تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 14 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 132

نام تاپيک: آموزش برنامه persian oc با توضيحات كامل ( فروشگاه ساز اينترنتي )

حـــــرفـه ای Mohsen khan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض سوالات و مشكلات متداول 17

من وقتی می‌خواهم سیستم رو نصب كنم اين Error ؟ رو می‌ده؟
    Unknown MySQL server host 'www.your-site.com/shop' (1)

جواب :

مشکل شما مربوط به می‌شه به اطلاعات که برای استفاده از پایگاه داده MySQL وارد کردین. شما باید در فیلد سرور پایگاه داده مقدار localhost رو وارد کنین و در فیلدهای بعدی به ترتیب نام‌کاربری و کلمه عبور مربوط به پایگاه داده تا سیستم بتونه با پایگاه داده ارتباط برقرار گنه. در فیلد آخر هم باید نام دیتابیس خودتون رو وارد کنین تا تمامی اطلاعات توی اون دیتابیس ذخیره بشه
    البته اگر قصد دارین که سیستم رو روی کامپیوتر شخصی خودتون راه‌اندازی کنین به احتمال قوی می‌تونید به جای نام کاربری از مقدار root و به جای کلمه عبور از جای خالی( نه Space) استفاده کنین.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض سوالات و مشكلات متداول 18

من می‌خوام برنامه OsCommerce رو از طریق کنترل پنل سایتم نصب کنم و بعدش اون رو با تغییراتی فارسی کنم. لطفا برای این کار منو راهنمایی کنین.

جواب :

خوب به نظر من اگه شما اين كار رو نكنيد بهتر است چون من برای فارسی سازی اين سیستم فايلهای بسيار زيادی رو برای سازگاری كامل با زبان فارسی عوض كردم و فقط با اضافه كردن فايلهای زبان به سيستم امكان فارسی سازی اون وجود نداره. این مورد در ضمن این مورد رو هم باید بگم که سیستم FarsiCommerce سیستم کامل جدایی از OsCommerce است که به صورت مستقل توسعه پیدا می‌کنه و شاید در نسخه‌های آینده هیچگونه سازگاری با OsCommerce نداشته باشه.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض سوالات و مشكلات متداول 19

من فایل Zip سیستم رو روی هاستم آپلود کردم ولی دیگه نمی تونم اون رو از حالت فشرده خارج کنم و ازش استفاده کنم. وقتی رو فایل کلیک می‌کنم فایل دانلود می‌شه؟
    جواب :

برای اینکه فایل رو از حالت فشرده خارج کنین اگر از هاست لینوکس استفاده می‌کنین به بخش File manager برین و بعد در این قسمت فایل Zip خودتون رو پیدا کرده و روی اون کلیک کنین. حالا از منویی که سمت راست بالا ظاهر می‌شه می‌تونین به راحتی کل فایل رو Extract کنین.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض سوالات و مشكلات متداول 20

من وقتی تمامی محصولات رو از فروشگاه حذف می‌کنم اين Error می‌یاد.
    1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '-15, 15' at line 1
    جواب :

این مشکل مربوط بود به ناسازگاری سیستم با نسخه‌های جدید پایگاه داده MySQL که در نسخه 1.1 به بعد این مشکل به طور کامل حل شده است.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض سوالات و مشكلات متداول 21

می‌خواستم بدونم آیا می‌شه این فروشگاه رو در Subdomain هم نصب کرد یا فقط باید در root نصب بشه؟

جواب :

بله 100٪ چنین کاری ممکن است.اگه به سایت رسمی پروژه توجه کنین می‌بینین که دموی برنامه برروی Subdomain نصب شده.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض سوالات و مشكلات متداول 22

من چطور می‌تونم محتویات صفحاتی مثل قوانین فروشگاه یا حمل ونقل رو تغییر بدم؟

جواب :

برای تغییر محتویات این صفحات شما باید فایلهای زبان مربوط به اون صفحه رو در داخل پوشه includes/languages/farsi ویرایش کنین. مثلا برای تغییر صفحه قوانین فروشگاه باید از داخل همین پوشه فایل conditions.php رو با یک ادیتور مناسب باز کرده و ویرایش کنین.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض سوالات و مشكلات متداول 23

آیا می‌تونم برای فروشگاه خودم قالب دیگه‌ای طراحی کنم و کل ظاهر فروشگاه رو عوض کنم؟

جواب :

متاسفانه باید بگم نه به طور کامل. این سیستم فعلا ساختار قالب‌بندی کاملی نداره و بنابراین شما نمی‌تونین قالب کل فروشگاه رو تغییر بدین. ولی من دارم روی این موضوع کار می‌کنم و به امید خدا در نسخه‌های آتی این مشکل به طور کامل حل خواهد شد. البته شما می‌تونین با ویرایش فایل stylesheet.css تا حدودی رنگ بندی و ظاهر فروشگاه رو عوض کنین ولی این تغییرات خیلی جامع و کلی نیست.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض سوالات و مشكلات متداول 24

من چطوری می‌تونم از امکانات بانک سامان جهت استفاده از کارتهای شتاب به هنگام خرید در فروشگاه خودم استفاده کنم؟ یعنی مشتری بتونه با استفاده از بانک سامان مبلف سفارش خودش رو پرداخت کنه؟

جواب :

من برای استفاده از امکانات بانک سامان ماژول قدرتمندی رو در سیستم تعبیه کردم که برای استفاده از این ماژول شما ابتدا باید به بانک سامان مراجعه کنین از اونا یک Merchant ID به همراه Password بگیرین و همچنین باید IP سایت خودتون رو به اونا بدین تا بهتون اجازه دسترسی به سیستم پرداخت پول را بدن. بعد با استفاده از این اطلاعات که از بانک سامان گرفتین می‌تونین به راحتی به بخش مدیریت فروشگاه خودتون برین و ماژول بانک سامان رو فعال کرده و اطلاعات لازم رو توی بخش تنظیمات اون وارد کنین. امیدوارم این امکان جدید بتونه مشکلات بسیاری رو برای شما حل کنه.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض سوالات و مشكلات متداول 25

می‌خواستم بدونم شما برای توسعه دادن این سیستم از چه سیستم‌عامل و ادیتوری و کلا چه امکاناتی استفاده می‌کنین؟

جواب :

خوب باید در جواب سوالتون بگم که من برای توسعه این سیستم از سیستم‌عامل قدرتمند گنو/لینوکس استفاده می‌کنم که واقعا امکانات بی‌نظیری داره. من فعلا از توزیع Suse برای کارهای خودم استفاده می‌کنم ولی در آینده خیلی نزدیک قصد دارم که از توزیع بسیار قدرتمند Debian استفاده کنم. همچنین برای ویرایش فایلها هم از ادیتورهای مختلف و قدرتمندی که توی خود لینوکس است استفاده می‌کنم مثلا بیشتر اوقات که می‌خوام با فایلهای زبان کار کنم ادیتور Gedit رو به بقیه ترجیح می‌دم. ابزارهای دیگه‌ای که به من در توسعه نرم افزار کمک می‌کنم Subversion برای کنترل سورس نرم‌افزار, Planner برای کنترل کل پروژه, XFardic برای مواقعی که به یه لغتنامه قدرتمند احتیاج دارم و همچنین مرورگر قدرتمند و بی‌نظیر FireFox که می‌تونم بگم بی‌نظیرتین محصول نرم‌افزار آزاد است. من واقعا هنگام کار با این نرم‌افزارهای آزاد و قدرتمند احساس بی‌نظیری دارم و از همه کسانی که در توسعه این نرم‌افزارها زحمت می‌کشن تشکر می‌کنم و واقعا ازشون ممنونم که آزادی نرم‌افزار به ما هدیه دادن.

تاريخ عضويت
    Mar 2006

پيش فرض سوالات و مشكلات متداول 26

آیا من می‌تونم کپی‌رایت پایین صفحات فروشگاه رو پاک کنم و کپی رایت خودم رو به فروشگاه اضافه کنم؟

جواب :
    این سیستم تحت مجوز Gnu/Gpl منتشر شده است. بنا به این مقررات این گواهینامه شما می‌تونید این کپی رایت رو از پایین صفحات حذف کرده و کپی رایت خودتون رو به اون اضافه کنین. ولی در حال کلی براحترام به دنیای نرم افزار آزاد و پشتیبانی از پروژه به شما پیشنهاد می‌کنم که تا حدامکان این کپی رایت رو در پایین صفحات حفظ کنین و فقط کپی رایت مخصوص به خودتون رو به اون اضافه کنین تا برای ادامه کار این پروژه به من دلگرمی داده باشین. در هرحال من شما رو مجبور به حفظ این کپی رایت نمی‌کنم و امیدوارم که شما به کار من ارزش گذاشته و این کپی‌رایت رو حفظ کنین.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •