تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 58

نام تاپيک: آموزش نصب سيستم عامل Ms-dos 6.22

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض آموزش نصب سيستم عامل Ms-dos 6.22

با سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان عزيز
    من ميخواهم زرنگار با قفل داس را نصب کنم
    بنابراين مجبورم که داس را نصب کنم ولي بلد نيستم
    راستش را بخواهيد ميخواهم يک ويندوز ايکس پي داشته باشم و به جاي مثلا يک 98 يک داس داشته باشم
    يعني در انتخاب ويندوز همان دو گزينه يکي داس باشد و يکي ايکس پي
    خواهشمندم که مرا در اين امر ياري فرماييد
    با تشکر

2. 3 کاربر از amirqom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای M.R.M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوست عزيز ،
    در مورد زرنگار تحت داس ( زرنگار 76 ) ، من فكر نميكنم در ويندوز 98 مشكلي در استفاده از آن وجود داشته باشد ، كما اينكه ويندوز 98 امكان بوت به سيستم DOS را نيز براي كاربران فراهم آورده است ! در ويندوز XP نيز شما ميتوانيد از محيط Command.com براي اجرا استفاده نماييد ، اما ويندوز XP معمولا با اغلب چنين نرم افزارهاي تحت DOS اي دچار مشكل ميشود.
    بنابراين قبل از نصب DOS به اين پرسش پاسخ دهيد كه آيا در ويندوز 98 مشكلي در اجراي برنامه اي داشته ايد يا خير ؟ اگر بله كمي در مورد اين اشكال توضيح دهيد تا شايد دوستاني كه قبلا با اين نرم افزار كار كرده اند بتوانند شما را راهنمايي نمايند و نيازي به نصب MS-DOS نباشد.
    اما اگر واقعا تمايل به انجام چنين كاري داريد بنده اصلا اين كار را به شما توصيه نميكنم ، نصب MS-DOS مشكلات خاص خودش را به دنبال مي آورد و در حال حاضر با وجود ويندوز 98 ديگر كاربران اقدام به نصب آن نميكنند.
    براي نصب MS-DOS توصيه ميشود يك پارتيشن Primary مجزا براي آن ايجاد شود و اين كار معمولا با مشكلاتي همراه است كه اغلب كاربران تمايلي به انجام آن ندارند.
    ضمنا بهتر است روي نصب MS-DOS و برنامه زرنگار بر روي سيستمهاي Virtual نيز فكر نماييد ، اگر امكان اين كار را داشته باشيد با كمك نرم افزارهايي همچون Microsoft Virtual PC و يا VMware به سادگي ميتوانيد MS-DOS را در محيطي مجازي نصب نماييد و از نرم افزار خود بر روي آن استفاده نماييد.
    در هر صورت شما نتيجه را اعلام نماييد تا اگر واقعا نياز بود آموزش نصب MS-DOS 6.22 را براي شما توضيح دهم.
    اميدوارم مشكلتان هر چه سريعتر برطرف گردد.
    شاد و پيروز و موفق باشيد .

4. 5 کاربر از M.R.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با تشکر از توضیحات کامل شما
    سیستمی که من دارم نه ویندوز 98 و نه ویندوز می رو آن نصب میشود (چون مادربورد من این ویندوز ها را ساپورت نمی کند و در ضمن مثل اینکه ویندوز 98 اصلا با هارد یا هر وسیله sata مشکل داره و اصلا مثل اینکه ساتا را نمیشناسه) بنابراین من یک داس می خواهم که البته سی دی رام را هم بشناسد و در کل مشکلی نداشته باشد تا به راحتی بتوانم زرنگار را روی آن نصب کنم.
    در ضمن از برنامه های مجازی سازی یعنی همان دو برنامه ای که معرفی کردید استفاده کردم و جوابی نگرفتم.
    حالا ممنون میشم اگر نصب کامل MS-DOS 6.22 البته به همراه فایل های مورد نیازش را برای من توضیح دهید.
    البته من سه تا دیسکت مربوط یه نصب داس را پیدا کردم ولی وقتی دیسکت 1 را وارد میکنم و ستاب میکنم منویسد که ریست کن و برنامه نصب داس شروع میشود. ولی وقتی سیستم بالا می آید از دیسکت بوت نمی شود.
    راستی برای داس سخت افزار خاصی نمی خواهد.
    باتشکر
    شاگرد شما
    Last edited by amirqom; 06-05-2007 at 18:11.

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوست عزيز ،
    با توجه به مواردي كه اشاره نموديد چند راه حل ديگر نيز به ذهن من رسيد كه بهتر است قبل از نصب DOS آنها را نيز بررسي نماييد.
    آيا شما تا به حال از فلاپي بوت ويندوز 98 كه CD-ROM را نيز ساپورت ميكند براي ورود به محيط DOS استفاده نموده ايد و نرم افزار خود را در اين حالت تست كرده ايد ؟
    اگر خير ، ابتدا فايل زير را دانلود نماييد ( حجم حدودا 800 كيلوبايت ) ، بعد آن را بر روي يك فلاپي Extract نماييد. سپس سيستم را با آن بوت نموده و حالت با پشتيباني از CD-ROM را انتخاب نماييد و نرم افزار خود را تست نماييد. اگر نتيجه منفي بود توصيه ميكنم يك بار نيز از NC استفاده نماييد و به همين ترتيب ابتدا با فلاپي وارد محيط DOS شويد و سپس NC را باز كنيد. بعد مجددا نرم افزار خود را تست نماييد.
    لينك دانلود فلاپي بوت ويندوز 98 با قابليت پشتيباني از CD-ROM :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ساير فلاپي هاي بوت داس را براي سيستم عاملهاي مختلف و قابليتهاي مختلف ميتوانيد از آدرس زير دانلود نماييد ( در انتهاي اين صفحه ):
    کد:
    اگر باز مشاهده كرديد نتيجه منفي است توصيه ميكنم قبل از نصب MS-DOS شبيه ساز يا سيستم عامل FreeDOS را نيز بررسي نماييد ، شايد اين سيستم عامل جالب كه دقيقا براي همين منظور شما ، يعني اجراي بازي هاي قديمي و نرم افزارهايي كه براي اجرا حتما به سيستم DOS نياز دارند ، طراحي شده است ، بتواند مشكل شما را بسيار ساده تر از آنكه مجبور به نصب DOS شويد حل نمايد. براي توضيحات بيشتر و نحوه نصب و استفاده از سيستم عامل FreeDOS ميتوانيد به سايت زير مراجعه نماييد :
    سايت اصلي :
    کد:
    لينك آموزش نصب :
    کد:
    البته اين سيستم عامل داراي نسخه زنده يا همان Live CD نيز ميباشد كه در حالت خاص ميتوانيد آن را نصب نكنيد و از حالت Live آن استفاده نماييد.
    لينك دانلود :
    کد:
    در اين لينك چندين فايل وجود دارد كه بايد يكي از آنها را طبق نياز دانلود نماييد.
    اگر ميخواهيد تنها اين سيستم عامل را امتحان نماييد و در حالت پيشرفته اي نميخواهيد از آن استفاده كنيد بايد يكي از گزينه هاي با نام fdbasecd را انتخاب و دانلود نماييد ، پسوندهاي مختلف اين فايلها تنها براي انواع سيستم هاي فشرده سازي تهيه شده اند و تفاوتي نميكند كه شما كدام پسوند را دانلود نماييد. براي مثال اگر 7z را دانلود نماييد بايد حتما با نرم افزار 7-zip آن را مديريت نماييد و به همين ترتيب ... توجه داشته باشيد كه بايد يكي از دو گزينه 7z يا iso را دانلود نماييد كه حجم تقريبي بين 5 تا 7 مگابايت دارند ( فاقد نسخه زنده ).
    فايلهاي با نام fdbasews تنها براي توسعه دهندگان نرم افزاري تهيه شده است و داراي سورس كد برنامه و ... است.
    فايل fdfullcd نسخه كاملي از اين سيستم عامل است كه با تمام فايلهاي مورد نياز و درايورهاي خاص و سورس كد برنامه و ... تهيه و آماده شده است ( داراي نسخه زنده ) كه با توجه به حجم بسيار بالاي آن دانلودش براي همگان امكان پذير نيست ( حدودا بين 130 تا 150 مگابايت ) .
    توضيحات تكميلي تر در مورد اين فايلها را ميتوانيد در آدرس زير بيابيد :
    کد:
    اما حتما با ديدن اين حجم هاي بسيار بالا نظرتان هنوز هم بر روي همان MS-DOS ميباشد ، بنابراين طريقه نصب آن را نيز به شما آموزش ميدهم تا دست خالي از اين تاپيك نرويد ...
    براي نصب سيستم عامل MS-DOS نسخه PC كه همان نسخه نهايي 6.22 ميباشد بايد ابتدا همان 3 فلاپي را ذكر نموديد تهيه نماييد.
    براي اين منظور ميتوانيد MS-DOS 6.22 را از سايت اصلي Microsoft دانلود نماييد كه يك فايل مستقل است و در لينك زير :
    کد:
    بعد از دانلود فايل اگر ميخواهيد حالت 3 فلاپي را داشته باشيد بايد مراحل زير را انجام دهيد :
    فايلي را كه دانلود نموديد ( يعني stepup.exe كه حجمي حدود 2.5 مگابايت دارد ) را با نرم افزار WinRAR باز نماييد و فايلهاي محتوي آن را در محلي بر روي هارد ديسك خود Extract نماييد.
    به محل Extract فايلها رفته و فايل Setup.Bat را با Notepad باز نماييد و كدهاي زير را درون آن يافته و حذف نماييد :

کد:
    سپس فايل را ذخيره كرده و ببنديد.
    بعد فايلهاي Setup.bat, 1MSDOS62.EXE, DBLCDESC.TXT, DESCRIP.TXT, NEW4_622.TXT, README.NOW را درون يك فلاپي ديسك فرمت شده و كاملا خالي كپي نماييد و نام يا Label فلاپي را MSdos 6.22 setup 1/3 قرار دهيد.
    سپس فلاپي اول را در آورده و يك فلاپي خالي ديگر درون فلاپي درايو قرار دهيد و فايل 2MSDOS62.EXE را درون آن كپي نماييد و نام يا برچست آن را MSdos 6.22 setup 2/3 بگذاريد.
    بعد يك فلاپي خالي ديگر آماده سازيد و فايل 3MSDOS62.EXE را درون آن كپي نماييد و نام يا برچسب آن را MSdos 6.22 setup 3/3 بگذاريد.
    به اين ترتيب شما سه فلاپي نصب MS-Dos را آماده نموده ايد.
    اما اگر ميخواهيد به صورت كامل آن را در اختيار داشته باشيد و براي مثال بتوانيد از روي هارد ديسك يا سي دي آن را نصب نماييد ميتوانيد فايل زير را دانلود نماييد و از آن به ترتيب دلخواه استفاده نماييد ، براي مثال آن را در قسمتي از هارد ديسك خود Extract نموده و يا محتويات آن را بر روي يك سي دي رايت نموده و سپس با كمك اجراي فايل Setup آن را نصب نماييد.
    اين فايل را ميتوانيد با حجم حدودا 3.8 مگابايت از آدرس زير دانلود نماييد :
    کد:
    پس از آماده سازي يكي از حالات فوق وارد مراحل زير شويد :

آموزش نصب MS-DOS 6.22 بر روي سيستم :

1- سيستم خود را با فلاپي شماره 1 بوت نماييد ، صفحه زير طاهر ميشود :

با فشردن دكمه Enter بر روي كيبورد وارد مرحله بعدي ميشويد و تصوير زير ظاهر ميشود :

اين مرحله همان مرحله حساسي است كه در پست قبلي ام به آن اشاره كردم و براي همين توصيه كردم كه در نصب DOS كمي تامل به خرج دهيد.
    در اين قسمت هارد ديسك اصلي شما شناسايي ميشود و تنظيمات كلي روي آن اعمال ميشود ، منظور از هارد ديسك اصلي دقيقا مانند زماني است كه شما قصد نصب ويندوز 98 را داريد و تاكيد ميشود حتما بايد آن را بر روي درايو C نصب نماييد. سيستم عامل DOS براي نصب تقريبا همان حالت را دارد و درايو ( يا در واقع هارد ديسك اصلي ) شما را به صورت كلي شناسايي ميكند و آن را آماده براي فرمت مخصوص DOS ميكند.
    براي همين توصيه ميكنم يا از يك هارد ديسك قديمي استفاده نماييد ( آن هم ابتدا به صورت مجزا يعني ابتدا تنها هارد ديسك قديمي را متصل نماييد و DOS را نصب كنيد و سپس آن را به هارد ديسك اصلي خود متصل نماييد و با كمك ابزارهايي نظير Partition Magic Boot Manager و يا OS Selector و ... مديريت ورود به هر كدام از سيستم عامل ها را انجام دهيد ) ، و يا يك پارتيشن Primary مجزا و مخصوص به DOS در هارد ديسك فعلي خود ايجاد نماييد و سپس اقدام به نصب آن نماييد كه ريسك بسيار بالايي ميطلبد و اگر كوچكترين اشتباهي نماييد اشتباها ممكن است ساير اطلاعات هارد ديسك شما از بين برود !!! بنابراين چنانچه يك نسخه پشتيبان از اطلاعات هارد ديسك خود تهيه نماييد مطمئن باشيد ضرر نخواهيد كرد ...
    بنابراين در اين قسمت بسيار بسيار دقت نماييد و سعي نماييد ابتدا جوانب را سنجيده و سپس تصميم نهايي را اتخاذ نماييد زيرا مسئوليت اتفاقات پيش بيني شده ! تماما به عهده خودتان ميباشد ... البته فكر ميكنم تهيه يك هارد ديسك كهنه قديمي با ظرفيت پايين كار زياد سختي نباشد !!!
    پس از فشردن كليد Enter صفحه زير ظاهر ميشود كه هشدارهاي نهايي را به شما اعلام ميكند :

اگر همه چيز طبق خواست شما بود دكمه Y را بر روي كيبورد بفشاريد تا عمليات آغاز گردد.
    پس از اتمام عمليات تصوير زير ظاهر ميشود :

در اين مرحله از شما ميخواهد فلاپي 1 را درون فلاپي درايو حفظ نماييد و آن را خارج ننماييد ، بنابراين بدون اينكه فلاپي را از فلاپي درايو خارج نماييد بر روي Enter بفشاريد. به اين ترتيب سيستم شما از نو راه اندازي خواهد شد و آماده براي فرمت !
    پس از راه اندازي مجدد تصوير زير ظاهر خواهد شد :

پس از اندكي انتظار تصوير زير ظاهر خواهد شد :

در اين مرحله درايو اصلي يا همان درايو C شما با فرمت FAT16 فرمت ميشود و براي نصب MS-DOS آماده ميشود.
    پس از اتمام عمليات تصوير زير ظاهر ميشود :

در اين مرحله شما بايد ساعت و تاريخ سيستم و همچنين زبان و كشور خود را تعيين نماييد. براي اين منظور با دكمه هاي جهت نما بر روي گزينه هاي مورد نظر رفته و كليد enter را بفشاريد تا وارد جزئيات انتخاب براي مثال كشورها شويد كه به شكل زير ميباشد :

با دكمه هاي جهت نماي كيبورد كش.ر مورد نظر را انتخاب نماييد و enter را بفشاريد تا وارد صفحه قبلي شويد.
    پس از تعيين گزينه ها بر روي عبارت The settings are correct رفته و Enter را بفشاريد تا وارد مرحله بعدي شويد كه تصوير آن مشابه شكل زير است :

در اين مرحله از شما مسير نصب DOS درخواست ميشود ، كه ميتوانيد به صورت دلخواه آن را تعيين نماييد. پس از اين كار بر روي enter بفشاريد تا وارد مرحله بعد شويد كه آغاز عمليات نصب سيستم عامل ميباشد :

در اين قسمت بايد منتظر بمانيد تا عمليات نصب كامل شود ، در بين اين مراحل هر كجا نياز به ساير فلاپي هاي نصب باشد پيغامي مطابق شكل زير ظاهر ميشود :

در اين حالت فلاپي قبلي را خارج نموده و فلاپي كه شماره آن در پيغام وجود دارد را در فلاپي درايو قرار دهيد و بر روي دكمه Enter بفشاريد تا عمليات نصب ادامه يابد :

در انتهاي عمليات پيغام زير ظاهر ميشود :

در اين مرحله از شما درخواست ميشود فلاپي را در درايو فلاپي درايو خارج نماييد و سپس بر روي Enter كليك نماييد ( توجه داشته باشيد كه پس از فشردن Enter هيچ فلاپي نبايد در درايو فلاپي باشد ).
    پس از فشردن Enter تصوير زير ظاهر ميشود :

در اين لحظه عمليات نصب سيستم عامل MS-DOS به اتمام رسيده است و اين پيغام همين موضوع را به شما نشان ميدهد.
    در اين مرحله با فشردن كليد Enter سيستم شما Restart شده و وارد سيستم عامل DOS خواهيد شد و ميتوانيد از آن استفاده نماييد.
    اميدوارم از اين آموزش نهايت استفاده را برده باشيد و بتوانيد بدون نياز به نصب DOS مشكل خود را برطرف نماييد زيرا امروزه ! نصب DOS ديگر راه حل نهايي نميباشد و راه حل هاي متعددي براي رفع مشكلات اينچنيني وجود دارد ...
    اگر سوال يا ابهامي داشتيد حتما مطرح نماييد تا بنده و ساير دوستان عزيزم شما را بيشتر راهنمايي نماييم.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید خدمت شما استاد عزیز
    واقعا نمی دانم که چطور از خجالت های شما در بیایم
    واقعا توضیح کامل و جامعی بود.
    من سه دیسکت را تهیه کردم و وقتی دیسکت 1 را درون فلاپی میگذارم اصلا با آن بوت نمیشود(همان پیغام که می گوید: لطفا دیسکت بوت صحیح را بگذارید و سپس یک کلید را فشار دهید) البته وقتی با سی دی وارد بوت میشود هیچ ایرادی ندارد (البته درایو A مخصوص خود فایل های بوت سی دی شده و درایو فلاپی من تبدیل به B می شود: ممکن است مشکل از اینجا باشد؟)
    راستی داسی که مورد نظر من میباشد میخواهم که سی دی و ماوس را بشناسد آیا وقتی داس را به همان ترتیبی که ذکر کردید نصب کنم (البته بعد از حل مشکلاتی که برایم پیش آمده) مشکل سی دی و ماوس را نخواهم نداشت یا اینکه باید کارهای دیگری نیز انجام دهم.
    راستی اگر فایل های داس را از روی سی دی بوت درون درایو سی کپی کنم مشکلی دارد یا نه؟
    باز هم تشکر میکنم از محبت های شما عزیزان
    منتظر جواب هستم.
    شاگرد شما.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با سلام مجدد
    در مورد توضیحات شما:
    به محل Extract فايلها رفته و فايل Setup.Bat را با Notepad باز نماييد و كدهاي زير را درون آن يافته و حذف نماييد.
    منظور شما از کدها کدام کدها بود.
    البته من داس کامل را که شما لینک آنرا گذاشته بودید را داونلود کردم(با حجم3.8) و وقتی ستاب آنرا میزنم پیغام زیر را میدهد: لطفا کمکم کنید.
    hard disk is not readable

با تشکر
    شاگرد شما

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوست عزيز ،
    خواهش ميكنم ، وظيفه است ...
    از مشكلي كه در پست قبلي ام وجود داشت از شما بسيار عذرخواهي مينمايم ، آن قسمت را تصحيح نمودم ...
    و اما در مورد مشكل بوت شما ، شما بايد بوت اول سيستم خود را از طريق Setup مادربرد بر روي Floppy Drive تنظيم نماييد. بنابراين حتما اين قسمت را بررسي نماييد و مطمئن شويد بوت اول بر روي Floppy Drive ميباشد.
    پس از اين كار شما بايد حتما توجه نماييد كه بايد درايو مخصوصي براي نصب DOS آماده نماييد. اين درايو بايد حتما مشخصات زير را داشته باشد :
    اين درايو بايد حتما درايو اصلي و اول شما باشد ( با برچسب :C ) و حتما بايد حالت Primary و Active داشته باشد.
    براي اين منظور ميتوانيد از نرم افزارهايي همچون Norton Partition Magic استفاده نماييد ، اما در استفاده از آن بايد بسيار بسيار دقت نماييد زيرا كوچكترين اشتباه و بي دقتي فاجعه مي آفريند !
    ظرفيت اين درايو بايد 2 گيگابايت باشد ( يا بيشتر از آن نباشد ) و حتما بايد با فرمت FAT16 فرمت شود ( اين كار را نيز ميتوانيد با نرم افزاري كه نام بردم انجام دهيد البته با همان دقت و توجه و هشدارها ! البته اين كار را در مراحل نصب نيز ميتوانيد انجام دهيد كه با چگونگي آن آشنا شديد )
    پس از آماده سازي اين مراحل ميتوانيد نصب DOS را آغاز نماييد.
    قبل از نصب DOS توصيه ميكنم حتما وب سايت زير را نيز مشاهده نماييد ، شايد از نصب DOS منصرف شديد :
    در اين اين وب سايت يك شبيه ساز قدرتمند DOS با نام DOSBox معرفي شده است كه كاربران بسياري از آن استفاده نموده اند و راضي هم بوده اند :
    کد:
    اين هم آدرس اصلي آن براي دانلود و ... :
    کد:
    اميدوارم اين مورد نيز برايتان مفيد واقع گردد.
    در مورد DOS يك نكته مهم را نبايد فراموش كنيد ، براي MS-DOS شما بايد دقيقا همانند بسياري از سيستم عاملهاي ديگر برخي از سخت افزارهاي خود را تعريف نماييد و با توجه به قديمي بودن اين سيستم عامل ممكن است در برخي از سخت افزارهاي جديد دچار اشكال شويد.
    اما در مورد اين شبيه سازهايي كه به شما معرفي نمودم ( نظير FreeDOS و DOSBox ) معمولا انبوهي از درايورهاي خاص براي سخت افزارهاي جديد گنجانده شده است و بسياري از مشكلاتي كه در حالت عادي در MS-DOS ممكن است به وجود آيد از بين رفته است.
    در مورد استفاده از موس نيز دقيقا همين شرايط وجود دارد و شما بايد در نهايت آن را تعريف نماييد. اما براي اين كار ميتوانيد از فايل زير كمك بگيريد :
    کد:
    در اين خصوص ميتوانيد از دو وب سايت زير فايلهاي مورد نياز بسياري را بدست آوريد :
    کد:
    اميدوارم مشكلتان هر چه سريعتر برطرف گردد.
    باز هم اگر سوال يا ابهامي داشتيد حتما مطرح نماييد.

10. 4 کاربر از M.R.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

با سلامی مجدد خدمت استاد عزیز
    باز تشکر از راهنمایی های گرانقدر شما
    برنامه که معرفی کردید دانلود کردم . با آن کار میکنم و اگر به نتیجه ای نرسیدم حتما مزاحم میشم.
    راستی در مورد سخت افزار : مادربورد من asuse جدید می باشد و کارت گرافیک و صوت آن روی 98 نصب نمی شود شاید این خودش یک مشکل باشد برای داس. در ضمن یک دی وی دی رایتر نیز دارم که با ساتا کار می کند و باز هم ممکن است این نیز مشکلی باشد.
    یه هر صورت باز از راهنمایی های پر ارزش شما بسیار متشکرم و اگر به مشکلی برخوردم متشکر میشوم نگاهی به این بنده حقیر داشته باشید.
    با تشکر شاگرد شما.

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام دوست عزيز ،
    خوشحالم از اينكه سعي در امتحان نمودن ساير روش ها داريد ...
    اميدوارم بتوانيد از ساير موارد موجود استفاده نماييد و بهترين نتيجه را بگيريد ...
    در مورد سخت افزارها نيز اگر چه ممكن است با مشكلي در نصب و ... مواجه نشويد اما ممكن است در آينده با مشكلات خاصي مواجه گرديد و ضمنا نتوانيد حداكثر استفاده را از سخت افزارهاي خود ببريد.
    در مورد مشكل شما اغلب كاربران در اين حالت به سراغ ويندوز 98 ميروند و چنين نرم افزارهايي را ( مخصوصا نرم افزارهاي حسابداري قديمي كه سيستم تحت DOS دارند ) با داس ويندوز 98 به سادگي اجرا ميكنند.
    بنابراين شما نيز بهتر است توجه خودتان را بر روي نصب ويندوز 98 معطوف داريد ، اين كه مادربرد شما آن را ساپورت نميكند زياد معقولانه نميباشد ، قطعا مشكلي در كار شما وجود دارد كه قادر به نصب و استفاده از آن نيستيد. در مورد نصب ويندوز 98 بايد توجه داشته باشيد كه آن نيز حتما بايد بر روي درايو C شما ( درايو اصلي ) نصب شود و اولين ويندوزي باشد كه بر روي سيستم نصب ميشود. بعد از آن ميتوانيد ويندوزهاي جديد ديگر را نصب نماييد و از آنها در كنار يكديگر استفاده نماييد. درايوي كه براي نصب ويندوز 98 استفاده ميكنيد سعي كنيد بيشتر از 15 يا 20 گيگابايت ظرفيت نداشته باشد و فرمت آن را نيز FAT32 نماييد.
    در هر صورت وظيفه ما راهنمايي و كمك به شما عزيزان است ، هر زمان با مشكل يا ابهامي مواجه شديد حتما مطرح نماييد تا در اولين فرصت بنده و ساير دوستان عزيزم به سوال شما پاسخ دهيم.
    ضمنا من عنوان سوال شما را به آموزش نصب MS-DOS 6.22 تغيير دادم تا ساير دوستان چنانچه نيازي به اين مطلب داشتند بتوانند آن را در جستجو ها ساده تر بيابند ، اميدوارم از اين كار بنده ناراحت نشويد و پيشاپيش از شما عذرخواهي مينمايم.

13. 6 کاربر از M.R.M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Center Of Iran

پيش فرض

M.r.m جان دستت طلا... خيلي مفيد بود.
    دنبال همچين چيزي بودم.

يا علي

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •