تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا وجود موجودات فضایی را قبول دارید؟

راي دهنده
1061. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله,قبول دارم

722 68.05%
  • خیر,قبول ندارم

159 14.99%
  • نمیدانم

180 16.97%
صفحه 355 از 358 اولاول ... 255305345351352353354355356357358 آخرآخر
نمايش نتايج 3,541 به 3,550 از 3579

نام تاپيک: بیگانه ها ( فرازمینی ها ) - UFOs ؛ زیست فرازمینی

پروفشنال jahangir1400's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

فقط قطر یه کهکشان ۱۰۰ هزار سال نوری فاصله داره! برفرض محال یه جسم بتونه با سرعت نور حرکت کنه که طبق قوانین فیزیک چنین چیزی ممکن نیست فقط 100.000 سال نوری طول میکشه که تازه بتونن از کهکشان خودشون بیرون بیان دیگه رسیدن به کهکشان راه شیری بماند. همه چیز خبر از این میده که سفر بین کهکشان ها غیر ممکنه. شاید بعد از مرگ بین این کهکشان ها تقسیم بندی بشیم
    زندگی قبلی مشخص نیست چه غلطی کردیم ما رو فرستادن اینجا
    نکته خیلی جالبی رو گفتی، سفر که هیچ، تصور کن اگه یه فضایی سیاره خونه اش اون سر کهکشان باشه اگه بخواد با سیاره خونه تماس بگیره وقتی زنگ بزنه بگه سلام 100 هزار سال نوری طول میکشه این پیام برسه به خونه (سرعت امواج رادیویی هم مانند سرعت نوره)، بعد از خونه هم که جواب سلام بدن میشه 100 هزار سال دیگه!!! یعنی یه سلام و جواب سلام 200 هزار سال طول میکشه به همین دلیله که اونها از این تکنولوژی عقب افتاده زمینی استفاده نمیکنن، نه برای ارتباط نه برای سفر، اصولا اونها سفر نمیکنن، جابجا میشن، یه لحظه اینجان یه لحظه جای دیگه، مهم نیست مسافت چقدر دور باشه. مشکل ما اینه که کره زمین رو مرکز هستی میدونیم و همه چیو با معیارهای زمینی میسنجیم، اگه علاقه داری بیشتر بدونی برای شروع یکم درباه String theory و Quantum entanglement مطالعه کن

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

نکته خیلی جالبی رو گفتی، سفر که هیچ، تصور کن اگه یه فضایی سیاره خونه اش اون سر کهکشان باشه اگه بخواد با سیاره خونه تماس بگیره وقتی زنگ بزنه بگه سلام 100 هزار سال نوری طول میکشه این پیام برسه به خونه (سرعت امواج رادیویی هم مانند سرعت نوره)، بعد از خونه هم که جواب سلام بدن میشه 100 هزار سال دیگه!!! یعنی یه سلام و جواب سلام 200 هزار سال طول میکشه به همین دلیله که اونها از این تکنولوژی عقب افتاده زمینی استفاده نمیکنن، نه برای ارتباط نه برای سفر، اصولا اونها سفر نمیکنن، جابجا میشن، یه لحظه اینجان یه لحظه جای دیگه، مهم نیست مسافت چقدر دور باشه. مشکل ما اینه که کره زمین رو مرکز هستی میدونیم و همه چیو با معیارهای زمینی میسنجیم، اگه علاقه داری بیشتر بدونی برای شروع یکم درباه String theory و Quantum entanglement مطالعه کن
    متاسفانه ظاهرا سرعت نور در تمام کهکشان بالاترین سرعتی هست که وجود داره و این در مورد تمام کهکشان ها صدق میکنه! شاید در دنیاهای دیگه سرعت بالاتر از نور هم باشه اما تو این کهکشان ها از جمله راه شیری و آندرومدا و ... قانون سرعت نور یکسانه. ظاهرا قرار نبوده هیچ وقت ارتباطی بین دنیاها شکل بگیره وگرنه این فاصله های تا این حد تخیلی نمیشد.

پ.ن: البته یه راه داره و راهش هم اینه که قدرت خدایی داشته باشن و جدا از قوانین موجود در کهکشان ها بخوان حرکت کنن وگرنه اگه خودشون مخلوقاتی مثل ما باشن هرچقدر هم هوشمند و پیشرفته باشن نمیتونن بالاتر از سرعت نور حرکت کنن
    مگر اینکه اون قدرتی که این دنیاها رو خلق کرده یه سری قابلیت های ویژه ای واسشون آنلاک کرده باشه که ما توان دیدن و درکش رو نداشته باشیم

تصور کن اگه یه فضایی سیاره خونه اش اون سر کهکشان باشه اگه بخواد با سیاره خونه تماس بگیره وقتی زنگ بزنه بگه سلام 100 هزار سال نوری طول میکشه این پیام برسه به خونه (سرعت امواج رادیویی هم مانند سرعت نوره)، بعد از خونه هم که جواب سلام بدن میشه 100 هزار سال دیگه!!! یعنی یه سلام و جواب سلام 200 هزار سال طول میکشه
    کهکشان مگه شوخیه که یکی خونش این طرف کهکشان باشه زنگ بزنه خونه دوستش که اون طرف کهکشانه؟ Mass Effect زیاد بازی میکنی؟
    Last edited by ژیان; 30-05-2019 at 12:39.

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

بزرگوار ما میگیم این یوفوها فضایی هستن و به موقع اش دلایل خودمون رو هم ارائه میدیم، اما شما قبول نداری؟ اوکی، توضیح جایگزین ارائه بده، که اگه ارائه ندی و فقط بگی نمیدونم راحت ترین کار دنیا انکار و ندونستنه و فقط نادانی خودتون رو اثبات کردید، و نادان بر دیگران حجت نداره، چه اون دیگران بدونن یا ندونن یا غلط بدونن

شما تا توضیح جایگزینی ندی که این اجسام چی هستن انکارتون پشیزی ارزش نداره
    اتفاقن سخت ترین کار دنیا اینه که اعلام به ندانستن بکنی . چون عنوان کردنش جرات خیلی زیادی میخواد و فروتنی زیادی هم نیاز داره .
    برعکس کسانی که ادعا دارن همه چیز رو میدونن و یک درصد احتمال خطا و اشتباه رو در یافته ها و ادعای خودشون در نظر نمیگیرن .

به نظر من ایشون بهترین پاسخ ممکن رو داده .

به همین دلیله که اونها از این تکنولوژی عقب افتاده زمینی استفاده نمیکنن، نه برای ارتباط نه برای سفر، اصولا اونها سفر نمیکنن، جابجا میشن، یه لحظه اینجان یه لحظه جای دیگه، مهم نیست مسافت چقدر دور باشه. مشکل ما اینه که کره زمین رو مرکز هستی میدونیم و همه چیو با معیارهای زمینی میسنجیم، اگه علاقه داری بیشتر بدونی برای شروع یکم درباه String theory و Quantum entanglement مطالعه کن
    فکر کنم با این پست شما , ارزش پست کاربر قبلی و ادعا به ندانستن ایشون بیشتر و بهتر خودشو نشون میده .

شما از کجا و به چه صورت فهمیدین که این فضایی ها [به فرض وجود بیگانه هوشمند] همچین تکنولوژی دارن ؟ شما تکنولوژی اونا رو از نزدیک دیدین ؟ خودتون با اون سیستم جابجایی تغییر مکان دادین ؟
    با خودشون ارتباط داشتین یا اطلاعاتی از سمت اونا به دست شما رسیده ؟

این حجم از اطمینان از کجا میاد !؟
    چیزی که شما دارین از اون صحبت میکنین خیال پردازی و توهمه . در مورد چیزی حرف میزنین که هیچ شواهدی از اون ندارین ولی با قاطعیت درباره اون نظر میدین !

4. این کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

کجا گفته دسترسی بهشون وجود نداره؟!! اسم و فامیلشونو گفته محل ماموریت جدیدشون رو هم گفته، نگفته که غیب شدن! یا نگفته که منبعی که نخواست نامش فاش بشه!! از کجا در آوردید که دسترسی بهشون وجود نداره؟ دیگران که افشاگری میکنن به راحتی با نوازش انگشتان روی کیبورد همه رو میگید بی اعتبارن ولو اینکه صدها آدم اسم و رسم دار باشن، حالا هم که روزنامه ای مثل نیویورک تایمز با افراد حقیقی مصاحبه میکنه اسم و مسئولیت و محل خدمتشون رو هم میگه حالا از خودتون در آوردید که دسترسی بهشون نیست!!! که مثلا اینجوری بی اعتبارش کنید؟!
    میشه اسم اون 4 افسر خلبان دیگه علاوه بر آقای Graves رو ذکر کنید؟ و اطلاعاتی که شما میگید کجا ارائه شده؟
    و اینکه معنی این عبارت از بخشی که نقل و قول کردم برای شما چیه؟Lieutenant Graves and four other Navy pilots, who said in interviews with The New York Times that they saw the objects in 2014 and 2015 in training maneuvers from Virginia to Florida off the aircraft carrier Theodore Roosevelt, make no assertions of their provenance.
    از این گذشته تمام تلاش شما اینه که بگی ما نمیدونیم این اجسام چی هستن، در طول این بحث ها تمام تلاش شما و همفکرانتون بر اینه که ما نمیدونیم اینا چیه

حالا به فرض که پذیرفتیم، شما که میگی این اجسام فضایی نیستن پس لطف بفرمایید بگین چی هستن

من از 100 نفر اسم یه ماشین رو میپرسم، 1 نفر میگه بنز اما 99 تای دیگه میپرن به اولی که نه بنز نیست، وقتی ازشون میپرسم اگه بنز نیست پس چی هستن میگن نمیدونیم! تا زمانی که اونا جواب جایگزینی ارائه ندن 99 نفر که هیچی 7 میلیارد نفرم بگن نمیدونیم حجت و برتری بر اون یه نفر ندارن، چه اون یه نفر درست گفته باشه یا نه.

بزرگوار ما میگیم این یوفوها فضایی هستن و به موقع اش دلایل خودمون رو هم ارائه میدیم، اما شما قبول نداری؟ اوکی، توضیح جایگزین ارائه بده، که اگه ارائه ندی و فقط بگی نمیدونم راحت ترین کار دنیا انکار و ندونستنه و فقط نادانی خودتون رو اثبات کردید، و نادان بر دیگران حجت نداره، چه اون دیگران بدونن یا ندونن یا غلط بدونن

شما تا توضیح جایگزینی ندی که این اجسام چی هستن انکارتون پشیزی ارزش نداره
    این استدلال مغلطه است. اگر من فرضیه ای در مورد این پدیده نداشته باشم به معنی صحبح بودن فرضیه شما نیست. نکته جالب استدلال شما این است که چون ما در این مورد فرضیه‌ای نداریم [که خلاف این نکته در همین لینک منبع شما عنوان شده] پس حتما فرضیه شما درست است! یک ارتباط کاملا غیر منطقی که با ایجاد خلا برای اثبات چیزی بکار گرفته می‌شود. به نوعی توسل به جهل. چون ایده‌ای خلاف ایده شما به اثبات نرسیده، پس ایده‌ی شما درست است!

شما بهتر است دلایل خود را ارئه بدهید.

6. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

متاسفانه ظاهرا سرعت نور در تمام کهکشان بالاترین سرعتی هست که وجود داره و این در مورد تمام کهکشان ها صدق میکنه! شاید در دنیاهای دیگه سرعت بالاتر از نور هم باشه اما تو این کهکشان ها از جمله راه شیری و آندرومدا و ... قانون سرعت نور یکسانه. ظاهرا قرار نبوده هیچ وقت ارتباطی بین دنیاها شکل بگیره وگرنه این فاصله های تا این حد تخیلی نمیشد.
    بله سرعت و طی مسافت محدودیت داره، اما دقت کن من گفتم جابجایی، نگفتم سفر و طی مسافت، فضایی ها هم وقتی وارد بُعد فیزیکی میشن سفر میکنن و مثل ما محدودیت سرعت دارن، اما اگه بخوان مسافت های طولانی رو طی بکنن جابجا میشن، سفر نمیکنن.

این مفاهیم جدید هستن خیلی وقت نیست وارد علم شده، دانشمندا دارن روش کار میکنن اما عمومیت پیدا نکرده هنوز، دلیلش رو هم میچیو کاکو که فعالیت اصلیش کار روی همین تئوری string هست تو این کلیپ یه دقیقه ای میگه:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هم تئوری String رو به طور خلاصه در چند ثانیه توضیح میده هم میگه چرا اینارو تو مدرسه و دانشگاه نمیگیم!

انیشتین هم قبلا گفته بود که نه تنها جسم، بلکه اطلاعات هم نمیتونه سریعتر از نور سفر کنه، اما بعدا با آزمایشهایی ثابت شده این امکان وجود داره (همون در هم تنیدگی کوانتومی Quantum entanglement):

محتوای مخفی: Quantum entanglement 
    مفهوم اساسی درهمتنیدگی کوانتومی به این معناست که دو ذره را می توان ارتباط نزدیکی با یکدیگر پیداکنند حتی اگر بیلیون ها سال نوری از از هم فاصله گرفته باشند و تغییر یکی در دیگری دیگر تاثیر می گذارد.

در سال 1964، فیزیکدان جان بل فرضیه ای ارائه کرده بود که چنین تغییراتی می تواند بلافاصله رخ دهد حتی اگر ذرات بسیار دور از هم باشند. نظریه بل به عنوان یک نظریه ی مهم در فیزیک مدرن در نظر گرفته می شود پس از او آلبرت انشتین سال ها قبل ثابت کرده بود اطلاعات نمی تواند سریع تر از سرعت نور انتقال پیدا کند.

در نیم قرن گذشته، بسیاری از محققان آزمایش هایی را برای تست نظریه بل انجام دادند. ناسا در این خصوص اظهار داشت که با این وجود تمایل دانشمندان در زمینه بسیار کم بود زیرا انجام این آزمایش به ساخت تجهیزات حساس و دقیق نیاز دارد. در سال گذشته، با این حال، سه گروه تحقیقاتی مختلف قادر به انجام آزمایش های اساسی بر روی نظریه بل شدند و همه آنها از ایده اولیه حمایت می‌کنند.

کریستر شالم فیزیکدان موسسه ملی استاندارد و فناوری (NIST) در بولدر کلرادو این تیم تحقیقاتی را رهبری می کند. شام و همکارانش با استفاده از نوار فلزی خاص خنک شده با دمای برودتی توانستند یک ابررسانا ایجاد کنند که هیچ مقاومت الکتریکی ندارد.

این روش به محققان اجازه داد تا ببینید که چگونه یک فوتون، در یک جفت فوتون درهمتنیده تحت تاثیر فوتون دیگر قرار می گیرد.

این نتایج که در مجله فیزیکال ریویومنتشر شد، به شدت نظریه بل را تایید می کرد. نویسنده دیگر این تحقیق فرانچسکو مارسیلی از آزمایشگاه ناسا (JPL) در پاسادنای کالیفرنیا در بیانیه ای گفت: مقاله ما و دو مقاله دیگر منتشر شده در سال گذشته نشان می دهد که نظریه بل مبنی بر آنکه هر مدل در جهان شامل متغیرهای پنهانی است که ذرات درهمتنیده حتی از فاصله دور هم برهم تاثیر می‌گذارند.

به طور خلاصه یعنی اطلاعات میتونه بلادرنگ و سریعتر از سرعت نور جابجا بشه، در حالی چنین چیزی قبلا غیر ممکن دونسته میشد.

همونطور که گفتم باید یکم مطالعه کنید در این زمینه ها، چون مفاهیم جدیدی هستن. اگه بخوایم به طرز تفکر قبلی بسنده کنیم میشیم مثل اونایی که میگفتن خورشید دور زمین میگرده. باید آپدیت باشیم.

پ.ن: البته یه راه داره و راهش هم اینه که قدرت خدایی داشته باشن و جدا از قوانین موجود در کهکشان ها بخوان حرکت کنن وگرنه اگه خودشون مخلوقاتی مثل ما باشن هرچقدر هم هوشمند و پیشرفته باشن نمیتونن بالاتر از سرعت نور حرکت کنن
    مگر اینکه اون قدرتی که این دنیاها رو خلق کرده یه سری قابلیت های ویژه ای واسشون آنلاک کرده باشه که ما توان دیدن و درکش رو نداشته باشیم
    اون زمانی که همه دنیا با شتر و اسب سفر میکردن اگه بهشون میگفتی این مسیری که توی 1 ماه میری در آینده 5 ساعته میرن میگفتن حتما معجزه میکنن و قدرت خدایی دارن و طی الارض میکنن!! همیشه چیزی که نمیتونیم درک کنیم میگیم معجزه و قدرت خدایی وگرنه روزی که کشف بشه خیلی عادی و جزء بدیهیات خواهد شد. قدیم هم که فضاییا رو خدا میدونستن همین بوده، در تاریخ میخونید خدایان مصر خدایان یونان خدایان فلان، واسه همین بوده که قدرت هایی داشتن که درکی ازش نداشتن،این مطلب 3 سال پیش درباره همینه، همون قسمت اولش درباره بارپرستی:

کهکشان مگه شوخیه که یکی خونش این طرف کهکشان باشه زنگ بزنه خونه دوستش که اون طرف کهکشانه؟ Mass Effect زیاد بازی میکنی؟
    سالها پیش در دوران نوجوانی یه بار مس افکت بازی کردم خوشم نیومد فک کنم مس افکت 2 بود، اما شما ظاهرا زیاد بازی کردی

اتفاقن سخت ترین کار دنیا اینه که اعلام به ندانستن بکنی . چون عنوان کردنش جرات خیلی زیادی میخواد و فروتنی زیادی هم نیاز داره .
    بله درسته اعتراف به نداستن کار شایسته ایه، اما تفاوت هست بین ندانستن (Ignorance) و حماقت (Stupidity)

Ignorance is not knowing something
    You can know many things, but still be ignorant in some areas of knowledge
    Stupidity is not wanting to acquire knowledge, which might be conflicting with your initial beliefs or biased conception of the real world, and refusing to learn neither from experience nor from non-fiction-litterature or vocal explanations.

ندانستن ندانسته، اما حماقت اینه که ندونی و نخوای بدونی

اون چیزی که ما اینجا شاهد هستیم مورد دومه، نه میدونین، نه میخواین که بدونین، کسی هم مطلبی میگه از روی تعصب باهاش مخالفت میکنین چون با عقایدتون جور در نمیاد، دلیل آبکی درست میکنید که بگید مطلب اعتبار نداره، همونطور که میچیو کاکو تو اون کلیپ گفت گریه تون میگیره اگه روزی این حرفا عمومیت پیدا کنه. وگرنه کسانی که جزء دسته اول هستن و نمیدونن بله زیادن که یا اصلا مطالب این تاپیک رو نمیخونن یا اگه میخونن صرفا خواننده هستن و اگه کسی تحقیقاتی کرده و عرضه میکنه میخونن و ممکنه موافق لزوما موافق هم نباشن اما چون خودشون چیزی برای عرضه ندارن به خوندن اکتفا میکنن! چون جزء دسته اولن و میدونم که زیادن، و براشون احترام زیادی قائلم. انگیزه اصلی اینکه چیزایی که میدونم رو هم اینجا به اشتراک میزارم اونا هستن.

این استدلال مغلطه است. اگر من فرضیه ای در مورد این پدیده نداشته باشم به معنی صحبح بودن فرضیه شما نیست. نکته جالب استدلال شما این است که چون ما در این مورد فرضیه‌ای نداریم [که خلاف این نکته در همین لینک منبع شما عنوان شده] پس حتما فرضیه شما درست است! یک ارتباط کاملا غیر منطقی که با ایجاد خلا برای اثبات چیزی بکار گرفته می‌شود. به نوعی توسل به جهل. چون ایده‌ای خلاف ایده شما به اثبات نرسیده، پس ایده‌ی شما درست است!

خسته نمیشید اینقدر دروغ میبندین به دیگران؟ این مغلطه پهلوان پنبه است که قبلا هم [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ازش استفاده کردید، کجای این تاپیک گفتم چون دیگران جوابی ندارن حرف من درسته؟اگه فقط یک نمونه آوردید من از تمام حرفای خودم برمیگردم، من گفتم:

ما میگیم این یوفوها فضایی هستن و به موقع اش دلایل خودمون رو هم ارائه میدیم
    یعنی اثبات فضایی بودن این یوفوها ربطی به ندونستن شما نداره، دلایلش جدا هستن

اونچه من گفتم این بود:
    نادان بر دیگران حجت نداره، چه اون دیگران بدونن یا ندونن یا غلط بدونن
    میفهمی معنی این حرفو؟ یا بازم توضیح بدم؟

شما از کجا و به چه صورت فهمیدین که این فضایی ها [به فرض وجود بیگانه هوشمند] همچین تکنولوژی دارن ؟ شما تکنولوژی اونا رو از نزدیک دیدین ؟ خودتون با اون سیستم جابجایی تغییر مکان دادین ؟
    با خودشون ارتباط داشتین یا اطلاعاتی از سمت اونا به دست شما رسیده ؟

این حجم از اطمینان از کجا میاد !؟

اما درباره اینکه دلیل وسند من چیه، شما مثلا بیشترتون تحصیل کرده هستین، تو محیط های علمی بودین، میدونین که هر مطلبی مخصوصا وقتی سنگین باشه از بخش های مختلفی تشکیل میشه، مثل یک پازل که باید یکی یکی کنار هم چیده بشه تا تصویر کامل به دست بیاد، یه استاد یا کسی که نظریه ای داره وقتی میتونه حرفش و نظریه اش رو توضیح بده که:
    1-بتونه تکه های پازل استدلال خودش رو تیتر وار بیان کنه
    2-هرکدوم رو توضیح بده
    3- و در آخر نتیجه گیری کنه

اما اگه وقتی تیکه اول پازل رو بخواد بیان کنه وسطش شنونده ها شروع کنن به ایراد گرفتن که اینو از کجا میگی این سند نداره و... و نذارن بحث ادامه پیدا کنه انیشتین هم باشه نمیتونه نظریات خودش رو بیان کنه.

در موضوع یوفوها و فضایی ها تکه های پازل بسیاره، طبیعی هم هست که زیاد باشه چون شاید یکی از مهمترین سوالات تاریخ بشره،

چندتا قطعه پازل درباره موضوع یوفوها که یادم میاد:

-سند و نوشته های تاریخی چند هزار ساله که از حضور یوفوها خبر میدن
    -اطلاعات راداری رصد شده از این یوفوها
    -تئوری های علمی جدید مثل تئوری String و فیزیک کوانتوم که به خوبی متونه توضیح بده این پدیده هارو
    -اطلاعاتی که افشاگران مطرح کردن، افشاگران نطامی، اطلاعاتی و کسانی که در جاهایی مثل ناسا کار میکردن
    -پیام هایی که فضایی ها به اشکال مختلف فرستادن برای انسان
    -مسئله خودآگاهی (consciousness) و ارتباطش با فضایی ها
    -نوع نیروی محرکه یوفوها که مربوط میشه به انرژی های جدید
    -چگونگی پنهان کاری شواهد توسط دولت های مختلف
    -وجود آثار باستانی مشابه چند هزار ساله در دو سوی اقیانوس ها زمانی که ارتباطی بینشون نبوده، در اینباره یکم بحث کردین اینجا و یکی دو صفحه بعدش:
    -ساختمان های باستانی عظیمی که حتی با تکنولوژی امروزی هم ساختنش غیر ممکنه

و خیلی موضوعات دیگه

این داستان خلبان ها و مصاحبه با نیویورک تایمز حتی یه تیکه از پازل هم نیست، سر همین گیر دادین که سند نداره، اسم یکیشون هم که هست میگه اسم بقیه شون کو! چرا دسترسی بهشون نیست، انتظار داره آدمای نظامی و اطلاعاتی آدرس خونشو بدن به این آقا تازه بعدشم قبول نمیکنه که یه بهونه دیگه از آستینش در میاره میره زندگینامه طرف رو م یخونه که یه ایراد ازش بگیره و بگه که طرف اختلال حواس داره اشتباه دیده اطلاعات راداری ثبت شده و پیشرفته بهشون بدی میگه باگ بوده! و هزار بهونه دیگه، خودتون خنده تون نمیگیره از حرفای آبکی تون؟ بابا این یکی نیست که صدها نفر نظامی اسم و رسم دار مصاحبه کردن و اسم و محلشون هم مشخصه،

355 صفحه از این تاپیک همینجوری گذشته به همین دلیل هنوز سر خونه اولید! هنوز میگید آیا یوفوها فضایی هستن یا نه،

دلیل این روشتون رو هم میدونم چیه، به یه بچه کلاس اولی گفتن بگو الف گفت نمیگم، گفت این که چیزی نیست راحته، گفت اگه بگم بعد میگی بگو ب بعد پ بعد ت و تا آخر، بعدشم درسای دیگه کلاس دوم و...، واسه همین اولی رو نمیگم که کار خودم رو آسون بکنم، شما هم خوب میدونید داستان چیه، سر الف گیر دادید که اینا فضایی نیستن چون میدونید اگه اینو بپذیرید بپذیرید خیلی چیزای دیگه که دوست ندارید هم باید بپذیرید،

تو این تاپیک بگردید پره از این مثال ها که خواستید سر الف بمونید، یه نمونه:

... در این مورد هم اجازه بدید اول مطمئن بشیم که موجودات فرازمینی هستن، بعد بگیم ما اون ماهی دور افتاده ایم که فکر میکنه تو اقیانوس تنهاست!
    علم رو هم در این هدفتون بازیچه خودتون گرفتید و وسیله ای کردید برای اینکه وجهه خوبی داشته باشید بگید ما علمی هستیم و حماقت خودتون رو بپوشونید، وگرنه دورترین آدم ها از علم هستید، چون تمام پیشرفت های علمی از روی عطش دانستن بوجود اومد، انیشتین میگه من گاهی ساعت ها میشستم فقط فکر میکردم روی یه مساله تا یه چیزی به ذهنم میومد و حتی گرسنگی یادم میرفت، اونوقت شماها نشستید تا کسی چیزی بگه غر بزنید و بهش بگید متوهم و بی اعتبار و بی سند!!! اگه دانشمندا هم مثل شما بودن الان به جای استفاده از موهبات علم داشتیم تو غار با سنگ آتیش روشن میکردیم و خرچنگ غورباقه ای رو که شکار کرده بودیم برای نهار سرخ میکردیم!! چون ندونستن خیلی خوبه!!!

وقتی این حماقت رو میبینم که سر کوچکترین مساله به الف چسبیدین خب معلومه که من به بقیه تیکه های پازل نمیپردازم، چون نمیخواید بدونید، میرم جایی حرف میزنم که خواهان دونستن باشن،
    اصلا نیازی به حرفهای ناقص من نیست الان اینترنت بزرگترین دریای دانشه، فک کنم یه مدت امضای یکی از اعضای همین انجمن یه چیزی بود با این مضمون که (امروزه با وجود اینترنت ندانستن یه انتخابه) همه چیز هست در اینترنت، به شرطی که بخواید بدونید، خودتون که نمیخواید بدونید و دنبالش نمیرید یکی هم مثل من میخواد مطلب جویده شده آماده بهتون بده اینجوری رفتار میکنید، (اصلا پیشنهاد من اینه که حرفای منو قبول نکنید چون کسی تا خودش تحقیق نکنه عمق مطلب دستگیرش نمیشه) آدمای زیادی بودن تو این تاپیک که مطالب خوبی داشتن یه مقداری هم گفتن اما به دلیل همین رفتارها ول کردن، به همین دلیله که انجمن بعد از یه دوره ای خلوت شد، تلگرام و این چیزارو هم بهونه نکنید چون همه دلیل نیست، آدم میتونه هم تلگرام باشه هم انجمن، همین الان چه در داخل چه در خارج انجمن هایی رو بهتون نشون میدم که روزی صدها صفحه میره جلو هر تاپیکش، خود من یه زمانی هر روز اینجا بودم و گشت و گذار میکردم و از خوندن بحثا و گاهی هم شرکت درشون لذت میبردم، کم کم شد هفته ای یه بار الانم شده چند ماهی یه بار، به دلیل حماقت هایی که دیدم. وگرنه بازم در خیلی زمینه ها محیطی مثل انجمن رو ترجیح میدم به جاهای دیگه و گروه های تلگرامی و...

(یکم طولانی شد ولی فکر کنم یه بار باید این حرفا زده میشد تا بلکه از خواب بیدار بشید و متوجه بشید دارید توی دنیای کوچیکی که برای خودتون ساختگید خفه میشید خودتون حالیتون نیست، پیله تون رو باز کنید،ذهنتون رو باز کنید، از چی میترسید؟ برید ریشه اون ترس رو بخشکونید. میترسید دوستان و اطرافیان بهتون چپ چپ نگاه کنن فک کنن خل شدین؟ خب بکنن، زمین به آسمون نمیاد، نترسید که مسائل جدید رو که عقاید قدیمتون رو زیر سوال میبرن بپذیرین)
    Last edited by jahangir1400; 31-05-2019 at 10:33.

8. 2 کاربر از jahangir1400 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

فکر کنم شما فاصله های موجود بین کهکشان ها رو کامل درک نکردی. البته کاملا حق هم دارید چون درک این فاصله ها تو مغز کسی جا نمیشه دورترین کهکشانی که تا امروز کشف شده 13 میلیارد سال نوری با ما فاصله داره. کدوم فیلم و داستان تخیلی رو تا امروز خوندی که از این فاصله تخیلی تر باشه؟ سرعت نور که میدونی 300 هزار کیلومتر بر ثانیه استیعنی فکر کن نوری که در یک ثانیه میتونه 300 هزار کیلومتر حرکت کنه باید 13 میلیارد سال نوری حرکت کنه تا به اون کهکشان برسه.

اینکه شما میگی تمدنی توانایی جابجایی در این فاصله رو داره عجیب ترین و تخیلی ترین حرفی هست که میتونه زده بشه. یعنی اگه کسی بگه انسان توانایی سفر در زمان و گذشته و آینده رو میتونه داشته باشه انقدر تخیلی نیست که بگیم بدون گذر زمان میشه این فاصله هارو به راحتی طی کرد.
    بازم میگم ادعای اینکه ساکنین کهکشان ها میتونن به کهکشان های دیگه سفر کنن میتونه به عنوان غیر ممکن ترین حرف جهان شناخته بشه. اینکه یکی ادعا کنه مرده میتونه زنده بشه یا انسان میتونه به گذشته سفر کنه انقدر غیر ممکن به نظر نمیرسه که این ادعا به نظر میرسه.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

اون زمانی که همه دنیا با شتر و اسب سفر میکردن اگه بهشون میگفتی این مسیری که توی 1 ماه میری در آینده 5 ساعته میرن میگفتن حتما معجزه میکنن و قدرت خدایی دارن و طی الارض میکنن!! همیشه چیزی که نمیتونیم درک کنیم میگیم معجزه و قدرت خدایی وگرنه روزی که کشف بشه خیلی عادی و جزء بدیهیات خواهد شد. قدیم هم که فضاییا رو خدا میدونستن همین بوده، در تاریخ میخونید خدایان مصر خدایان یونان خدایان فلان، واسه همین بوده که قدرت هایی داشتن که درکی ازش نداشتن،این مطلب 3 سال پیش درباره همینه، همون قسمت اولش درباره بارپرستی:
    لطفا تو این یه مورد از اینجور استدلال ها استفاده نکنید چون من میگم شما داری غیر ممکن ترین حرف دنیا رو میزنی و برای اثبات این حرف نمیشه از این مثال های ساده استفاده کرد.

کلا ثابت شده چیزی که با زمان سر و کار داره از قابل دستکاری نیست و این ویژگی دنیاست و هیچ علم و تخیلی هم نمیتونه به زمان غلبه کنه.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

(یکم طولانی شد ولی فکر کنم یه بار باید این حرفا زده میشد تا بلکه از خواب بیدار بشید و متوجه بشید دارید توی دنیای کوچیکی که برای خودتون ساختگید خفه میشید خودتون حالیتون نیست، پیله تون رو باز کنید،ذهنتون رو باز کنید، از چی میترسید؟ برید ریشه اون ترس رو بخشکونید. میترسید دوستان و اطرافیان بهتون چپ چپ نگاه کنن فک کنن خل شدین؟ خب بکنن، زمین به آسمون نمیاد، نترسید که مسائل جدید رو که عقاید قدیمتون رو زیر سوال میبرن بپذیرین)
    بشر همیشه محدود بوده و بروز رمانتیسم هم نوعی فرار کوتاه مدت از این واقعیت است. اگر ما پیله‌ای داشته باشیم و بخواهیم باز کنیم قطعا به عقب برنگشته و پیله شما را دور خود نمی‌پیچیم!

این تایپیک که در آن حضور دارید موزه‌ی استدلال‌های علمی در خصوص منشا این پدیده هاست. شاید در دسترس ترین منبع فارسی. مرور کنید. شما هم اگر استدلالی دارید مطمئن شوید قبلا روی آن بحث نشده.

من منتظر اسم آن 4 افسر و ترجمه شما از پاراگراف هستم اگر در این هیاهو قصد گفتگو داشتید!

تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

کلا ثابت شده چیزی که با زمان سر و کار داره از قابل دستکاری نیست و این ویژگی دنیاست و هیچ علم و تخیلی هم نمیتونه به زمان غلبه کنه.
    اتفاقا برعکسش ثابت شده و به زمان غلبه صورت گرفته، یه بار دیگه با دقت بخونید مطالب رو، به خاطر همین گفتم این مسائل جدید هستن و یکم پذیرشش در ابتدا سخته، برای ساده شدن کار و اینکه نخواید دوباره از اول بخونید قسمت مورد نظر رو کپی میکنم، رو همین نکته دقت کنید که حتی اگه میلیاردها سال نوری از هم فاصله داشته باشن تغییرات همزمان و بلادرنگ انجام میشه، اینو من نمیگم، با آزمایش علمی ثابت شده

مفهوم اساسی درهمتنیدگی کوانتومی به این معناست که دو ذره را می توان ارتباط نزدیکی با یکدیگر پیداکنند حتی اگر بیلیون ها سال نوری از از هم فاصله گرفته باشند و تغییر یکی در دیگری دیگر تاثیر می گذارد.

در سال 1964، فیزیکدان جان بل فرضیه ای ارائه کرده بود که چنین تغییراتی می تواند بلافاصله رخ دهد حتی اگر ذرات بسیار دور از هم باشند.
    .
    سه گروه تحقیقاتی مختلف قادر به انجام آزمایش های اساسی بر روی نظریه بل شدند و همه آنها از ایده اولیه حمایت می‌کنند.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

این مطلب رو تو همون پست خوندم در موردش تحقیق هم کردم کلی مقاله انگلیسی رو در این مورد خوندم اما ندیدم جایی نوشته باشه حتی اگه بیلیون ها سال نوری با هم فاصله داشته باشند. اصلا اینطور نیست تو هیچ کدوم از اون مقالات به سرعتی بیشتر از نور اعتراف نکرده بودن چه برسه به اینکه بیلیون ها سال نوری بخواد بدون نیاز به زمان اطلاعات جا به جا بشه. این چیزها شاید فقط تو مقالات علمی سایت های فارسی زبان فقط پیدا بشه.

لطفا یه مقاله علمی معتبر انگلیسی زبان بدید که به صورت دقیق این رو تایید کرده باشه چون من هر مقاله ای خوندم اینطور که شما میگی نبود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •