تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 161 از 524 اولاول ... 61111151157158159160161162163164165171211261 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,601 به 1,610 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

دوست عزيز

اگه موردي رو نميدونيد يا به اشتباه از يه ترفند ديگه بجاي راه حل اصلي استفاده ميكرديد دليل نداره روي اون پافشاري كنيد

روش فارسي كردن فونت همني هست كه من گفتم

در روش شما به عنوان يه ترفند به درد نخور همه اعداد توي ويندوز فارسي ميشه و مسلمه كه اعداد در اكسل هم ميشه

ولي شما اگه فونت فارسي رو انتخاب كني كافيه تا اعداد فارسي بشه

وقتي فونتي فارسي نيست انتظار بي جايي(دوراز انتظاربهترنبود؟) هست كه بخوايم اون اعدادش رو فارسي نشون بده
    در کاستم digt راکنتکس کردم واعداد را انگلیسی فونت راTahoma کرده و en را fa کردم اعداد فارسی نشد در2007
    کجای کارم اشتباه بود؟
    اگر ممکن است بجز پیکسل wightو heightکه با پیکسل در زمان تنظیم سطر وستون میآید و واحد آن و اینکه چطور به میلیمتر تبدیل میشود و آیا در چند سل مرج شده میتوان از ان برای درست کردن چیزی متل تیبل در ورد از آن استفاده کردلطفا کمی توضیح دهید
    اگر سایت آپلود عکس که کار کنه میشناسید معرفی نمائید تا با ارسال عکس توضیح واضح تری دهم ولطفا کمی مهربانتر باشید من کمک خواستم نه چیزی دیگر
    با تشکر

حـــــرفـه ای wordist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

در کاستم digt راکنتکس کردم واعداد را انگلیسی فونت راTahoma کرده و en را fa کردم اعداد فارسی نشد در2007
    کجای کارم اشتباه بود؟
    اگر ممکن است بجز پیکسل wightو heightکه با پیکسل در زمان تنظیم سطر وستون میآید و واحد آن و اینکه چطور به میلیمتر تبدیل میشود و آیا در چند سل مرج شده میتوان از ان برای درست کردن چیزی متل تیبل در ورد از آن استفاده کردلطفا کمی توضیح دهید
    اگر سایت آپلود عکس که کار کنه میشناسید معرفی نمائید تا با ارسال عکس توضیح واضح تری دهم ولطفا کمی مهربانتر باشید من کمک خواستم نه چیزی دیگر
    با تشکر
    سلام مجدد به دوست عزيزم

شما نبايد از فونتي مثل تاهوما كه انگليسي هست ولي داراي كاراكترهاي فارسي هم هست و ميتونه در ويندوز فارسي تايپ كنه انتظار پشتياني كامل از زبان فارسي را داشته باشي اون فونت چون فارسي محسوب نميشه اعداد فارسي رو اونطور كه استاندارد استفاده در اكسل هست نداره

شما از فونتهايي مثل زر ، ياقوت و لوتوس ، نازنين و ... استفاده كن و مي بيني كه فارسي مي زنه

و البته همونطور كه من گفتم اون يه ترفند هست برا وقتي كه شما فونت فارسي نداري ولي نياز داري كه فعلا فارسي چاپ بشه

اگه برداشت بدي از لحن كلامم داشتيد بايد بگم كه قصد من اين نبود

و سوالت هم برام كمي نامفهومه واضح تر بگيد

اينم سايت آپلود عكس

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    موفق باشي عزيز

3. این کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    پاي آن کاج بلند

پيش فرض

ولي شما اگه فونت فارسي رو انتخاب كني كافيه تا اعداد فارسي بشه

وقتي فونتي فارسي نيست انتظار بي جايي هست كه بخوايم اون اعدادش رو فارسي نشون بده

نوشته شده توسط seeemesooo :
    من یادم رفته چه جوری اعداد رو تو اکسل میشه فارسی کرد ؟

البته لازم به ذکره که اگه توی control panel ، گزینه ی context انتخاب باشه و توی اکسل 2003 ، کلیک سمت راست ستون مربوطه رو بزنین ، گزینه ی Format Cells ، تب Allignment ، در قسمت Text Direction ، گزینه ی Right to left رو انتخاب کنین ، تمامی اعداد فارسی می شوند بدون توجه به اینکه قلم مربوطه فارسی باشه یا نباشه . البته توی کامپیوتر من که این طوریه .
    Last edited by nedajon; 23-07-2009 at 23:38.

در آغاز فعالیت hooman_khan's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    Your neighborhood

پيش فرض

گزينه autocorrect در اکسل را کجا مي تونم پيدا کنم؟
    در قسمت tools نيست!
    Last edited by hooman_khan; 23-07-2009 at 17:03.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

با سلام
    من با اکسل فاکتور اجناسمو میزنم و بنام خریدار ذخیره میکنم.
    میخواستم بدونم میشه جمع فروشامو که در یک سلول مخصوص در هر فاکتور و در هر فایل جداگانه هست جمع بندی کنم؟

مثلا بتونم جمع فروش در ماه مهرمو که تو یک فولدر هست بدست بیارم؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    پاي آن کاج بلند

پيش فرض

گزينه autocorrect در اکسل را کجا مي تونم پيدا کنم؟
    در قسمت tools نيست!
    در excel 2003 ، در منوی tools ، گزینه ی Autocorrect option وجود دارد.
    همین طور در منوی tools ، گزینه ی optionn ، تب speelng ، نیز گزینه ی AutoCorrect Option وجود داره

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    پاي آن کاج بلند

پيش فرض

با سلام
    من با اکسل فاکتور اجناسمو میزنم و بنام خریدار ذخیره میکنم.
    میخواستم بدونم میشه جمع فروشامو که در یک سلول مخصوص در هر فاکتور و در هر فایل جداگانه هست جمع بندی کنم؟

مثلا بتونم جمع فروش در ماه مهرمو که تو یک فولدر هست بدست بیارم؟
    اگه تعداد سلولهایی که در هر فایل قرار داره و قراره با بقیه روزها جمع بشه محدود باشه این کار به راحتی امکان پذیره
    یک فایل اکسل خالی(فایل نتیجه) را باز کنید و تمامی فایلهایی را که می خواهید اطلاعات از آنها فراخوانی کند را باز کنید ، در فایل نتیجه ، در سلول مربوطه علامت = را زده و سپس به فایل اول رفته و سلول مورد نظر را انتخاب و سپس دکمه ی + را بزنید و سپس به فایل دوم رفته و دکمه ی + را بزنید و تا آخر ادامه داده و پس از انتخاب آخرین فایل ، به فایل نتیجه برگشته و دکمه = یا enter را بزنید.
    برای تک تک سلولهای دیگری که می خواهید عمل جمع انجام شود نیز باید این کار را انجام دهید زیرا در بین چند فایل امکان پر کردن به صورت اتوماتیک همان طور که در یک فایل است وجود ندارد البته برای حل این مشکل می توانید تمامی ستونهای مربوطه را در یک فایل و در sheet های مختلف ذخیره کنید زیرا در بین sheet ها ، عمل پر کردن خودکار برای فرمولی که برای یک سلول نوشته اید وجود دارد .
    ضمنا شما حتما باید در منوی tools/option/edit ، تیک گزینه ی ask to update automatic link را بزنید تا پس از اتمام کار ، چنانچه در روزهای آتی ، فایلهای وابسته به فایل نتیجه ، تغییر اطلاعات دادند ، در هنگام باز کردن فایل نتیجه از شما پرسیده شود که آیا update شود اطلاعات یا خیر .
    امیدوارم که تونسته باشم به سوال شما جوابی بدهم که کارتون رو راه بندازه
    Last edited by nedajon; 24-07-2009 at 01:42.

اگه نباشه جاش خالی می مونه my comi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

سلام دوستان
    من یه مشکلی دارم،نمیدونم به اینجا مربوط میشه یا نه ،اگه بیربطه لطفا بگین کجا بپرسم
    من یه فایل notepadدارم که توش یه سری عدد هستش مثلا به این صورت
    1 3 5 7
    12 43 565 797
    45 345 342 23
    343 3523 35 35
    33 352 325 35

حالال میخوام ستون 2 و3 را ببرم تو Excel تا برام نمودار بکشه ،اعداد هم خیلی زیاده یعنی نمیتونم تک تک وارد کنم
    آیا راهی هست که بتونم این 2 تا ستون رو جداکنم؟؟؟؟؟

حـــــرفـه ای wordist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

واحد اون عدد رو نميدونم چي هست و در مورد مرج شدن هم بايد بگم چون امكان مرج ستون a تا c وجود نداره و شما چند خانه رو ادغام كرديد جداجدا نشون ميده

12. این کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •