تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 163 از 524 اولاول ... 63113153159160161162163164165166167173213263 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,621 به 1,630 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

حـــــرفـه ای wordist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

دو تا سوال ديگه هم دارم

ما مثلا 1000 رديف داريم. ميخواهيم جمع اين هزار رديف رو يكي در ميان بدست آوريم. آيا روشي هست كه همه رو انتخاب نكنيم؟؟
    =A1+A3+A5+....A999

سوال دوم من هم بازم ربط به اين موضوع دارد

چطوري ميشه فقط سلولهاي زوج و يا فقط سلولهاي فرد را انتخاب كرد؟؟
    براي سوال اول بايد بگم كه يادت نره كه هميشه در اكسل ممكنه فرمولي نباشه كه يه كار رو برات انجام بده ولي با يه ترفند ساده و اضافه كردن يه ستون كمكي ديگه ممكنه خيلي راه ها براي حل يه موضوع پيدا بشه

مثلا در سوال شما ، كافيه در ستونB به ترتيب عدد 1 و 2 ريخته بشه (به اين صورت كه در خانه اول بنويسي 1 و در خانه بعدي 2 و بعد همه رو مثل اون پر كني autofill)

و بعد از فرمول زير استفاده كني و بگي كه جمع خانه‌هايي رو بده كه عدد معادلش در ستون B ، عدد 1 يا 2 هست

فرمول براي عدد 1:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در مورد دوم هم بايد بگم كه بعيده راه حلي داشته باشه

حالا واسه چي ميخواي انتخاب كني !!؟

2. این کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

براي سوال اول بايد بگم كه يادت نره كه هميشه در اكسل ممكنه فرمولي نباشه كه يه كار رو برات انجام بده ولي با يه ترفند ساده و اضافه كردن يه ستون كمكي ديگه ممكنه خيلي راه ها براي حل يه موضوع پيدا بشه

مثلا در سوال شما ، كافيه در ستونB به ترتيب عدد 1 و 2 ريخته بشه (به اين صورت كه در خانه اول بنويسي 1 و در خانه بعدي 2 و بعد همه رو مثل اون پر كني autofill)

و بعد از فرمول زير استفاده كني و بگي كه جمع خانه‌هايي رو بده كه عدد معادلش در ستون B ، عدد 1 يا 2 هست

فرمول براي عدد 1:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در مورد دوم هم بايد بگم كه بعيده راه حلي داشته باشه

حالا واسه چي ميخواي انتخاب كني !!؟

سپاسگزارم از شما. عالی بود

واقعا تکنیک های جالبی شما بکار میبری.

اما در پاسخ سوال شما
    من در دو پست قبلی پرسیده بودم که حالت (+) رو میخوام مثلا یکی در میان بتونم اجرا کنم.

حالا چیزی به ذهنم رسید

این عکس رو ببینید

من شاید 100 ردیف اینطوری دارم. در ردیف سبز از J تا C عدد داریم. B جمع آتهاست
    ردیف زیر سبز درصد آنها نسبت به جمع هست(یعنی J تا C رو تقسیم بر B میکنم و ضرب 100
    بهترین کاری که به دهنم رسید برای سلول J4 فرمول درصد رو نوشتم و فقط پشت B دالر گذاشتم بعد سلول رو + کردم تا ردیف C کشیدم و بعد کپی کردم به بقیه ردیفهای مشابه
    =J3/$B3*100
    الان 3 ردیف هست مشکلی نداره.
    ولی وقتی 1000 ردیف شد آیا باید بازم سلولهای فرمول رو دونه دونه کپی کنم ؟؟

اگر بشه ردیفها رو یکی در میان یا مثلا زوج و فرد انتخاب کنیم فقط یکبار کپی و پیست میخواد

در ضمن برای رنگی کردن ردیفها هم نیازی نیست یکی در میان ردیفها رو انتخاب کنم بعد سطل رنگ رو بریزم!!!!
    Last edited by armin321; 28-07-2009 at 19:50.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

اما در پاسخ سوال شما
    من در دو پست قبلی پرسیده بودم که حالت (+) رو میخوام مثلا یکی در میان بتونم اجرا کنم.

حالا چیزی به ذهنم رسید

این عکس رو ببینید

ردیف زیر سبز درصد آنها نسبت به جمع هست(یعنی J تا C رو تقسیم بر B میکنم و ضرب 100
    بهترین کاری که به دهنم رسید برای سلول J4 فرمول درصد رو نوشتم و فقط پشت B دالر گذاشتم بعد سلول رو + کردم تا ردیف C کشیدم و بعد کپی کردم به بقیه ردیفهای مشابه

اگر بشه ردیفها رو یکی در میان یا مثلا زوج و فرد انتخاب کنیم فقط یکبار کپی و پیست میخواد
    خواهش ميكنم

قابلي نيست

عكس رو يه جاي ديگه آپلود كنيد

5. این کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    پاي آن کاج بلند

پيش فرض

ببينين دوست عزيز ، وقتي که توي ورد چيزي رو مي نويسيم ، فقط صفحات عمودي ايجاد مي شه اما توي اکسل مي شه هم صفحات عمودي ايجاد کرد هم صفحات افقي.
    خب وقتي که رديف A، اطلاعاتش در صفحه ي افقي اول جا نشه مي ره صفحه دوم بعدش صفحه سوم البته به صورت افقي ، و سپس رديف B و رديف Cهمين طور زير هم تشکيل مي شند و صفحات عمودي رو تشکيل ميدن
    حالا مشکل من اينه که اطلاعات مربوط به يک رديف مثلا A رو احتياج دارم در صورتي که توي اکسل ، توي Print preview ، اول صفحات عمودي شماره گذاري مي شه ، بعدش صفحات افقي دوم به صورت عمودي ، و الي آخر
    يعني اطلاعات رديف A ممکنه در صفحات 48 ، 129 ، 200 و 250 چاپ مي شه . در حالي که من مي خواهم که اطلاعات مربوط به رديف A ، صفحاتش پشت سر هم چاپ بشه .
    مشکل من اينه که چون اطلاعاتم ستوني از اعداد هستش ، وقتي که صفحات اطلاعات يک رديف پراکنده مي شوند نمي تونم کنترلشون کنم و چون نوشته نيست که به راحتي بشه تشخيص داد کدوم صفحه مال کدوم رديفه .
    اميدوارم تونسته باشم منظورم رو بفهمونم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

اما در پاسخ سوال شما

حالا چیزی به ذهنم رسید

این عکس رو ببینید

=J3/$B3*100

در ضمن برای رنگی کردن ردیفها هم نیازی نیست یکی در میان ردیفها رو انتخاب کنم بعد سطل رنگ رو بریزم!!!!
    نيازي به اين كارا نيست

فقط كافيه كه از B7 تا J8 رو انتخاب كنيد و بعد از اون علامت + استفاده كنيد

كاري كه ميخوايد انجام ميشه

8. این کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

ببينين دوست عزيز ، وقتي که توي ورد چيزي رو مي نويسيم ، فقط صفحات عمودي ايجاد مي شه اما توي اکسل مي شه هم صفحات عمودي ايجاد کرد هم صفحات افقي.
    خب وقتي که رديف A، اطلاعاتش در صفحه ي افقي اول جا نشه مي ره صفحه دوم بعدش صفحه سوم البته به صورت افقي ، و سپس رديف B و رديف Cهمين طور زير هم تشکيل مي شند و صفحات عمودي رو تشکيل ميدن
    حالا مشکل من اينه که اطلاعات مربوط به يک رديف مثلا A رو احتياج دارم در صورتي که توي اکسل ، توي Print preview ، اول صفحات عمودي شماره گذاري مي شه ، بعدش صفحات افقي دوم به صورت عمودي ، و الي آخر
    يعني اطلاعات رديف A ممکنه در صفحات 48 ، 129 ، 200 و 250 چاپ مي شه . در حالي که من مي خواهم که اطلاعات مربوط به رديف A ، صفحاتش پشت سر هم چاپ بشه .
    مشکل من اينه که چون اطلاعاتم ستوني از اعداد هستش ، وقتي که صفحات اطلاعات يک رديف پراکنده مي شوند نمي تونم کنترلشون کنم و چون نوشته نيست که به راحتي بشه تشخيص داد کدوم صفحه مال کدوم رديفه .
    اميدوارم تونسته باشم منظورم رو بفهمونم
    سلام دوست عزيز

هرچند اينقدر رديف و ستون رو اشتباه بكار بردي كه قاطي كردم

ولي ببين اين مورد مشكلت رو حل ميكنه

رفتن به page setup و سربرگ sheet و قسمت page order و تغيير گزينه مربوطه

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    پاي آن کاج بلند

پيش فرض

سلام دوست عزيز

هرچند اينقدر رديف و ستون رو اشتباه بكار بردي كه قاطي كردم

ولي ببين اين مورد مشكلت رو حل ميكنه

رفتن به page setup و سربرگ sheet و قسمت page order و تغيير گزينه مربوطه
    شرمنده
    درست نشد

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

من گفتم منظور سوالت رو هنوز نفهيمدم و با اون رديف و ستون گفتن شما هم قاطي كردم

واضح

با مثال و عكس

12. 3 کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    پاي آن کاج بلند

پيش فرض

يک سوال مهم و عجله اي
    يک فايل اکسل دارم ، چند تا شيت داره و کلي ستون و رديف و Protect شده و پسورد مي خواهد. من مي خواهم که رديفهاي اضافي رو پاک کنم و مابقي رو ويرايش کنم ، اجازه هيچ کاري به من نمي ده .
    وقتي هم که توي يک فايل جديد کپي و paste مي کنم ، فرمتش بهم مي ريزه ، از Format Painter هم نمي ذاره استفاده کنم ، چي کار کنم.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

يک سوال مهم و عجله اي
    يک فايل اکسل دارم ، چند تا شيت داره و کلي ستون و رديف و Protect شده و پسورد مي خواهد. من مي خواهم که رديفهاي اضافي رو پاک کنم و مابقي رو ويرايش کنم ، اجازه هيچ کاري به من نمي ده .
    وقتي هم که توي يک فايل جديد کپي و paste مي کنم ، فرمتش بهم مي ريزه ، از Format Painter هم نمي ذاره استفاده کنم ، چي کار کنم.
    به نظر من تنها راه حل همون كپي كردنه

خوبه حالا اجازه كپي ميده

15. 2 کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •