تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 518 از 524 اولاول ... 18418468508514515516517518519520521522 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,171 به 5,180 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض

سلام
    یک نمونه ساده برای دستور if میتونید بزاردید که فرمول نویسی هم توش باشه؟ مثلا x=500y که x , y بدی اگر شرط برقرار بود x حساب کنه اگر نه یک فرمول دیگه مثلا x=0.3y

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2017

پيش فرض با سلام خدمت دوستان. نمیدونم تایپیک موضوع درسته یا نه؟؟

خواستم اعداد اکسل 2016 رو فارسی کنم.کسی میتونه کمکم کنه. تشکر

فرستاده شده از LG-H860ِ من با Tapatalk

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام

من میخوام داخل یک cell بتونم چند مقدار مختلف رو وارد کنم و بعدا بتونم بر اساس هر کدوم از اونا فیلتر اعمال کنم.
    خواسته اصلیم هم ایجاد یه چارت با pivot table هست که بتونم برآورد کنم هر کدوم از این مقادیر چه فراوانی داره.
    مثلا یه سری مشتری هستن که هر کدوم یک یا چند رنگ از یک محصول رو سفارش میدن، من میخوام ببینم هر رنگ چقدر درخواست داره ...

متشکرم

داره خودمونی میشه elyas_bamaram's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ایران خودمون

پيش فرض

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید
    سوال من درمورد فیلتر هستش
    فرض کنید یه سرستونی داریم که میتونه موارد A - B - C- D رو در بر بگیره! در حالت عادی که میشه واسه هر سلول از زیر ستون مورد نظرمون یکی از موارد A B C و D رو در نظر گرفت میخواستم بدونم که آیا راهی هست که واسه یه سلول دو مورد و یا بیشتر در نظر بگیریم(مثلا C و B ) و هنگام فیلتر کردن از سرستون بشه ردیفی رو که هم مورد C و هم مورد B رو داشته باشه رو نمایش داد?

داره خودمونی میشه elyas_bamaram's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ایران خودمون

پيش فرض

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و اساتید
    سوال من درمورد فیلتر هستش
    فرض کنید یه سرستونی داریم که میتونه موارد A - B - C- D رو در بر بگیره! در حالت عادی که میشه واسه هر سلول از زیر ستون مورد نظرمون یکی از موارد A B C و D رو در نظر گرفت میخواستم بدونم که آیا راهی هست که واسه یه سلول دو مورد و یا بیشتر در نظر بگیریم(مثلا C و B ) و هنگام فیلتر کردن از سرستون بشه ردیفی رو که هم مورد C و هم مورد B رو داشته باشه رو نمایش داد?

اگه نباشه جاش خالی می مونه spartaqus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

من میخوام دو تا زمان رو تو اکسل با هم جمع بزنم
    ولی اگه

زمان اول ما که خروجی یک فرمول هست
    مثلا 90
    اولیه هم
    7:0:0
    , اگه خروجی ما از تایم 9:15 تا 9:30 بیشتر باشه 15 دقیقه به جمع اونا اضافه بشه یعنی (اون 15 دقیقه تایم استراحت هست)
    بشه 90+7:0:0+00 که میشه ساعت 10
    چجوری باید اینکارو بکنم ؟

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام

ببخشید 3 شماره از ردیف اکسل پاک شده یعنی شماره های 11،12،13 پاک شدند و یه راست از 10 رفته روی 14 و تو این 3 ردیف هم باید اطلاعات وارد کنم

چطور میشه این شماره ها رو ایجاد کرد؟

با تشکر

پروفشنال sky1sky's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    فعلا هنوز از سکونت و زندگی خبری نیست

پيش فرض

سلام ببخشید در اکسل می خوام شماره گذاری کنم اما نمی خوام از روش AUTO FILL استفاده کنم و می خوام فرمول بنویستم که مقدار خونه سلول ردیف بالاش رو با یه عددی جمع کنه و بنویسه و به همین ترتیب واسه سلول سطر بعدی (در همون سلول) باز بنویسم که مقدار خونه بالایی را با یه عددی جمع کن و بنویس
    این کار رو واسه ده سلول یک ستون انجام دادم اما مشکلم اینجاست اگه اون وسط ها یک ردیف رو پاک کنم سلول های مابعد اون eror [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ! میده. چه کنم که با حذف یک ردیف این شماره گذاری هام اتومات درست شن و اررور ندن ؟ممنون

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام ببخشید در اکسل می خوام شماره گذاری کنم اما نمی خوام از روش AUTO FILL استفاده کنم و می خوام فرمول بنویستم که مقدار خونه سلول ردیف بالاش رو با یه عددی جمع کنه و بنویسه و به همین ترتیب واسه سلول سطر بعدی (در همون سلول) باز بنویسم که مقدار خونه بالایی را با یه عددی جمع کن و بنویس
    این کار رو واسه ده سلول یک ستون انجام دادم اما مشکلم اینجاست اگه اون وسط ها یک ردیف رو پاک کنم سلول های مابعد اون eror [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ! میده. چه کنم که با حذف یک ردیف این شماره گذاری هام اتومات درست شن و اررور ندن ؟ممنون
    برای اینکه شما ردیف را به صورت اتوماتیک داشته باشید
    یکی از راههاش که خودم هم استفاده میکنم استفاده از ترکیب توابع هست به طوری که شما شرط می کنید که اگر سلول مثلا مجاورش پر شد ردیف را بندازه این کار چند تا حسن داره 1- اگر بینشون هم خالی باشه ترتیب رعایت میشه 2- اگر ردیفی حذف بشه اتوماتیک ردیف ها اصلاح میشن و ..
    پ ن : فایل پیوست را ملاحظه کنید ستون A فرمول نویسی شده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10. این کاربر از bache shi_a بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال sky1sky's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    فعلا هنوز از سکونت و زندگی خبری نیست

پيش فرض

برای اینکه شما ردیف را به صورت اتوماتیک داشته باشید
    یکی از راههاش که خودم هم استفاده میکنم استفاده از ترکیب توابع هست به طوری که شما شرط می کنید که اگر سلول مثلا مجاورش پر شد ردیف را بندازه این کار چند تا حسن داره 1- اگر بینشون هم خالی باشه ترتیب رعایت میشه 2- اگر ردیفی حذف بشه اتوماتیک ردیف ها اصلاح میشن و ..
    پ ن : فایل پیوست را ملاحظه کنید ستون A فرمول نویسی شده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون فایل اکسل شما را دیدم این روش شما وقتی کاربرد دارد که مقادیر ستون B را هم بدانیم
    اما اگر اول بخواهیم شماره گذاری های ستون A را انجام دهیم بدون وابسته بودن به پر بودن یا خالی بودن ستون B ، میشه راهنمایی کنید؟مرسی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •