تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456
نمايش نتايج 51 به 58 از 58

نام تاپيک: برنامه Visual Basic را با چه برنامه ای نوشته اند؟

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    مرسی ایول عجب اطلاعات توپی داری
    ببینم حالا برای یادگیری دات نت یک برنامه نویسی اول باید خود برنامه نویسی رو بلد باشیم یا نه مستقیما می تونیم دات نت یاد بگیریم؟!
    برای یادگیری زبان های تحت دات نت از صفر هم میتوان شروع کرد و به ذات مشکلی وجود ندارد و خیلی ساده تر از هر زان دیگری هم میتوان مفاهیم را به افراد آموزش داد ولی متاسفانه من در کتابخانه کوچکم، کتاب مناسبی برای شروع از صفر پیدا نکردم در حالی که تا حالا چندین کتاب مناسب برای شروع از صفر تحت دیگر زبانها دیده ام. منظورم آن است که مشکل صرفاً به فقدان منبعی مناسب باز میگردد. (شاید هم کتاب شروع از صفر با دات نت باشد و من ندیده باشم)
    ولی شما که گفته بودید PHP کار کرده بودید، و این خیلی خیلی خوب است، چون مفاهیم پایه را میدانید (متغیر چیست و به چه درد میخورد؟ انواع متغیر؟ فرآیند کنترل و حلقه و پرش و... رویدادگرایی و...) پس نیازی به کتاب صفر کیلومتر ندارید و میتوانید با هر کتاب دات نتی شروع کنید.

فقط باید شروع کنید!! همت داشته باشید و در راه خواندن صبور باشید (چون بیشتر ما ایرانی ها حاضریم لغمه را دور سرمان بچرخانیم ولی یک کتاب 200 یا 300 صفحه ای ناچیز نخوانیم!!! کلی میگویم )

آخر فروم باز Mehran NZ's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

نه من پاسکال هم بلد م وبامفاهیم اولیه اشنام منظورم این بودکه اگه بخوایم مثلا c#.net رو یادبگیریم حتما اول باید c# کار کنیم یانه همین جوری می تونیم بریم سر داتنتش؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    نه من پاسکال هم بلد م وبامفاهیم اولیه اشنام منظورم این بودکه اگه بخوایم مثلا c#.net رو یادبگیریم حتما اول باید c# کار کنیم یانه همین جوری می تونیم بریم سر داتنتش؟
    گفتم، هیچ مشکلی ندارد، مخصوصاً برای شما که با برنامه نویسی آشنا بوده اید و الآن میتوانید با هر کتابی کار کنید.
    دات نت هم چیز عجیب و غریبی نیست که فکر کنید، کجکی یا راستگی است و یادگیرش فیل هموا کردن است!

آنهم یک زبان برنامه نویسی است، مثل بقیه، و با مزیت اصلی، یک کتاب خانه بزرگ چند هزار ماژولی که تقریباً برای هرکار مهمی، ماژول خاصی دارد و شما را از کدنویسی صفر بی نیاز میکند.
    مثلاً در هیچ یک از زبانهای برنامه نویسی فعلی بجز دات نت ماژول تقویم هجری شمسی به صورت داخلی وجود ندارد و شما یا باید از یک فایل دیگر تامینش کنید یا خودتان کدش را بنویسید، اما شما در دات نت بدون Include یک DLL یا ActiveX و به صورت بومی کلاسس هجری شمسی را دارید.
    اصلی ترین دلیل رقبت برنامه نویسان به دات نت همین کتابخانه عظیم چند هزار ماژولی فریم وروک است که هرکاری را برای شما انجام میدهد و بدون نیاز به هیچ فایل خارجی میتوانید از امکاناتش استفاده کنید و وقتی با سینتکس روان Vb.net و C#.net تلفیق میشود، یک زبان ساده و روان و در عین حال فوق العاده قدرتمند را میسازد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه rouhallah's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام

تا الآن در صفر و یک نرم افزاری شناور بودید، حالا ابهامات الکترونی - پروتونی هم شروع شد! میگم بیخیال! ولی ما در خدمت هستیم! اما اگر اطلاعات الکترونیکی نداشته باشید کمی سخت میشود!
    در RAM که مسدله مشخص است، شما یک ورودی دارید و یک خروجی، RAM همواره عددی را به خروجی میدهد که آدرسش در ورودی است.
    مثلاً شما آدرس یک نقطه را به RAM میدهید (قبلش هم آدرس دیگری موجود بوده و خروجی RAM عدد مربوط به آن را نشان میداده) به محض تغییر ورودی RAM داده مورد نظر را در خروجی میدهد و شما که اول آدرس را فرستاده بودید حالا جواب را از باس دیتا میخوانید، هیچ قطع و وصلی در کار نیست!!!!؟؟؟

پس یک بار دیگر میگویم، گیتهای دیجیتال نیازی به تشخیص اول و آخر داده ها ندارند! آنها همواره خروجی خود را با توجه به ورودی تنظیم میکنند و اصلاً برایشان مهم نیست کجا شروع داریم و کجا پایین.
    اما چیزی که شما پرسیدید، ممن را یاد مدارات سریال انداخت، در ارتباطات سریال که مثلاً بین دو رایانه صورت میگیرد (مثل اینترنت با خط تلفن و مودم) اطلاعات پشت سر هم فرستاده میشوند در این مدارت خروجی مودم امکان دارد از قوانین دیجیتال پیروی نکند، یعنی مودم اطلاعات دیجیتال را میگیرد(صفر یا یک) و آن را به چیزی تبدیل میکند که مودم دیگر بتواند در آن سر جهان متوجه شود، این چیز میانه موجود در سیم انتقال معمولاً ماهیتی مودولاسیونی دارد و کلاً بحثش فرق دارد و مودم ها از راه های مختلفی برای جداسازی داده ها استفاده میکنند، سیگنالهای همزمانی (مثل ارسال تصویر تلویزیون) یا ارسال با فرکانس ثابت (مثل ارتباط میکروپروسسرها) و....

کامپیوترتان که کار میکند؟ چگونه گی اش را بسپارید به دست متخصصات الکترونیک و بیخیالش شوید!
    (البته در هر صورت تا جایی که وقت اجازه دهد جواب گو هستم)

اصلاً، ابداً، به هیج وجه! حتی فکرش را هم نکنید! مدارات دیجیتال در دو سطح کار میکنند، یا صفر یا یک و سطح سومی به هیچ وجه وجود ندارد!
    فقط در برخی مدارات استفاده شده برای گذرگاه ما این حالت را داریم که به آن حالت امپدانس بالا یا ایزوله میگویند که این حالت هم اصلاً ربطی به جداسازی ندارد و بحث بر سر آزاد سازی گذر گاه برای اتصال یک واحد دیگر است، یعنی چندین واحد عملیاتی دیجیتالی برای ارتباط از یک باس و گذرگاه استفاده میکنند، در نتیجه شما میتوانید چندین گیرنده داشته باشید ولی فرستنده اطلاعات در هر لحظه باید واحد باشد (وگرنه اتصال کوتاه رخ میدهد) در نتیجه خروجی های گذرگاه یک حالت سوم به نام امپدانس بالا هم دارند که موجب قطع کلی مدارات از باس میشود و مدار کنترل کننده باس در هر لحظه تصمیم میگیرد که باس در اختیار کدام واحد باشد و در این زمان کلیه واحدهای خروجی دیگر روی آن باس به حال امپدانس بالا میروند.
    البته همین مسئله هم بیشتر به جای پیاده سازی با مدارات سه حالته به کمک خروجی های کلکتور باز صورت میگرد و با مقاومت های بالابرنده سطح یک منطقی تامین میشود.
    اما در کل در باسها هم در هیچ لحظه ای (حتی برای چند میکروثانیه) خطوط اصلی انقال باس در وضعیت امپدانس بالا قرار نمیگیرند و همواره از یک و فقط یک خروجی تغذیه میشوند و یا در حال انتقال صفر هستند یا یک و لاغیر!

موفق و سربلند باشید.
    (اما عجب تاپیکی شد! خودش یک تالار است! )
    با سلام مجدد به دوست خوبم احتمال ميدم به احتمال 90 درصد اين آخرين سلام من در اين زمينه به شما خواهد بود البته اگر خدا يه ايراد ديگه اي به صورت سوال در مورد عملكرد رايانه برام پيش نياره
    منو بگو فكر ميكردم سوالاتم رو فقط اون سازندگان اصلي و ابتدايي رايانه ميتونن جواب بدن
    ولي وقتي اين طوري شما دندون شكن تمام مسائلم رو نصبت به رايانه حل كرديد خيلي خوشحال شدم
    و كاملاً البته فعلاً قانع شدم

من اين مسائل رو اون قدر دور از دسترس ميدونستم كه فكر ميكردم جزء اسرار عملكرد رايانه هاست
    نگو كه در اشتباه بودم
    باز هم كمال تشكر رو از شما دارم
    ببخشيد اذيتتون كردم

اگه نباشه جاش خالی می مونه reza.majazi's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

kooooooooooooooooooooooob booooooooooooooooooooooood

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام و خسته نباشید!
    با سلام مجدد به دوست خوبم احتمال ميدم به احتمال 90 درصد اين آخرين سلام من در اين زمينه به شما خواهد بود البته اگر خدا يه ايراد ديگه اي به صورت سوال در مورد عملكرد رايانه برام پيش نياره
    منو بگو فكر ميكردم سوالاتم رو فقط اون سازندگان اصلي و ابتدايي رايانه ميتونن جواب بدن
    ولي وقتي اين طوري شما دندون شكن تمام مسائلم رو نصبت به رايانه حل كرديد خيلي خوشحال شدم
    و كاملاً البته فعلاً قانع شدم

من اين مسائل رو اون قدر دور از دسترس ميدونستم كه فكر ميكردم جزء اسرار عملكرد رايانه هاست
    نگو كه در اشتباه بودم
    باز هم كمال تشكر رو از شما دارم
    ببخشيد اذيتتون كردم
    بازم زیاد دسته بالا رفتید! اینها اصلاً اطلاعات زیادی نیستند! و اصلاً سری هم نیستند، هر کسی که چیزی از دیجیتال بداند، اینها را میداند، و اینطور نیست که کسی که بداند دیگر ....

من هم که میدانم به ان علت است که من از الکترونیک و دیجیتال به برنامه نویسی رسیدم!
    یعنی وقتی مدام میخواستم مدارات قوی تری بسازم که چند عمل را همزمان انجام دهند و با دیپ سوییچ ها و امثال اینها بتوان وظیفه مدار را تغییر داد، به مدارات میکروپروسسوری رسیدم، Z80 و 8051 و... و دیدم چه مدار جالبی هستند، با کمک تغییر یک سری عدد در ROM میتوان وظیفه شان را تغغیر داد!! (عجب! چه زیبا! مدار الکترونیکی که با وجودی که بردش طراحی شده و لحیم کاری اش هم تمام شده باز هم میتوان وظیفه شا را تغییر داد!!!!! واقعاً اعجاب انگیز و زیبااست! و آدرم را وصوصه میکند!) بعد هم ادامه دادم و هرچی کتاب 8086 و 8051 و... گیر آوردم خواندم تا اول با QB و ASm آشنا شدم و دیگر برنامه نویسی و الکترونیک را با هم ادامه دادم تا بالاخره نرم افزار جوان بر سخت افزار پیر چربید! و الکترونیک و دیجیتال را ول کردم. (عجب رمانتیک! )

در نتیجه شما اگر با مدارات دیجیتال (مثلاً کتاب معروف مدارات منطقی موریس مانو) و میکروپروسسوری آشنایی داشته باشید میتوانید انبوه مطالب فوق را در کتوب انها پیدا کنید. باور کنید خیلی راحت است، دیجیتال برعکس آنالگو بسیار راحت است، همیشه میدانید در ورودی یا صفر است یا یک و خروجی یا باید صفر باشد و یا یک، هیچ ابهامی وجود ندارد و همه چیز صد در صد قابل پیش بینی است! و همین مسئله باعث استقبال عمومی شده، چون هم برای مهندسان بهتر است و هم برای کاربران (از آن جهت که دستگاه در مقابل پارازیت امنیت و اختشاش امنیت خیلی بالایی پیدا میکند، چون ولتاژ 3 ولت و 5 ولت برای مدار دیجیتال فرقی ندارد و معنی یک منطقی میدهد و در حالی که در انالوگ میتواند باعث اشتباهات فجیحی شود.)

راستی در مورد مدارات کلکتور باز در دیجیتال هم مطلبی وجود دارد که کمی برخلاف تصور عموم است ولی فکر کنم بحث زیادی منحرف بشود....
    بهرحال باز هم اگر سوال داشتید در حد وقتم در خدمت هستم!
    Last edited by _H2_; 21-06-2007 at 15:56.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

سلام به همه دوستان
    من یه سوالی داشتم اگه خیلی بیربط بود به بزرگواری خودتون ببخشید

میخاستم بدونم این نرم افزار حافظ شیرازی یا رباعیات خیام جدیدو با کدوم زبان برنامه نویسی نوشتند.

میبخشید دیگه جایی نتونستم مطرحش کنم
    سپاس

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    اگر احیاناً، احتمالاً، شاید منتظر جواب من هستید، باید بگم شرمنده اخلاق ورزشی، من که نرم افزارش را ندیدم!!!! در کل فرقی هم نمیکند!

صفحه 6 از 6 اولاول ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •