تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 105 اولاول 1234561252102 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 1044

نام تاپيک: سوالات در زمینه باغبانی

پروفشنال amin_rogh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

توضیحات دوسمون خیلی خوب بود !!

من گیاه پزشکی می خونم ولی هنوز اطلاعاتم کامل نیست که داریم کاملش می کنیم!!

خوب باز اگه مشکلی بود بگو دوسمون واردترن ما هم از اطلاعاتشون استفاده می کنیم در حد تواناییمون هم کمکت می کنیم !!

چوبکاری میفرمایید دوست عزیز.چنانچه امری داشتین در خدمتم.من باغبانی خوانده ام و اینجا هم چند دوره تکمیلی گذرانده ام.. راستش تا حالا فقط بچه های انجمن محبت کرده اند و مشکلاتم رابکمکشون حل کرده ام.مایه خوشحالیست اگربتونم منهم خدمتی به دوستان بکنم .
    موفق باشید

پروفشنال hamidma's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

اقای امین رخ واقعا ازتون ممنونم که با دقت تمام به سوالات من پاسخ دادید. می تونم بگم که واسه من یه سعادته که تونستم با همچون شخص شما در این رابطه مشورت کنم.

دوست عزیز من به شدت علاقمند هستم که به صورت علمی تر به باغبانی بپردازم . لطفا اگه امکان داره و کتاب و منبعی در این زمینه رو معرفی کنید واقعا ممنون میشم.
    برای شروع اگه فارسی باشه که بهتره ولی می تونم با انگلیسی هم کنار بیام.

با تشکر فراوان

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

اقای امین رخ واقعا ازتون ممنونم که با دقت تمام به سوالات من پاسخ دادید. می تونم بگم که واسه من یه سعادته که تونستم با همچون شخص شما در این رابطه مشورت کنم.

دوست عزیز من به شدت علاقمند هستم که به صورت علمی تر به باغبانی بپردازم . لطفا اگه امکان داره و کتاب و منبعی در این زمینه رو معرفی کنید واقعا ممنون میشم.
    برای شروع اگه فارسی باشه که بهتره ولی می تونم با انگلیسی هم کنار بیام.

با تشکر فراوان
    دوست عزیز سلام
    خوشحالم که بدردتو ن خورد.یادم هست که در میدان شهدای اهواز(24متری)یک کتابفروشی خیلی خوب بود.کتابهای خوبی هم داره .از کتاب اصول باغبانی میتوانید استفاده کنید.همونطوری که عرض کردم اساتید محترم دانشگاه اهواز میتوانند بهترین و آخرین راهنماییها و روشها رو با توجه به شرایط محیط بهتون توصیه کنند که مطمئن هستم با علاقه و کمال میل این کار رو خواهند کرد.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با تشکر از شما

حالا من چند تا سوال دارم که ممنون می شم راهنمایی کنید.
    1- این دو عکس پایین باغچه خونه من هستش که برای اشنایی با شرایط محیطی قرارش دادم.

2- در مورد اینکه فرمودید ممکنه که زباله ساختمانی در باغچه ریخته شده باشه که تقریبا می شه گفت که مطمئن هستم که این جوری هست. این درخت بیست سی ساله "کنار " واقعا عجیبه که مونده. حالا سوال من اینه که من با این وجود چی کار باید بکنم که خاک تقویت بشه؟
    این عکس پایین یه نمونه از کود شیمیایی هستش که من هر ماه به باغچه و گیاهاش می دم.

3.- من یه درخت توت دارم که همونطور که در تصویر می بینید از همون ابتدایی (4 ماه قبل) که کاشتمش از ابتداش دو شاخه ای بود و یه شاخه قوی تر. دوستان به من می گند که باید اون شاخه نازکتری رو ببرم و و شاخه اصلی رو بزارم بزرگ شه حالا به نظر شما باید این کار رو انجام بدهم؟

4- عکس پایین هم یه نمونه افتی رو نشون می ده که فقط به درخت "کنار " حیاط من زده. باهاش چی کار باید بکنم؟

5- من درختی که در پایین عکسش رو دارید به نام درخت انگور خریدم ولی یه نفر گفتش که این درخت انجیر هست نه انگور. حالا به نظر شما واقعا این انگوره یا انجیر؟

Last edited by hamidma; 17-05-2007 at 00:28.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

dooste man salam
    sharmande man hala alman hasatam pishe doostam. vaghti bargashtam javabet ro mizaram.
    movafagh bashi
    aminrokh

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

دوست من سلام
    از اینکه دیر شد معذرت میخوام.آخه رفته بودم تعطیلات و اونجا فونت فارسی در اختیارم نبود.
    عکس باغچه تان را دیدم. بنظر میرسد که نیازی به کشیدن توری نیست چون اون درخت کنار به اندازه کافی سایه ایجاد میکند. اما چند نکته دیگر دیدم که باید بعرضتون برسونم.عکسی که از کود گذاشته اید احتمالا کود ازته هست.کود ازت یا اوره بیشتر برای تقویت رشدبکار میرود و مصرف مداوم و بیش از اندازه اون خودش باعث بروز مشکلات دیگری میشود.بیاد داشته باشید که کود اوره براحتی تصعید میشود .وتوصیه میشود که پس از پاشیدن کود باغچه را آبیاری کنید ویا کود را با آب آبیاری مخلوط کنید تا وارد خاک شده و در اختیار گیاه قرار گیرد.باز یاد اوری میکنم که مصرف مداوم و بیش از اندازه اون خودش باعث بروز مشکلات دیگری از جمله دراز شدن گیاه ویا سوختن برگ و یا حتی مسمومیت گیاه میگردد.
    وقتی که از کمبود مواد یا کمبود عناصر میکرو برای شما گفتم منظورم ازت یا فسفر نبود. هر چند که کمبود این عناصر هم ممکن هست در میان باشد.عناصر میکرو عناصری هستند که بمقدار خیلی کم در خاک وجود دارند و یا اینکه بمقدار خیلی کم مورد نیاز گیاه هستند اما بسیار لازم و ضروری هستند و گاهی عدم وجود برخی از این عناصر باعث جذب نشدن مواد دیگر توسط گیاه و یا حتی گاهی باعث بروز اختلالات فیزیولوژیک و یا ظاهری در گیاه هم میشه.
    این نوع کود ها را میتوانید از فروشگاههای کشاورزی تهیه کنید.در ضمن کود های دامی بشرط اینکه خوب عمل امده باشده باشند منبع خوبی از اغلب این مواد هستند.
    روی زمین مقدار بسیار زیادی برگ خشک دیده میشه.بالای 90 در صد احتمال میدم که عاملش کم آبی باشه. از سله هایی که خاک بسته مشخص هست که بافت خاک سنگین و رسی هست. بنابر این وقتی اب میدین گل میشه و تمام منافذ خاک رو هم میبنده و به اصطلاح نفس کشیدن خاک رو هم مختل میکنه. ووقتی هم که مثل الان خشک میشه ترک میخوره و باعث پاره شدن ریشه های کوچک میشه.چاره کار فقط با اضافه کردن شن یا ماسه بعلاوه مواد دامی یا گیاهی پوسیده میسر میشه.
    در مورد درخت توت/ درست هست.باید شاخه ضعیف تر بنفع قویتره از بین بره.چون در آینده دچار وضعی شبیه به درخت کنارتون میشید.
    اما آفتی که به کنارتون زده اسمش مینوز هست. یه لارو هست که در داخل برگ حرکت میکنه و لایه بالایی و پایینی رو باقی میزاره ولی وسطش رو میخوره.اگر که شدت خسارت خیلی زیاده باید مبارزه شیمیایی کنید در غیر اینصورت صرفه اقتصادی نداره. منظورم اینه که باید سمپاشی کنید.ولی از انجایی که درخت کنار خیلی بلند هست و خیلی هم ارزشمند نیست این کار رو معمولا نمیکنند.( البته به سید بودنش جسارتی نمیکنم!)
    در انتها هم درست میفرمایید. انگورتون خیلی به انجیر شبیه هست!اما یه چیز ساده میگم که خودت امتحان کنی و به اون دوستت هم بگی که نگاه کنه که دیگه توصیه غیر علمی به کسی نکنه. در داخل شاخه ها و برگهای انجیر یک شیرابه سفیدرنگ جاری هست که اگر ساقه را کمی خراش دهید و یا برگی از انجیر بکنید آن شیرابه بلافاصله شروع به تراوش میکنه. امتحان کنید.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با تقدیر و تشکر فراوان از زحمتی که می کشید و لطفی که می کنید.

من همچنان با اجازتون سوالاتی دارم که در ادامه مطرح می کنم. امیدوارم که حوصلتون رو سر نبرم.

با تشکر فراوان

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

در مورد عکس آخری تقریبا مطمئن هستم که کار کار زنبور هست.برخی از انواع زنبور هستند که لانه های گلی درست میکنند و داخلش تخم میگذارند و برگ ها را برای بستن درب اونها با آرواره هاشون میبرند و استفاده میکنند.
    دوست عزیز در مورد این مشکل چی کار می تونم بکنم؟ چون هر چی شاخه جدید می زنه بعد چند روزی همون خوردگی ها رو داره.

تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

با سلام دوباره

دوست عزیز من در مورد اصلاح خاک باغچه چه کاری باید انجام بدهم؟ اضافه کردن ماسه به خاک؟ استفاده از کود خاص؟

در ضمن ایا منظور از ماسه همون ماسه ای است که در کارهای ساختمانی استفاده می شود؟

تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    بلژيک

پيش فرض

دوست عزیز در مورد این مشکل چی کار می تونم بکنم؟ چون هر چی شاخه جدید می زنه بعد چند روزی همون خوردگی ها رو داره.
    سلام. اختیار داری دوست من.خوشحال میشم اگر کمکی بتونم بکنم.
    راه اول کمی سخت هست ولی بهترین راه هست.اینه که بگردی ببینی در نزدیکی باغچه شما لانه زنبور هست یا نه. این قبیل لانه ها معمولا در زاویه دیوارها با سقف و یا در زیر هره و لبه ها ساخته میشوند. البته ممکن هست که لانه ای در نزدیکی شما نباشد ولی زنبورها باغچه شما را بعنوان یک منبع شناسایی کرده باشند.
    راه دوم استفاده از یک سم حشره کش عمومی تماسی هست که براحتی از فروشگاههای کشاورزی قابل تهیه است.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •