تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 33 1234511 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 324

نام تاپيک: سووالات پزشکی بپرسید !

داره خودمونی میشه Sector-0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    شیراز

12 سووالات پزشکی بپرسید !

سلام عزیزان
    بنا به پیشنهاد یکی از اعضای محترم انجمن این تایپیک را ایجاد کردم .
    اگر سووالی در خصوص مسائل پزشکی دارید تا آنجا که مقدور باشد پاسخگو خواهم بود .

فراموش نکنید که :
    1- مقوله ای بنام طبابت از راه دور نداریم چراکه باید بیمار معاینه بشود و رودر رو معالجه شود.
    2- اگر مشکل اورژانس دارید حتماً به پزشک خود مراجعه کنید .
    3- بخاطر مشغله کاری فقط صبح ها میتوانم به اینترنت مراجعه کنم . بنابراین انتظار جواب فوری نداشته باشید!

در مورد خودم : طبیب عمومی هستم با 12 سال سابقه کار . فارغ التحصیل دانشگاه تهران .
    جنس : مرد

موفق و سلامت باشید .
    Last edited by Sector-0; 14-04-2007 at 08:12.

حـــــرفـه ای mir@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    اون سر دنیا

پيش فرض

سلام

آقای دکتر،

اگر در قسمت های نزدیک کلیه ها احساس درد وجود داشته باشه مثل تیر کشیدن، درد های گاه و بیگاه خفیف،
    چه باید کرد؟

ما سابقه بیماری کلیوی هم در فامیل الحمدلله کم نداریم!

سایر علایم بیماری کلیه چیه؟

اگه هر دوتاش از کار بیفته چه خاکی به سرم بریزم؟

دوبار هم به پزشک البته قبلاً مراجعه شده و در آزمایشات و سونوگرافی چیزی دیده نشده. فقط یه کم Residue خیلی کم البته.

ممنون از پاسختون.

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

من هم ميخواستم بدونم كه اگه توي كليه مون سنگ باشه چه جور مشخص ميشه ... فقط با آزمايش؟

من دو بار آزمايش دادم و توي (شماره 1) مقداري خون ديده شده ... اما دنبالش رو نگرفتم

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام

آقای دکتر،

اگر در قسمت های نزدیک کلیه ها احساس درد وجود داشته باشه مثل تیر کشیدن، درد های گاه و بیگاه خفیف،
    چه باید کرد؟

ما سابقه بیماری کلیوی هم در فامیل الحمدلله کم نداریم!

سایر علایم بیماری کلیه چیه؟

اگه هر دوتاش از کار بیفته چه خاکی به سرم بریزم؟

دوبار هم به پزشک البته قبلاً مراجعه شده و در آزمایشات و سونوگرافی چیزی دیده نشده. فقط یه کم Residue خیلی کم البته.

ممنون از پاسختون.
    سلام دوست عزیز
    درد ناحیه کلیه ها ممکن است علل دیگری داشته باشد مثل ستون فقرات ، عضلات مجاور و حتی احشاء شکمی .
    بنابر این اگر نگران مشکل کلیوی تان هستید باید به یک متخصص اورولوژی (Urologist)خوب مراجعه کنید . اگر ساکن تهران هستید میتوانید به آقای دکتر محسن آیتی استاد دانشگاه تهران - بیمارستان امام خمینی - مرا جعه کنید .

البته بعضی از بیماریهای کلیه ارثی هستند و لذا بمحض شناسائی در یکی از افراد ، سایر اعضای خانواده هم بدقت بررسی شوند.
    علائم بیماریهای کلیه بسار متنوع بوده و در بیماریهای مختلف تفاوت دارد . مثلاً هنگام عبور یک سنگ کوچکتر از 7 میلیمتر فرد ممکن است درد شدیدی را متحمل شود و اندکی خون از سیستم ادراری دفع کند ولی یک سنگ بزرگ در لگنچه کلیه ممکن است سالها بدون علامت باقی بماند و کاملا اتفاقی در سونو گرافی کشف شود .
    یا سرطانهای سیستم ادراری ممکن است فقط با دفع اندکی خون ( بصورت پررنگ شدن ادرار در یک فرد بزرگسال ) بروز کند و هیچگونه درد یا ناراحتی دیگری نداشته باشد .
    همچنین از علائم مهم بیماریهای کلیه افزایش فشارخون است که نیاز به بررسی بسیار دقیقی دارد.

++++++++++++++++++++++++++++
    یک توصیه به همه دوستان : اگر به سلامت کلیه هایتان اهمیت میدهید ، از مصرف بی رویه و خودسرانه داروها اکیداً خودداری کنید . بخصوص داروهای مسکن مانند قرص ایبوپروفن ، دیکلوفناک و موارد مشابه را فقط در صورت ضرورت و با تجویز پزشک برای مدت کوتاهی مصرف کنید . ++++++++++++++++++++++++++++

پروفشنال Admiral's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام
    1- علت معده درد بعد از خوردن غذا چيه ؟
    مدتي بود اين حالت به من دست ميداد و به دكتر مراجعه مي كردم و شربت آلومينيوم ام جي اس و قرص هيوسين و چند تا قرص ديگه بهم ميداد و يك ماه مصرف ميكردم و اين حالت خوب مي شد اما باز بعد از چند ماه دوباره معده دردم شروع مي شد. چهار دوره اين درمان رو انجام دادم.
    الان يكسالي هست كه ديگه معده درد نداشتم ولي چند وقت پيش براي يكي دو روز معده دردم شروع شد و خودش خوب شد.مي خواستم بدونم عادت غذايي خاصي علت اين درده يا علت ديگه اي داره؟

2- من مهدي هستم 22 سالمه و با 182 سانت قد فقط 64 كيلو وزن داشتم.الان دو سه ماهي هست كه بدنسازي كار مي كنم و وزنم رو به 70 كيلو رسوندم.البته بدون مصرف هيچ مكمل و داروي خاصي. اما باز هم لاغرم؛
    آيا لازمه به دكتر غدد مراجعه كنم تا آزمايش تيروئيد بدم ؟
    البته مي دونم با مصرف يك دوره كراتين مي تونم وزنم رو به حد مناسب برسونم.
    مي خوام نظر شما رو بدونم.
    خيلي ممنون

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام

من هم ميخواستم بدونم كه اگه توي كليه مون سنگ باشه چه جور مشخص ميشه ... فقط با آزمايش؟

من دو بار آزمايش دادم و توي (شماره 1) مقداري خون ديده شده ... اما دنبالش رو نگرفتم
    دوست گرامی سلام

علائم سنگ کلیه بستگی به اندازه و جنس آن هم دارد . اگر سنگ کمتر از 7-5میلیمتر باشد معمولاً خود بخود دفع میشود و البته به احتمال زیاد با درد و خونریزی ( بشکل پررنگ شدن ادرار ) .
    هنگام بروز علائم و درد اگر در آزمایش خون مخفی یا بارز وجود داشته باشد به احتمال زیاد سنگ وجود دارد و درحال حرکت است .
    در صورت شک پزشک به وجود سنگ کلیه یا دیدن خون در آزمایش کامل ادرار ، معمولاً باید بررسی ها با تصویر برداری رادیولوژیک تکمیل شود .
    اولین اقدام هم عکس رنگی کلیه یا I V U است . البته یک گرافی با آمادگی موسوم به K U B بعلاوه سونوگرافی سیستم ادراری - تناسلی می تواند جایگزین خوبی برای عکس رنگی مذکور باشد .

توصیه میکنم حتما با مراجعه به پزشکتان ( یا یک متخصص اورولوژی ) مسئله وجود خون در ادرارتان را بررسی کنید و در این خصوص سهل انگاری نکنید چرا که سنگ یک مشکل بسیار ساده و قابل علاج و پیشگیری است . اما بیماریهای خطرناکتر دیگری هم هستند که ممکن است دفع خون در ادرار از علائم اولیه آنها باشد .

در آغاز فعالیت waralaw's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

راه بر طرف کردن چین وچروک پوست؟

آخر فروم باز آرش-19's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

سلام
    من گاهی (چند ماه یکبار) در ناحیه ماهیچه ای ساعد دست راستم احساس
    شدید درد می کنم که مثلا از غروب تا شب طول ممکشه و بعد از خواب خوب میشه.
    خواستم بدونم که امکان وجود غده یا هر چیز غیر طبیعی وجود داره ؟

داره خودمونی میشه mehdiney navaz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

سلام ممنون از شما درباره بیماری ام اس و اینکه این بیماری در اینده نزدیک قابل درمان هست ؟ و این بیماری رد بشه و در ازمایش دیگر نشون داده نشه یعنی دیگر بیماری از بین رفته ایا همچین چیزی امکان دارد ؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    افلاک

پيش فرض

دكتر خدا خيرت بده! ممنون كه براى بچه‌ها وقت مى‌ذارى.

اگه بين مهره‌ها‌ى ستون فقرات فاصله افتاده باشه، درمانش چيه؟ حتما بايد عمل انجام بشه؟ در صورت عمل، احتمال آسيب رسيدن به نخاع و فلج شدن وجود داره؟

صفحه 1 از 33 1234511 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •