تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 462 از 524 اولاول ... 362412452458459460461462463464465466472512 ... آخرآخر
نمايش نتايج 4,611 به 4,620 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

من در دو سلول اکسل دو تا زمان دارم و در سلول سوم میخواهم این دو زمان را از هم کم کنم و نشان بدهد :

سلول اول:
    1100 PM

سلول دوم:
    2:58:00 AM

جوابی که اکسل در سلول سوم که فرمول کم کردن این دو سلول هست میدهد:

####
    راهنمایی لطفاً

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

سلام
    من یه مشکلی دارم تو رسم نمودار
    میخوام چند نمودار باهم تو ی نمودار رسم کنم فقط مشکل که دارم این که دادهای محور x منغییر
    من آزمایش که انجام داده م تو یکی 2 دقیقه تو یکی دیگه 3 دقیقه تو ی آزمایش دیگه 10 دقیقه داده بدست اومده کسی میتونه کمکم کنه فایل اکسل میزارم که داده ها ببنین
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ممنون میشم کمکم کنبن
    Last edited by ashkannn87; 16-08-2014 at 12:16.

کاربر فعال آفيس soroosh_cz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

من در دو سلول اکسل دو تا زمان دارم و در سلول سوم میخواهم این دو زمان را از هم کم کنم و نشان بدهد :

سلول اول:
    1100 PM

سلول دوم:
    2:58:00 AM

جوابی که اکسل در سلول سوم که فرمول کم کردن این دو سلول هست میدهد:

####
    راهنمایی لطفاً

کد:
    خوب برخورد اکسل با زمان؛ مثل همون عدد هست، شما باید از فرمول TEXT برای تبدیل عدد حاصل از تفریق، به نوع زمان کنه، فرمولش این میشه:
    کد:
    اون قدر مطلق رو هم برای این گذاشتم که زمان منفی تعریف نشده هست برای زمان. اگر مثلا زمان اول از روز قبل هست، باید از نوع Short Date استفاده کنید و تاریخ هر روز رو هم تعیین کنید، در این صورت برای محاسبه ی اختلاف روزها باید روزها رو هم اضافه کنید:
    کد:
    میتونید با رعایت وارد کردن تاریخ(تاریخ بزرگتر منهای تاریخ کوچکتر) درست، ABS رو هم بردارید.
    سلام
    من یه مشکلی دارم تو رسم نمودار
    میخوام چند نمودار باهم تو ی نمودار رسم کنم فقط مشکل که دارم این که دادهای محور x منغییر
    من آزمایش که انجام داده م تو یکی 2 دقیقه تو یکی دیگه 3 دقیقه تو ی آزمایش دیگه 10 دقیقه داده بدست اومده کسی میتونه کمکم کنه فایل اکسل میزارم که داده ها ببنین
    ممنون میشم کمکم کنبن
    من تو فایل شما کلی داده دیدم با چهار تا نمودار. یه توضیح کامل بدید از کاری که میخواید انجام بدید... مشکلی که هست اینه که داده های محور X شما اگر همه از یک جنس باشن(مثلا همه ثانیه)، به علت اختلاف مقیاسی که هست بین اعداد شما(کمترین 1 و بیشترین 14 تا 60)، نمودار خیلی بد فرم میشه و مثلا نمودار اول خیلی فشرده میشه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

استاد ازم خواسته که این 4 تا نمودار تو 1نمودار رسم کنم
    آره میدونم خیلی فشرده میشه استاد ازم خواسته

کاربر فعال انجمن هنر هفتم ehsan_iace's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

خوب برخورد اکسل با زمان؛ مثل همون عدد هست، شما باید از فرمول TEXT برای تبدیل عدد حاصل از تفریق، به نوع زمان کنه، فرمولش این میشه:
    کد:
    اون قدر مطلق رو هم برای این گذاشتم که زمان منفی تعریف نشده هست برای زمان. اگر مثلا زمان اول از روز قبل هست، باید از نوع Short Date استفاده کنید و تاریخ هر روز رو هم تعیین کنید، در این صورت برای محاسبه ی اختلاف روزها باید روزها رو هم اضافه کنید:
    کد:
    میتونید با رعایت وارد کردن تاریخ(تاریخ بزرگتر منهای تاریخ کوچکتر) درست، ABS رو هم بردارید.
    در سلول اول نوشتم 23:00 و در سلول دوم 3:00 و اختلاف آنرا باید 4 بدهد ولی با فرمول اول شما : 08:00:00 با فرمول دوم شما : 0 - 20:00:00 اگر فرمولها درست‌اند لطفاً فایل اکسلش را آپلود کن ممنونم

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

استاد ازم خواسته که این 4 تا نمودار تو 1نمودار رسم کنم
    آره میدونم خیلی فشرده میشه استاد ازم خواسته
    شما بهتر هست برای اینکار از یک نمودار Scatter با خطوط متصل استفاده کنید. بعد که یک نمودار خالی زدید، روش راست کلیک کرده و Select Data رو میزنیم. حالا نمودار ها رو با دکمه ی Add اضافه میکنیم. X و Y رو که تعیین کنیم، درست میشه. این فایل شما میشه... من 5 تا جدول دیدم به هر حال
    کد:
    در سلول اول نوشتم 23:00 و در سلول دوم 3:00 و اختلاف آنرا باید 4 بدهد ولی با فرمول اول شما : 08:00:00 با فرمول دوم شما : 0 - 20:00:00 اگر فرمولها درست‌اند لطفاً فایل اکسلش را آپلود کن ممنونم
    خوب شما الان یه اشتباه کردید، وقتی که از فرمول دوم استفاده میکنید، باید تاریخ رو هم تعیین کنید، که مثلا اولی 1 جولای هست و دومی 2 جولای. یعنی هر سه سلول باید از نوع Short Date بشن.
    فرمت تاریه هم همون فرمت ویندوزه، واسه من mm/dd/yyyy
    این فایلش:
    کد:
    Last edited by soroosh_cz; 17-08-2014 at 04:13. دليل: اضافه کردن جواب دوم...

7. 2 کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض

شما بهتر هست برای اینکار از یک نمودار Scatter با خطوط متصل استفاده کنید. بعد که یک نمودار خالی زدید، روش راست کلیک کرده و Select Data رو میزنیم. حالا نمودار ها رو با دکمه ی Add اضافه میکنیم. X و Y رو که تعیین کنیم، درست میشه. این فایل شما میشه... من 5 تا جدول دیدم به هر حال
    کد:

خوب شما الان یه اشتباه کردید، وقتی که از فرمول دوم استفاده میکنید، باید تاریخ رو هم تعیین کنید، که مثلا اولی 1 جولای هست و دومی 2 جولای. یعنی هر سه سلول باید از نوع Short Date بشن.
    فرمت تاریه هم همون فرمت ویندوزه، واسه من mm/dd/yyyy
    این فایلش:
    کد:
    ممنون همین میخواسنم دست درد نکنه

9. این کاربر از ashkannn87 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام دوستان من یه سری اعداد ایکس و ایگرگ رو از داخل شکل یک مقاله بیرون کشیدم اوردمشون تو اکسل و نمودار رو کشیدم حالا می خوام یه ازای ایکس های مختلف ایگرگ و بهم بده ، ممنون می شم اگه کمکم کنید

تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    روناش

پيش فرض

سلام دوستان من یه سری اعداد ایکس و ایگرگ رو از داخل شکل یک مقاله بیرون کشیدم اوردمشون تو اکسل و نمودار رو کشیدم حالا می خوام یه ازای ایکس های مختلف ایگرگ و بهم بده ، ممنون می شم اگه کمکم کنید
    فکر میکنم باید با ماکرو و برنامه نویسی اینکار رو بکنید... من بلد نیستم کد نویسی تو آفیس رو. یکی از دوستان بلده.

12. 2 کاربر از soroosh_cz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

اینو یکی از دوستان برام تهیه کرده ولی نمی تونم بفهمم چی کار کرده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •