فرصت نکرده ام پیام شما را پاسخ بدم عذر میخواهم. بزودی اینکار را میکنم.
    مفق باشید.
    امین رخ

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

ببخشید.ضمنا فکر نمیکنم که توصیه کرده باشم که با آب مقطر گیاه را بشوئید.استفاده از آب معمولی بهیچ وجه اشکالی ایجاد نمیکند. اگر از ایجاد لکه های سفید ناشی از املاح آب بر روی برگها بیم دارید میتونید از آب جوشیده و سرد شده استفاده کنید اما باز هم عرض میکنم که این کار هیچ ضرورتی ندارد.
    موید باشید
    امین رخ

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ببخشید.ضمنا فکر نمیکنم که توصیه کرده باشم که با آب مقطر گیاه را بشوئید.استفاده از آب معمولی بهیچ وجه اشکالی ایجاد نمیکند. اگر از ایجاد لکه های سفید ناشی از املاح آب بر روی برگها بیم دارید میتونید از آب جوشیده و سرد شده استفاده کنید اما باز هم عرض میکنم که این کار هیچ ضرورتی ندارد.
    موید باشید
    امین رخ
    از اینکه فرصت کردید و پاسخ دادید ممنونم. بله شما درست می فرمایید فقط برگها اسیب دیده اند. چشم طبق نظر شما انجام خواهم داد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

سلام آقای امین رخ منظور بنده هرس برگ بوده نه شاخه چون برگها آسیب دیده اند
    urum bonsai

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

سلام آقای امین رخ منظور بنده هرس برگ بوده نه شاخه چون برگها آسیب دیده اند
    urum bonsai
    سلام
    قصد جسارت نداشتم دوست عزیز.از آنجایی که ظهور برگهای جدید در محل برگهای قدیمی ریخته شده( منظورم برگهای پیری هستند که افتاده اند و دیگر برگی در ان نقطه وجود ندارد) در گیاه پوتوس بندرت دیده میشود توصیه انجام هرس ساقه هم در این مورد خاص منطقی هست .اما با توجه به اینکه برگها نه در اثر پیری بلکه در اثر آسیب وارد شده دچار مشکل شده اند احتمال این وجود دارد که دوباره برگ جدید بجای برگهای ریخته شده ظاهر شود. البته این احتمال خیلی هم قوی نیست. دلیل اینکه عرض کردم کمی تامل کنید این بود.که در صورتی که ترمیم شد که فبها. اما اگر نشد برای جلو گیری از بد شکل شدن گیاه( یک ساقه دراز و بدون برگ که در انتها برگهای جدید رشد کرده است) چاره ای جز هرس اساسی وجودندارد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •