تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 105 123451151101 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 1044

نام تاپيک: سوالات در زمینه باغبانی

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض سوالات در زمینه باغبانی

با سلام و عرض احترام خدمت دوستان گرامی

من راستش در باغچه خونم چند عدد بوته و درخت دارم. سه نمونه گل رز، یک بوته گل محمدی، یک درخت توت و یک درخت انگور و یک عدد درخت کنار بیست سی ساله.

البته بجز درخت کنار ( درختی که برگها صدر نامیده می شده و مخصوص مناطق جنوبی از جمله خوزستان هست) که حدود بیست سی سالی هست عمر داره بقیشون رو حدود چهار پنج ماهه که کاشتمشون.
    من به باغبانی علاقمند هستم و به گیاهام به خوبی می رسم. ولی خوب نداشتن علم کافی بزرگترین مشکل من هستش. یه کتابی به نام " پرورش گل در باغ، خانه و اپارتمان " نوشته مهندس حسن حسنی زاده رو دارم و کلش رو هم خوندم ولی خوب سوالات زیادی در این زمینه دارم.

با یه سرچ تو اینترنت در بسیاری از جاها از کتابی به نوشته مهندس کارگر دیدم که استفاده شده بود. ولی خوب هر چی گشتم نتونستم این کتاب رو پیدا کنم. نمی دونم متعلق به کدوم انتشارات هست و چجوری می شه گیرش اورد.

اما درخواستم :
    1- اینکه این کتاب رو از کجا می شه گیر اوردو اگه کتابی که در زمینه باغبانی بهم کمک می کنه اگه معرفی کنید ممنون می شم.
    2- تو این کتاب خوندم که وقتی که نوک برگها قهو ه ای می شه یا به علت خشکی هواست ( که ماشا... محل زندگی من ابادان اخر هوای خشک هستش) و یا عبور عابران ازکنار درخت و کشیده شدن نوک برگ به لباسشون هست و یا دیوار و ....

با توجه به اینکه اغلب این درختهام و بوته هام این مشکل رو دارند چه کاری می شه کرد که این مشکل برطرف بشه؟ ایا پاشیدن اب بروی برگها مشکل رو حل می کنه؟ یا اینکه درست کردن یه سایه بون واسه همه باغچه؟ ممنون می شم راهنمایی کنید.

2. این کاربر از hamidma بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Vmusic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    vmusic.ir

پيش فرض

سلام دوست عزیز!!

در مورد اون قهوه ای شدن که می گی همش اونطوری شده !!

فکر کنم بیماری دارن اگه بتونی یه عکسی یا توضیح بیشتری بدی بهتر می تونم کمکت کنم !!

در رابطه با کتابم یکمی پرس و جو کنم می گم بهت !!

موفق باشی !!

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ممنونم از راهنماییتون حتما فردا عکسش رو برای شما می زارم.
    البته این رو هم بگم که همه برگها اینجوری نشده بلکه مشکل اینه که در همشون چند برگی به این صورت وجود داره.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با سلام خدمت دوست گرامی

من چند عکس زیر رو گرفتم ممنون می شم که راهنمایی کنید.

عکس برگ گل رز

عکس برگ انگور

عکس برگ گل شیپوری

همچنین این برگها هم خورده شده اند که من نتونستم مشکلش رو پیدا کنم. احتمالا باید یه پیله تو برگها پیدا می کردم که نبود.

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    vmusic.ir

پيش فرض

اگه مشکلی پیش نیاد امشب جوابتو می گیری !!

خورده شدن هم مربوط به لارو احتمالا که اونم می گم
    کلا توضیح می دم چندا روش پروش گیاه هم می دم بهت تا بهتر کار کنی !!

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    vmusic.ir

پيش فرض

در رابطه با گل رز

باید بگم که دارم جزو هامو می گردم تا علت اون قهوه ایی شدن نوک برگارو بیابم !!
    به احتمال زیاد بیماری هستش !! اگه خواستی کل بیماری های رز رو اینجا می زارم تا اطلاعاتت هم در این زمینه زیاد بشه !! یه مقداری توضیحات در این مورد دارم که می گم

البته بسته به اندازه بوته نوعش فرق می کنه اینی که من می گم ارتفاعه بوتش 45 سانته !!

خانواده: Rosaceae

نام علمی: Rosa Anna Ford

نیاز هاش اینه

به مکان آفتابی، خاک غنی و مربوط با زهکش خوب نیاز داره و حداقل دمای قابل تحمل اونم ۱۵- درجه سانتی‌گراد هستش برای سلامتی گیاه و بالابردن کیفیت گل‌دهی، در فصل خواب گیاهاون رو هرس کن.

ازدیادشم خواسی بکنی

از طریق پیوند شکمی در تابستان و یا تهیه قلمه‌های چوب سخت در پائیز امکان‌پذیر هستش !!

که پیوند شکمی می دونی چه جوریه ایا؟

در مورد اون یکی هاهم یکمی مطالعه کنم می گم چون تاحالا همچین موردی نداشتیم و حضور ذهن ندارم !!

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

می شه در مورد جزوه هاتون هم یه توضیح بدید؟ ایا تحصیل اکادمیک کشاورزی دارید شما یا اینکه به صورت تجربی؟

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

دوست عزیز سلام
    در مورد عکس آخری تقریبا مطمئن هستم که کار کار زنبور هست.برخی از انواع زنبور هستند که لانه های گلی درست میکنند و داخلش تخم میگذارند و برگ ها را برای بستن درب اونها با آرواره هاشون میبرند و استفاده میکنند.
    دوما اگر درست متوجه شده باشم و تمام عکسها از یک محل گرفته شده باشه احتمال بیماری تقریبا منتفی هست.نظر جعفر عزیزم رو به این نکته جلب میکنم که اگر منظورتو بیماری بادزدگی برگ رز هست فکر میکنم درست نیست.
    اما به ایده من مشکل شما یک تلفیقی از کم آبی- فقر عناصر غذایی میکرو- بافت بد خاک و همینطور شور بودن خاک باشه. اطلاعاتتون کافی نبود دوست من. اگر این باغچه یک منزل هست باید کمی به عقب( منظورم زمان ساخت منزل هست) برگردید و ببینید آیا نخاله ساختمانی رو توش تخلیه کردند یا نه؟

من حدود 10 -12 سال پیش توی پژوهشگاه صنعت نفت دقیقا همین شکل گل رز رو تجربه کردم.اما اعلام نظر از راه دور و با اطلاعاتی که شما دادید خیلی مشکل است.لازم هست بگم
    که تحصیلات آکادمیک دارم و در بلژیک هم در همین زمینه مشغول بکار هستم.
    امیدوارم بدردتون بخوره.
    Last edited by amin_rogh; 14-05-2007 at 20:19.

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

ببخشید دوست من .من الان پست اولتون رو دیدم.اطلاعاتتون کافی هست.مشکلتون هم همونه که خدمتت عرض کردم.خاکتون شوره-آب کافی نیست-فقر مواد وجود داره و در عین حال بدلیل کم بودن میکروالمان هاامکان جذب مواد موجود هم از دست میره.من حالت عین عکس اخرتون رو دقیقا در اهواز دیده ام.
    پاشیدن اب بر روی برگها نتنها مشکل رو حل نمیکنه بلکه با هوای گرمی که شما دارید باعث باز شدن نابجای روزنه ها هم میشه و باعث از دست دادن اب و ایجاد مشکلات بیشتر هم میشه.اگر بتونی سایبان رو درست کنی البته بصورتی که کاملا سایه ایجاد نکنه و بطوری که فقط شدت نور رو کنترل کنه(مثلا کشیدن توری ) و باز هم البته فقط در ساعات اوج شدت نور مفید هست.
    بهترین راهنمای شما آقای مهندس پارسی یا آقای دکتر معلمی یا آقای دکتر انصاری یا خانم مهندس صدیقی هستند که در دانشگاه اهواز در گروه باغبانی تدریس میکنند و با علاقه جواب شما را خواهند داد.
    سلام حقیر رو هم به ایشان برسانید
    امیدوارم بدردتون بخوره.
    امین رخ
    Last edited by amin_rogh; 14-05-2007 at 20:27.

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    vmusic.ir

پيش فرض

توضیحات دوسمون خیلی خوب بود !!

من گیاه پزشکی می خونم ولی هنوز اطلاعاتم کامل نیست که داریم کاملش می کنیم!!

خوب باز اگه مشکلی بود بگو دوسمون واردترن ما هم از اطلاعاتشون استفاده می کنیم در حد تواناییمون هم کمکت می کنیم !!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •