تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 58

نام تاپيک: برنامه Visual Basic را با چه برنامه ای نوشته اند؟

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    سلام دوستان عزیز در مورد سوال اول بگم اینکه یه سری زبان های برنامه نویسی وجود دارد که دنیا ازش خبر نداره فقط شرکت های بزرگ مثل مایکروسافت برای خودشان می سازند من تا اونجائی که می دونم مایکروسافت یه زبانی برای خودش دارد که بزرگ ترین زبان های جهان که شامل همین vb c ++c و غیره رو ناخون کوچیکش نمی شود. و به احتمال زیاد ویبی و زبان های دیگر این شرکت با اون زبان نوشته شده است . لازم نیست حرف منو باور کنید به تحقیقات بیشتر خودتان میان این دو زبان متوجه می شوید که این زبان ها ساخته یک دیگر نیستنند مگه فقط مایکروسافت مخ کامپیوتر است خیلی های دیگر هم هستنند اگر به c++ ویبی نوشته شده بود تا به امروز هزاران زبان برنامه نویسی مثل ویبی تو بازار بود پس تحقیق کنید بعد به حرف من برسید.
    گرچه دلم نمیخواد با جوانان رشید تالار VB مخالفت کنم ولی ...
    هرچه فکر کردم نتونستم خودم را به حرفهایتان راضی کنم !
    نمیدانم منبع خاصی دارید یا صرفاً حدسیات خودتان است؟
    اما باید بگویم هر نوشته ای که انگلیسی باشد درست نیست و پیداکردن مطلبی انگلیسی دلیل بر صحت آن نیست.
    همین چند وقت پیش یکی از دوستان (درسایتی دیگر) ترجمه متنی را آورده بود که VB.Net را با #C مقایسه میکرد و کلی مطالب خلاف واقع که صرفاً ناشی از بیساوادی نگارنده نصبت به VB.Net میشد را جزء معایب VB.Net بیان کرده بود،
    مثلاً نگارنده گفته بود در #C به راحتی میتوان در تخصیص String های طولانی به متغییر کد را شکست و در خط بعد ادامه داد در حالی که تنها راهش در VB.Net استفاده از اپراتور '=+' است که باعث افزایش کد IL تولیدی میشود !!!!!!!
    شما خودتان VB کارید و متوجه بیسوادی فوق العاده نگارنده میشوید (هیچ بچه دبستانی که اطلاعات مختصری از VB.Net داشته باشد برای شکستن String به چند خط از '=+' استفاده نمیکند و از '_ &' استفاده میکند این از قدیم بوده و ربطی هم به VB8 ندارد و صرفاً ناشی از بیسوادی خالص نگارنده بوده) منظور کلی ام آن است که صرف انگلیسی بودن دلیل درستی نیست.

بهرحال اگر حدسیات خودتان است، امیدوارم با جملات زیر قانع شوید من بازهم از لفض «نگارنده» استفاده کرده ام چون نمیدانم حرف خودتان بوده یا از جایی نقل قول کرده اید.
    من از وقتی دست چپ و راستم را شناختم (دبیرستان و راهنمایی) تا حالا که رو به ... همچنان دارم برنامه نویسی کار میکنم و تاحالا همچین چیزی نشنیده بودم!
    گرچه به نوعی عاشق VB هم هستم ولی گمان میکنم حضرت عالی یا قدرت ++C را دست کم گرفته اید که فکر میکنید چیزی قوی تر از ++C باید وجود داشته باشد یا برنامه های مایکروسافت را دسته بالا گرفته اید! تلفیق ++C با Assembly یک قدرت بی حد میشه ...

البته از سابقه شما در تالار VB هم خبرم دارم! و برای جوانان رشیدی مثل شما احترامی قائل هستم و نمیخواهم جملات من را به عنوان توهین تفسیر کنید یا هر تفسیر بد دیگر! (چاکریم آقا! )
    من گمان میکنم نگارنده زیاد با ++C کار نکرده اید و اگر هم کار کرده باشد، هدس میزنم با لایه های زیری و قوی این زبان ارتباط برقرار نکرده باشد، مفاهیمی مثل وراثت، پلی مورفیزم، کلاسهای Template، یا Overload اپراتورها یا امکان تلفیق فوق العاده آسان کدهای این زبان با زبان زیر بنایی Assembly و... (گرچه بیشتر این مفاهیم در VB8 وجود دارد ولی حتی تا VB7 هم بیشتر این مفاهیم برای VB کارها ناآشنا و قریب بوده و از قدرت آنها بی اطلاع هستند)، اگر واقعاً به عمق این مفاهیم نفوز کنید متوجه میشوید که فوق العاده سبک و سریع الاجرا و بی نهایت قوی هستند، نمیدانم چگونه بگویم... دستور union را در ++C در نظر بگیرید، در عین سادگی و بدون مصرف کد بودن، یک قابلیت فوق العاده قوی و قدرتمند را در اختیار برنامه نویس هوشمند ++C قرار میدهد، بقیه مفاهیم پشتیبانی شده در ++C هم همینطور هستند و در عین کمترین مصرف کد و در نتیجه سرعت بالا، قویترین ابزارها را در اختیار برنامه نویس قرار میدهند، ++C مثل آتش شعله ور میمونه که اگر زیر و بمش را ندانید گیجتان میکند و باعث دردسر میشود ولی اگر بفهمید در لایه های زیر ساخت چگونه عمل میکند خیلی راحت میتوانید کدهای قوی و بینظیری بنویسید.

من سرچ نکردم، شاید باید دنبال Microsoft Secret Programming Language میگشتم! نمیدانم!
    ولی بهرحال به نظر من قدرت ++C اگر با قدرت Assembly تلفیق شود هیچ جای شبهه ای و کمی و کاستی برای طراحی ویندوز-ویژوال استدیو-فریم وروک و... باقی نمیگذارد.

اگه بدونی هر وقت یه چیز جدید تری به پروژه ات اضافه کنی چه حالی بهت دست میده که همین الان شروع به برنامه نویسی می کنی من برای اولین بار که یه خط کد ساده نوشته بودم اینقدر خوش اومد اینقدر خوش حال شدم که نگو...
    دقیقاً!!! در اون بارهای اول هزارها فکر به فکر انسان حجوم می آره، یک برنامه بنویسم که چپ کنه! یه برنامه بنویسم که راست کنه! یه برنامه ... و هر کدام دنیایی دارند!!! و خوشبختانه هیچ کدام شبیه دیگری نیستند.

ضمناً فقط برای دوستان کمتر مطلع یاد آور میشوم که برای طراحی یک زبان برنامه نویسی اصولاً نیازی به یگ زبان برنامه نویسی قویتر و سطح پایین تر نیست، مثلاً ما زبانی سطح پایین تر از Assembly نداریم و این در حالی است که VB جزء زبانهایی است که در رأس هرم سطحی قرار دارد و یک زبان سطح بالاست و جالب آنکه با یک سرچ کوچک میتوانید کامپایلرهایی برای Assembly پیدا کنید که با VB نوشته شده اند.! در زیر ساخت عمل کامپیل مثل تایپ است!!! برنامه کامپایلر باید کدهای باینری تولید کند و آنها را در فایلی مثلاً با پسوند exe.* تایپ کند! و این کاری است که از دست هر زبان برنامه نویسی که دسترسی به هارد داشته باشد بر می آید. بد برداشت نکنید نمیخواهم بگویم طراحی کامپایلر کار ساده ای است.

آقای تکنیک برتر جان ما میخواهیم 100 سال دیگر زندگی کنیم! (کیه که بده!) یدفعه پس فردا ما را توخیابون دیدید ... نکنیدا ! ما خودمون رفتنی هستیم! انشا ا... به زودی از شرمون راحت میشید! اما در کل انشا ا... ما باشیم، دات نت جون باشه، VB باشه، آقای تکنیک برتر هم باشه!

ضمناً دوست عزیز کاربر rouhallah من مجدداً کدهای جمع دو عدد را مینویسم و توضیح خواهم داد.
    ولی یک اشتباه کوچک را یادآوری میشوم کدی که شما نوشتید ایراد دارد، کدهای داخلی CPU مثا متن نوشتاری ما نیست و عملوند اصلی (دستور) در وسط نمی آید، دستور (مثلاً کد دستور جمع) همیشه در اول می آید و مشخصص کننده تعداد اطلاعات بعدی است و اعداد و سباتهای دیگر در بعد از کد دستور می آیند.

فرصت دهید با توشه ای پر تر باز میگردم!

علاما، حکما، فضلا، ادبا فعلاً بای!

آخر فروم باز تکنیک برتر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

_H2_ ممنون عزیز جان از مطالب مفیده خود
    من در این مورد مطلب نخوندم بلکه مطمئنم به نظر شما یه زبان با کیفیت و جالبی مثلvb می توهن با زبان c نوشته باشه.
    من از یه جائی هرس می خورم این ها رو میدونم می تونم اثبات کنم به همتون ولی دستم تنگه یعنی اجازه ندارم که این هارو بیان کنم. من شغلم ایجاد می کنه که اینجور مواردو بدونم ولی خارج از اون کسانی که مدارک mcsd وmcsd.net و mcadو mcda sql و اگر درس های c را خوانده باشید می فهمید که زبان ویبی با زبان c خوانده نشده اسن من تمامی مدارک فوق را دارم و کتاب 2560صفحه ای c که به زبان انگلیسی است هم خوانده ام با در نظر گرفتن کدهای موجود در c متوجه شدم که این زبانc خالق vb نیست.
    ممنون

آخر فروم باز Hoom@n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

براحتی می شه با سی پلاس پلاس وی بی رو ساخت. من خودم قبلا با یه پروژه با پاسکال تو داس که یکی از بیخود ترین زبون هاست یه زبون برنامه نویسی جدید ساختم. البته در اصل اون یه زبون جدید نبود و همون دستور های پاسکال رو داشت اما به صورت فارسی. و ضمنا فقط بعضی دستورات. برای اون هم فقط چند روز وقت صرف کردم. وقتی اون کار به این اندازه ساده بود حتما با سی می شه وی بی رو ساخت. البته این که صرفا دستورات رو بفهمه و مصلا به اسمبلی یا exe تبدیل کنه ساده هست ولی مسئله مربوط به زمان هایی می شه که باید کار های پیچیده تری انجام بشه که تمام اونها هم همونطور که h2 محترم گفت با اسمبلی که اون رو می شه با سی پلاس پلاس مخلوط کرد انجام شدنی هست.ضمنا من هم این رو تو ام اس دی ان مطرح می کنم . امیدوارم که من رو مسخره نکنن! البته من این موضوع رو تو اینترنت هم گشتم و نتیجه مربوطی پیدا نکردم. + ممکن هست تو مایکروسافت یه محیز برنامه نویسی دیگه هم باشه ولی اون هم با همین چیز ها ساخته شده و قطعا زبون اون هم به همین زبون ها نزدیک هست و فقط یه سری کار ها رو ممکنه ساده تر انجام بده مثلا مجموعه کد های زیادی داشته باشه تا نخوان اون کد ها رو بنویسن یا از جای دیگه ای کپی کنن و یا اینکه با امکانات ویژوال بیشتر ولی بسیار بعید هست

آخر فروم باز تکنیک برتر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

خدا میدونه من که دیگه بحث و ادامه نمی دم ولی... نمی دونم چی بگم فقط یه سوال دارم از شما دوستان و بعد دیگه تو این تاپیک بحث و ادامه نمی دم شما دوستان که می گویید می شه با سی ویبی نوشت و ویبی هم میتونه خالق یه زبون دیگه ای بشه اینو دیگه همه باور دارن ولی دستورات ساخته شده هم تا چه قدر می خواهیم تغیر بدیم ....! مثلا تا چه قدر می خواهم برای یک برنامه الگوریتمی بسازیم که زیاد شباهت به زبان قبلی نداشته باشه مثلا زبان سی تا کی می خواهد زبان سی رو پیشرفته تر کنه چجوری چرا از اول ویبی 6 رو مثل ویبی 2005 منکرده بودن زمان زیادی با هم اختلاف ندارن از بحث این یه خورده می ریم اونور تر ویندوز از ابتدا تا به خواهد به بالا بیاید یک آلمه کد نوشته می شود.
    کد اول باری انجام کد بعدی کدم دوم برای انجام کدی سوم ووووو .
    ویندوز هم اگه می تونست از همون ابتدا اول بوت یهو زاهر می شد بعنی برای رسیدن به یک ویندوز زیبا اول یکسری کدها نوشته می شه که اون رنگ رو به بوت بشناسه همون ابندا که میزنه
    microsoft
    windows xp
    تا به حال به فکر این اوفتاده این چرا کیفیت رنگ اون یکم بدت است چرا به کیفیت خود اصل ویندوز نیست .
    یکسری کد نوشته می شه تا 10بیت رنگ تولید بشه بعد از با پشتیبانی از اون 10 بیت رنگ 22 بیت رنگ دیگه یه خورده به کیفیت اضافه می شه و بعد بازهم از پشتیبانی از همون 22 بیت رنگ رنگ اصلی 32 بیت نوشته می شه.
    و جدیدال 64 بیت رنگ هم اومده این همه نوشتم که بگم برای ساخت ویبی باید استپ استپ آروم آروم با اضافه کردن کد یکسری کد یکسری کد جدید درست کنید شما می تونییه زبان برنامه نویسی با سی بنویسید که خودش بتونه زبان برنامه نویسی درست کنه و همون زبان برنامه نویسی هم بتونه زبان برنامه نویسی درست کنه آیا می تونین چون می قصد دارم دیگه در این بحث شرکت نکنم خواهشن با دلیل مطرح کنید و خواهشن به غیر از جواب سوال من جوابی بی ربت ندهید .
    ممنون

آخر فروم باز Hoom@n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

قطعا h2 بهتره جواب بده. اما نظر من:
    قبول داری که تمام برنامه ها بعد از زبون ماشین با اسمبلی درست شدن و بعد هم با زبون های سطوح بالاتر. که نتیجه هم هر بار یه زبون سطح بالاتر بوده؟ و قبول هم داری که به فزض اگر هم کسی بخواد با سی پلاس پلاس یه زبون برنامه نویسی درست کنه (با توجه به اینکه سی پلاس پلاس یکی از کامل ترین زبون های برنامه نویسی هست) اگر جایی سی پلاس پلاس هم نتونه اون رو کمک کنه اون باید بیاد و خودش با استفاده از یه زبون سطح پایین (یا زبون ماشین و یا اسمبلی) مشکل رو برطرف کنه و چیزی رو که می خواد بسازه طوری که کامپیوتر هم اون رو بفهمه؟ با توجه به اینکه می شه تو سی پلاس پلاس از اسمبلی هم استفاده کرده باید بتونی قبول کنی که با ترکیب سی پلاس پلاس و اسمبلی می شه هر کاری کرد. به نظرت قابل قبول هست؟
    (چه به نظرت قابل قبول هست و نه بهتره صبر کنی و پست h2 رو هم بخونی)

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

فكر كنم با اين جوابتون غير مستقيم و ناخواسته بهم گفته باشين از اين سطح پايين تر وجود نداره.
    ولي سطحي كه در نظر من بود و با فرض اون مشكل تفكيك شدن اطلاعات از هم برام پيش اومده بود سطحي هست كه حتي براي رايانه مبناي شانزده شانزدهي يا به قول شما هگزا دسيمال تعريف نشده همچنين ثباتهاي سي پي يو به صورت حروف الفباي انگليسي تعريف نشده مانند همين ثبات AL
    مثلاً(ميدونم اشتباه هست ولي فرض ميكنيم ،چون حوصله ندارم برم ببينم عمل جمع رو به صورت صفر و يك چطور نشون ميدن)عمل جمع رو رايانه با مقدار 01010010 ميفهمه و ما ميخوهيم عدد 00000001 رو با عدد 00000010 جمع كنيم كه به اين صورت ميشه 000000010101001000000010
    كه منظورم از اون صفر و يك هاي پر رنگ همون عمل جمع هست.
    خب تو اين سطح ما اگه بخواهيم بين اين مقدارها فاصله بذاريم خب خود فاصله هم كدش چند تا صفر يك هست.
    و همچنين به قول شما سي پي يو بايد از كجا بفهمه كه كدوم هشتايي صفر و يك، عمل جمع رو نشون ميده و كدوم عدد البته من براي ديده شدن براي خودمون هشتا از صفر و يك ها رو پر رنگ كردم وگرنه تو اون سطح پايين پايين اصلاً به اين روش تفكيك كردن امكان نداره تازه اگه همچين سطح پاييني وجود داشته باشه.
    حتي از اين سطح پايين تر هم ميشه تصور كرد و اون وقتيه كه فكر كنيم همين نمايش صفر و يك هم يعني تعريف شدن براي سي پي يو كه اين دكمه كه زده شد بياد اين پيكسلها رو روشن كنه تا صفر يا يك به صورت 0 ، 1 نمايش داده بشوند.
    اگر هم بازم بريم پايين تر و فرض كنيم صفحه نمايشي نداريم و نه صفه كليدي داراي صفر و يك، اون وقت بايد يه چيزي مثل دستگاه توليد رمز مورس رو بسازيم و با اون صفر و يك رو توليد كنيم البته بازم مشكل تفكيك شدن ديده ميشه.
    ميدونم كمي طولاني شد ولي اينم بگم ديگه تموم ميشه . چيكار كنم ذهن كنجكاو و هزار تا سوال بي جواب

من چون هيچ كدوم از اينها قانعم نميكنه و فكر ميكنم ميشه سطح پايين پايين وجود داشته باشه دنبال جواب قانع كننده بودم كه يه بار تو تلويزيون در مورد همين صفر و يك و رايانه برنامه اي ديدم كه صفر و يك رو با يك مدار ساخته شده اين طوري تعريف كرده بود كه دو تا چراغ بودند، اگه هر دو روشن بودند يعني يك و اگر هر دو خاموش بودن يعني صفر نميدونم تو اون برنامه حالت يكي روشن يكي خاموش گفته شده بود يا نه ولي اگه اين حالت رو در نظر بگيريم ميتونيم اين حالت يكي خاموش يكي روشن رو تو اون مدار به معني تفكيك صفر يك‌هاي متوالي بگيريم.
    چون تو اون مدار اگه بخواهيم دو تا 1 رو پشت سر هم نمايش دهيم چون 1 يعني هر دو چراغ روشن ، و نميتونيم با دو چراغ خاموش چون براي حالت صفر تعريف شده اند ، به عنوان تفكيك كننده استفاده كنيم . پس تنها راه تفكيك دو تا 1 يا دو تا 0 همون يك چراغ روشن و يك چراغ خاموشه.
    ببخشيد سرتون رو درد آوردم حالا مخصوصاً تو اين مطلب آخر نظرتون رو بگوييد
    با تشكر
    فرصت دهید با توشه ای پر تر باز میگردم!
    سلام مجدد!
    در مورد زبان سازنده من دیگر بحثی نمیکنم! شاید اگر طرف حسابمان آقای تکنیک برتر نبود این بحث را تا قیامت هم ادامه میدادم ولی به هرحال ایشان الکی چیزی نمیگویند (گرچه برایم هیچ تردیدی در نظریه ++C هم به وجود نیامده و هنوز به آن ایمان دارم ولی به نظر آقای تکنیک برتر هم احترام میگذاریم!)

اما در مورد بحث جداسازی دستورات، باید ببخشید داشت یادم میرفت! من اصولاً و به شدت فراموش کار هستم! (به طرز وحشتناک! ) ولی به یک باره جمعه یادم آمد که گفته بودم "باز میگردم!" ....
    ---------------------------------------------------------------------
    ما اعداد زیر را به عنوان دستور داریم و حالا میخواهیم آن را مثل CPU پردازش کنیم!:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خوب شروع میکنیم:
    - بایت اول xB8 است و بدون شک یک دستور است! و معنی آن این است که قرار است عددی دو بایتی در AX ریخته شود، پس تا اینجا به زبان اسمبلی قابل فهم برای ما میشود ???,mov ax
    - از قبل میدانیم که بایت x23 , x01 نمایانگر یک عدد دو بایتی است و این یعنی عدد x0123 (طبق قوانین پردازنده های اینتل، بایت با ارزش در آدرس بالاتر قرار میگیرد، پس x23 بایت اول و کم ارزش و x01 بایت بعدی و پر ارزش است) پس تا ایجنا به دستور mov ax,123H یا mov ax,291 میرسیم (291 عدد ده دهی x0123 میشود)
    - دستور قبلی تمام شد پس بایت بعدی حتماً کد دستور جدید است، پس xBB کد دستور است و به معنی ریختن عدد دوبایتی در BX است، پس به دستور ???,mov bx میرسیم
    - مجدداً دو بایت بعدی شامل یک عدد دو بایتی است که میشود عدد X0AC4 یا عدد 2756 و دستور جدید ما میشود mov bx,0AC4H یا mov bx,2756 .
    - چون دستور قبلی و دنباله هایش تمام شد! بایت بعدی مجدداً کد دستور جدید است، بایت بعدی xD8 است و این به معنی اضافه شدن محتویات bx به ax است، در اصل ax و bx با هم جمع میشوند و حاصل در ax ریخته میشود. و دستور اسمبلی میشود add ax,bx .
    - دستور قبلی دنباله ای نداشته و یک بایتی بوده و تمام شد و مجدداً بایت بعدی کد دستور جدید است ....

خوب ما با ترجمه این اعداد به سه دستور زیر رسیدیم:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و دیگر واضح است که در دستورات فوق ناشی از اجرا شدن آن اعداد باینری، دو عدد 291 و 2756 با هم جمع میشوند و حاصل در AX ریخته میشود که میتوان برای عملیاتهای بعدی مثل چاپ و نمایش و ... از آن استفاده کرد.

امیدوارم مشکلتان با چگونگی جداسازی دستورات از هم حل شده باشد.

پروفشنال Farahmand Farshidy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

ممنون از همه شما دوستان عزیز!!
    از تمام شما بخاطر رهنمایی های که نمودید یه جهان سپاس گزارم.
    من دیگه تصمیممو گرفتم. میخوام یه برنامه نویس خوب و حرفوی باشم. اما مشکل من اینست که من هیچی در مورد برنامه نویسی نمیدانم. هیچی نمیدانم. حتی اصطلاحاتی را که شما برای توضیح دادن در تاپیک های خود استفاده میکنید، برای من نا آشنا است. مانند الگوریتم، وی بی و غیره.
    من جداً به رهنمایی های شما ضرورت دارم. لطف نموده و به این سوالات جواب دهید:
    1- من میخواهم تا یک برنامه نویس حرفوی در عرصه برنامه های گرافیکی شوم، آیا این یک هدف کامل است و میتواند برایم یک هدف خوب در عرصه برنامه نویسی باشد؟
    2- برای آموختن برنامه نویسی اول باید از کدام برنامه شروع کنم Visual Basic و یا ++C ؟
    3- آیا میشود بدون رفتن به کلاس های درسی و تنها با خواندن منابع اینترنتی مانند E-book ها یک برنامه نویس خوب و حرفوی شد؟
    با احترام و سپاس
    فرهمند.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    من دیگه تصمیممو گرفتم. میخوام یه برنامه نویس خوب و حرفوی باشم.
    خوشحالم که این تاپیک موجب اقفال شدن یک نفر شد ، ورود شما را به جامعه برنامه نویسان تبریک میگم!

1- من میخواهم تا یک برنامه نویس حرفوی در عرصه برنامه های گرافیکی شوم، آیا این یک هدف کامل است و میتواند برایم یک هدف خوب در عرصه برنامه نویسی باشد؟
    منظورتان از گرافیک چیست؟ چیزی تومایه های فتوشاپ؟! یا چیزی تومایه های تری.دی.مکس؟!

2- برای آموختن برنامه نویسی اول باید از کدام برنامه شروع کنم Visual Basic و یا ++C ؟
    به نظر شخصی من VB.Net و #C برای شروع خوب هستند (هم برای شروع و هم برای ادامه راحت و بیدقدقه!)، هم ساده و هم قدرتمند، هرچی بیشتر وقت بزاری چیزهای بیشتری یادمیگیری و هیچ کس نه حرفی و نه تازه کاره (مثل من)ا بی نصیب نمی مانند.
    اگر زبان های دیگر هم خاستی مشکلی وجود ندارد ولی توسیعه اکید میکنم که وقتتان را با ورژن های قدیمی و نخ نما شده تلف نکنید (مثلاً تحت DOS) هر زبانی که خواستید صرفاً از آخرین ورژنش شروع کنید.
    نکته مثبت دیگر در مورد دو زبان فوق علاوه بر سادگی و قدرت توئمان، گستردگی خروجی است، شما با یکی از این دو زبان هم میتوانید برنامه معمولی درست کنید و هم تحت شبکه و هم سایت اینترنتی! به راحتی میتوانید برنامه تان را از این سر دنیا به آنطرف وصل کنید و... و همه را فقط با دانستن یک زبان واحد انجام میدهد نه سوییچ بین چند زبان.

3- آیا میشود بدون رفتن به کلاس های درسی و تنها با خواندن منابع اینترنتی مانند E-book ها یک برنامه نویس خوب و حرفوی شد؟
    به نظر من هر کاری عشقت میکشد بکن ولی اگر میخواهی برنامه نویس واقعی شوی به آموزشگاه نرو!
    از کتاب نترس! نه از امانت نه از خرید و از همه مهم تر از خواندن!
    قبلاً که جوان بودیم افراد زیادی پیشم می آمدند و میخواستند الکترونیک یاد بگیرند ولی وقتی به آنها یک کتاب 200 صفحه ای ناقابل میدادم بعد از ماه ها اصلاً آن را نمیخواندند! آنها میخواستند با یک جمله اصرار آمیز و در عرض یک ساعت و یک روز و نهایتاً یک ماه خدای چی چی شوند!!!!! نا برده رنج ....
    به قول چشم بادامی ها سعی کنید ماهی گیری یاد بگیرید نه این که هر بار که کدی را خواستید از دیگران کمک بگیرید، کمک بد نیست و بسیار خوب است و باعث پیشرفت میشود ولی استفاده بی رویه آدم را تنبل میکند و دیگر خودش دنبال چیزی نمیرود و مدام میپرسد تا سریع جوابش را بگیرد. (گرچه باز تأکید میکنم، کمک از دیگران بد نیست!)
    تا آنجا که جادارد کتاب بخوانید و کدهای دیگران را تحلیل کنید و خودتان آزمایش کنید، اول بنیان تئوریک را قوی کنید و سپس به سراغ رایانه بروید، البته این کار باید مستمر باشد، مدام بخوانید و آزمایش کنید و...
    در کل اگر واقعاً طالب بودید و یکی از آن دو زبان را انتخاب کردید، ما در خدمت هستیم.

پروفشنال Farahmand Farshidy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007

پيش فرض

سلام دوست عزیز!!
    تشکر از حسن نظر شما!!
    من هم خیلی خوشحالم که شاگرد شما و دیگر استادان خوب این انجمن باشم.
    هدفم از برنامه های گرافیکی همین برنامه های توی مایه های فتوشاپ است. اگر در مورد برنامه های انیمیشن ساز مانند 3dmax هم چیزی بگوئید که نور الله نور.
    لطف نموده و کتابهای را که تا حال خود شما ازش استفاده برده اید و میدانید که واقعاً میشه ازشون برنامه نویسی یاد گرفت برای زبانهای که خود شما معرفی نمودید ( VB.Net و #C )، معرفی نمایید. البته که من قبلاً خدمت شما عرض نمودم که من هیچی توی برنامه نویسی بلد نیستم و از اصطلاحات برنامه نویسی کاملاً بی اطلاعم.
    من کاملاً به رهنمایی های شما عمل خواهم نمود و به نظر شما از این دو زبان برنامه نویسی که معرفی نمودید ( VB.Net و #C ) کدام یک را انتخاب نمایم. من خودم که هیچ معلومات در این باره ندارم. شما اگر جای من بودید کدام یک را انتخاب مینمودید؟؟
    و اما فرق بین Visual Basic و Visual Basic.net و ++C و #C چیه؟
    اگر توضیح دهید، ممنون خواهم بود.
    با احترام
    فرهمند
    Last edited by Farahmand Farshidy; 11-06-2007 at 06:42.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    هدفم از برنامه های گرافیکی همین برنامه های توی مایه های فتوشاپ است. اگر در مورد برنامه های انیمیشن ساز مانند 3dmax هم چیزی بگوئید که نور الله نور.
    مشکلی در هر دو مورد وجود ندارد، در محسط دات نت شما دسترسی کاملی به کتابخانه توابع گرافیکی +GDI را دارید ولی اگر میخواهید یک ویرایشگر تصویر مثل فتوشاپ بسازید، این کار به اطلاعاتی در مورد فورمت فایلها و طراحی الگوزیتم های خاص نیاز دارد که بعضاً شاید طراحی یک الگوریتم هفته ها زمان برد! یک چیز واضح است فتوشاپی را که ده ها استاد برنامه نویسی در طی سالیان متمادی ساخته اند یک نفر نمیتواند طراحی اش کند و نیز از قدیم گفته اند چرخ را دوبار اختراع نمیکنند! ولی این کلی بود! چون مطمئن هستم قصد ساخت مجدد فتوشاپ را ندارید!

لطف نموده و کتابهای را که تا حال خود شما ازش استفاده برده اید و میدانید که واقعاً میشه ازشون برنامه نویسی یاد گرفت برای زبانهای که خود شما معرفی نمودید ( VB.Net و #C )، معرفی نمایید. البته که من قبلاً خدمت شما عرض نمودم که من هیچی توی برنامه نویسی بلد نیستم و از اصطلاحات برنامه نویسی کاملاً بی اطلاعم.
    من چند وقت قبل برای یکی از دوستان که PM زده بود لیستی از کتابها به همراه صفحات و قیمیت و... قرار دادم، میروم تا لیست را پیدا کنم!

من کاملاً به رهنمایی های شما عمل خواهم نمود و به نظر شما از این دو زبان برنامه نویسی که معرفی نمودید ( VB.Net و #C ) کدام یک را انتخاب نمایم. من خودم که هیچ معلومات در این باره ندارم. شما اگر جای من بودید کدام یک را انتخاب مینمودید؟؟
    همین آقای تکنیک برتر حاضر! من آموزش هایشان را ندیدم (البته به علت کمی وقت) ولی تعریفش را از دوستان شنیده ام اگر سری به تالار VB و Framework بزنید میتوانید تاپیک های آموزشی ایشان را پیدا کنید.
    ضمناً در یادگیری اصولی فراموش نشود که در هر زبان برنامه نویسی تعدادی کلمه کلیدی داریم (Keyword) که برای کامپایلر آن زبان معنی خاصی دارند، سعی کنید حتماً تک تک این کلمالت را به مرور یاد بگیرید که چه میکنند.

و اما فرق بین Visual Basic و Visual Basic.net و ++C و #C چیه؟
    اگر توضیح دهید، ممنون خواهم بود.
    با احترام
    فرهمند
    VB.Net نسخه جدید VB است (و هم نیست!)
    اولین نسخه کامل VB.Net در سال 2003 عرضه شد که همان VB7 است و نسخه بعدی در سال 2005 که همان VB8 است.
    یعنی تا VB6 دات نتی وجود نداشت ولی VB7 و VB8 همان VB.Net هستند.
    توضیحات کاملتر در مورد تکنولوژی Framework .Net را با یک سرچ کوک در تالارش پیدا خواهید کرد.

#C هم نسخه ای جدید و راحت تر از ++C است، یعنی جد #C میشود ++C (البته عده ای میگویند جدش Java است ! ولی من میگویم جد خود جاوا هم ++C است! ) به هرحال از جد و آبادی که بگذریم، در حال حاضر منظور از #C نسخه تحت دات نت آن است که میشود گفت C#.Net .
    C#.Net و VB.Net اصلی ترین و پر مصرف ترین زبان های تحت دات نت هستند که هر دو امکانات دات نت را به راحتی و کامل در اختیار برنامه نویس قرار میدهند و صرفاً در Syntax یا طرز نوشتار متقاوت هستند، البته در برخی موارد جزئی #C از VB.Net پیشی میگیرد و در برخی دیگر از موارد VB.Net از #C ولی هیچگاه برنامه نویس لنگ نمیماند و اصول شی گرایی (OOP) به دقت رعایت میشود.

زیاد حرف زدم، برم دنبال کتابها بگردم!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •