تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 109 از 190 اولاول ... 95999105106107108109110111112113119159 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,081 به 1,090 از 1899

نام تاپيک: بحث در مورد فلش مموري ها

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

سلام امروز از پايتخت يك فلش 8 گيگ او سي زد گرفتم 35000 تومان دنبال توربو نگرد كه پيدا نميكني 8 گيگ هم چند تا دونه بيشتر نمونده براشون

2. 2 کاربر از saeidajor بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال ashkan1360's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

یکی از دوستام میگه فلشمو که میزنم به کامپیوتر یه پیامی میاد میگه insert disk to drive K
    کسی میدونه چشه ؟

پروفشنال Masoud.Neshat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

برام سوال بود که یه کول دیسک سریعتره یا کارت SD یا میکرو SD ؟ البته همش بستگی داره، نوع کول دیسک زمین تا آسمون فرق داره مثلا OCZ Rally 2 خیلی با Kingstone فرق داره، یا مثلا کلاس سرعت خیلی از کارتهای حافظه اصلا مشخص نشده روش. حتی در یک کلاس مشخص مثلا همین Class 6 خودش 8 مدل داره که در زیر می بینید: ( ستون دوم سرعت بر حسب mb/s هستش؛ نقل از en.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital_card آورده شده )

40x 6.0 6
    66x 10.0 6
    100x 15.0 6
    133x 20.0 6
    150x 22.5 6
    200x 30.0 6
    266x 40.0 6
    300x 45.0 6

من خودم اومدم دست بکار شدم یه تست انجام دادم: یه فایل 852 مگابایتی رو با برنامه Total Commander ( شبیه نورتون کامندر عهد بوق ) کپی کردم روی مموری مورد تست و با همون از روش برگردوندم رو هارد. این برنامه این قابلیت رو داره که سرعت رو بطور متوسط نشون میده

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سه چیز رو تست کردم:

1 - Transcend JetFlash TS4GJFV30 یه کول دیسک 4 گیگ ترنسند که تو بازار خیلی زیاده.
    2 - Toshiba SDHC Class 2 4GB یه مموری اس دی کلاس 2 ( استاندارد ) توشیبا 4 گیگ.
    3 - PNY MicroSDHC 4GB Class 6 با گارانتی اهتمام.

این هم شد نتیجه عجیب بدست اومده ( آزمایش در شرایط یکسان با یک Mempry Reader Transcend P8 انجام شده و دو سه بار هم تکرار کردم ):

سرعت نوشتن روی او کول دیسک ترنسد بسیار پایینه! توجه داشته باشین که مادربرد USB2.0 هستش و با چندتا پورت USB مختلفش تست کردم.
    توشیبا با اینکه کلاسش 2 هست از کلاس 6 پی ان وای سریعتره! حالا سوال اینجاست که : آیا اساسا میکرو اس دس از اس دی کندتره؟

نتایج خیلی مهم:
    1 - موقع خریدن کول دیسک به سرعت نوشتن و خواندن توجه کنید. سرعت نوشتن بعضی کول دیسکها خیلی پایینه مثل همین سری V30 از ترنسند.
    2 - میشه بجای خریدن کول دیسک کارت حافظه SD یا میکرو SD خرید و از رم ریدرهایی که مستقیم به پورت میخورند استفاده کرد، اینجوری با گذشت زمان و اومدن حافظه های بالاتر که ارزونتر هم هستن نیاز به خریدن مجدد کول دیسک نیست.

نتایج تست با نرم افزار HD Tune Pro 3.50 هم اینجاست:

کد:
    علاوه بر مواردی مثل سرعت خوندن و زمان دستیابی (access time) ، سرعت نوشتن اهمیت بیشتری داره، چون اولا اساسا سرعت نوشتن پایینتر از سرعت خوندنه و دوم اینکه تفاوت سرعت نوشتن تو فلش ها و مموری ها بیشتره نسبت به سرعت خوندن. بعلاوه سرعت بسته به اندازه فایل فرق میکنه برای همین بهترین و جامعترین روش تست استفاده از برنامه HD Tune قسمت File Benchmark هست که سرعت خوندن و نوشتن رو در ازای سایزهای مختلف نشون میده. به عنوان مثال ازین تست میشه نتیجه گرفت سرعت خوندن حدود 15 مگ بر ثانیه و سرعت نوشتن حدود 10 مگ برثانیه هستش:

توجه کنید که بعضی نرم افزارهای دیگه مثل sisoft sandra روش های دیگری برای تست دارند و در نتایجشون Device Index رو برحسب ops/minute ( عملیات در دقیقه) میدن. بعلاوه فاکتوری به اسم endurance factor هم توسط Sisoft Sandra اندازه گیری میشه که:

The Endurance Factor represents the wear and life expectancy of a flash device. According to SiSoft, this number is computed by "dividing the average performance (normal condition, i.e. sequential write) to the lowest performance (high-stress condition, i.e. same block re-write)."
    نقل از cdrlabs.com

خیلی جالبه! خلاصش یعنی عمر مفید فلش! نرم افزار سیسافت سندرا با تقسیم مثلا سرعت نوشتن پیاپی در شرایط نرمال به حداقل سرعت نوشتن ( بازنویسی یک بلوک اطلاعاتی یا شرایط با استرس زیاد) این عدد رو محاسبه میکنه.

تفاوت یک مموری ریدر اصل و باکیفیت با یک مموری ریدر بی نام و نشان چینی با کیفیت نامعلوم در خواندن یه مموری اس دی اچ سی چهار گیگابایتی توشیبا (اصل ژاپن) کلاس دو ، در شرایط یکسان :

:Transcend P8

SIYOTEAM SY-269:

پس ریدر هم مهمه.::::
    Last edited by Masoud.Neshat; 10-09-2009 at 16:42.

5. 5 کاربر از Masoud.Neshat بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

یکی از دوستام میگه فلشمو که میزنم به کامپیوتر یه پیامی میاد میگه insert disk to drive K
    کسی میدونه چشه ؟
    سلام
    ویروس داره و خیلی هم قوی هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

فلش سونی 32 گیگ (کوچک) چنده

چی ش پس .............

داره خودمونی میشه mojtaba57's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

دوستان عزیز
    من فلش 4 گیگه ترنسند دارم . به کامپیوتر یکی از بچه ها وصل کردم. بوق شناختنش رو زد ولی محتویات رو نیاورد و علامت سیف ریمولی هم نیومد. از اون به بعد فلشم رو هیچ کامپیوتری نمیشناسه! به نظرتون سوخته یا کاریش میشه کرد؟

پروفشنال moderntalk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    مشهد مقدس

پيش فرض

کسی میدونه چشه ؟
    حافظه ی فلش شما سوخته ببرش گارانتی برات عوض کنن.

پروفشنال ashkan1360's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    Shiraz

پيش فرض

سلام
    ویروس داره و خیلی هم قوی هست
    حافظه ی فلش شما سوخته ببرش گارانتی برات عوض کنن.
    حالا کدومشه ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

پيش فرض

با سلام
    یکی از دوستام یک فلش 32 ترنسند بهم داده میگفت خرابه من تستش کردم این مشکلات داره:
    1-وقتی چیزی روش میریزی همون موقع تا آخر میریزه ولی وقتی اجرا میکنی ناقص اجرا میکنه و همه چیز بهم میریزه
    2-وقتی فلش مموریو در میاری دوباره میزنی همه چیز پریده و تبدیل به یک سری فایل ناشناس با خجم 1 کیلو بایتی شده
    آیا امیدی به درست کردنش هست؟
    با تشکر از دوستان لطفا جواب بدید

پروفشنال Masoud.Neshat's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

با سلام
    یکی از دوستام یک فلش 32 ترنسند بهم داده میگفت خرابه من تستش کردم این مشکلات داره:
    1-وقتی چیزی روش میریزی همون موقع تا آخر میریزه ولی وقتی اجرا میکنی ناقص اجرا میکنه و همه چیز بهم میریزه
    2-وقتی فلش مموریو در میاری دوباره میزنی همه چیز پریده و تبدیل به یک سری فایل ناشناس با خجم 1 کیلو بایتی شده
    آیا امیدی به درست کردنش هست؟
    با تشکر از دوستان لطفا جواب بدید
    با این برنامه format کن ایشالا درست میشه:

کد:
    این low level format میکنه و مخصوص کول دیسک های Transcend هستش. هر کارخانه ای نرم افزار خودش رو برای فورمت سطح پایین کول دیسک هاش داره، مثلا Pqi نرم افزار Dr.UFD رو داره.
    Last edited by Masoud.Neshat; 17-09-2009 at 17:26.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •