تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 215 از 524 اولاول ... 115165205211212213214215216217218219225265315 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,141 به 2,150 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

اگه نباشه جاش خالی می مونه smd7m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    شما بايستي از نرم افزارهاي ريكاوري مثل Office XP Password Recovery استفاده كنيد.

2. این کاربر از smd7m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز sanam.b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    ماه

پيش فرض

با سلام به همه دوستان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات

ممنون می شم اگه با یه مثال ارجاع نسبی رو برام توضیح بدید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    سیاره شما زمینی ها

پيش فرض مشکل در صفحه بندی ورد

با سلام من یک کتاب تحویل گرفتم که قبلا صفحه بندی شده بود حالا باید یک سری تغییرات توش اعمال کنم
    مشکل من اینجاست که شماره صفحات از اول هر بریک از نو شروع میشه
    من قبلا می تونستم این مشکل رو حل کنم ولی نمی دونم چرا الان نمی تونم کاریش کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    در ضمن من با ورد کار می کنم

در آغاز فعالیت baran mehrsa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    تمام تنظیمات مربوط به شماره صفحات در
    insert
    page number
    format page number
    می تونید انجام بدید .

پروفشنال Bobby Sands's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

دوست عزیز با استفاده از تابع CONCATENATE میتونی این کارو انجام بدی به صورت زیر

پروفشنال mostafa_khan001's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

سلام دوستان.من کتاب اکسل 07 رو خونده ام اما دیروز یه فایل اکسل رو دیده ام که توش یه چیز جالبی بود که ندیده بودم تا حالا.گفتم از شما بپرسم منم توی 2010 یادش بگیرم.فایل بدین صورت تنظیم بود یه متنی سر برگ مانند بود بقیه نوشته ها زیرش کرکره ایی مانند حرکت میکردن.منظورم هیدر و فوتر نیست ها.اون سربرگ همیشه بالای صفحه بود و صفحه رو که بالا و پایین میکردی نوشته ها کرکره وار زیرش میرفتن یا از زیرش بیرون می امدن.چه جوری میشه این کار رو کرد توی اکس 2010؟؟؟؟

آخر فروم باز far2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    اصفهان، نصف جهان

پيش فرض

سلام
    نماز و روزه هاتون قبول.

آيا در اكسل تابعي هست كه بتونه اعداد صحيح رو هم روند كنه :

مثلاً :
    - 1452 رو به 1450 تبديل كنه
    - 1456 رو به 1457 تبديل كنه
    شما باید از دستور fixed اسفاده کنید . طبق این دستور شما یک خانه برای عدد و در مرحله بعد تعداد رند کردن را وارد می کنید . حال اگر به اعداد منفی رند کنید مثلا -1 به جای یکان یک صفر قرار می گیرد . با این کار یکان و صدگان و ... را صفر می کنید و اعداد صحیح رند می شوند

---------- Post added at 12:15 AM ---------- Previous post was at 12:12 AM ----------

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گرامی
    در هنگام کار با اکسل بعد از چند دقیقه که بصمرت اتوماتیک می خواهد اطلاعات را ذخیره کند با یک اخطار مبنی بر اینکه فایل مشکل پیدا کرده مواجه می شم،فایل بسته مشه و دوباره ریکاوری میشه و تمام تغیراتی که ایجاد کردم از بین میره.در ضمن یکسری از آیکون ها مثل merge نیز خاموش شده و به مشکل بر خوردم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    بعضی مواقع به دلیل خطاهای کاری یا هنگ سیستم ممکن است چنین مشکلی پیش آید در این صورت فایل ریکاوری کمک کننده خواهد بود یا ذخیره قبلی شما . فایل ریکاوری را باید دستکاری کنید. ولی همیشه توجه داشته باشید که بعد از هر کاری به خصوص کارهای سنگین فایل را مدام ذخیره کنید.

---------- Post added at 12:19 AM ---------- Previous post was at 12:15 AM ----------

با تغییر فرمت به NUMBER ، به جای عدد اعشاری فارسی یک عدد لاتین (که معلوم نیست چی هست )را می نویسد.
    دوباره تاکید می کنم که من برای ممیز در فارسی از / استفاده می کنم که در نوشتن فارسی متداول است. ولی ظاهراً در اینجا باید با ترفندی آن را به کار برد.
    شما باید از فونت های کاملا فارسی استفاده کنید که اعداد هم در آنها فارسی است نکته دوم اینکه سلول را انتخاب کنید و فونت را به فونت فارسی تغییر دهید تا این مشکل پیش نیاید با انتخاب متن دچار مشکل می شوید.

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:19 AM ----------

سلام خدمت همه ی اساتید محترم!
    راستش من یه سوالی در مورد اکسل داشتم اما وقت لازم برای بازخوانی این 214 صفحه رو ندارم!
    یک دنیا ممنون می شم اگه کمکم کنین!
    راستش در حال تدارک یک پایگاه اطلاعاتی برای یک موسسه هستیم! قراره بر اساس کار هر فرد یک امتیازی بهش داده بشه که در نهایت سیستم با جمع زدن امتیازات به صورت خودکار مارو به دسته بندی افراد یاری بده!
    در واقع می خوام برای یه کار 0و 1 و در نظر بگیرم ! مثلا اگر کاری انجام شد 1 بذاریم! ولی 3 امتیاز داشته باشه!و اگر انجام نشد 0 بذاریم و 0 امتیاز!
    یک دنیا سپاس گذار شما!
    کار شما فقط با اعداد و ارقام و محاسبات ساده سر و کار داره الان بدلیل جامع بودن سوالتون نمی توانم جواب کاملی به شما بدهم.

بقیه سوال ها را هم فردا جواب می دهم
    Last edited by far2009; 01-09-2010 at 23:34.

9. این کاربر از far2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Terova's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008

پيش فرض

یک برنامه ساده و کم حجم میخوام که فایلهای اکسل رو بخونه..

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    اصفهان، نصف جهان

پيش فرض

سلام دوستان
    با excel 2007 دارم یکسری قبض باسکول رو لیست می کنم نیازمند یه 2 تا دستور هستم.
    1-میخوام به صورت اتوماتیک با زدن شماره پلاک ماشین وزن ماشین وارد شود که دیگه لازم نباشه واسه هر سرویس که این ماشین بار میاره من مجددا وزن آن رو بزنم
    2-می خوام تعداد سرویسی که تو هر روز یه ماشین آورده مشخص بشه.
    این یه عکس از فرم من هست

ممنون میشم راهنماییم کنید
    1- شما باید از تابع if استفاده کنید. فقط نکته ای که هست باید این تابع را تو در تو استفاده کنید. من براتون فرمول را قرار می دهم شما کاملش کنید. این فرمول تا 4 ردیف اول را شامل می شود .

شما این فرمول را کامل کنید و به همه خانه هایی که وزن می نویسید drag کنید.

=IF(A2=17895;"20050";IF(A2=23521;"20600";IF(A2=164 39;"32050";IF(A2=15926;"22030";"F"))))
    Last edited by far2009; 02-09-2010 at 18:03.

12. این کاربر از far2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    اصفهان، نصف جهان

پيش فرض

2- از تابع Dsum استفاده می کنید. من برای خلاصه به جای پلاک از name و به جای وزن باز از bar استفاده می کنم.

یک جدول مثل زیر درست می کنید

name bar
    1 50
    2 60
    1 50
    3 70
    4 50
    1 80

حالا یک جدول دیگر درست کرده به این صورت

name
    ="=1"

در این جا یک همان ماشینی است که می خواهیم بارهایش را جمع کنیم ( شما پلاک را وارد کنید )

و حالا خانه ای را برای جمع انتخاب کنید

تابع dsum را که انتخاب کردید در ردیف اول از name تا 80 ( در جدول ) انتخاب می کنید. به طور مثال از B2:A7

در ردیف دوم می نویسید "bar" که همان بار ماشین هست ( به جدول پیش فرض من توجه کنید )

در ردیف سوم :

name
    ="=1" این جدول را انتخاب کنید

خواهید دید که از جدول ماشینی را که انتخاب کرده اید فقط بارهایش جمع می شود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •