تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 520 از 524 اولاول ... 20420470510516517518519520521522523524 آخرآخر
نمايش نتايج 5,191 به 5,200 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

پروفشنال alijigari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007

پيش فرض

درود
    هر فایل اکسل 2016 را که میخواهم باز کنم ، خیلی دیر باز میشه . حدود یک ماه هم این طور شده . حتی افیس را یک بار پاک کردم و از سایت مایکروسافت دوباره دانلود کردم اما بازم مشکل حل نشد ، حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه طول میکشه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام. خب من یه سوال دارم.
    میخوام در یک جدول که آمار فروش یک سری محصولات توسط نمایندگان شرکتم دارم، با مشخص کردن محصول که در ستون یک قرار داره، حداکثر فروش بین نمایندگان مختلف که در ستونها هستند، نماشی داده بشه. فرمول نویسی اون چطوری باید باشه؟ با تشکر

اگه نباشه جاش خالی می مونه behzad20000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام
    من یک شیت تو اکسل حاوی جدول دارم که اکثر فرمولاش sumو sum ifاست.وقتی این شیت رو کپی می کنم و فرمولا رو از طریق find ,replace جایگزین می کنم کار نمی کنه ولی وقت یک سلول رو به صورت دستی یک قسمت از فرمول رو برای یک سلول عوض می کنم کار می کنه لطفا می تونید بگید علت چیه؟
    ممنون

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان.....

من فایلی دارم که میخواستم، در اختیار چند نفر قرار بدهم که در آن فقط بتوانند در زیر ستون نامشان، عددی تایپ کنند..... اما نمیخواهم که بتوانند تغییری دیگر بدهند، مثلا ستونهایی را که hide کرده ام را unhide کنند.....

توانسته ام که برای sheet ... رمز یا پسورد بگذارم اما نمیدانم که آیا میشود این محدودیت را ایجاد کرد یا نه...

پیشاپیش از راهنمایی تان سپاسگزارم

حـــــرفـه ای sin2x=2sinxcosx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

با سلام
    می خواستم ببینم آیا امکانش هست که در یک Sheet یا فایل Excel دیگه، یه سری اطلاعات به صورت جدول ذخیره بشه و تو یه Sheet دیگه، مثلا با زدن ID یک رکورد، اطلاعات اون رکورد رو بده ؟
    اگه امکان پذیره چطوری ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

با سلام
    می خواستم ببینم آیا امکانش هست که در یک Sheet یا فایل Excel دیگه، یه سری اطلاعات به صورت جدول ذخیره بشه و تو یه Sheet دیگه، مثلا با زدن ID یک رکورد، اطلاعات اون رکورد رو بده ؟
    اگه امکان پذیره چطوری ؟
    اینکار شدنیه و با توابعی مثل vlookup یا match & index انجام میشه.
    مثلا اطلاعات کد مشتری در ستون A و از A2 شروع میشه و نام مشتری در ستون B و از B2 شروع میشه . شما می خواهید تو شیت جاری تو سل مثلا E2 کد مشتری را که زدید تو سل F2 نام مشتری بیاد برای اینکار از کد زیر استفاده کنید .
    تابع Vlookup
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    match & index

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض تایپ پلاک خودرو در اکسل

سلام لطفا نحوه تایپ کردن پلاک خودرو ب این نحو رو برام توضیح بدین 567ع56 ایران 78

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام...
    من یه فایل notepad دارم که به این صورته:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میخوام محتویاتش رو در اکسل کپی کنم طوری که فقط عدداش کپی بشه و value که کنار هر عدد هست کپی نشه !

در آغاز فعالیت borhanj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2018
    محل سكونت
    قشم

پيش فرض

شما اگر میخواهید سلولهای خاصی را طوری تنظیم کنید که افرادی بتوانند تغییراتی مثلاً عددی را وارد کنند کافی است که آن سلولهای خواص را انتخاب کنید و کلیک سمت راست را بزنید از منوی باز شده format cells را انتخاب کنید و از پنجره باز شده بر روی تب protection کلیک کنید حال در این قسمت تیک locked را بردارید و اوکی کنید ( توجه داشته باشید اگر سلولهای خاصی مد نظر شماست که در قسمتهای مختلف قرار دارد کافی است از کلید ctrl کیبورد خود کمک بگیرید یعنی با نگه داشتن این کلید میتوانید با موس خود هر سلول دلخواهی را انتخاب کنید)بعد از اوکی کردن میتوانید از قسمت review شیت خود را protect sheet کنید. اگر ستونی را هم مخفی کرده اید تا زمانی که protect sheet است کسی نمیتواند به آن دسترسی داشت باشد.

بهترین راه یوتیوب است دوست عزیز، اما برای اینکه بخواهید اکسل را به صورت حرفه ای یاد بگیرید باید قدم به قدم جلو بروید برای این کار هم باید اول برای مثال یک پروزه ای را در ذهن داشته باشید تا با اکسل بسازید بعد از اینکه آن را در ذهن خود مجسم کردید آن را در اکسل پیاده کنید هر جایی هم با مشکل برخوردید باید در گوگل و یوتیوب به دنبال جواب مشکلتان بگردید به نظر من اکسل اینطور نیست در کتاب را باز کنید و از اول تا آخر بخوانید چون خیلی از جاهای کتاب شاید به کارتان نیاید و با یک یا دو بار مرور کردن هم در ذهن نمیماند.

کافیه اول محتویاتو در اکسل کپی کنی سپس محدوده مورد نظر را با موس انتخاب نموده و با استفاده از کلید ترکیبی Ctrl+H پنجره find and replace برای شما باز می شود , سپس کافیست است در پنجره فوق و در کادر find what عبارت "مورد نظر" برای پاک شدن را تایپ و بر روی کلید replace all کلیلک نمایید. امیدوارم جوابتو گرفته باشی

شما باید از نرم افزار بهینه ساز ویندوز استفاده کنید اگر از ویندوز 10 استفاده میکنید پیشنهاد من نرم افزار Windows 10 Manager است بعد از بهینه سازی احتمال زیاد مشکلتان حل خواهد شد

در آغاز فعالیت borhanj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2018
    محل سكونت
    قشم

پيش فرض

سلام دوستان.....

من فایلی دارم که میخواستم، در اختیار چند نفر قرار بدهم که در آن فقط بتوانند در زیر ستون نامشان، عددی تایپ کنند..... اما نمیخواهم که بتوانند تغییری دیگر بدهند، مثلا ستونهایی را که hide کرده ام را unhide کنند.....

توانسته ام که برای sheet ... رمز یا پسورد بگذارم اما نمیدانم که آیا میشود این محدودیت را ایجاد کرد یا نه...

پیشاپیش از راهنمایی تان سپاسگزارم
    شما اگر میخواهید سلولهای خاصی را طوری تنظیم کنید که افرادی بتوانند تغییراتی مثلاً عددی را وارد کنند کافی است که آن سلولهای خواص را انتخاب کنید و کلیک سمت راست را بزنید از منوی باز شده format cells را انتخاب کنید و از پنجره باز شده بر روی تب protection کلیک کنید حال در این قسمت تیک locked را بردارید و اوکی کنید ( توجه داشته باشید اگر سلولهای خاصی مد نظر شماست که در قسمتهای مختلف قرار دارد کافی است از کلید ctrl کیبورد خود کمک بگیرید یعنی با نگه داشتن این کلید میتوانید با موس خود هر سلول دلخواهی را انتخاب کنید)بعد از اوکی کردن میتوانید از قسمت review شیت خود را protect sheet کنید. اگر ستونی را هم مخفی کرده اید تا زمانی که protect sheet است کسی نمیتواند به آن دسترسی داشت باشد.

11. این کاربر از borhanj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •