تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 6 از 33 اولاول ... 234567891016 ... آخرآخر
نمايش نتايج 51 به 60 از 324

نام تاپيک: سووالات پزشکی بپرسید !

اگه نباشه جاش خالی می مونه shahrzad2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

دكتر جان، مصرف تستسترون چه عوارضى داره؟
    دوست عزیز مسلما من پزشک نیستم اما چون جواب سوال شما را می دانستم خواستم تا کمکی کرده باشم.
    از اقای دکتر می خواهم تا در صورت اشتباه بودن جواب ان را اصلاح کنند.

موارد منع مصرف: . بيماري هاي پيشرفته قلبي, كبدي و كليوي, حساسيت به دارو, كارسينوم پستان و پروستات (در آقايان) ,
    دوران شيردهي و بارداري . در پير مردان ناتوان كه ممكن است در اثر تحريك بيش از حد دچار عوارض جانبي گردند.

هشدار ها و احتياط ها: - مصرف طولاني مدت اين دارو ممكن است موجب ايجاد نئوپلاسم كبدي, بزرگ شدن پروستات و يا تحريك و بروز سرطان مخفي پروستات گردد.در دوران بارداري وشير دهي فقط باتجويز پزشک متخصص مجاز است.

تداخل اثر با ساير داروها: اثر دارو:
    از مصرف همزمان اين دارو با داروهاي ذيل خودداري شود. (در صورت لزوم با پزشك مشورت نمائيد):
    داروهاي ضد انعقاد خون, داروهاي پايين آورنده هاي قند خون ,گلوكوكورتيكوئيد ها بخصوص با فعاليت بارز ميزالوكورتيكوئيدي و هورمون رشد

عوارض جانبي: هر دارو به موازات اثرات مطلوب درماني ممكن است باعث بروز برخي عوارض ناخواسته گردد. با مصرف اين دارو نيز ممكن است برخي عوارض جانبي ايجاد گردد.
    1- ايجاد خصوصيات مردانه در خانم ها : مانند خشن شدن صدا, رويش موي زايد, ريزش موي سر و طاسي مردانه, كوچك شدن پستان ها و ...
    2- اختلال در توليد اسپرم : در صورت مصرف طولاني مدت دارو.
    3- اختلال در مجراي گوارشي : مانند تهوع , استفراغ و يبوست .
    4- عوارض پوستي : مانند خارش, زردي و چرب شدن پوست, آكنه و تغيير رنگ پوست .
    5-عوارض سيستم اعصاب مركزي : مانند سردرد, سرگيجه و افسردگي.
    6-ساير عوارض : مانند نامنظم شدن پريود ماهيانه, تشنگي زياد, افزايش سريع وزن بدن, خستگي غير عادي, افزايش ادرار, تورم پاها , افسردگي و زردي چشم ها و نهايتا تورم و درد در ناحيه تزريق .

اطلاعات بيمار: مصرف کننده محترم استفاده نابجا از اين دارو با دوز بالاکه بيشتردر بدن سازي وتوسط ورزشکاران انجام ميشود عوارض جدي مانند نارسائي وبدخيمي هاي کبد-تصلب شرائين وافزايش خطرات قلبي-عروقي-برهم زدن تعادل قندخون وانواع مشکلات جنسي رابه دنبال خواهدداشت.لذاازمصرف بي رويه وخودسرانه دارو بپرهيزيد.

منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    افلاک

پيش فرض

دارویی برای افزایش همت و اراده وجود نداره؟
    خرمالو!!!

داره خودمونی میشه Sector-0's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

دوست عزیز مسلما من پزشک نیستم اما چون جواب سوال شما را می دانستم خواستم تا کمکی کرده باشم.
    از اقای دکتر می خواهم تا در صورت اشتباه بودن جواب ان را اصلاح کنند.

موارد منع مصرف: . بيماري هاي پيشرفته قلبي, كبدي و كليوي, حساسيت به دارو, كارسينوم پستان و پروستات (در آقايان) ,
    دوران شيردهي و بارداري . در پير مردان ناتوان كه ممكن است در اثر تحريك بيش از حد دچار عوارض جانبي گردند.

هشدار ها و احتياط ها: - مصرف طولاني مدت اين دارو ممكن است موجب ايجاد نئوپلاسم كبدي, بزرگ شدن پروستات و يا تحريك و بروز سرطان مخفي پروستات گردد.در دوران بارداري وشير دهي فقط باتجويز پزشک متخصص مجاز است.

تداخل اثر با ساير داروها: اثر دارو:
    از مصرف همزمان اين دارو با داروهاي ذيل خودداري شود. (در صورت لزوم با پزشك مشورت نمائيد):
    داروهاي ضد انعقاد خون, داروهاي پايين آورنده هاي قند خون ,گلوكوكورتيكوئيد ها بخصوص با فعاليت بارز ميزالوكورتيكوئيدي و هورمون رشد

عوارض جانبي: هر دارو به موازات اثرات مطلوب درماني ممكن است باعث بروز برخي عوارض ناخواسته گردد. با مصرف اين دارو نيز ممكن است برخي عوارض جانبي ايجاد گردد.
    1- ايجاد خصوصيات مردانه در خانم ها : مانند خشن شدن صدا, رويش موي زايد, ريزش موي سر و طاسي مردانه, كوچك شدن پستان ها و ...
    2- اختلال در توليد اسپرم : در صورت مصرف طولاني مدت دارو.
    3- اختلال در مجراي گوارشي : مانند تهوع , استفراغ و يبوست .
    4- عوارض پوستي : مانند خارش, زردي و چرب شدن پوست, آكنه و تغيير رنگ پوست .
    5-عوارض سيستم اعصاب مركزي : مانند سردرد, سرگيجه و افسردگي.
    6-ساير عوارض : مانند نامنظم شدن پريود ماهيانه, تشنگي زياد, افزايش سريع وزن بدن, خستگي غير عادي, افزايش ادرار, تورم پاها , افسردگي و زردي چشم ها و نهايتا تورم و درد در ناحيه تزريق .

اطلاعات بيمار: مصرف کننده محترم استفاده نابجا از اين دارو با دوز بالاکه بيشتردر بدن سازي وتوسط ورزشکاران انجام ميشود عوارض جدي مانند نارسائي وبدخيمي هاي کبد-تصلب شرائين وافزايش خطرات قلبي-عروقي-برهم زدن تعادل قندخون وانواع مشکلات جنسي رابه دنبال خواهدداشت.لذاازمصرف بي رويه وخودسرانه دارو بپرهيزيد.

منبع: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    سلام
    دست شما دردنکند . عالی بود.
    من هم تعداد قابل توجهی از جوانان عزیز ورزشکار را دیده ام که برای افزایش حجم عضلات و نیز توان جسمی شان به مصرف تستسترون روی آورده بودند و متاسفانه همگی دچار عوارض زیانباری شده بودند .
    حتی در یک مورد بیماری داشتم که دختر خانمی بود که در رشته رزمی فعالیت داشتند و بدنبال مصرف ناندرولون دچار جوشهای شدید و کلفت شدن صدا شده بودند .

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام....
    1.هپاتيت ب درمان شدني هست؟
    2.آيا كسي كه هپاتيت ب داره از سربازي معافه؟
    سلام
    1-هپاتیت B حاد درمانی ندارد بجز مراقبتهای جسمی . یعنی خود عفونت درمانی ندارد و باید دورهء آن طی شود . که معمولاً در 99 درصد موارد بهبودی قطعی حاصل میشود.
    نوع مزمن آن هم درمان قطعی ندارد ولی از انترفرونها و بعضی از ضد ویروسها استفاده می شود .

2- نمی دانم !! بهتر است از کمسیون پزشکی حوزه نظام وظیفه بپرسید.

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

دكتر جون ممنون لطف مي كني
    دو تا سوال:1) پوست بيني من بسيار چربه براي رفع اين مشكل چه بايد كرد؟
    2) وقتي من براي مدتي مي ايستم كمرم درد مي گيره البته احساس مي كنم گودي كمر دارم آيا به اون ربطي داره؟ اگه داره چه بايد كرد اگه نداره چه؟
    سلام

1- سن تان را ننوشته اید . ایا جوش هم دارید ؟
    اما اگر در سنین اوایل جوانی - سالهای اولیه بلوغ- هستید این مسئله تا حد زیادی نرمال است . می توانید درطول روز چند بار با کمک صابونهای خنثی - نه اسیدی و نه قلیائی - صورتتان را بشوئید .
    درضمن آیا در خانواده تان کسی بیماری رینوفیما دارد ؟ - بینی بزرگ ، قرمز و دارای برجستگی های متعدد .

2 - بله درد کمر میتواند بعلت قوس زیاد از حد انحنای کمر باشد . یادتان باشد که ستون فقرات ناحیه کمر یک قوس طبیعی دارد که به سمت شکم میباشد . انحنای زیاد از حد آنرا لوردوز مینامند . میتواند ارثی یا اکتسابی باشد که عمدتا بعلت فعالیت نا کافی جسمی و ضعف عضلات اطراف ستون مهره هاست . اما میتواند بعلت عادات بد قرار گیری هم باشد.
    در هرصورت برای اینکه مطمئن شوید آیا لوردوز دارید یا خیر ، به یک ارتوپد مجرب مراجعه کنید . البته با نرمشهای سبک و نیز شنا در آب گرم میتوانید درد را کمتر کنید . از پزشک ارتوپد بخواهید تا نرمشهای مفید را بشما آموزش دهد.

آخر فروم باز WooKMaN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    Ķêŗmάņšĥąħ

پيش فرض

سلام آقاي ددر ... خوبي ؟

دستت طلا كه كمك ميكني .... الهي خير از جووونيت ببيني ...

منم يه خورده هنگ كردم ثواب داره كمك كني ...

(يادش بخير يه مدت محل سكونت من سكتور صفر هارد بيد )

حالا سوال:

بعضي روزا وقتي صبح از خواب پا ميشم نيم كره سمت چپ سرم از پشت درد ميكنه ...

ديگه ول كن نيست تاااااااا وقتي كه 3-4 تا كدئين نخورم ...

اين مال چي بيد ؟ .... و درمانش چي بيده ...

فقط آمپولي نباشه كه حسش نيست ...

حالا اگرم تومور بيده ... بگو من دلش رو دارم ... سعي ميكنم هول نكنم ...

Banned mehdidj's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    توی کیس

پيش فرض

سلام دکتر جون

چه تاپیک خوبی!

یه سوال داشتم

یه مدت بود که روزی 7-8 ساعت پشت کامپیوتر میشستم و به علت استاندارد نبودن میز و بد نشستن ستون فقراتم توی ناحیه مهره های پایینی کمر کمی به سمت راست منحرف شده به طوری که گاهی بادرد خفیفی همراه هست البته درد زود گذر هست و کمی هم سرشانه راستم به سمت پایین انحراف پیدا کرده (البته همین طوری قابل تشخیص نیست انحرافش کمه) البته این مشکل اونقدری نیست که اذیت بکنه اما چون بدنسازی کار می کنم مجبور شدم تعداد زیادی از حرکات رو که فشار مستقیم یا غیر مستقیم به کمر میاره فعلا حذف کنم

می خواستم ببینم برای اصلاح این انحراف باید چی کار کنم ؟

با تشکر

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

دکتر من سرم شوره داره چیکار کنم برطرف بشه
    دوست عزیز احتمالا مو و پوستتان هم چرب است !!
    واقعیت اینست که درمان قطعی برای آن وجود ندارد ! یعنی با هر درمانی موقتی از بین میرود ولی دوباره برمیگردد !!!
    امروزه معلوم شده که احتمالاً علت آن نوعی قارچ پوستی است .
    از دومانهای مفید میتوان به شامپو کتوکونازول 2% استفاده کرد .
    شامپوی پریتیون زینک و هداندشولدر (head & Shoulder) نوع ضد شوره آن هم مفید است .
    در ضمن سعی کنید از شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده کنید .حداقل یک روز درمیان موهایتان را بشوئید . از تونیکهای مو و ژلها و روغنها هم پرهیز کنید.

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام آقاي ددر ... خوبي ؟

دستت طلا كه كمك ميكني .... الهي خير از جووونيت ببيني ...

منم يه خورده هنگ كردم ثواب داره كمك كني ...

(يادش بخير يه مدت محل سكونت من سكتور صفر هارد بيد )

حالا سوال:

بعضي روزا وقتي صبح از خواب پا ميشم نيم كره سمت چپ سرم از پشت درد ميكنه ...

ديگه ول كن نيست تاااااااا وقتي كه 3-4 تا كدئين نخورم ...

اين مال چي بيد ؟ .... و درمانش چي بيده ...

فقط آمپولي نباشه كه حسش نيست ...

حالا اگرم تومور بيده ... بگو من دلش رو دارم ... سعي ميكنم هول نكنم ...
    سلام عزیز
    1- از لطف شما سپاسگذارم . ولی من دیگر جزو جوانها محسوب نمیشوم !!
    2- لطفاً به این سووالات جواب دهید:
    سنتان چقدر است ؟
    چه مدت است مبتلا شده اید ؟
    همیشه یک نیمه سر ؟ و همیشه یک سمت خاص ؟
    سابقه در خانواده ؟
    شبها تا چه ساعتی بیدارید ؟ آیا شبها داروئی مصرف میکنید ؟
    سابقه بیماری خاصی دارید ؟
    آیا داروئی مصرف میکنید ؟ نه برای سردرد بلکه برای بیماریهای دیگر .
    آیا الکل مصرف میکنید ؟
    آیا سردرد تابحال شمارا از خواب بیدار کرده ؟
    علائم همراه دارید ؟ مثل تهوع - استفراغ - سرگیجه - درد شکم ، وزوز گوش و ...

هرموضوع دیگری هست لطفاً بنویسید .
    درضمن آیا به بازیهای کامپیوتری اعتیاد دارید ؟

تا فردا ......

تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

سلام دکتر جون

چه تاپیک خوبی!

یه سوال داشتم

یه مدت بود که روزی 7-8 ساعت پشت کامپیوتر میشستم و به علت استاندارد نبودن میز و بد نشستن ستون فقراتم توی ناحیه مهره های پایینی کمر کمی به سمت راست منحرف شده به طوری که گاهی بادرد خفیفی همراه هست البته درد زود گذر هست و کمی هم سرشانه راستم به سمت پایین انحراف پیدا کرده (البته همین طوری قابل تشخیص نیست انحرافش کمه) البته این مشکل اونقدری نیست که اذیت بکنه اما چون بدنسازی کار می کنم مجبور شدم تعداد زیادی از حرکات رو که فشار مستقیم یا غیر مستقیم به کمر میاره فعلا حذف کنم

می خواستم ببینم برای اصلاح این انحراف باید چی کار کنم ؟

با تشکر
    سلام عزیز

حتما باید نرمشها و سپس ورزشهای مخصوص تقویت عضلات اطراف ستون فقرات انجام دهید . میتوانید از یک فیزیو تراپ یا متخصص ارتوپدی بخواهید تا بشما آموزش دهند . از شنا در آب گرم و دوچرخه سواری غافل نشوید !
    سعی کنید از میز و صندلیهای ارگونومیک استفاده کنید .

اگر بتوانم یک اسکنر پیدا کنم تمام نرمشهای لازم برای استفاده کنندگان کامپیوتر را برایتان ارسال خواهم کرد .

سلامت باشید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •