تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 20

نام تاپيک: گوشی سامسونگ Grand 2

آخر فروم باز t2download's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

11 گوشی سامسونگ Grand 2

سامسونگ گرند 2 در اواخر سال 2013 میلادی معرفی و در اوایل سال 2014 روانه‌ی بازار شد این گوشی در واقع نسل بعدی گرند به حساب می‌آید و بهبودهایی از هر جهت در آن ایجاد شده است و آمده تا نگاه خیلی از کاربران را به خود جلب کند.
    این گوشی دو سیم کارته با صفحه نمایشی بزرگ امکاناتی پیشرفته و با قیمتی مناسب پیشنهادی وسوسه کننده برای خیلی از کاربران به حساب می‌آید با نقد و بررسی دیجی کالا همراه باشید تا ببینیم دست پخت جدید این کره ای چگونه بوده است.

مشخصات کلی:دو سیم کارته - وزن : 163 گرم
    پردازنده:Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400 Chipset Quad-core Cortex-A7 CPU
    صفحه نمایش:صفحه نمایش رنگی لمسی خازنی از نوع TFT - سایز صفحه نمایش: 5.25 اینچ - دارای رزولوشن 1280 × 720 - تراکم پیکسلی: 280 پیکسل بر اینچ - قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ
    حافظه:حافظه داخلی 8192 مگابایت - حافظه رم 1536 مگابایت - قابلیت نصب کارت حافظه از نوع Micro SD
    شبکه های ارتباطی:3G - GPRS - قابلیت اتصال به اینترنت از طریق وای فای - GPS - بلوتوث
    دوربین:8.0 مگاپیکسل - فوکوس اتوماتیک - فلاش - دوربین مکالمه ویدئویی
    صدا:فیش 3.5 میلیمتری هدفون
    امکانات نرم افزاری:سیستم عامل Android 4.3 Jelly Bean - پشتیبانی از جاوا - نمایش فایلهای مایکروسافت آفیس - نمایش فایلهای PDF
    سایر مشخصات:رادیو - قطب نما - باتری 2600 میلی آمپر ساعت

طراحی و ساخت :

سامسونگ گرند 2 نسبت به مدل قبلی خود کمی بلندتر شده و سامسونگ قامت آن را به 5.25 اینچ رسانده است. اما اتفاق مثبتی که در این گوشی افتاده است، ضخامت آن می‌باشد. با بزرگ‌تر شدن صفحه‌ی نمایش این گوشی و قدرتمندتر شدن آن نسبت به نسل قبلی خود یعنی گرند، ضخامت آن کاهش یافته است و از 9.6 میلی متر به 8.9 میلی متر رسیده است. نکته‌ی قابل توجه دیگر در طراحی گرند مربوط به جنس بدنه‌ی آن می‌باشد. جنس بدنه‌ی به کار برده شده در این گوشی کاملا شبیه به Note3 بوده و از چرم مصنوعی به همراه دوختی از نخ، استفاده شده است. با وجود بزرگ‌تر شدن اندازه‌ی گرند 2 نسبت به گرند، وزن آن تنها یک گرم سنگین‌تر شده است. این به معنای اوج هنر شرکت سامسونگ است که توانسته با وجود تمام این بهبودها، وزن این گوشی را نسبت به نسل قبل خود، تقریبا ثابت نگه دارد. دیگر تفاوت به وجود آمده در این گوشی نسبت به گرند، مربوط به حاشیه‌ی بالا و پایین صفحه نمایش می‌باشد. سامسونگ در گرند 2، حاشیه های صفحه را به حداقل رسانده تا چهره‌ی زیباتری به این فبلت ببخشد. نوع و چیدمان کلیدهای پایین صفحه نمایش نسبت به گرند تغییری نکرده است و همان ترکیب دو کلید لمسی خازنی و یک کلید فیزیکی در این گوشی حفظ شده است. در واقع سامسونگ اصرار زیادی در استفاده از این کلیدها در گوشی‌های خود دارد و می‌پندارد که این خود، نشانی از گوشی‌های شرکت سامسونگ می‌باشد.

صفحه نمایش :

همان طور که می‌دانید صفحه نمایش سری‌های گرند سامسونگ به بزرگی سری مگا نیستند، اما باید گفت که این سری جزو دسته‌ی فبلت ها به حساب می‌آیند. اندازه‌ی صفحه نمایش گرند 2 نسبت به گرند 0.25 اینچ یعنی چیزی در حدود 0.6 سانتی متر افزایش پیدا کرده است. وضوح تصویر گرند 2 نیز نسبت به گرند پیشرفت داشته و از کیفیت WVGA به 720p رسیده و تراکم پیکسلی آن با توجه به افزایش 0.25 اینچی در صفحه نمایش آن نسبت به سری قبلی خود، حدود 100ppi افزایش داشته است. بنابراین گرند 2 هم در زمینه‌ی اندازه و هم رزولوشن صفحه نمایش، نسبت به گرند ارتقا داشته است. اما انعکاس نور از صفحه نمایش این گوشی بسیار زیاد بوده و به سختی قادر خواهید بود تا متن‌ها را زیر نور آفتاب با این گوشی ببینید. عکس‌های به نمایش در آمده بسیار واضح و شارپ بوده و کیفیت مناسبی دارند. زاویه‌ی دید این محصول با وجود پنل TFT خوب بوده و کاربر را در حین کار ناامید نخواهد کرد. به طور کلی رنگ‌های به نمایش در آمده از صفحه نمایش این گوشی بسیار رضایت بخش می‌باشند. حال اگر بخواهیم یک نتیجه گیری کلی از صفحه نمایش و طراحی این گوشی داشته باشیم، باید بگوییم که گرند 2 نسبت به نسل قبلی خود در اکثر قسمت‌ها پیشرفت داشته و سامسونگ نهایت تلاش خود را برای بهتر جلوه داده شدن این گوشی، به کار برده است.

دوربین :

حال نگاهی اجمالی به دوربین 8 مگاپیکسلی این گوشی می‌اندازیم. دوربین گرند 2 نسبت به گرند تغییر زیادی نکرده است و فقط در زمینه‌ی پردازش عکس‌ها، اندکی بهبود یافته است. رزولوشن تصاویر ثبت شده 2448×3264 پیکسل می‌باشد و تصاویر گرفته شده با دوربین این گوشی کیفیت بالایی دارند. رنگ‌های تولید شده بسیار زنده و طبیعی بوده و نویز تصاویر نیز کم است. به علاوه این گوشی می‌تواند با کیفیت Full HD 1080p فیلم‌برداری کند. همانند عکس‌های گرفته شده، کیفیت فیلم‌برداری این گوشی نیز بسیار خوب و رضایت بخش است. در ضمن، یک دوربین 1.9 مگاپیکسلی نیز برای انجام مکالمات تصویری وجود دارد که برای این منظور بسیار مناسب و با کیفیت است. از امکانات دیگر این دوربین می‌توان به عکاسی پانوراما، قابلیت تشخیص چهره و لبخند، لرزش گیر دست و ثبت موقعیت مکانی و زمانی اشاره نمود.

سخت افزار و نرم افزار :

چیپ میان رده‌ی Snapdragon 400 به عنوان مغز متفکر برای این گوشی در نظر گرفته شده است. بر روی این چیپ ست یک پردازنده‌ی 4 هسته ای Cortex A7 قرار گرفته که قادر است با سرعت 1.2 گیگاهرتز دستورات را پردازش کند. همچنین چیپ گرافیکی Adreno 305 و 1.5 گیگابایت حافظه‌ی رم برای این گوشی در نظر گرفته شده است. در واقع ما این پردازنده را پیش از این در گوشی‌های میان رده‌ی زیادی دیده بودیم که عملکرد سریع و مناسبی داشتند. پس در هنگام کار با این گوشی با کندی مواجه نخواهید شد؛ چرا که این پردازنده پیش از این امتحان خود را به ما و خیلی از کاربران در گوشی‌هایی چون Moto G پس داده است. اما متاسفانه سامسونگ در این گوشی جدید، از به روز ترین نسخه‌ی سیستم عامل اندروید یعنی KitKat استفاده نکرده و ورژن قدیمی‌تر آن یعنی اندروید JellyBean را استفاده نموده است. اما انتظار می‌رود که شرکت سامسونگ به زودی هر چه تمام‌تر، جدیدترین آپدیت سیستم عامل اندروید را برای گرند 2 ارائه نماید. سامسونگ برای گرند 2، هشت گیگابایت حافظه‌ی داخلی در نظر گرفته که از این مقدار، حدود 5 گیگابایت در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت که این مقدار حافظه مسلما اندکی کم به نظر رسد. به هر حال گرند 2 مانند تمام گوشی‌های دیگر هوشمند سامسونگ، مجهز به یک شیار کارت حافظه‌ی جانبی microSD است که به وسیله‌ی آن می‌توانید تا 64 گیگابایت حافظه‌ی این گوشی را ارتقا دهید.

باتری :

اما بیشترین و مهم‌ترین بهبودی که گرند 2 نسبت به مدل قبل خود داشته، مربوط به باتری آن می‌باشد. با بزرگ‌تر شدن صفحه نمایش، رزولوشن بالاتر و قدرتمندتر شدن پردازنده‌ی گرند 2 نسبت به گرند، سامسونگ از یک باتری 2600 میلی آمپر ساعتی از نوع لیتیم یونی برای این گوشی به کار برده است. با وجود این بهبودها، باتری گرند 2، 500 میلی آمپر ساعت نسبت به گرند اولیه افزایش پیدا کرده است که این ارتقا تنها در هنگام استفاده از گوشی مشهود خواهد بود. این باتری می‌تواند 370 ساعت یعنی حدود 15 روز در شرایطی که هر دو سیم کارت فعال باشند، در حالت استند بای شارژدهی نماید. مضاف بر این، کاربران می‌تواند تا حدود 17 ساعت به مکالمه‌ی ممتد با این گوشی بپردازند. در مجموع ما عملکرد باتری گرند 2 را تحسین برانگیز می‌دانیم.

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

پيش فرض

سلام دوستان امروز رفتم بخرم یک مغازه داشت 620 و یکی 580 و یکی 550 با گارانتی .........
    فقط مشکل اینه فرق قیمت ها چی هست و روی کارتن زده بود madi in china کشور سازنده روی اون ها چی ثبت شده ؟؟؟
    و اصلی و تقلبی توی بازار هست ؟ و با گارانتی چی بهتره بخرم ؟
    و ازش راضی هستید ؟

پروفشنال NEED FOR PC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

سلام دوستان امروز رفتم بخرم یک مغازه داشت 620 و یکی 580 و یکی 550 با گارانتی .........
    فقط مشکل اینه فرق قیمت ها چی هست و روی کارتن زده بود madi in china کشور سازنده روی اون ها چی ثبت شده ؟؟؟
    و اصلی و تقلبی توی بازار هست ؟ و با گارانتی چی بهتره بخرم ؟
    و ازش راضی هستید ؟
    از مغازه نخر! کار کرده بت میدن ها !
    از نسل جدیدترش خیلی بهتر بودبرای من !
    تاچ ویز جدید مشکلات مسخره ایی داره جدیدش(روی پرایم که نسل بعدی گرند هست)

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

پيش فرض

از مغازه نخر! کار کرده بت میدن ها !
    از نسل جدیدترش خیلی بهتر بودبرای من !
    تاچ ویز جدید مشکلات مسخره ایی داره جدیدش(روی پرایم که نسل بعدی گرند هست)
    دوست من اکثر فروشگاه ها و نمایندگی ها رفتم همه با گارانتی دارند ......... انداختن نداره با گارانتی .............
    من راجب گرند 2 پرسیدم روی بسته باید چه کشوری ثبت شده باشه ...................
    نمی دونم ج.اب شما راجب به چی هست .........................؟؟؟
    پرایم هم خیلی ضعیف و بی ریخته ...............

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

دوست من اکثر فروشگاه ها و نمایندگی ها رفتم همه با گارانتی دارند ......... انداختن نداره با گارانتی .............
    من راجب گرند 2 پرسیدم روی بسته باید چه کشوری ثبت شده باشه ...................
    نمی دونم ج.اب شما راجب به چی هست .........................؟؟؟
    پرایم هم خیلی ضعیف و بی ریخته ...............
    چین
    اون جواب نبود نکته ایی بود راجب به نسل جدید گرند
    خواستم گفته باشم اندروید 4.4 توی سامسونگ اصلا هم خوب نیست؛ آپدیتش برای گرند2 هم اومده ولی اپ نکنید
    اینها همش نکته هست و راهنمایی همین!

6. این کاربر از NEED FOR PC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

پيش فرض

چین
    اون جواب نبود نکته ایی بود راجب به نسل جدید گرند
    خواستم گفته باشم اندروید 4.4 توی سامسونگ اصلا هم خوب نیست؛ آپدیتش برای گرند2 هم اومده ولی اپ نکنید
    اینها همش نکته هست و راهنمایی همین!
    توی برخی سایت ها بعضی ها می گویند ویتنامی و هندی دارند برای فروش ؟؟؟
    ولی هر فروشگاهی رفتم همه زده چین با گارانتی ..............
    و اختلاف 80 هزار تومانی برخی فروشگاه ها در چیست ؟
    برخی 640 می دهند و برخی 550 برخی 570 و ...........
    می پرسم اونایی که ارزان می دهند با گارانتی بیان می کنند قیمت ما روزانه هست و ارزان شده و اونی که گران تر دارد بخاطر خرید بالاتر اوست ............

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

توی برخی سایت ها بعضی ها می گویند ویتنامی و هندی دارند برای فروش ؟؟؟
    ولی هر فروشگاهی رفتم همه زده چین با گارانتی ..............
    و اختلاف 80 هزار تومانی برخی فروشگاه ها در چیست ؟
    برخی 640 می دهند و برخی 550 برخی 570 و ...........
    می پرسم اونایی که ارزان می دهند با گارانتی بیان می کنند قیمت ما روزانه هست و ارزان شده و اونی که گران تر دارد بخاطر خرید بالاتر اوست ............
    من چین رو داشتم پارسال خیلی با کیفیت بود
    یکی از دوستان هم تازگیا خرید که اون هم ساخت چین بود و همون کیفیت خوب، یک پرایم تازه خریدم اون برا ویتنام هست که کیفیت ساختشم خیلی عالی هست مثل چین؛ دیگه ساخت کشور سازنده اصلا مهم نیست .
    تا جایی که بنده اطلاع دارم از بازار 640 درست هست،حالا اگه جایی میده 550 باید دقت دوچندان داشته باشید سر خرید از این ملت هیچ چیز بعید نیست !

در ضمن نامی از شرکت گارانتی نبردن؟! شاید شرکت شکر سازی هفت تپه گارانتی گرش بود! فقط پرسیدن با گارانتی یا بدون گارانتی که نشد !

9. این کاربر از NEED FOR PC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

پيش فرض

من چین رو داشتم پارسال خیلی با کیفیت بود
    یکی از دوستان هم تازگیا خرید که اون هم ساخت چین بود و همون کیفیت خوب، یک پرایم تازه خریدم اون برا ویتنام هست که کیفیت ساختشم خیلی عالی هست مثل چین؛ دیگه ساخت کشور سازنده اصلا مهم نیست .
    تا جایی که بنده اطلاع دارم از بازار 640 درست هست،حالا اگه جایی میده 550 باید دقت دوچندان داشته باشید سر خرید از این ملت هیچ چیز بعید نیست !

در ضمن نامی از شرکت گارانتی نبردن؟! شاید شرکت شکر سازی هفت تپه گارانتی گرش بود! فقط پرسیدن با گارانتی یا بدون گارانتی که نشد !
    گارانتی شرکت مایکروتل 550 تا 580 قیمت گرفتم ......
    و گارانتی دیه هم بود ..........
    توی بازار کامپیوتر
    و توی بازار کامپیوتر با گارانتی شبنم بود فکر کنم 620 تا 640 هزار تومان
    کدام گارانتی معبره ؟ نمایندگی فروش رو از سایت سامسونگ گیر میارم ...........

تاريخ عضويت
    May 2010
    محل سكونت
    ایران - اهواز

پيش فرض

اینو توی نت دیدم راسته ؟؟؟

در حال حاضر گارانتی اصلی گوشی های سامسونگ گارانتی اینترنشنال هست و بس ...
    گارانتی هایی که به اسم مایکروتل و سامتل و ... عرضه میشه همشون به عنوان فروشگاه های عرضه کننده محصولات سامسونگ شناخته میشن و تمام این فروشگاه ها گوشی رو به شما تحت عنوان گارانتی اینترنشنال عرضه میکنند...
    یعنی حتی خود شرکت پارس مایکروتل گوشی هایی رو عرضه میکنه که گارانتی اصلی اینترنشنال رو دارد ...
    و اگه خدایی ناکرده گوشی شما هر بلایی سرش اومد باید اول و اخرش به همون گارانتی اصلی اینترنشنال و دفاترش مراجعه کنید ...

اما سوال ؟!
    چرا گارانتی مایکروتل گرونتر از اینترنشنال هست ؟
    فروشگاه مایکروتل به علاوه عرضه مستقیم گوشی های فوق با گارانتی اینترنشنال برای مشتریان خدمات دیگری مثل جشنواره ها و قره کشی و ... داره و همین امر باعث گرونتر بودن این گوشی ها هستند ...

زنگ زدم شرکت اینترنشنال میگم گارانتی اصلی محصولات سامسونگ شما هستید یا مایکروتل و سامتل !!
    میگه مایکروتل و سامتل عضوی از فروشگاه هایی ما هستند و ما تمامی گوشی هایی که توسط این دو شرکت ارائه میشه رو پشتیبانی میکنیم
    دوباره تماس میگرم با شرکت مایکروتل میگم اقا من گوشیم مشکل پیدا کرده کجا باید مراجعه کنم ادرس دفاتر و شماره تلفن همین شرکت اینترنشنال رو بهم میده ...
    وقتی از شرکت مایکروتل موضوع رو جویا شدم بهم گفتن ما به عنوان عرضه کننده محصولات سامسونگ داریم فعالیت میکنیم ... ولی خدمات اضافی هم به مشتریانمون میدیم ...
    این نظر من نیست توی یک انجمن خوندم ......... نمی دونم راسته یا خیر ..........

تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

اولا که گارانتی فقط برای دلخوشی هست! همین چند روز پیش بایکی از دوستان رفتیم نمایندگی ال جی با کارت طلایی! رفیق ما گوشیشو اپ کرد از طریق خود گوشی حالا طرف میگه چون گوشی رو اپ کردی گارانتی باطل میشه!!! زنگ هم میزنیم دفتر مرکزی تهران کسی گوشی رو ور نمیداره خیلی هم عالی!
    جدا از این مباحث؛ به نظر من بهترین گارانتی سامسونگ مایکروتل هست البته سامتل هم خوبه.

اینترنشنال سر دسته ی دزد هاست!
    ببینید اسمش روشه ! اینترنشنال! دفتر مرکزیش هم دبی هست! یعنی اگر اتفاقی بیوفته برا گوشی میفرستن دبی ! تا برگرده هفت خوان رستم باید طی بشه همین باعث میشه خیلی هم پاسخگو نباشن!

13. این کاربر از NEED FOR PC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •