تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 522 از 524 اولاول ... 22422472512518519520521522523524 آخرآخر
نمايش نتايج 5,211 به 5,220 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

اگه نباشه جاش خالی می مونه irmacfa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    Kermanshah

پيش فرض

دوستان من میخوام یه فرمول بنوسیم که وقتی 25 رو تایپ کردم اتوماتیک بنویسه ، 98/03/25

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    فرمولی میخواستم که برای اسامی افراد کد عددی تعریف کنم،مثلا وقتی داخل یه سلول مینویسم محمد در سلول دیگری عدد 1 را نمایش بده.سپاس

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammadv2's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    قزوين

پيش فرض

دوستان من میخوام یه فرمول بنوسیم که وقتی 25 رو تایپ کردم اتوماتیک بنویسه ، 98/03/25

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    در قسمت custom format این دستور رو وارد کنید.

Last edited by mohammadv2; 26-09-2019 at 21:48.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammadv2's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    قزوين

پيش فرض

از vlookup استفاده کنید.
    اموزشش تو اینترنت فراوونه من دیگه توضیح نمیدم.

چند نکته که معمولا تو اموزشها گفته نمیشه. (اینا رو بعد از اینکه به vlookup مسلط شدی بخون الان بی فایدس)

1-تو جدول اول که ورودی هست مثلا لیست پرسنل یا مشخصات یک کالا که هر کدوم چندین ستون داره شما از ستون A میتونین به B برسین ولی برعکسش نمیشه.
    تو مثال شما اگه نام کاربر در ستون A باشه و کد در ستون مثلا D. (ستون B , C فرض میگیرم مربوط به کد ملی و نام پدر و .. باشه) شما با وارد کردن نام کاربر میتونین به کد برسین ولی برعکس نمیشه. چون در قسمت col_index_num شما باید مشخص کنید که کدوم ستون رو برگردونه به شما و عدد منفی هم قبول نمیکنه. (در این مثال عدد 4 رو باید وارد کنید)
    2- تا جایی که امکان داره سلول ها تو اکسل رو merge نکنید. خصوصا تو جاهایی که میخوایین ساختار بانک اطلاعاتی داشته باشین. جستجو کنین. گزارش بگیرین.
    3-معمولا خیلی متداول نیست که نام رو بدی کد رو بده ولی اگه اصرار دارین بدونین که اسم رو باید درست وارد کنید. هر گونه کاراکتر اضاه حتی حرف فاصله (space) نیز باعث خطا میشه.
    خود مشکلات مربوط به فونت ها هم خیلی زیاد مشاهد میشه. خصوصا در هنگام خروجی گیری از نرم افزارهای متاسفانه حسابداری و .. ایرانی که از فونتهای عربی استفاده میکنن.
    4- این دستور خیلی قدرتمنده شما میتونی با دادن یک ورودی چندین خروجی بگیری در ستون های مختلف.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2020

پيش فرض

سلام دوستان
    من یک لیست قیمت دارم که از سلول K3 تا P3 دارای شش فیلد هست می خوام هر رکورد جدیدی که وارد می کنم جمع این شش فیلد بره تو ستون Q به عنوان هزینه کل
    چه فرمولی باید بنویسم
    ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

لطف مباحث پیشرفته را هم مطرح نمایید

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام دوستان
    من 2تا شرط میخوام رو در اکسل ترکیب کنم.قراره کد کلی وارد کنیم،حالا هم باید طول رشته 10 رقمی باشه و هم اینکه اگر تکراری باشه خطا بده که تکرایه.
    توی قسمت data validation نمیشه اینکارو کرذ چون میگه فقط یک شرط رو باید اجرا کنی.
    حالا باید چیکار کنم؟
    با تشکر

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام دوستان
    من 2تا شرط میخوام رو در اکسل ترکیب کنم.قراره کد کلی وارد کنیم،حالا هم باید طول رشته 10 رقمی باشه و هم اینکه اگر تکراری باشه خطا بده که تکرایه.
    توی قسمت data validation نمیشه اینکارو کرذ چون میگه فقط یک شرط رو باید اجرا کنی.
    حالا باید چیکار کنم؟
    با تشکر
    دوستان در سایتی کسی کمکم کرد فقط میشه راهنمایی کنید چطور باید بنویسم فرمولو؟خیلی مهارت ندارم در اکسل .ممنون

سلام
    برای انجام این کار باید در قسمت Custom ابزار Data Validation یک فرمول IF بنویسید که دو شرط تعداد حروف وارده (با استفاده از تابع LEN) و تعداد دفعات تکرار اطلاعات وارد شده (با استفاده از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) رو با استفاده از تابع AND چک کنه و اگه هر دو برقرار بود 1 و در غیر اینصورت 0 رو برگردونه.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

سلام دوستان
    سوال ممکنه تکراری باشه ولی خب چون نرم افزارهای جدید روز به روز معرفی میشن گفتم باز بپرسم
    برنامه ی خوب برای تبدیل پی دی اف به اکسل چی هست که فارسی رو هم ساپورت کنه و اطلاعات از دست نره توش؟
    البته جداول و اعداد رو هم صحیح تبدیل کنه غنیمته
    تشکر فراوون

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با سلام به دوستان عزیز
    سوالی از خدمت شما داشتم
    میخواهم یک ستون ایجاد کنم که با وارد کردن هر عدد مجموع خودش و 6 عدد قبل از خودش رو در یک سلول مجزا نمایش بده. ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید
    با سپاس
    ایام به کام

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •