تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: یکی به داد من برسه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

7 یکی به داد من برسه

با سلام به شما من چند سوال دارم :

من در توزيع ابونتو نميتوانم از کليد ( num lock ) استفاده کنم يعني اصلا روشن نميشودو نميتوانم ان را فعال نمايم.لطفا راه فعال سازي اين کليد را در ابونتو يا اگر ضرورتي ميبينيد براي هر توزيع که محيط ان گنوم است بگوييد .

************************************************** *****************************

1) ناپیکس را که نصب کردم( بوت لودر ) ویندوزم را از کار انداخته است اگر راهی برای حذف بوت لودر لینوکس و احیا و بازگشت بوت لودر ویندوز هست بگویید؟چون اگر لینوکسم را پاک کنم دیگر ویندوزم بالا نمیاید.
    -----------------------------------------------
    2) من در افیس ناپیکس میتوانم فارسی تایپ کنم اما حروف ان یک جوریه و اصلا اجق وجق است حروف را زیبا تایپ نمیکنه اگر کسی راه رفع این مشکل را میداند بگو ید.و ضمنا در قسمت home که در kongoroer اگر اشتباه تایپ نکرده باشم منظورم بروزر مخصوص باز کردن home هست در این قسمت هم حروف فارسی را به صورت علامت سوال نشان میدهد.چطوری مشکل خود را رفع کنم. صمنا چرا گزینه( بوردر اند شیدینگ) که برای تنظیم حاشیه و ایجاد گرافیک در افیس ویندوز هست در لینوکس نیست؟
    ------------------------------------------------
    3) و مشکل دیگرم اینست که هنگام نصب نرم افزار های rpm از من اشکال در باره نرم افزار alien را میگیرد و در ترمینالم که خواستم همین نرم افزار alien را بالا اورم نوشت که این نرم افزار هست ولی کار نمیکند متعجب و شگفت انگیز است واقعا اشکال کار چیست ؟ چون من نرم افزار screencever را ندارم ( ناپیکس من ورژ نش 4 است قدیمی است)و میخواهم از فدورایم انرا بگیرم که با این اشکال بر خورد کردم راه حل این مشکل چیست؟
    راههای نصب نرم افزار را رد سیستم عامل ناپیکس را شرح لازم دهید چون نه من و فکر میکنم همه کسانی که به تازگی از این سیستم عامل استفاده میکنند یکی از مشکلات انها نصب نرم افزار باشد از درایور تا نرم افزار های ساده مثل بازی و غیره لطفا توضیح لازم را بدهید.
    ----------------------
    4) ایا میشود به وسیله فرامینی مناسب سیستم عامل خود را هنگامی که در اینترنت هستیم مخفی کنیم؟یکم توضیح میدهم تا منظورم را بفهمید ببینید برای ویندوز نرم افزارهایی برای افزایش ضریب امنیت وجود دارد( هر چند که بعضا بی اثر است) که من قبلا یکی از انها را داشتم البته نسخه (دمو) انرا و با این نرم افزار سیستم عامل من مخفی بود(در اینترنت) به عبارتی دیگر کامپیوتر من ( hidden ) بود.
    من میخواهم بدانم ایا در لینوکس راهی برای مخفی کردن کامپیوتر یا همان ( hidden ) کردن ان وجود دارد اگر هست بگویید ؟ ایا نرم افزار خاصی میطلبد؟لطفا راهنمایی کنید.
    ------------------
    5) درباره طریقه فعال سازی فایروال در ناپیکس اگر مطلبی میدانید بگویید چون من در اخرین مرحله با عدم موفقیت در فعال کردن ان مواجه شدم و یا اگر ممکن است از اول راه نصب فایروال را با همه مطالب ان در ناپیکس را بگویید.
    ضمنا من از نسخه 4 ناپیکس استفاده میکنم. اما از نرم افزار رادیو ی ان که در بخش مالتی مدیا قسمت صدا گزینه رادیو وجود دارد نمیتوانم استفاده کنم علت ان چیست ایا به سخت افزار احتیاج دارد ؟
    ضمنا چطوری میتوانم یک نسخه از لینوکس را در روی حافظه فلش نصب کنم. با تمام جزئیات بگید.ممنون
    لطفا راهنمایی کنید.

در آغاز فعالیت lin@sniper's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

در مورد سوال اولت یکی از دوستان هم همین مشکل رو توی تکنوتاکس داشت اما یادم نیست جوابش چی بود می تونی اونجا جستجو کنی . سوال دومت فونت ها نصب نصب نیستند . بهتره فونت های پروژه به همراه فونت های thoma -arial and .... از ویندوز قرض یگیری و نصب کنی . سوال سومت این نرم افزار برای تبدیل rpm به deb است که خیلی هم موفق نیست . اصولا ناپیکس یک دسترو دبیان بیس هست بست بسته ها باید با فرمت deb باشند نه rpm . واسه نصب هم از روی هار میری توی اون دایرکتوری و دستور su و بعدش dpkg -i pakagename.deb یا با ابزارهای گرافیکی نصبش می کنی . سوال چهارمت هم بلی . توی انجمن های تکنوتاکس چند وقت پیس بحث شد و هم در ویکی اوبونتو فارسی چنین چیزی هست . واسه سوال پنجمت هم توی همون مخفی کردن سیستم عامل هم درباره فایروال گفته شده .
    اینارو بخون :
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    ----------------------
    مشکل ما اینکه فکر می کنیم سوالمون اولین سوال در این زمینه هست و جستجو نمی کنیم .
    موفق باشید.

در آغاز فعالیت lin@sniper's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

یادم رفت . نسخه هایی که برای حافظه فلش نصب میشوند مخصوص هستند :
    اینو بخون :

--------------

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    به نظر من بهتره که شما یه کتابی چیزی مطالعه کنید
    چون اگر به جواب اینها هم برسید دوباره به مشکلات بیشتر و سوالات دیگه ای بر می خورید که اگر از همین اول یه کتاب درست و حسابی برای کار با لینوکس بخونید خیلی بهتره
    توصیه می کنم این کتابها رو برای شروع بخونید که مجانیه و فارسی:
    کلا مطالعه کن دیگه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •