تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 18 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 176

نام تاپيک: سوالات، و هر آنچه مربوط به Adobe InDesign مي باشد در اين تاپيك مطرح شود

آخر فروم باز jedivssith's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

13 سوالات، و هر آنچه مربوط به Adobe InDesign مي باشد در اين تاپيك مطرح شود

درود

در ابتدا از مدير (Shahin king)و همكاران انمجن گرافيك خواهش مي كنم براي اين تاپيك يك زير مجموعه مستقل درست كنند و اين تاپيك را زير مجموعه فتوشاپ خارج نمايند. (چاره اي نداشتم چون در بخش گرافيك تنها نرم افزار نزديك به اينديزاين همين فتوشاپ بود) و اين كار را بدون معطلي انجام دهيد تا فروم جواب گوي دوستاني مثل من كه با اين نرم افزار كار مي كنند باشد.
    سپاس از لطف شما
    و حالا...
    از جمله كمبودهايي كه اين فروم خوب دارد ايجاد تاپيك هاي مخصوص به نرم افزار هاي شركت ادوبي (ادوب غلط است،‌ دوستان توجه كنند) مثل Indesign و Illustrator كه بسيار عالي و كار با آنها لذت بخش است مي باشد، البته من نرم افزار صفحه آرايي را تا حدودي بلدم و هنوز اشكالات و ابهاماتي براي خودم وجود دارد ولي اميدوارم در طول زمان بسيار كوتاهي اين سوالات و ايرادات براي من كه اين تاپيك را آغاز مي كنم و براي ديگر دوستان كه مرا ياري خواهند كرد بر طرف شود. پس لطفاً با سوالات و موشكافي در اين نرم افزار اين تاپيك را پر بار از اطلاعات نمائيد و نگذاريد بعد از چند روز از صفحات انتهايي سر در آورد. اميدوارم دوستاني كه از برنامه هاي معروف و عالي ادوبي از جمله Illustrator , Audition و ديگر نرم افزار ها سر رشته واطلاعاتي دارند بدون معطلي اقدام به زدن تاپيك نمايند تا همگي از سوالات و جوابها مطرح شده براي استفاده صحيح و درست از اين نرم افزارها بهره ببرند.

براي شروع هم خودم اولين سوال را مطرح مي كنم و آن اينكه بهترين فونتهاي فارسي و رايح در كتاب ها و نشريات كه با Indesign سازگارند و مشگلاتي مثل بهم ريختگي و خراب شدن در چاپ ابتدايي و نهايي ندارند كدام هستند . من از فونتهاي فارسي سري X (حرف X در پيشوند اين فونتها وجود دارد) استفاده مي نمايم ولي اين فونتها در ورد شكسته و جداجدا تايپ مي شود و بايد با فونتي ديگر در ورد تايپ كرد و بعد از تعريف استايل و وارد كردن سند در Indesign آنها را به فونتهاي سري X‌ تبديل كرد. دوستاني كه از اين نرم افزار استفاده و با آن كار مي كنند بگويند كه بهترين و سريعترين راه براي سازماندهي متن بين اين دو نرم افزار به چه صورت است.
    در صورت ابهام سوال بنده بپرسيد؟

با سپاس فراوان

بدرود

2. 3 کاربر از jedivssith بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Saeed kmss-D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    Unknown

پيش فرض

سلام،
    من كه آشنايي زيادي با اين نرم افزار ندارم.
    ولي فكر نميكنن مديران براي اين نرم افزار و طبق فرمايش شما يه زير مجموعه مستقل قرار بدن.
    نرم افزار هاي ديگه اي هم هست كه كاربران بيشتري ازش استفاده ميكنن ولي بخش خاصي نداره.
    مثل كرل و ايلاسريتور و... .
    به هرحال خوشحال ميشم چه تو اين تاپيك و چه تو بخش ديگري اطلاعاتي در اين ضمينه كسب كنم.
    ممنون.

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام
    من هم سوال دارم. ميشه لطفاً بفرماييد Indesign دقيقاً به چه درد مي خوره؟ آيا بيشتر براي كارهاي گرافيك و عكس و ... به كار ميره يا كارهاي تايپ و متن و ...؟

در ضمن در مورد فونت ها هم تا حالا تست نكردم ولي يه سري فونت خوب از سري B روي اين صفحه از تاپيك مشكلات مربوط به ورد گذاشته شده:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    (اگه نديديد لينك مستقيم بدم).

در ضمن براي فعال شدن زبان فارسي در بعضي نرم افزارها، بايد علاوه بر روش هاي معمول فعال سازي زبان فارسي در ويندوز، اين مراحل هم طي شوند:
    Control Panel> Date, Time, Language and Regional Options> Regional and Language Options> > Advanced> Farsi> OK

در آغاز فعالیت mostafajj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

طریقه ایجاد سوتیتر در indesign رو کسی میدونه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006

8

سلام
    من هم سوال دارم. ميشه لطفاً بفرماييد Indesign دقيقاً به چه درد مي خوره؟ آيا بيشتر براي كارهاي گرافيك و عكس و ... به كار ميره يا كارهاي تايپ و متن و ...؟

در ضمن در مورد فونت ها هم تا حالا تست نكردم ولي يه سري فونت خوب از سري B روي اين صفحه از تاپيك مشكلات مربوط به ورد گذاشته شده:
    (اگه نديديد لينك مستقيم بدم).

در ضمن براي فعال شدن زبان فارسي در بعضي نرم افزارها، بايد علاوه بر روش هاي معمول فعال سازي زبان فارسي در ويندوز، اين مراحل هم طي شوند:
    Control Panel> Date, Time, Language and Regional Options> Regional and Language Options> > Advanced> Farsi> OK

درود

برنامه Indesign براي صفحه آراي كتاب و مجله به كار مي رود و در واقع بيشتر يك نرم افزار گرافيكي هست تا يك واژه پرداز. ولي هر دو كار را مي توان با كمي محدوديتها در آن انجام داد ولي در زمينه ويرايش متن و افكت روي و بازي با متن بسيار قويتر از ورد هست. در هر صورت برنامه اي است براي ساخت كتاب بخصوص نشريات شود

7. این کاربر از jedivssith بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006

8

طریقه ایجاد سوتیتر در indesign رو کسی میدونه؟

منظورت رو كمي دقيق تر بگو شايد بتونم به شما كمك كنم دوست عزيز

موفق باشيد

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

درود

برنامه Indesign براي صفحه آراي كتاب و مجله به كار مي رود و در واقع بيشتر يك نرم افزار گرافيكي هست تا يك واژه پرداز. ولي هر دو كار را مي توان با كمي محدوديتها در آن انجام داد ولي در زمينه ويرايش متن و افكت روي و بازي با متن بسيار قويتر از ورد هست. در هر صورت برنامه اي است براي ساخت كتاب بخصوص نشريات شود
    سلام
    خيلي ممنون. حالا فهميدم. يعني اين برنامه براي دادن جلوه هاي ويژه به متن هست.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

8

سلام
    خيلي ممنون. حالا فهميدم. يعني اين برنامه براي دادن جلوه هاي ويژه به متن هست.

جواد عزيز اين يكي از كارهايي است كه انجام مي دهد و چه جلوه هاي زيبايي،‌ براي درك بهتر يك مجله با رنگها و عكسهاي متنوع،‌ شكلهاي ترسيمي برداري يا وكتور و جاي شماره در شكلهاي مختلف در هر جا كه دوست و بسيار چيزهاي ديگر را مجسم كن. اين نرم افزار اين كارها را براي شما انجام مي دهد . براي درك سريعتر مجلات خارجي را مجسم كن . تنوع را دقت كن همگي با نرم افزارهاي صفحه آرايي طراحي و چاپ مي شوند.

موفق باشي

مسعود

حـــــرفـه ای mahsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    پيش بابايی شماره‌شناسنامه: پلــــــاک ¼

پيش فرض

jedivssith سلام ممنون بابت مطلب اموزشی

متسفانه هنوز برای برنامه های برداری انجمنی مستقل وجود نداره
    Last edited by mahsoft; 25-09-2008 at 15:55. دليل: ديگه خطر اخر مهم نيست

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض

درود
    فهرستي از مهمترين و پركاربردترين كليدهاي ميانبر نرم افزار InDesign CS2 ME را كه با خود برنامه درست كرده¬ام را برايتان در قالب Pdf مي گذارم. چند كليد ميانبر بطور سفارشي براي خودم ساخته ام كه آنها را مي توانيد در داخل پرانتز و اسم خودم مشاهده كنيد و شما اگر دوست داشتيد مي توانيد كليدهاي ديگري براي خودتان بجاي آنها بسازيد.
    موفق باشيد
    بدرود

Last edited by jedivssith; 28-05-2007 at 20:23.

صفحه 1 از 18 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •