تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 13 اولاول 123456789 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 123

نام تاپيک: تاپیک اختصاصی Michael Jackson

آخر فروم باز pedram_ashena's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

ادغام كردي حالا ميپرسي؟؟؟؟
    خوب كار كردي .من نميدونستم تاپيك مايكل داريم.فقط براي اينكه به بخش موسيقي بيشتر بخوره،چند تا mp3 از آهنگهاش را هم بگذاريد.به خصوص انها كه در زنديگنامه اش اسم بردم
    مرسي

آخر فروم باز Hamed-Dehghani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Censorship Center

پيش فرض

فقط براي اينكه به بخش موسيقي بيشتر بخوره،چند تا mp3 از آهنگهاش را هم بگذاريد.به خصوص انها كه در زنديگنامه اش اسم بردم
    مرسي

در تاپیک

Download موفق ترین آلبوم هاي تاریخ موسیقی جهان

forum.p30world.com/showthread.php?t=138753

پرفروش ترین آلبوم مایکل Thiller

به طور مفصل معرفی شد

در ضمن امین جان ؛ پدرام عزیز

از مطالب مفید شما هم استفاده شد

با تشکر از دو عزیز

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

در 5 ژانويه سال 1994، مايكل جكسون در طي حضوري غافلگير كننده در بيست و ششمين مراسم ساليانه ي
    جوايز ان.اي.اي.سي.پي [NAACP _ انجمن ملي دستاوردهاي رنگين پوستان] كه در پاسادنا ـ كاليفرنيا برگزار ميشد، جايزه ي طراحي فوق العاده ي حركات رقص را به دبي آلن اعطا كرد.
    پيش از اهداي جايزه، مايكل با سخنراني خود، حاضرين را به وجد آورد. آنها مايكل را در حاليكه ايستاده بودند، به شدت تشويق ميكردند.
    مايكل: من هم شما را دوست دارم... [ميخندد]... براي حمايت دوستانه و سخاوتمندانه تان از شما سپاسگزارم. بسيار دوستتان دارم.
    [تشويقهاي بي امان از طرف حضار. يكصدا نام مايكل را صدا ميزنند.]

براي چندين دهه، ان.اي.اي.سي.پي پرچمدار مبارزات قانوني به منظور دست يابي به عدالتي هم عرض براي تمامي مردمان سرزمينمان بوده است. آنها در اطاقهاي غذا خوري، سالنهاي ديوان عالي و اطاقهاي تشكيل جلسه ي آمريكا، براي عدالت، برابري و تمام چيزهايي كه مربوط به شان و مقام نوع بشر است، جنگيده اند. اعضاي ان.اي.اي.سي.پي در پي دستيابي به اين ايده آلهاي والا، كه كشور ما بر اساس آنها پايه گذاري شده است، زنداني شده و حتي به قتل رسيده اند.
    در اين برحه از زندگي ام، هيچكدام از اين اهداف برايم پر معنا تر از اين عقيده نيست كه تمامي افراد، بايد بيگناه و كاملأ بيگناه فرض شوند.
    [تشويق جمعيت]
    تا زماني كه گناهكار شناخته شده و از جانب اعضاي هيئت منصفه محكوم گردند.
    [تشويقهاي ايستاده از طرف حضار]
    من حقيقتأ تا به امروز، هرگز براي درك اهميت اين ايده آلها وقت صرف نكردم. تا زمانيكه خود قرباني اتهامات دروغين شدم.
    [تشويقهاي حضار]
    قرباني ميل ديگران به باور كردن و بهره برداري از بدترين موقعيتها، قبل از اينكه فرصت شنيدن حقيقت را داشته باشند.
    [تشويقهاي حضار. يكي از آنها فرياد ميكشد: مايكل دوستت دارم]
    من شما را بيشتر دوست دارم... من نه تنها بيگناه فرض شده ام، بلكه بيگناه هستم. [تشويقهاي حضار]
    و ميدانم كه حقيقت راه نجات من است.
    [تشويقهاي حضار]
    هنگاميكه ديگران نبودند، شما براي حمايت كردن از من حاضر بوديد. من با اعتقاد به خدا و دانستن اين موضوع كه در راه اين مبارزه تنها نيستم، در تلاشم براي به اثبات رسانيدن بيگناهيم استوارتر شده ام.
    [تشويقهاي حضار. مايكل براي آنها بوسه ميفرستد.]
    همه با هم، پايان پذيرفتن اين اتهامات را خوهيم ديد... [كمي مكث]... و به بودن در اينجا افتخار ميكنم.
    [مايكل، دبي آلن را بر روي صحنه فرا ميخواند. آلن از چند نفر، از جمله مايكل پيترز، ميخواهد تا وي را همراهي كنند. جكسون، مايكل پيترز را در آغوش ميگيرد. مايكل حركات رقص كليپ موسيقي «Thriller» را همراه با پيترز طراحي كرده بود.]

[مايكل جايزه را به دبي آلن ميدهد.]
    دبي آلن پس از دريافت اين جايزه گفت: ”خدا به همراهت مايكل. ما همگي طرف تو هستيم.“

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

در 19 فوريه سال 1994، مراسم بزرگداشت خانواده ي جكسون در لاس وگاس برگزار شد. مايكل در اين مراسم، برنامه اجرا نكرد اما دو جايزه را به برندگانشان اعطا كرد. ليزا ماري پريسلي، مايكل را در اين مراسم همراهي ميكرد.

[ مايكل جكسون ـ ليزا ماري پريسلي]

مايكل پيش از آن در 2 فوريه، همراه با ليزا ماري پريسلي در كنسرتي از گروه تمپتيشنز، كه در لاس وگاس برگزار ميشد، حضور يافته بود.
    مايكل بيشتر وقتش را به كار بر روي آلبوم جديدش در نيويورك ميگذراند. او يك آپارتمان دوبلكس سه اطاقه در ترامپ توير اجاره كرده بود.
    در 26 مي سال 1994، مايكل جكسون در طي مراسمي در جمهوري دومينيكن كه دوازده دقيقه به طول انجاميد، با ليزا ماري پريسلي، دختر الويس پريسلي، ازدواج كرد.
    كشيش اين مراسم هوگو فرانسيسكو آلوارز پرز و شاهدان ازدواج، اوا دارلينگ يكي از دوستان ليزا ماري و توماس كيوف همسر دارلينگ و برادر شوهر سابق ليزا ماري، بودند. در اين مراسم هيچكدام از اعضاي خانواده ي مايكل حضور نداشتند. خبر اين ازدواج تا 11 جولاي همان سال، فاش نشد.

[مراسم ازدواج]
    در 11 جولاي، رسانه ها خبر از ازدواج مايكل جكسون با ليزا ماري پريسلي دادند. شبكه ي خبري سي.ان.ان در گزارشي عنوان كرد كه سه سخنگوي مايكل جكسون، اين خبر را به شدت تكذيب كرده اند. اما سخنگوي ليزا ماري پريسلي در اين باره چيزي نميگفت، زيرا به ليزا دسترسي نداشت.
    در 1 آگوست سال 1994، پس از ماهها شايعه، اين خبر تاييد شد. مايكل با ليزا ماري ازدواج كرده بود. عروس در بيانيه اي كه از طريق ام.جي.جي. پروداكشنز منتشر گرديد، اعلام كرد كه اكنون نامش ليزا ماري پريسلي ـ جكسون است. در اين بيانيه آمده بود:
    ”من بسيار زياد عاشق مايكل هستم و زندگيم را به همسر او بودن، اختصاص ميدهم. من او را درك و از او حمايت ميكنم. ما هر دو انتظار روزي را ميكشيم كه يك خانواده تشكيل بدهيم و زندگي شاد و موفقي را با هم داشته باشيم.“
    اين بيانيه ي رسمي، در مورد جزئيات ازدواج و يا محل برگزاري آن، چيزي فاش نكرد.
    با اين ازدواج، مطرحترين دو نام در صنعت اجراي موسيقي، به يكديگر پيوستند: جكسون و پريسلي.
    رسانه ها، ازدواج مايكل جكسون، سلطان پاپ و ليزا ماري پريسلي، دختر سلطان راك اَند رول را، ”ازدواج قرن“ ناميدند.
    جنجالي كه رسانه ها پيرامون اين ازدواج به راه انداختند، باور نكردني بود. آنها ادعا كردند كه مايكل از ازدواج با پريسلي براي ترميم وجهه اش كه پس از اتهامات به گفته ي آنان، مخدوش شده بود، استفاده ميكند.
    در پاسخ به اين ادعاها، مايكل و ليزا در مصاحبه اي عنوان كردند كه با عشق با يكديگر ازدواج كرده اند.
    در 8 سپتامبر سال 1994، مايكل يازدهمين مراسم ساليانه ي اهداي جوايز ويدئو موسيقي ام.تي.وي را همراه با همسرش افتتاح كرد. حضور يكصد و بيست ثانيه اي آنها بر روي صحنه، براي حاضرين در سالن جذابترين قسمت اين مراسم بود. مايكل براي اولين بار در ملا عام، ليزا ماري را در آغوش فشرد و او را عاشقانه و به ملايمت بوسيد.

[مراسم ام.تي.وي]
    روز بعد، اين بوسه مهمترين رويداد خبري در رسانه ها ي سرتاسر دنيا بود. برخي از آنها، آن را بوسه ي قرن ناميدند و برخي ديگر آن را با صحنه ي مشهوري از فيلم بلند بر باد رفته، آنجا كه اسكارلت اُهارا و رت باتلر يكديگر را ميبوسند، مقايسه كردند.
    در 26 ژانويه سال 1995، مايكل با امضاي بيش از هفتاد هزار نفر از طرفدارانش، نامزد دريافت جايزه ي صلح نوبل شد اما اين خبر در مطبوعات انعكاسي نداشت. اين جايزه به مايكل تعلق نگرفت.
    در مي همان سال، عكسي از مايكل جكسون با ظاهري جديد همراه با كويينسي جونز، بر روي جلد مجله ي وايب، منتشر شد.

[مجله ي وايب]
    در 29 مي سال 1995، «جيغ» (Scream) اولين تك آهنگ از آلبوم جديد مايكل «تاريخ» (History) در سرتاسر دنيا منتشر شد. مايكل اين آهنگ را همراه با خواهرش، جانت اجرا كرده بود.

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

اين آهنگ از همان ابتدا در رتبه ي پنجم جدول پر فروش ترينهاي ايالات متحده ظاهر شد. در طول تاريخ سي و هفت ساله ي جدول يكصد آهنگ پر فروش، اين اولين بار بود كه يك آهنگ در بدو ورود به جدول در چنين جايگاه بالايي قرار ميگرفت. پيش از اين در ماه مارس سال 1970، آهنگ «Let It Be» از گروه بيتلز، در رتبه ي ششم جدول وارد شده بود. و حالا «Scream» مكاني بالاتر از آن را بدست آورده بود. مايكل بعدها ركورد خود را ميشكند.
    در 14 جوئن، مايكل و ليزا، اولين مصاحبه ي خود را به عنوان يك زوج در برنامه ي پرايم تايم از شبكه ي تلويزيوني اِي.بي.سي انجام دادند. اين مصاحبه كه اجراي آن را دايان ساير بر عهده داشت، در سرتاسر دنيا بطور زنده پخش گرديد و دومين مصاحبه ي پربيننده تا آن زمان شد. [پر بيننده ترين مصاحبه تا به امروز، مصاحبه ي سال 1993 اپرا وينفري با مايكل جكسون است.]

در سال 1997، مصاحبه ي باربارا والترز با مونيكا لويينسكي در رتبه ي دومين مصاحبه ي پر بيننده جاي گرفت و مصاحبه ي ليزا و مايكل را به مكان سوم هدايت كرد.
    در طي مصاحبه ي پرايم تايم، كليپ موسيقي «Scream» به كارگرداني مارك رومانِك براي اولين بار نمايش داده شد. اين كليپ، فوق العاده مدرن ساخته شده بود و ركورد ديگري را براي مايكل به ارمغان آورد. «Scream» با هفت ميليون دلاري كه صرف ساختش شد، به عنوان پر خرج ترين كليپ تاريخ موسيقي در كتاب ركوردهاي جهاني به ثبت رسيده است.

[كليپ Scream]
    مايكل با كليپ «Scream»، هنر ساخت كليپهاي موسيقي را وارد مرحله ي تازه ي كرد. اين كليپ مسير تازه اي را براي خلق كليپهاي كامپوتري متحرك، به ارمغان آورد.
    چيزي كه دنيا چهار سال تمام انتظارش را ميكشيد، در 15 جوئن سال 1995 به وقوع پيوست. «History»، آلبوم جديدي كه مدت زيادي همه را منتظر گذاشته بود، در سرتاسر دنيا منتشر شد. صد و پنجاه دقيقه موسيقي بر روي آلبومي متشكل از دو عدد CD. يكي از آنها شامل پانزده آهنگ جديد، و ديگري شامل پانزده تا از بهترين آهنگهاي قبلي مايكل بود.
    مجسمه ي مايكل جكسون كه توسط كمپاني ضبط موسيقي او ساخته شده بود، در بسياري از شهرهاي اروپايي در طي مراسمي پرده برداري شد تا با طرح روي جلد آلبوم جور شود.
    پنج روز بعد، در 20 جوئن، آلبوم «History» در صدر جدول آلبومهاي پر فروش ايالات متحده و بسياري از كشورهاي دنيا جاي گرفت.
    با توجه به تمامي اتفاقاتي كه مايكل در سال 1993 پشت سر گذاشته بود، آلبوم «History» بدون شك مهمترين آلبوم مايكل به شمار ميرود و همچنين شخصي ترين آلبوم اوست. مايكل در آلبوم «History»، تاريخ زندگي خود را بازگو ميكند. او در اين آلبوم از اتفاقات گذشته ميگويد، از اتهامات كذب، دروغها، انسانهاي طماع، روزنامه هاي محلي(تبلويدز) و موقعيتي كه در آن قرار گرفته بود.
    در حاليكه منتقدان آمريكايي، اين آلبوم را يك تلاش ناموفق از يك هنرمند تمام شده خواندند، «History» نامزد دريافت شش جايزه ي گرمي شد. و از طرف كميته ي تصميم گيرنده ي جوايز، يك آلبوم فوق العاده به شمار ميرفت. آن هنرمند تمام شده، در مراسم جوايز موسيقي آمريكا، در روز 29 ژانويه سال 1996، برنده ي جايزه ي بهترين هنرمند مرد در زمينه ي موسيقي پاپ و راك گرديد. اين جايزه ثابت كرد كه گفته هاي منتقدان يا روزنامه نگاران، هيچگاه نبايد وحي منزل تلقي شود.
    اين آلبوم در سرتاسر جهان، موفقيتهاي فوق العاده اي بدست آورد. و به اين سؤال كه ”آيا او دوباره تاريخ را رقم خواهد زد، يا اينكه به تاريخ پيوسته است؟“ آشكارا پاسخ داد. «HISTORY» بار ديگر به همه ثابت كرد كه چرا مايكل جكسون بزرگترين صحنه گردان جهان و سلطان مسلَم پاپ است.
    مايكل براستي تاريخ را رقم زد. شبكه ي آمريكايي اِم.تي.وي، خبر داد كه آلبوم «HISTORY» پر فروش ترين آلبوم دوتايي [شامل دو CD] تمام دورانها شده است. همچنين اين آلبوم، از ساير آلبومهاي مايكل، سريعتر به فروش رفت. هفت ميليون نسخه از آلبوم به طرز بي سابقه اي، تنها در هفته ي اول انتشارش در سرتاسر جهان به فروش رسيد.
    مايكل در اين آلبوم با تهيه كنندگان مطرحي همچون ديويد فاستر [كه در آلبوم «Off The Wall» نيز با مايكل كار كرده بود]، جيمي جم، تري لوئيس، دالاس آستين و آر.كلي همكاري كرد. در اواخر دهه 90، ديويد فاستر به عنوان موفق ترين تهيه كننده ي دهه برگزيده شد. او همچنين تهيه كنندگي آهنگهايي را براي ويتني هيوستون، مدونا و ماريا كري بر عهده داشته است. در آلبوم «HISTORY» افراد برجسته اي چون جانت جكسون، شكيل اُنيل، اِسلش، استيو لوكادر، استيو پركارو و گروهاي نوتوريس بيگ و بويز تو من حضور داشتند.
    در 22 جوئن سال 1995، مايكل در برنامه اي افتخاري از شبكه ي وي.اِچ.وان كه در سالن شراين واقع در لس آنجلس برگزار ميشد، حضور يافت تا جايزه اي را در تقدير از فعاليتهاي بشر دوستانه اش، از دستان مورگان فريمن دريافت كند. از آن پس، اين جايزه به ”جايزه ي ويژه ي مايكل جكسون“ تغيير نام يافت.
    پيش از اهداي جايزه، گروه بويز تو من، قطعه ي مختلطي از دو تا از آهنگهاي مايكل، با نامهاي «Heal The World» و «We Are The World» را كه مضاميني انسان دوستانه دارند، اجرا كردند و مايكل نيز در قسمت پاياني اين اجرا، به آنان ملحق شد.
    مايكل در سخنراني خود پس از دريافت جايزه گفت: ”به خاطر عشق و حمايتتان از شما متشكرم. شما چيزهاي بسياري به من بخشيده ايد. و اين به من فرصت داد تا بخشي از اين عشق را به كساني تقديم كنم كه مشكلاتشان، توجه و كمك ما را ميطلبد. اعلاميه اي كه سازمان ملل متحد اخيرأ منتشر كرده است، نمونه اي بارز از اين مدعاست. اگر سه بار در سال، به كودكان جهان سوم قرص ويتامين بدهيم، يك تا سه ميليون نفر از آنها، از مرگ نجات مي يابند. هزينه ي آن براي هر كودك، تنها شش سنت است. همين. بنابراين ما بايد براي التيام بخشيدن به زمين، متحد شويم تا اين زمين زيبا را در عشق و لذت، تقسيم كنيم. بسيار زياد دوستتان دارم.“
    [مايكل با انگشتانش علامت پيروزي را نشان ميدهد. به طرف حضار بوسه ميفرستد. تعظيم ميكند و از صحنه خارج ميشود.]
    در 28 جولاي 1995 شبكه ي ام.تي.وي مصاحبه اي با مايكل ترتيب داد. مجري اين مصاحبه بيل بلامي بود. اين مصاحبه قسمتي از يك برنامه ي ويژه ي سي دقيقه اي با نام ”مايكل جكسون تاريخ را تغيير ميدهد“ بود كه توسط ام.تي.وي تهيه و همزمان از كانالهاي اي.بي.سي و ام.تي.وي پخش شد. كليپ «You Are Not Alone» براي اولين بار پس از مصاحبه نمايش داده شد.
    در 15 آگوست سال 1995، «تو تنها نيستي» (You Are Not Alone) دومين تك آهنگ از آلبوم «HISTORY» در آمريكا عرضه شد. «You Are Not Alone» اولين تك آهنگي بود كه بلافاصه پس از انتشار، درست در صدر جدول يكصد آهنگ برتر آمريكا جاي ميگرفت. اين اتفاق در تاريخ جدول تك آهنگها، سابقه نداشت.

[پوشش سي دي You Are Not Alone]
    بدين ترتيب، مايكل ركوردي را كه سه ماه پيش با آهنگ «Scream» بدست آورده بود، شكست. [Scream در مكان پنجم جدول وارد شده بود. پيش از آن سابقه نداشت كه آهنگي در چنين مكان بالايي از جدول وارد شود.]
    Last edited by pedram_ashena; 10-07-2007 at 13:44.

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

مكان اول در جدول تك آهنگها، بالاترين مكاني است كه يك آهنگ ميتواند در آن جاي بگيرد. اين ركورد ممكن است بعدها توسط سايرين نيز تكرار شود. اما هرگز شكسته نخواهد شد.
    مايكل جايزه ي ”دستاورد صد آهنگ برتر“ را براي آهنگ «You Are Not Alone» كه براي اولين بار در تاريخ موسيقي، در صدر جدول يكصد تك آهنگ برتر آمريكا وارد شده بود، دريافت كرد.
    در 7 سپتامبر سال 1995، مايكل در مراسم افتتاحيه ي دوازدهمين سالگرد جوايز ساليانه ي كليپ موسيقي اِم.تي.وي، اجراي فوق العاده جذاب و تأثير گذاري را به نمايش گذاشت.
    اجراي مايكل و تشويق ايستاده اي كه از طرف حاضرين در سالن دريافت كرد، بدون شك محبوبيت مداوم او در ميان عامه ي مردم و تواناييش را براي هيجان زده و خرسند ساختن تماشاچيان، به اثبات رساند.
    ساير خوانندگان اين مراسم، از گروه ويزر گرفته تا نوتوريوس بيگ، همگي از مايكل ستايش ميكردند.
    كريس كانلي از اِم.تي.وي، گفت كه پشت صحنه پر از افراد مشهوري بود كه سعي ميكردند مكاني در گوشه هاي صحنه به دست آورند و اجراي مايكل را تماشا كنند.
    در اين مراسم، مايكل بر روي صحنه رفت تا سه جايزه ي بهترين كليپ رقص، بهترين طراحي رقص و بهترين كارگردان هنري را براي كليپ «Scream»، از دستان خواهرش جانت دريافت كند.

[دريافت جايزه ي اِم.تي.وي]
    در 4 نوامبر سال 1995، مايكل براي اولين بار در محبوبترين شوي تلويزيوني آلمان، وتن داس (Wetten Dass) برنامه اجرا كرد. اين برنامه، پر بيننده ترين برنامه ي تلويزيوني در تمام اروپا شد. در آلمان هجده ميليون و در ساير كشورهاي اروپايي، بيست و پنج ميليون نفر اين برنامه را تماشا كردند. اين برنامه با حضور مايكل، رويداد سال 1995 در اروپا بود.

[وتن داس]
    در 6 دسامبر سال 1995، مايكل در هنگام تمرين براي اجرا در برنامه ي وان نايت اُنلي كه از شبكه ي اِچ.بي.او پخش ميشود، از هوش رفت و سريعأ به كلينيك اسرائيلي بت در نيويورك انتقال يافت. خبرهاي بدست آمده، نشان ميداد كه مايكل مبتلا به بيماري رودوي، كم آبي و نا متوازن بودن غلظت مايع الكتروليتي دستگاه هاي بدن است.
    مايكل قرار بود در روزهاي هشتم و نهم همان ماه، بر روي صحنه ي بيكن، برنامه اجرا كند كه اين شوها بدليل بيماري او لغو گرديد.
    در 19 ژانويه سال 1996، روزنامه ي آمريكايي يو.اِس.اِي.تودي خبر داد كه ليزا ماري پريسلي روز قبل از مايكل جدا شده و بدين ترتيب به زندگي مشترك نوزده ماهه ي خود با مايكل پايان داده است.
    در بيانيه اي كه از طرف لي سولترز سخنگوي مايكل منتشر شد، آمده بود: ”مايكل و ليزا توافق كردند كه از يكديگر جدا شوند. هرچند كه آنها به دوستيشان ادامه ميدهند.“
    اختلافات غير قابل حل، علت اتخاذ اين تصميم ذكر شده بود. مايكل و ليزا در 26 جوئن سال 1994، در جمهوري دومينيكن با يكديگر پيمان ازدواج بسته بودند.
    در 19 فوريه سال 1996، در مراسم جوايز بريت در لندن، مايكل آهنگ تازه منتشر شده ي خود، «آواز زمين» (Earth Song) را اجرا كرد.
    اين آهنگ كه به مدت شش هفته در صدر جدول آهنگهاي پرفروش انگلستان قرار داشت، از طرف روزنامه نگاران مورد انتقاد و حتي توهين قرار گرفت.

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

يكي از خبرنگاران شبكه ي اِم.تي.وي اروپا، اين آهنگ را ”يك مشت چرند“ خواند. او در مورد كليپ اين آهنگ ادامه داد: ”كليپ حتي از خود آهنگ بدتر است. مايكل در اين كليپ، زندگي را به درختان باز ميگرداند. مردگان را زنده ميكند. خاك از بين رفته را آباد ميكند. آيا او خداست؟ “
    در مراسم بريت، مايكل جايزه ي ”هنرمند دهه“ را از دستان باب گلدوف، خواننده و موسس انجمن خيريه ي مبارزه با قحطي در آفريقا، دريافت كرد و اجرايي تماشايي از آهنگ «Earth Song» را به نمايش گذاشت. مايكل بر روي صحنه در بين حدودأ چهل كودك كه نمايندگان كودكان محروم جهان بودند، احاطه شده بود. در قسمتي از اجراي اين آهنگ مايكل بر روي يك جرثقيل بر بالاي سر حاضرين در سالن به پرواز درآمد، تشويقهاي بي امان دو هزار تماشاچي، كر كننده بود. در مدتي كه مايكل بر روي جرثقثل بود، جارويس كاكر به طرف صحنه هجوم آورد. دو انگشتش را به حالت توهين آميز به سمت مايكل در هوا تكان ميداد و صف خوانندگان بر روي صحنه را بر هم زد.
    بتاني گارنر، دختر بچه ي هفت ساله كه بر روي صحنه حضور داشت، بعدأ در مصاحبه اي با دو روزنامه ي محلي انگليس، سان و ميرر، گفت: ”كاكر به من گفت تو دختر كوچولوي خوشگلي هستي. و بعد پايم را لگد كرد.“
    در پي اين آشوب، نيروهاي امنيتي بر روي صحنه آمدند تا كاكر را پايين ببرند. كاكر دور صحنه ميدويد و از اثاثيه اي كه بر روي صحنه قرار داشت، بالا ميرفت، و هنگاميكه يكي از رقاصان به سمت او رفت، پايش لغزيد و به چند نفر از كودكان برخورد كرد و آنها را از بالاي صحنه به پايين پرتاب كرد. سرانجام نيروهاي امنيتي موفق شدند او را دستگير كنند و از سالن بيرون ببرند.
    كاكر به دليل ايجاد صدمات بدني دستگير و به اداره ي پليس چلسي انتقال داده شد. پليس فاش ساخت كه يك پسر بچه ي يازده ساله ادعا كرده بود كه كاكر به او مشت زده است. يكي ديگر از بچه ها، از ناحيه ي گوش صدمه ديده و ديگري بر روي زمين پرتاب شده بود.
    والدين اين بچه ها به شدت عصباني شده بودند و خشم خودشان را در روزنامه هاي سان و ميرر، ابراز داشتند.
    جانت مور، مادر يكي از بچه ها: ”آن مرد (كاكر) بزرگترين شب زندگي دخترم را خراب كرد. من ديدم يك نفر دخترم را از زمين بلند كرده و سعي داشت او را به پايين پرتاب كند. من فكر كردم يك آدم ديوانه وارد صحنه شده است و ميخواهد خودش را به مايكل برساند. كدام آدم عاقلي چنين كاري با يك بچه ميكند؟ من نميدانم او كيست يا فكر ميكند كه چه كسيست. اما من دوست دارم همين كار را با او بكنم و يا كاري بسيار بدتر از آن را. دخترم اشلي، هفته ها خودش را براي اين شب رويايي آماده ميكرد و اين ديوانه تمام زحمتهايش را در عرض چند لحظه بر باد داد. اگر ميتوانستم او را با دستانم خفه ميكردم.“
    راشل گارنر مادر بتاني گارنر هفت ساله، افزود: ”كل اين حادثه، يك نمايش وقيح بود. دختر من و ساير بچه ها نمي توانستند آنچه را كه اتفاق مي افتاد، باور كنند. بعضي از آنها با گريه از صحنه پايين آمدند و يكديگر را در آغوش گرفتند.“
    تري وب پدر استفن گفت: ”پس از اين ماجرا، استفن بر روي صحنه ماند و به خواندن ادامه داد. و من از اين بابت به او افتخار ميكنم. اما حس ميكنم لحظه اي كه مدتها در انتظارش بود، خراب شد. او خيلي ناراحت است.“
    مايكل در بيانيه اي كه از طرف كمپاني موسيقي اپيك منتشر شد، كاكر را به انجام رفتار نفرت برانگيز و شرم آور متهم كرد.
    در اين بيانيه آمده بود كه مايكل نميتواند بي حرمتي او را نسبت به افراد حاضر در صحنه درك كند. او از اين واقعه، بيزار، غمگين، شوكه، ناراحت و عصباني شده است اما در عين حال از اينكه اعضاي گروه، عليرغم رفتار نفرت برانگيز و شرم آور فردي كه قصد داشت اين نمايش را بر هم بزند، توانستند به اجراي اين آهنگ ادامه دهند، بي اندازه احساس غرور ميكند. نگراني اصلي مايكل بابت افرادي است كه براي اين اجرا زحمت كشيده بودند و همچنين بچه هايي كه در اين حادثه صدمه ديدند.
    كاكر نيز در بيانيه اي كه در روزنامه انتشار داد، ارتكاب هر گونه جرمي را رد كرد: ”من هيچ كار خلافي انجام ندادم. من از مايكل جكسون خوشم نمي آيد، اما به كسي صدمه نزدم. من به كسي حمله نكردم. آنچه انجام دادم اعتراضي بود نسبت به اعمال و رفتار جكسون كه خودش را مسيح ميبيند و ميخواهد دنيا را شفا بدهد. من ديگر نمي توانستم آن را تحمل كنم. صنعت موسيقي به خاطر ثروت و قدرتي كه جكسون در اختيار دارد به او اجازه ميدهد تا خيالات و اوهامش را پرورش دهد.“
    سخنگوي او گفت كه كاكر قصد دارد عليه مايكل به خاطر افترايي كه به او زده است، شكايت كند. او همچنين ادعا كرد كه يك نوار ويدئويي از يكي از محافظان مايكل در حال زدن بچه ها، در دست دارد.
    در پي اين حادثه، مطبوعات انگليس كاكر را به باد طعنه و استهزاء گرفتند. سردبير روزنامه ي سان، كه معمولأ ميانه ي خوبي با مايكل ندارد، نوشت: ”مايكل جكسون يك مگا ستاره و يك هنرمند حرفه اي است. چيزي كه جارويس كاكر هرگز نخواهد شد. ترتيب دهندگان اين برنامه، قول دادند كه ما شاهد يك اجراي بي نظير از جكو [لقب مطبوعات براي مايكل] خواهيم بود. و او با آهنگ «Earth Song» اين گفته را ثابت كرد. كاكر نتوانست مانع اجراي سلطان پاپ بشود.“
    او با دادن نه امتياز از ده امتياز به مايكل، رضايت بسياري ديگر از منتقدان را از اجراي او منعكس كرد.
    بيل كاردول، كاريكاتوريست روزنامه ي استار گفت: ”جارويس كاكر دلقك، احمق و آدم خسته كننده ي سال بود.“
    اما هيچ كس نفهميد چطور رسانه ها يكباره به دفاع از جارويس برخاستند.
    در مراسم بريت، مايكل با لباس سياه وارد صحنه شد و سپس آن را از تن بيرون آورد. او در زير اين جامه ي سياه، لباس سفيدي به تن داشت. و در پايان كودكان و ساير افراد حاضر در صحنه را به سمت نوري كه بر روي صحنه ميتابيد هدايت كرد.
    رسانه ها مايكل را براي اين حركت سرزنش و او را متهم كردند كه خود را مسيح ميپندارد و تصور ميكند حامل پيامي براي زمينيان است.
    جارويس كاكر اكنون خود را قهرماني ميديد كه موفق شده است توجه رسانه ها را به سمت مقصود خود هدايت كند.
    او در مصاحبه اي با يك شبكه ي تلويزيوني انگليسي، گفت: ”من از حركات او بر روي صحنه بدم آمد و حس كردم كه اطرافيانم هم همين احساس را دارند. فكر كردم كه بايد كاري انجام دهم، بلند شدم و بر روي صحنه رفتم. نميدانستم چه بكنم. فكر كردم شايد بهتر باشد حركات او را تقليد بكنم. دور صحنه بدوم و از وسايل روي صحنه بالا بروم و مانند او خم بشوم.“
    پس از مدتي رسانه هاي آمريكا نيز با شيوه اي نفرت انگيز وارد ماجرا شدند. آنها اجراي مايكل را ضد يهود خواندند.
    در صحنه ي پاياني اين اجرا، مايكل در لباس سفيد ظاهر ميشود و همه را در آغوش ميگيرد. از جمله فردي را كه لباس يهودي بر تن داشت. رسانه ها تعبيرشان اين بود كه فرد يهود (نماينده ي دين يهود) مايكل (نماينده ي دين مسيح) را مورد پرستش قرار ميدهد. [به معناي برتريت دين مسيح بر يهود]
    آنها حتي در اين مورد اقدام به نظر سنجي كردند و مصاحبه اي را كه با چند نفر از مردم آمريكا انجام شده بود، از تلويزيون پخش نمودند. مصاحبه شوندگان، مايكل جكسون را ضد يهود، ضد مسيح و ضد دين خواندند و اين در حالي بود كه اجراي آهنگ «Earth Song» در مراسم بريت، از تلويزيون آمريكا پخش نشده بود و مطمئنأ آنها نميتوانستند آن برنامه را ديده باشند.
    رسانه ها از عمل كاكر حمايت كردند. كاكر گفته بود كه براي اعتراض به ظاهر مسيح گونه ي مايكل بر روي صحنه رفته است. در صورتي كه وقتي او به صحنه هجوم برد، مايكل بر روي جرثقيل آهنگ «Earth Song» را اجرا ميكرد و هنوز لباس سياه به تن داشت و هيچ نشانه اي از مسيح ديده نميشد.
    چيزي كه حائز اهميت است، اينست كه هنگاميكه نيروهاي امنيتي، كاكر را از صحنه بيرون بردند، تماشاچيان يكصدا نام مايكل را فرياد ميزدند. پس يقينأ همانند كاكر از حركات مايكل احساس بدي پيدا نكرده بودند.
    شايد كاكر اين عمل را در نتيجه ي حسادت و يا بمنظور تبليغ آلبوم خود، انجام داده باشد و ادعاي او مبني بر اعتراض به اعمال مايكل، بهانه اي بيش، براي تبرئه ي خود نبوده است.
    مايكل در واكنش به جنجال رسانه ها بيانيه اي در سايت سوني منتشر كرد و دلايلش را از نوشتن اين آهنگ اعلام كرد:
    ”من غم و رنج بسياري حس ميكردم. «Earth Song» براي من، آواز زمين است. چرا كه حس ميكنم طبيعت با سختي بسيار تلاش ميكند تا خسارتهايي را كه بشر بر زمين و محيط زيست وارد نموده است، جبران كند. فكر ميكنم زمين رنج ميكشد. و اين آهنگ براي من فرصتي بود تا صداي زمين را به گوش مردم برسانم.“
    آيا او با اين آهنگ سعي نداشته است تا زمين را به تصوير بكشد؟
    هنگاميكه مايكل در مراسم بريت، بر روي صحنه حاضر شد، لباس سياه بر تن داشت كه نمادي از آلودگي زمين و ويراني حاصل از جنگ بود. وقتي بر روي جرثقيل بر بالاي سر تماشاچيان پرواز ميكرد، از جانب زمين مردمي را كه پايين حضور داشتند، مورد خطاب قرار ميداد تا بيدار شوند و زمين را پيش از آنكه دير شود نجات دهند. او سپس از روي جرثقيل پايين آمد. حاضرين بر روي صحنه، نمايندگان تمام افراد بشر بودند. مايكل لباس سياهش را از تن بيرون آورد درحاليكه در زير آن، لباس سفيدي پوشيده بود كه نماينده ي پاك شدن زمين از آلودگي ها، به پايان رسيدن جنگها، آباد سازي زمين و بازگشت آن به وضع پيشينش بود. تمام مردم (افرادي كه بر روي صحنه بودند) زمين (مايكل) را در آغوش گرفتند و زمين هم آنان را در آغوش كشيد.
    بازوان از هم گشوده شده ي مايكل، صليب مسيح را به تصوير نمي كشيد. و فرد يهودي نيز زمين را در آغوش گرفته بود، نه مسيح را.

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

پيام مهمي كه در آهنگ «Earth Song» نهفته بود، بر اثر جنجال بي موردي كه رسانه ها باعثش بودند، نا شنيده باقي ماند.

[كليپ Earth Song]
    در 28 فوريه سال 1996، در مراسم سي و هشتمين سالگرد جوايز ساليانه ي گرمي، مايكل برنده ي جايزه ي بهترين كليپ موسيقي براي كليپ «Scream» شد.
    در مارس سال 1996، شبكه ي تلويزيوني اِم.تي.وي.يو اِس.آ گزارش داد كه «History» پر فروش ترين آلبوم دوتايي تاريخ موسيقي است.
    در 19 ماه مارس سال 1996، در يك كنفرانس مطبوعاتي در پاريس، مايكل اعلام كرد كه قصد تأسيس يك كمپاني جديد با نام كينگدام اينترتينمنت (Kingdom Entertainment) را دارد. كينگدام اينترتينمنت يك شركت چند رسانه اي است كه در پاريس فعاليت ميكند و مايكل و الوليد بن طلال بن عبدالعزيز السعود، پرنس عربستان سعودي، بطور مشترك در آن سهيم هستند.
    در 22 مارس، كليپ «آنها به ما اهميت نميدهند» (They Don't Care About Us) از شبكه هاي تلويزيوني سراسر دنيا به استثناي آمريكا، پخش شد.
    اين كليپ در دونا مارتين، يك شهر فقير نشين در جنوب ريو دو ژانيرو (برزيل) فيلمبرداري شده بود، و گروه Olodum متشكل از دويست نفر از طبل زنان اين منطقه، در آن حضور داشتند.
    گريم مايكل را در اين كليپ، كارن في، آرايشگر مخصوص وي بر عهده داشت.
    حتي پيش از اينكه فيلمبرداري آغاز شود، اين كليپ تيتر اول خبرها بود. بعضي سياستمداران اعتقاد داشتند كه اين كليپ، با نشان دادن واقعيت فقر و تنگدستي اي كه در دونا مارتين حمكفرماست، باعث مخدوش شدن چهره ي شهر كه نامزد ميزباني مسابقات المپيك 2004 بود، خواهد شد.
    فرماندار ريو دو ژانيرو با مشاهده ي تهديدي كه اين كليپ براي وجهه ي شهر به همراه داشت، بسادگي تصميم گرفت تا مانع از هر گونه فيلمبرداري در اين شهر شود. اين تصميم فورأ از طرف يك مأمور دولتي لغو شد زيرا به گفته ي او: ”در افكار عمومي بين المللي، منع فيلمبرداري در دونا مارتين، مخربتر از نشان دادن واقعيت اين شهر است.“
    بيش از يكصد و پنجاه پليس امنيتي، در طي فيلمبرداري، از آن منطقه محافظت ميكردند.
    دو نسخه كليپ متفاوت از آهنگ «They Don't Care About us» وجود دارد. و هر دو توسط اسپايك لي كارگرداني شده اند. يك نسخه از آن در برزيل فيلمبرداري شده است و نسخه ي ديگر يك زندان را به تصوير ميكشد. اين نسخه پس از نسخه ي برزيلي آن عرضه شد زيرا مايكل از نتيجه ي نسخه ي برزيلي كاملأ راضي نبود.
    [كليپ They Don't Care About us در برزيل] اين آهنگ از شبكه هاي اِم.تي.وي و وي.اِچ.وان پخش نشد. آنها اين آهنگ را كنايه آميز، ريا كارانه و ضد يهود خواندند. در صورتيكه هيچ نشانه اي از ضديت با يهود در اين كليپ ديده نميشود.

[كليپ They Don't Care About us در زندان]
    باعث تأسف است كه اِم.تي.وي كليپهايي كه در آنها، حيوانات قطعه قطعه ميشوند، از زنان براي منظور جنسي استفاده ميشود، خشونت رواج داده ميشود و ... را فورأ پخش ميكند. اما از پخش كليپ آهنگي كه سعي دارد تمايل ما براي برچسب زدن و پذيرفتن يك عقيده ي غالب در مورد قشر خاصي از خواهران و برادرانمان را تقبيح كند، خودداري ميكند. مايكل با اين كليپ قصد داشت تا رفتارهاي غير انساني بشر را بر ضد همنوعانش به تصوير بكشد.
    اما پس از مدتي نظر اين دو شبكه تغيير كرد و كليپ «They Don't Care About us» را به نمايش گذاشتند. در آغاز كليپ، نوشته اي بر روي آن ظاهر ميشد مبني بر اينكه، شبكه هاي مذكور مسئوليتي در قبال پخش اين كليپ ندارند و آن را تنها براي دفاع از آزادي هنر نمايش ميدهند.
    شبكه ي وي.اِچ.وان با افتخار ادعا ميكند كه مدافع آزادي بيان است. موسيقي وسيله اي براي ابراز عقيده است و بايد آزاد باشد.اين حرف كاملأ صحيح است اما چرا در مورد موسيقي مايكل صدق نميكند؟
    اسپايك لي كارگردان كليپهاي «They Don't Care About us»، درباره ي جنجالي كه بر سر اين كليپها به جريان افتاده بود، گفت: ”مايكل يك هنرمند است و بايد آزاد باشد تا عقيده اش را بيان كند.“

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

در 8 مي سال 1996، مايكل پس از اجراي فوق العاده ي آهنگ «Earth Song» در مراسم ”جوايز جهاني موسيقي“، با دريافت پنج جايزه ي معتبر، ركورد قبلي اين جوايز را شكست.

[مايكل در مراسم جوايز جهاني موسيقي]
    در مراسم ساليانه ي ”جوايز جهاني موسيقي“ به پر فروش ترين هنرمند سال در دنيا، در زمينه هاي مختلف جوايزي اعطا ميشود. همچنين جوايزي نيز به پر فروش ترين هنرمندان كشورهايي كه در آنها صفحات موسيقي از فروش بالايي برخوردار هستند، تعلق ميگيرد. اين جوايز از آنجا كه فقط بر طبق آمار فروش صفحات موسيقي هنرمندان، به آنها اعطا ميگردند، منحصر به فرد هستند. از اينرو، اين خريداران صفحات موسيقي هستند كه برنده را تعيين ميكنند.
    در جولاي 1996، مايكل از طرف نلسون ماندلا براي شركت در جشن تولدش، دعوت شد.

[ مايكل - ماندلا ]
    همچنين در جولاي 1996 مايكل مصاحبه اي در آسياي ميانه، براي پاسخ به پرسشهاي برخي از كودكان انجام داد .

بيشتر سؤالات به زبان عربي مطرح ميشدند. مايكل به زبان انگليسي به سؤالات پاسخ مي داد و ترجمه ي عربي آن بر روي تابلو به نمايش در مي آمد.
    براي بيشترين مدت مصاحبه، مايكل تنها كسي است كه در فيلم نشان داده ميشود.
    در قسمتي از مصاحبه، مايكل روبروي بچه ها مي ايستد، و برخي از آنها سؤالاتي به زبان انگليسي از او ميپرسند.
    در طول مصاحبه، مايكل بر روي يك كاناپه نشسته است. يك ژاكت بيسبال به رنگ قرمز و سياه به تن دارد و كلاه سياهي بر سرش گذاشته است. بدون عينك آفتابي و آرايش.
    مايكل در اين مصاحبه خيلي راحت و آرام به نظر ميرسد و با دستانش صحبت ميكند و حالات و حركاتش بر موضوعاتي كه درباره ي آنها حرف ميزند، دلالت ميكند. و حالات صورتش نيز نشان دهنده ي احساسات و افكارش است.
    در 7 سپتامبر سال 1996، مايكل تور «HISTORY» را كه از تكنولوژي پيشرفته اي در آن استفاده شده بود، با اجراي كنسرتي در پاراگوئه و در حضور يكصد و بيست و پنج هزار نفر تماشاچي آغاز كرد.
    پليس امنيتي، مايكل را در طول مدت اقامتش در پايتخت كشور چك، در سرتاسر شهر همراهي ميكرد و با او همانند يك اشراف زاده رفتار ميشد. اين كنسرت تماشايي، و به خصوص قسمت آغازين آن كه مايكل از درون يك سفينه ي فضايي با نام اِم.جي2040 بر روي صحنه ظاهر ميشود، اخبار سرتاسر جهان را به خود اختصاص داد.

[تور جهاني HISTORY]
    در 2 اكتبر سال 1996، محصول جديد كمپاني اِم.جي.جي كه يك نوشيدني ميوه اي گازدار غيرالكلي با نام ”Mystery - راز“ بود، عرضه شد. روي قوطيهاي اين نوشيدني، عبارت ”تازه ـ خنك ـ جادويي“ نوشته شده بود. اين نوشيدني كه براي عرضه در كنسرتهاي تور «HISTORY» در نظر گرفته شده بود، يك نوشيدني انرژي زا به حساب ميرفت كه از عصاره ي ميوه ها و گياهان، ويتامين ها و مواد معدني درست شده بود.
    در 4 نوامبر سال 1996، در خبرها اعلام شد كه دبورا رو، اولين فرزند مايكل را در شكم دارد.
    ليز اسميت در ستون مخصوص به خود در روزنامه ي سان فرانسيسكو كرونيكل نوشت: ”به مايكل جكسون و دبي رو، مادر اولين فرزند مايكل، تبريك ميگويم و براي آنها آرزوي موفقيت ميكنم.“
    در 11 نوامبر، تئاتر موزيكال سيسترلا كه نسخه اي از سيندرلا و با بازي بازيگران سياه پوست بود، در مراسم جوايز تئاتر اِن.اِي.اِي.سي.پي كه در هتل روزولت واقع در هاليوود برگزار ميشد، هشت جايزه ي عالي اِن.اِي.اِي.سي.پي را از آن خود كرد. مايكل جكسون و جري گرين برگ تهيه كنندگان اين تئاتر بودند. در اوايل همان سال، اين تئاتر در خانه ي نمايش پاسادنا موفقيت چشمگيري بدست آورده بود و براي نمايش در نيويورك آماده ميشد.
    در 14 نوامبر سال 1996، تنها چند ساعت پس از شروع تور «HISTORY» در استراليا، مايكل در مراسمي خصوصي كه در هتل شرايتون در سيدني برگزار ميشد، رسما با دبي رو ازدواج كرد. در اين مراسم، تني چند از دوستان آنها حضور داشتند.

[مراسم ازدواج]
    برايان والش سخنگوي هتل، خبر دومين ازدواج مايكل را به خبرنگاران داد. او گفت كه مايكل سي و هشت ساله با دبي رو سي و هفت ساله ازدواج كرده است.
    برايان والش: ”در اين مراسم تعدادي از دوستان و اعضاي تيمي كه در اين تور مايكل را همراهي ميكنند، حضور داشتند. دبي مدت زيادي است كه با مايكل آشنايي دارد و مدتي هم همراه تيم بوده است. آنها دوستان مشترك زيادي دارند.“
    اين ازدواج تنها ده روز پس از اعلام خبر پدر شدن مايكل، انجام گرفت. مايكل اعلام كرده بود كه دبي رو، زني كه از وي هنگاميه براي بيماري پوستي نادرش موسوم به ويتيليگو (Vitiligo) تحت مراقبت قرار داشته، پرستاري ميكرده است، در اوايل سال 1997، از او بچه دار ميشود.
    مايكل در متني كه بر روي اينترنت پخش شده بود، عنوان كرده بود: ”لطفأ ملاحضه ي خلوت ما را بكنيد و به ما اجازه بدهيد تا از اين دوران فوق العاده و هيجان انگيز لذت ببريم.“
    در 4 ژانويه سال 1997، مايكل با اجراي دو كنسرت در هانولولو ـ هاوايي، اولين قسمت از تور جهاني «HISTORY» را به پايان رساند. اين دو كنسرت در روزهاي سوم و چهارم ژانويه و در استاديوم سي و پنج هزار نفري آلوها برگزار شدند. مايكل با به فروش رساندن تمام بليطهاي هر دو كنسرت، در كمتر از بيست و چهار ساعت، ركوردي را در تاريخ اين استاديوم كه تا آن زمان براي هيچ كنسرتي مالامال از جمعيت نشده بود، به ثبت رساند. پس از سال 1989، اين اولين بار بود كه مايكل يكي از كنسرتهاي تور خود را در آمريكا اجرا ميكرد.

[تور جهاني History]
    تام موفات، ترتيب دهنده ي اين كنسرتها، درباره ي جمعيت حاضر در استاديوم گفت: ”من هرگز چنين چيزي نديده بودم. تعداد نفراتي كه براي تماشاي كنسرتهاي رولينگ استونز، التون جان، جوليو ايگلسياس، ايگلز و... مي آمدند، حتي نزديك به تعداد تماشاچيان اين دو كنسرت نبوده است.“
    در ساعت 1:07 دقيقه ي صبح 13 فوريه سال 1997، دبي رو همسر مايكل، نوزاد پسر سالمي را در كلينيك سدار سايناي واقع در لس آنجلس به دنيا آورد. مايكل در زمان به دنيا آمدن پسرش، حضور داشت. مادر خوانده ي اين پسر كه ”پرينس مايكل جونيور“ نام دارد، اليزلبت تيلور است.
    مايكل: ”كلمات نميتوانند احساس مرا توصيف كنند. من خارج از حد تصور احساس خوشبختي ميكنم و نهايت سعي ام را ميكنم تا بهترين پدري باشم كه ميتوانم. من ميدانم كه طرفدارانم از اين اتفاق بسيار خوشحال و هيجان زده هستند، اما اميدوارم همه ملاحضه ي خلوتي را كه دبي و من ميخواهيم و براي پسرمان نياز داريم بكنند. من در تنگ ماهي بزرگ شدم و اجازه نميدهم كه اين اتفاق براي فرزندم رخ دهد . لطفأ به خواسته ي ما احترام بگذاريد و اجازه بدهيد پسرم خلوت خود را داشته باشد.

[مايكل و پسرش ”پرينس“]
    درست پس از اينكه پرينس متولد شد، رسانه ها جنجال ساختند كه چطور ممكن است مايكل كه يك سياه پوست است، صاحب فرزندي سفيد پوست شود. آنها حتي ادعا كردند كه پرينس پسر مايكل نيست و او را به فرزندي پذيرفته است.
    اين باور نكردني است كه رسانه ها و مردم تا اين حد از علم ژنتيك بي خبر باشند. جي.رندي تارابورلي در كتاب بيوگرافي مايكل ”جادو و جنون“ (The Magic and The Madness) مينويسد كه خانواده ي پدري مادر مايكل، دورگه ي سفيد و سياه بوده اند. باتوجه به اينكه دبي هم يك سفيد پوست است، بنابراين امكان سفيد پوست بودن فرزند مايكل وجود دارد. اين مسئله هنوز هم براي بسياري حل نشده باقي مانده است.
    سه روز بعد، در 16 فوريه، مايكل به همراه اليزابت تيلور در جشن ”تولدت مبارك اليزابت ـ جشن زندگي“ كه به مناسبت شصت و پنجمين سال تولد او در سالن پنتجز واقع در هاليوود و در جمع بسياري از افراد مشهور ترتيب داده شده بود، حضور يافت. اين اولين حضور مايكل در يك جمع عمومي، پس از تولد پسرش بود. او در اين جشن، آهنگ «اليزابت دوستت دارم» (Elizabeth I Love You) را كه مخصوص اين مراسم نوشته بود، اجرا كرد. مايكل در تمام مدت جشن، در كنار اليزابت نشسته بود.

[مايكل و اليزابت]
    در 21 مارس سال 1997، كمپاني سوني جايزه ي ويژه اي را به پاس فروش يكصد ميليون آلبوم و تك آهنگ در خارج از ايالات متحده، از زمان انتشار اولين آلبوم مايكل «Off The Wall» توسط كمپاني اِپيك در سال 1979، به مايكل اعطا كرد.
    Last edited by pedram_ashena; 10-07-2007 at 13:56.

تاريخ عضويت
    Nov 2006
    محل سكونت
    من هم همانجام ;)

پيش فرض

[كليپ «Blood On The Dance floor»]
    در 2 آپريل سال 1997، كليپ جديد مايكل با نام«خون بر روي زمين رقص» (Blood On The Dance floor) از آلبوم جديدش «Blood On The Dance floor/«HISTORY» In The Mix» كه شامل آهنگهاي ميكس شده ي آلبوم ««HISTORY»» بود، براي اولين بار از شبكه وي.اِچ.وان پخش شد.
    همان روز در آلمان، صندوق حامل جديد ترين تك آهنگها،‌ از راه دريا به پايگاههاي راديويي در نقاط مختلف آلمان فرستاده شد. اين صندوق در يك زمان مشخص باز ميشد و آهنگها براي پخش در اختيار پايگاههاي راديويي قرار ميگرفت.
    اين روز، فقط روز كشتي ها نبود. چندين هواپيما با پرچمهايي كه رويشان نوشته شده بود ”Michael Jackson ـ Blood On The Dance floor» سرتاسر خاك آلمان را درنورديدند تا مردم را به خريد اين آلبوم و تك آهنگ «Blood On The Dance floor» ترغيب كنند.
    در 11 آپريل، مايكل به مجله ي انگليسي اوكي اجازه داد تا عكسهائي را از اولين پسرش، پرينس مايكل جكسون جونيور منتشر كند.
    يك مصاحبه با مايكل و دبي همراه با عكسها به چاپ رسيد.

[مجله اوكي!]
    در 27 آپريل، نام مايكل جكسون با تك آهنگ «Blood On The Dance floor» در صدر جدول بهترينهاي انگلستان، ظاهر شد. جديد ترين تك آهنگ مايكل، در بسياري از كشورها، رتبه ي اول را در جدول بدست آورد.
    در 6 ماه مي سال 1997، گروه جكسون فايو در تالار راك اَند رول هال آف فِيم، در هتل رنسانس در جنوب شهر كليولند - اهايو، براي دريافت جايزه اي، به روي صحنه فرا خوانده شد. [اين جايزه از اهميت بسيار زيادي برخوردار است]. مايكل روي صحنه به برادرانش پيوست.

[در تالار هال آف فِيم]
    دايانا راس جايزه را به جكسون فايو اهدا كرد و گفت: ”از همان زمان كه آنها كارشان را شروع كردند، من بسيار احساس ميكردم كه آنها مانند بچه هاي خودم هستند.“
    گروه جكسون فايو برنامه اي اجرا نكردند، اما بري گردي مؤسس كمپاني موتون و مشاور قابل اطمينانشان را بر روي صحنه فرا خواندند تا او را در اين لحظات بسيار مهم، سيهم كرده باشند.
    مايكل خطاب به بري گردي گفت: ”بري، تو به ما چهار آهنگ قول دادي كه پي در پي، شماره يك شوند. تو آنها را به ما تحويل دادي. من هرگز اين را فراموش نخواهم كرد. من فقط ميخواهم بداني كه فكر نميكنم بدون تو و مادر و پدرم، اكنون اينجا حضور داشتيم... و البته خدا“
    مايكل همچنين از والدينش كه در بين تماشاچي ها نشته بودند، تشكر كرد. ”مادر و پدر، شما هميشه براي ما حاضر بوديد تا با عشق و از خود گذشتگي از ما محافظت كنيد. چون شما بوديد، حالا ما اينجا هستيم.“
    مايكل ادامه داد: ”حالا ما در تالار راك اَند رول هال آف فِيم هستيم...پس... با هر نامي كه ما را صدا بزنيد... من قول ميدهم كه تمامي شما را دوست دارم. ما آنجا خواهيم بود.“
    بري گردي: ”گروه جكسون فايو به بچه هايي كه در محله هاي شلوغ و فقير نشين شهر و به دور از ساير افراد جامعه زندگي ميكردند، نشان داد كه چگونه به آرزوهايشان فكر كنند و بسياري از آن بچه ها به آرزوهايشان رسيدند. جكسون فايو چيزي براي دادن به همه داشت.“
    پارك پيتربا از مجله ي رولينگ استون، اين رويداد را اين چنين توصيف كرد: ”بري و مايكل در حال تعريف و ستايش كردن از يكديگر هستند. تقريبا بيشتر از زماني كه در جشن بيست و پنجمين سالگرد موتون، در حال حل اختلافات گذشته بودند. لحظات واقعأ تماشايي و خاصي است.“
    در 8 ماه مي سال 1997، فيلم كوتاه جديد مايكل، «ارواح» (Ghosts) در پنجاهمين جشنواره ي فيلم كن به نمايش درآمد. مايكل در مراسم نمايش اين فيلم كه در نيمه شب و در تالار اصلي مخصوص تماشاچيان، برگزار ميشد، شركت داشت. هر وقت كه چهره ي مايكل بر روي پرده نمايش داده ميشد، طرفداران به شدت تشويق ميكردند. در پايان فيلم، آنجا كه مايكل ميپرسد كه ”آيا ميخواهند او خانه را ترك كند؟“ تمام طرفدارانش يكصدا جواب دادند ”نه“...
    مايكل به خاطر بازيش در اين فيلم، جلوه هاي ويژه ي نوآورانه و داستان فيلم، مورد تعريف و تمجيد منتقدان قرار گرفت.
    فيلم كوتاه «Ghosts» با ستايشي كه منتقدان از آن به عمل آوردند، موفقيتي بسيار بزرگ براي مايكل به حساب مي آمد.

[در جشنواره ي فيلم كن]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •