تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 501 از 524 اولاول ... 401451491497498499500501502503504505511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 5,001 به 5,010 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

شنیدم اکسل یه قسمتی داره که سود وام بانکی و اقساط را محاسبه میکنه میشه بگید از کدوم قسمت میتونم پیداش کنم هر چقدر گشتم خودم نیافتمش

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

با سلام و ابراز احترام
    من نیاز به راهنمايی در نرم افزار اکسل دارم

در یک فایل داده آب و هوايی اکسل حدود 5000 سطر داده دارم که می خواهم داده های سطرهای 5- 10 -15- (مضرب 5) با هم انتخاب شوند و آنها را در يک فايل ديگر کپی کنم لطفا راهنمايی کنید ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

با سلام
    لینک دانلود افزونه KUTOOLS برای اکسل و کرک آن را نیاز دارم ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه mohammadv2's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    قزوين

پيش فرض

شنیدم اکسل یه قسمتی داره که سود وام بانکی و اقساط را محاسبه میکنه میشه بگید از کدوم قسمت میتونم پیداش کنم هر چقدر گشتم خودم نیافتمش
    واقعا متوجه نمیشم شما چطور جستجو کردین و چیزی پیدا نکردین. من همون کلماتی رو که شما به عنوان سوال مطرح کردین تو گوگل وارد کردم کلی مطلب اومد.
    باور نمیکنین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببینین.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فایل ویدیویی رو برای نمونه میتونین ببینن.

البته ظاهرا بانکهای خصوصی و دولتی از روشهای متفاوتی!! استفاده میکنن که دلایلش رو خودتون بهتر میدونین.
    Last edited by mohammadv2; 23-01-2016 at 23:07.

5. این کاربر از mohammadv2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    قزوين

پيش فرض

با سلام و ابراز احترام

در یک فایل داده آب و هوايی اکسل حدود 5000 سطر داده دارم که می خواهم داده های سطرهای 5- 10 -15- (مضرب 5) با هم انتخاب شوند و آنها را در يک فايل ديگر کپی کنم لطفا راهنمايی کنید ممنون
    معمولا در مسئله هایی مثل این یکی از روشها اینه که ما بیاییم با اضافه کردن یک یا دو ستون داده ها رو به دلخواه خودمون دسته بندی کنیم.
    امیدوارم که داده ه هاتون از merge برای ادغام کردن سلولها استفاده نکرده باشین.
    پیشنهاد من اینه که برای ثبت دیتا و نگهداری اون به صورت بانک اطلاعاتی به هیچ وجه سلولها رو ادغام نکنین. مثل ثبت کارکرد حضور و غیاب پرسنل، حسابداری و غیره. به خاطر اینکه هم در فیلتر کردن و هم در گزارش گیری با pivot و هم انتقال اون به نرم افزارهای دیگه مثل sql server و یا اکسس به شدت مشکل میخورین.
    اما حل گام به گام مسئله:
    1- یک ستون دیگه به جدولتون اضافه کنید و اسمش رو بزارید شماره ستونها
    2-در سطر بعدی که قاعدتا باید اولین رکورد شما ثبت شده باشه عدد 1 رو وارد کنید.
    3-روی همان سلولی که عدد یک رو وارد کردن بمانید و یا دوباره روش کلیک کنید.
    4-از تب home، گزینه fill و سپس Series رو انتخاب کنید. (سمت راست تب home هست)
    5- مقادیر Step Value رو 1 و Step Value رو سطری که اخرین دادهتون هست وارد کنید. مثلا اخرین سطری که شما داده وارد کردین 5000 هست.(در واقع تعداد رکوراتون رو وارد کنید).

توجه : این عدد یکی که وارد کردیم ربطی به یک اولی نداره. مثلا اگه جاش 5 بذاریم. اعداد به صورت 5,10,15,20,25 ثبت میشه.

6-Series in رو در حالت column بزارید. (تمام این موارد بستگی به طراحی جدولتون داره.)
    7- بر روی دکمه ok کلیک کنید. می بیند که از 1 تا 5000 رو براتون وارد می کنه.
    8-حالا ما شماره سطرها رو داریم ولب هدف ما سطرهای 5و10و15و.. است.
    9-یه ستون دیگه اضافه میکنیم و اسمش رو میذاریم باقی مانده.
    10-با استفاده از دستور mod باقی مانده شماره سطرها رو بدست میاریم.

=MOD(12,5)

11-فرمول رو به کل رکوردها اعمال کنید.میبیند که جاهایی که شماره رکوردشون مضربی از 5 هست باقیمانده صفر شده
    12-حالا به روشهای مختلفی می تونین داده هاتون رو فیلتر کنین.(الان هدفمون داده هایی هست که باقیمانده صفر شده).

کل این مراحل در عمل 30 ثانیه هم نمیکشه.

من سعی کردم جوری توضیح بدم که بدرد دوستان دیگه هم بخورده و توش از روشهای مفیدی که کمتر استفاده میشه هم باشه وگرنه روشهای ساده تری هم هست ولی همه جا نیمشه ازش استفاده کرد.

متاسفانه یکی از ضعفهای عمده بچه ها نحوه طراحی دیتابیس توی اکسل هست من سعی می کنم یه مقاله در همین زمینه توی همین فروم بزارم که چطور دوستانی که در ادارت و شرکتها کار می کنن و میخوان اطلاعات روزانه،ماهیانه و سالیانه رو توش ثبت کنن و از روی اون گزارش بگیرن به مشکل برنخوردن.

7. 2 کاربر از mohammadv2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه p30v0rd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام و ابراز احترام

با تشکر از جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که توضیحات کاملی دادن. راه حل دیگری با استفاده از VBA در پیام خصوصی به ایشان پاسخ دادم که برای استفاده دیگران در اینجا هم مطرح می کنم.

کد VBA برای انتخاب سطرهای مضرب 5 در صورتی که 5000 سطر و 40 ستون وجود دارد :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

9. این کاربر از p30v0rd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2010

پيش فرض

واقعا متوجه نمیشم شما چطور جستجو کردین و چیزی پیدا نکردین. من همون کلماتی رو که شما به عنوان سوال مطرح کردین تو گوگل وارد کردم کلی مطلب اومد.
    باور نمیکنین [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببینین.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فایل ویدیویی رو برای نمونه میتونین ببینن.

البته ظاهرا بانکهای خصوصی و دولتی از روشهای متفاوتی!! استفاده میکنن که دلایلش رو خودتون بهتر میدونین.
    من هم تو گوگل گشتم دوست عزیز و چیزی که میخواستم و پیدا نکردم منظور من فرمول محاسبه نبود بلکه یه جایی تو اکسل فایل آماده وجود داره که اساسا مال خود اکسل هست و تو جدول سود و مقدار وام و مقدار سال بازپرداخت رو میزنی اون خودش حساب میکنه

تاريخ عضويت
    May 2008
    محل سكونت
    قزوين

پيش فرض

من هم تو گوگل گشتم دوست عزیز و چیزی که میخواستم و پیدا نکردم منظور من فرمول محاسبه نبود بلکه یه جایی تو اکسل فایل آماده وجود داره که اساسا مال خود اکسل هست و تو جدول سود و مقدار وام و مقدار سال بازپرداخت رو میزنی اون خودش حساب میکنه
    ببینید ما برای وام دو تا تابع داریم یکی pmt که شما نرخ بهره تعداد اقساط رو میدی،میزان قسط ماهیانه رو براتون محاسبه میکنه.
    تابع دوم هم rate هست که نرخ سود رو براتون محاسبه می کنه.

برای این دو تابع کلی مطلب هست میتونین خودتون بیشتر مطالعه کنین
    فقط یه نکته رو توجه کنین مبالغ سود توی ایران سالیانه هست یعنی وقتی شما یه وام میگیری با سود 18 درصد ، سود ماهیانهش میشه 1.5 درصد و توی اکسل باید rate رو ماهیانه وارد کنی.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو ببین امیدوارم که جوابتون رو گرفته باشین.

منظور من فرمول محاسبه نبود
    مقدار وام و مقدار سال بازپرداخت رو میزنی اون خودش حساب میکنه
    من منظورتون از این دوتا جمله رو متوجه نشدم شما ازیه طرف میگین فرمول نباشه از طرف دیگه یه فرمول خواستین
    موفق باشید.

12. این کاربر از mohammadv2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال elyartab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    من میخوام برای یه سری داده میانگین و انحراف معیار شرطی حساب کنم.
    فرض کنید داده ها اینا هستن:

100
    90
    60
    40
    20
    10

حالا شرط ما برای محاسبه میانگین و انجراف معیار اینه که عدد کوچکتر از 80 باشه. طبیعتا عدد 100 هم باید از محاسبات حذف بشه ولی برای ما یه عدد معهیار هست و باید تو محاسبات آورده بشه

فرمول نویسی ایده آل به صورت زیر هست ولی مسئله اینه چطور بوسیله شرط ، اون مقدار 100 رو حذف نکنیم و تو محاسبات وارد بشه

=AVERAGEIF(S3:S15;"<="&C22;S4:S15)

=STDEV.S(IF(S3:S12<=B;S3:S12;""))

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

سلام
    دوستان برای محاسبه حقوق 20کارمند بالای 30سال در ماه اردیبهشت چقدر خزوجی داشته از چه دستوری بابد استفاده کرد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •