تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 510 از 524 اولاول ... 10410460500506507508509510511512513514520 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,091 به 5,100 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

حـــــرفـه ای boy iran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    طحرآن

پيش فرض

سلام
    قبلا یک فایل داشتم که اعداد تو هر ستون تایپ شده بود ولی الان میخوام اعداد رو تغیر بدم به مشکل میخوره
    چرا؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام
    قبلا یک فایل داشتم که اعداد تو هر ستون تایپ شده بود ولی الان میخوام اعداد رو تغیر بدم به مشکل میخوره
    چرا؟
    سلام امکانش هست فایلتون را قرار بدید یا کمی بیشتر توضیح بدید؟

پروفشنال Farahmand Farshidy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

این دستور کاری که شما می خواهید را انجام میده

=PROPER(A2)
    یعنی حرف اول کلمات انگلیسی را بزرگ می کند. ستون خود را بنویسید کنارش این دستور را پیاده کنید و درگ کنید تا انتهای ستون اول .

تشکر از پاسخ شما دوست گرامی و ارجمندم. بنده عذر میخام بخاطر اینکه جواب شما رو ندیدم و نتونستم بموقع ازتون تشکری نمایم.

همیشه موفق و موید باشید

اگه نباشه جاش خالی می مونه behzad20000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

با سلام،
    من می خوام سطور بالایی اکسل ثابت باشه و وقتی به سمت پایین میام اون سطور همیشه نمایش داده بشن باید چی کار کنم
    ممنون

فرستاده شده از Redmi Note 2ِ من با Tapatalk

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

با سلام،
    من می خوام سطور بالایی اکسل ثابت باشه و وقتی به سمت پایین میام اون سطور همیشه نمایش داده بشن باید چی کار کنم
    ممنون

فرستاده شده از Redmi Note 2ِ من با Tapatalk
    مسیر زیر رو دنبال کنید:
    View > Window > Freeze Panes
    با توجه به اینکه میخواید چه قسمتی ثابت بمونه انتخاب کنید:

Freeze Pane : اول یه سلول رو با موس انتخاب میکنید و بعد از منوی اکسل فریز رو که بزنید تمام سطرها و ستونهای کوچکتر ثابت میشن (تست کنید، متوجه میشید)
    top row : سطر اول
    first column : ستون اول

6. این کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه KINGHMA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    مهد تمدن

پيش فرض

با سلام.دنبال فرمولی هستم که با اضافه کردن عدد به هر سلول هر ستون عمل جمع ؛ضرب یا تفریق را به صورت اتوماتیک انجام دهد.ینی عدد جدید مثلا جمع بشه با عدد قبلی و عدد را بده.
    با تشکر

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

با سلام.دنبال فرمولی هستم که با اضافه کردن عدد به هر سلول هر ستون عمل جمع ؛ضرب یا تفریق را به صورت اتوماتیک انجام دهد.ینی عدد جدید مثلا جمع بشه با عدد قبلی و عدد را بده.
    با تشکر
    سلام
    شما میخواید ستونی از داده ایجاد کنید و کاری کنید که با اضافه شدن داده های جدید جواب اعمال مورد نظرتون بروزرسانی بشه
    برای اینکار باید از Table استفاده کنید

اگه قبلاً داده ها رو وارد کردید، سلولها رو انتخاب کرده و Ctrl+T رو بدید
    وگرنه به تب Insert رفته رو روی Table کلیک کنید و Ok رو بزنید
    اعداد رو وارد کنید
    میبینید که محدوده ی جدول خود به خود بزرگتر میشه! (این قابلیت در اکسل یه معجزه به حساب میاد)

حالا برای محاسبه جواب باید جدول رو نامگذاری کنید
    روی جدول کلیک کرده و Ctrl+F3 رو بفشارید!
    اپیشفرض، table1 ذخیره میشه که میتونید تغییرش بدید

حالا برید روی سلولی که میخواید حاصلجمع یا ضرب نمایش داده بشه و تایپ کنید.

sum برای جمع و product برای حاصلضرب

(Table1)sum=
    (Table1)product=
    ضمنا میشه بدون فرمول نویسی هم اینکار رو انجام داد. یعنی خود Table این قابلین رو داره
    البته این برای حالتیه که اطلاعات جدیدی قرار نیست وارد جدول بشه
    روی جدول کلیک کنید. یه تب باز میشه با عنوان design
    از بخش table style باید تیک total row رو بزنید. روی سلول آخری که ایجاد میشه کلیک کنید یه منوی آبشاری دارخ که میتونید آیتم های مورد نظرتون رو انتخاب کنید
    sum رو خودش داره و Product رو باید از More Functions در کادر بالایی تایپ کنید.

9. 2 کاربر از hamed29 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه jafariking's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2013

پيش فرض مشکل در refrence دادن در اکسل

با سلام خدمت اساتید .

برای کارم نیاز دارم که سلولهای یک فایل اکسل رو به سلولهای صفحه دیگه توی همون فایل refrence بدم . فایلی که دارم از صفحه های زیر درست شده :

total , 5 ft , 9 ft , 6ft , common

میخوام مواردی که توی صفحه total تایپ میکنم بصورت خاصی که میخوام توی صفحات دیگه هم در سلولهای خاصی درج بشه .

مثلا در صفحه total در سلول B5 چیزی بنویسم و بطور خودکار در صفحه 5ft هم در سلول خاصی درج بشه .

مطابق عکس شماره یک میبینید که در سلول مادر ( سلول زردرنگ) چیزی تایپ نشده .

[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

حالا از روشی که بلدم و توی عکس شماره 2 معلومه ، یک سلول از صقحه 5ft رو به سلول مادر در صفحه total ارجاع دادم .

ولی با این وجود که در سلول مادر چیزی تایپ نشده ، در سلول ارجاع داده شده عدد 45 ظاهر شده .

یکبار این روش رو امتحان کردم و برای امتحان عدد 45 رو وارد کردم و جواب گرفتم . ولی با تغییر محتوای سلول مادر ، در سلول ارجاع داده شده هیچ تغییری ایجاد نشد . منم خواستم دوباره

امتحان کنم یا فرمول دیگه ای رو بنویسم ولی همش عدد 45 ظاهر میشه و مشکل باقیه .

برای کارم نیاز دارم این کار رو انجام بدم . لطفا کمک کنید .
    Last edited by jafariking; 11-07-2016 at 09:45.

تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

با سلام خدمت اساتید .

برای کارم نیاز دارم که سلولهای یک فایل اکسل رو به سلولهای صفحه دیگه توی همون فایل refrence بدم . فایلی که دارم از صفحه های زیر درست شده :

total , 5 ft , 9 ft , 6ft , common

میخوام مواردی که توی صفحه total تایپ میکنم بصورت خاصی که میخوام توی صفحات دیگه هم در سلولهای خاصی درج بشه .

مثلا در صفحه total در سلول B5 چیزی بنویسم و بطور خودکار در صفحه 5ft هم در سلول خاصی درج بشه .

مطابق عکس شماره یک میبینید که در سلول مادر ( سلول زردرنگ) چیزی تایپ نشده .

حالا از روشی که بلدم و توی عکس شماره 2 معلومه ، یک سلول از صقحه 5ft رو به سلول مادر در صفحه total ارجاع دادم .

ولی با این وجود که در سلول مادر چیزی تایپ نشده ، در سلول ارجاع داده شده عدد 45 ظاهر شده .

یکبار این روش رو امتحان کردم و برای امتحان عدد 45 رو وارد کردم و جواب گرفتم . ولی با تغییر محتوای سلول مادر ، در سلول ارجاع داده شده هیچ تغییری ایجاد نشد . منم خواستم دوباره

امتحان کنم یا فرمول دیگه ای رو بنویسم ولی همش عدد 45 ظاهر میشه و مشکل باقیه .

برای کارم نیاز دارم این کار رو انجام بدم . لطفا کمک کنید .
    مسیر زیر رو دنبال کنید:
    Office button > Excel options > Formulas > Workbook Calculation > Automatic

احتمالاً تنظیم شما روی حالت Manual هست که باید به حالا اتوماتیک تغییر بدید تا با تغییر سلول مرجع، سلول مقصد هم بروز بشه.
    اگه لازمه روی حالت دستی باقی بمونه، با فشردن کلید F9 داده ها رو بروز کنید.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    باب الجنت (قزوین)

پيش فرض

سلام دوستان
    من در یک فرم اکسل خانه های یک ستون را در خانه های یک ستون دیگه ضرب کردم و حاصل را در ستون سومی نمایش دادم
    با تغییر در ستون های اول و دوم از یک سطر خاص باید حاصل در ستون سوم بلافاصله تغییر کنه
    قبلا بلافاصله عمل می کرد بعد یکم تاخیر پیدا کرد الان تا save نکنم حاصل ستون سوم عوض نمیشه
    به نظرتون مشکل از کجاست؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •