تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: اضافه کردن فیلد به جدول Ado در هنگام اجرا

داره خودمونی میشه alî's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    فارس

پيش فرض اضافه کردن فیلد به جدول Ado در هنگام اجرا

چگونه می شه فیلدی به یک جدول در هنگام اجرا اضافه کرد یا اینکه نوع فیلد را عوض کرد مثلا یک فیلد عددی را به رشته ای تبدیل کرد؟
    فکر کنم باید فیلد را حذف کرده و فیلد جدیدی از نوع رشته ای اضافه کرد.
    سوال من: چطور میشه فیلدی در زمان اجرا اضافه کرد؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

با سلام
    دوست عزیز برای این منظور باید اولا از AdoDataSet استفاده کنی به این صورت که CommandType آن را در حالت
    Unkown بگذاری بعد از دستورات SQL در کد نویسی برنامه و در CommandText آن به این صورت بنویسی :
    Select * From Table1 و حتما توجه کن که اگر از * استفاده کنی دیگه همیشه هر فیلدی را به جدول اضافه کنی به صورت خودکار می شناسد.
    نکته : در مقدار دهی فیلدها باید از FieldByname استفاده کنی.
    موفق باشی ...

حـــــرفـه ای F A R H A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

hedi عزيز جواب شما ربطي به سوال مطرح شده نداره.
    چطور میشه فیلدی در زمان اجرا اضافه کرد؟
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    فارس

پيش فرض

شاید من منظورم رو درست بیان نکردم.
    منظور من اضافه کردن فیلد به جدول در دیتابیس نیست! می خوام یه فیلد موقتی به ADOTable اضافه کنم.
    همون کاری که در DesignTime برای انجام دادنش در قسمت لیست فیلدهای جدول کلیک راست کرده و New Field را انتخاب می کنیم.
    البته در پاسخ hedi عزیز من نمی تونم select * بزارم، ایا راه دیگه ای نیست؟
    Last edited by alî; 25-03-2008 at 07:42.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

دوست عزیز باز هم برای استفاده از فیلدهای موقتی باز هم باید از دستورات SQL استفاده کنی و البته برای استفاده از فیلدهای موقتی هم باید بانک اطلاعاتی SQL Server استفاده کنی چون خود آن یکسری جداول دارد که می توانی در آن از فیلدهای موقتی که با # متمایز می شوند استفاده کنی مثلا #Name و آن ها را به جدولت اضافه یا حذف کنی.
    یه نکته ای را به شما گوشزد کنم اگر می خواهی واقعا برنامه نویسی کنی برو سراغ SQL و دستورات T-SQL تا برنامه هات هم قابلیت شبکه داشته باشند و هم از هسته مرکزی قوی برخوردار باشند اینکه با ADOTable و کامپوننت ها و دستورات خود ADO برای مدیریت بانک اطلاعاتی استفاده کنی بد نیست اما برنامه ات Single User و چند کاربر نمی توانند با آن همزمان کار کنند

تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    فارس

پيش فرض

من از SQL Server 2000 استفاده می کنم و adodataset

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

یه نکته ای را به شما گوشزد کنم اگر می خواهی واقعا برنامه نویسی کنی برو سراغ SQL و دستورات T-SQL تا برنامه هات هم قابلیت شبکه داشته باشند و هم از هسته مرکزی قوی برخوردار باشند اینکه با ADOTable و کامپوننت ها و دستورات خود ADO برای مدیریت بانک اطلاعاتی استفاده کنی بد نیست اما برنامه ات Single User و چند کاربر نمی توانند با آن همزمان کار کنند
    نکته ایی غیرفنی بود!
    اینکه برنامه نویس کی از SQL استفاده کنه، بستگی به نوع پروژه و عوامل متعدد دیگه ایی داره. استفاده از SQL به معنی پشتیبانی از قابلیت شبکه و داشتن هسته مرکزی قوی(!!) و امثالهم نیست. همونطور که استفاده از کامپوننت های ADO نشانه ضعف برنامه نویس و ساختار برنامه نیست.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

منظور من اضافه کردن فیلد به جدول در دیتابیس نیست! می خوام یه فیلد موقتی به ADOTable اضافه کنم.
    همون کاری که در DesignTime برای انجام دادنش در قسمت لیست فیلدهای جدول کلیک راست کرده و New Field را انتخاب می کنیم.
    مقادیر این فیلد شما به چه شکلی بدست میان؟ معمول ترین راه اینه که فیلد Calculated بسازید.

حـــــرفـه ای F A R H A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

می خوام یه فیلد موقتی به ADOTable اضافه کنم.
    همون کاری که در DesignTime برای انجام دادنش در قسمت لیست فیلدهای جدول کلیک راست کرده و New Field را انتخاب می کنیم
    فيلد موقتي با در قسمت لیست فیلدهای جدول کلیک راست کرده و New Field را انتخاب می کنیم فرق داره. شما ميخواي با در هر بار اجراي برنامه يك فيلد رو اضافه كني (فيلدي كه پس از اتمام برنامه از بين خواهد رفت)؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

کسی میتواند مرا در مورد دلفی 7 راهنمائی کند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •