تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 162 از 524 اولاول ... 62112152158159160161162163164165166172212262 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,611 به 1,620 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

حـــــرفـه ای wordist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه مشکلی دارم،نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه ،اگه بیربطه لطفا بگین کجا بپرسم
    من یه فایل notepadدارم که توش یه سری عدد هستش مثلا به این صورت
    1 3 5 7
    12 43 565 797
    45 345 342 23
    343 3523 35 35
    33 352 325 35

حالال میخوام ستون 2 و3 را ببرم تو Excel تا برام نمودار بکشه ،اعداد هم خیلی زیاده یعنی نمیتونم تک تک وارد کنم
    آیا راهی هست که بتونم این 2 تا ستون رو جداکنم؟؟؟؟؟
    سلام

در سوالهاي اينگونه و مشابه دقت كنيد كه ورژن آفيس رو ذكر كنيد تا بشه پاسخ دقيق داد

موفق باشي

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    پاي آن کاج بلند

پيش فرض

سلام

در سوالهاي اينگونه و مشابه دقت كنيد كه ورژن آفيس رو ذكر كنيد تا بشه پاسخ دقيق داد

موفق باشي
    سلام دوستان
    من یه مشکلی دارم،نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه ،اگه بیربطه لطفا بگین کجا بپرسم
    من یه فایل notepadدارم که توش یه سری عدد هستش مثلا به این صورت
    1 3 5 7
    12 43 565 797
    45 345 342 23
    343 3523 35 35
    33 352 325 35

حالال میخوام ستون 2 و3 را ببرم تو Excel تا برام نمودار بکشه ،اعداد هم خیلی زیاده یعنی نمیتونم تک تک وارد کنم
    آیا راهی هست که بتونم این 2 تا ستون رو جداکنم؟؟؟؟؟

ببين دوست عزيز ، با اين اعدادي که شما دادين ، من مراحل زير رو طي کردم و فکر مي کنم اون چيزي رو که مي خواهين به دست اومد ، ببينين به دردتون مي خوره : البته لازم به ذکره که آفيس من 2003 هستش
    1- کليه اعداد را copy و در ورد ، paste کردم
    2- ctrl+a
    3- منوي Edit گزينه ي Find ، در تب Replace ، توي قسمت Find what يعني به دنبال چه بگرده ، فقط يک علامت فاصله گذاشتم ، در قسمت Replace with ،اين علامت : * يعني shift+8 گذاشتم بعدش Replace all رو زدم
    4- بعدش در حالي که همه ي اعداد انتخاب بود ، به منوي Table ، گزينه ي Convert ، گزينه ي Text to table رو مي زنين
    5- در قسمت انتهايي صفحه ي باز شده ، در قسمت orther ، علامت * رو مي زنين ، يعني به کامپيوتر مي گين به ازاي هر * که به عنوان جداکننده ازش استفاده کرديم ، يک ستون جديد ايجاد کنه
    فقط قبل از OK کردن يادتون باشه که نگاه کنين که به چند ستون احتياج داره اين اعداد شما ، و اون عدد رو که در اين مثال ، 4 بوده رو در قسمت Number of column وارد کنين چون اگه وارد نکنين احتمالا 5 تا تشخيص مي ده چون بعد از آخرين عدد هم يک فاصله بوده که به ستاره تبديل شده يعني عددي رو که کامپيوتر در هر صورت پيشنهاد مي ده بايد منهاي يک کنين به احتمال زياد
    6- بعدش برين کل جدول به وجود اومده رو انتخاب کنين و به منوي Table رفته و گزينه ي Convert و سپس Table to text رو بزنين
    7- سپس کل اعداد را کپي کرده و در اکسل ، paste کنين
    8- سپس دو تا ستون مورد نظر رو انتخاب و chart wizard رو در اکسل مي زنين تا اونها رو به نمودار تبديل کنه
    موفق باشين و البته شاد

3. 2 کاربر از nedajon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه mojtaba_tanha's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام
    من یه فایل اکسل داشتم که توش کلی اطلاعاع ذخیره کرده بودم. اشتباهی تقریبا بیشتر اطلاعاتش پاک شده آیا راهی هست که اطلاعات و برگردونم . خیلی مهمه لطفا کمک کنید. ورژن آفیسم 2003
    Last edited by mojtaba_tanha; 26-07-2009 at 10:53.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    پاي آن کاج بلند

پيش فرض

سلام
    من یه فایل اکسل داشتم که توش کلی اطلاعاع ذخیره کرده بودم. اشتباهی تقریبا بیشتر اطلاعاتش پاک شده آیا راهی هست که اطلاعات و برگردونم . خیلی مهمه لطفا کمک کنید. ورژن آفیسم 2003
    سلام دوست عزيز
    اگه شما وقتي که فايل اکسلتون باز بوده ، اطلاعاتش رو پاک کرده ايد و پنجره و بستين و ذخيره کردين ، ديگه قابل بازگشت نيست چون اطلاعات درون فايل بوده
    البته اگه فايل Template وجود داشته باشه شايد بشه کاري کرد
    لازم به ذکره که اگه توي منوي Tools ، گزينه ي option ، تب save ، اگه زمان مورد نظر کم باشه ، احتمال اينکه يک بک آپ گرفته باشه در آدرسي که زير اون نوشته وجود داره ، امتحان کنين بد نيست
    اما اگه وقتي که فايل بسته است ، اون رو Delete يا Shift + delete کرده باشين به کمک ، System Restore يا نرم افزارهاي Recovery ، احتمال اينکه بتونين برش گردونين وجود داره .
    بالاخره در هر صورت ، سعي در برگرداندن اطلاعات خيلي بهتر از ايجاد دوباره اونهاست
    موفق باشين

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

سلام دوست عزيز
    اگه شما وقتي که فايل اکسلتون باز بوده ، اطلاعاتش رو پاک کرده ايد و پنجره و بستين و ذخيره کردين ، ديگه قابل بازگشت نيست چون اطلاعات درون فايل بوده
    البته اگه فايل Template وجود داشته باشه شايد بشه کاري کرد
    لازم به ذکره که اگه توي منوي Tools ، گزينه ي option ، تب save ، اگه زمان مورد نظر کم باشه ، احتمال اينکه يک بک آپ گرفته باشه در آدرسي که زير اون نوشته وجود داره ، امتحان کنين بد نيست
    اما اگه وقتي که فايل بسته است ، اون رو Delete يا Shift + delete کرده باشين به کمک ، System Restore يا نرم افزارهاي Recovery ، احتمال اينکه بتونين برش گردونين وجود داره .
    بالاخره در هر صورت ، سعي در برگرداندن اطلاعات خيلي بهتر از ايجاد دوباره اونهاست
    موفق باشين
    البته احتمالا منطور دوست خوبم از template ، واژه temp هست

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    پاي آن کاج بلند

پيش فرض

من يک صفحه ي اکسل دارم که 284 صفحه داره ، يعني چندين ستون اطلاعاته که اطلاعات هر رديف ، به صورت افقي مي شه 4 صفحه ، اما توي Prin Preview ، اطلاعاتي که مربوط به رديف A هستند مثلا در صفحات 58 ، 129 ، 200 و 271 وجود دارند و اين براي پرينت کردن انسان رو دچار مشکل مي کنه . سوال من اينه که چطور مي تونم پرينت کنم که خودش اين صفحات رو پشت سر هم پرينت کنه و من مجبور نباشم پيداشون نم. اميدوارم که تونسته باشم منظورم رو بگم
    مرسي
    Last edited by nedajon; 27-07-2009 at 12:53.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

سلام

تو اكسل وقتي تو يك سلول يك فرمول مينويسيم ، ميخواهيم فرمول رو تا پايين تكرار كنيم ، ميايم سلول رو انتخاب ميكنيم ، بعد گوشه سلول يك علامت + توليد ميشه ، اون رو ميكشيم پايين و تا جايي كه ميكشيم فرمول ادامه پيدا ميكنه

حالا سوال من:
    چيكار ميشه كرد كه وقتي اينكار را ميكنيم بعضي از رديفها انتخاب نشه. مثلا الان مشكل من دقيقا حالتي هست كه فرمول همان هست ولي بايد يكي در ميان فرمول به رديفها تعلق نگيره
    اول hide كردم فكر كردم درست شد. ولي وقتي unhide كردم ديدم تمام رديفها اون فرمول رو گرفت و بصورت يكي در ميان كه ميخواستم نشد

كاري ميشه كرد؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

من يک صفحه ي اکسل دارم که 284 صفحه داره ، يعني چندين ستون اطلاعاته که اطلاعات هر رديف ، به صورت افقي مي شه 4 صفحه ، اما توي Prin Preview ، اطلاعاتي که مربوط به رديف A هستند مثلا در صفحات 58 ، 129 ، 200 و 271 وجود دارند و اين براي پرينت کردن انسان رو دچار مشکل مي کنه . سوال من اينه که چطور مي تونم پرينت کنم که خودش اين صفحات رو پشت سر هم پرينت کنه و من مجبور نباشم پيداشون نم. اميدوارم که تونسته باشم منظورم رو بگم
    مرسي
    منظور سوال واضح نيست

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

سلام

تو اكسل وقتي تو يك سلول يك فرمول مينويسيم ، ميخواهيم فرمول رو تا پايين تكرار كنيم ، ميايم سلول رو انتخاب ميكنيم ، بعد گوشه سلول يك علامت + توليد ميشه ، اون رو ميكشيم پايين و تا جايي كه ميكشيم فرمول ادامه پيدا ميكنه

حالا سوال من:
    چيكار ميشه كرد كه وقتي اينكار را ميكنيم بعضي از رديفها انتخاب نشه. مثلا الان مشكل من دقيقا حالتي هست كه فرمول همان هست ولي بايد يكي در ميان فرمول به رديفها تعلق نگيره
    اول hide كردم فكر كردم درست شد. ولي وقتي unhide كردم ديدم تمام رديفها اون فرمول رو گرفت و بصورت يكي در ميان كه ميخواستم نشد

كاري ميشه كرد؟
    فكر كنم يه نفر ديگه هم اينو پرسيده بود

به نظر من امكان نداره

11. این کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

دو تا سوال ديگه هم دارم

ما مثلا 1000 رديف داريم. ميخواهيم جمع اين هزار رديف رو يكي در ميان بدست آوريم. آيا روشي هست كه همه رو انتخاب نكنيم؟؟
    =A1+A3+A5+....A999

سوال دوم من هم بازم ربط به اين موضوع دارد

چطوري ميشه فقط سلولهاي زوج و يا فقط سلولهاي فرد را انتخاب كرد؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •