تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 130 از 130 اولاول ... 3080120126127128129130
نمايش نتايج 1,291 به 1,297 از 1297

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

داره خودمونی میشه The Ghost Writer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

The Count of Monte Cristo

دید من نسبت به رمانهای کلاسیک همیشه مثبت بوده. چیزهای زیادی هم ازشون یاد گرفتم. از تام سایر و دیوید کاپرفیلد بگیر تا جنایات و مکافات تا دن کیشوت و... . اما این اثر دیگه زیادی کلاسیک و پر از کلیشه است! حتی بهتره بگیم یه فیلم هندی تمام عیار! در واقع نویسنده (الکساندر دوما) از همون اول کسی جز عوام و پاپ کالچر رو هدف قرار نداده. نتیجه میشه سطرهای آبکی و شخصیت های غیرقابل باور که تو رمانش به وفور یافت میشه. البته هنوزم بعنوان یه اثر کلاسیک شاید حرفهایی برای گفتن داشته باشه. ولی وقتی با اثر فرانسوی بزرگی مثل Tales of Two Cities مقایسه ش کنیم هیچی نیست. الکس دوما بعد از موفقیت های اولیه ش به عنوان نویسنده، حتی یه استودیو نویسندگی تو فرانسه تاسیس میکنه و با استخدام کارمندایی که به احتمال زیاد تا آخر عمرشون از مُچدرد بخاطر فلم زدن زیاده رنج بُردن، تولیداتش رو به صدها و هزاران صفحه میرسونه! همه هم کامرشال و پالپ فیکشن. تمام درآمد حاصله هم خرج لهو و لعب و زن بازی آقای دوما میشه. حالا شما تصور کن یه همچین آدمی که رُمان قطور "سه تفنگ دار" رو هم بنویسه و بعد بیاد تو ایران و به دست یه آدمی مثل ذبیح الله منصوری که خودش خدای پُرگویی و زیاده نویسی و کش و قوس دادن هست ترکیب بشه و یه مجموعه ده جلدی به قیمت ناقابل 950000 تومان ازش بیاد بیرون!!! حیف اون همه کاغذ که سالهاست بابت تجدید چاپ این ده جلد هدر رفته! و از اون بدتر ملت کم سواد و بی سواد ما که کلا از هرگونه دید و منش critical (که خیلی مهمه) بی بهره ان و تازه وقتی میرن مغازه کتابفروشی تاکید ویژه ای دارن که ما فقط اون دوره ده جلدی آقامون (!) ذبیح الله رو میخوایم!! بابا من خلاصه "سه تنفگدار" رو بخوام بگم میشه همون فیلم وسترن هایی که تا حالا صدبار دیدید فقط با این تفاوت که تو فرانسه میگذره و البته اینکه یه فیلم یه ساعت و نیمه رو بخوای به یه سریال صد قسمتی تبدیل کنی. توصیه من به همه اینه "برادران کارامازوف" با تم مشابه اما بلحاظ غنای ادبی بسیار بالاتر، رو بخونن!

پ.ن: اول رمان کنت مونت-کریستو رو که میخونید بسیار یادآور اوایل فیلم تحسین شده Sweeney Todd هست. اما با پیشرفت داستان متوجه میشید که تیم برتون چقدر استادانه تر و ظریف تر و بهتر از دوما داستانش رو به جلو میبره و به پایان میرسونه.

2. 3 کاربر از The Ghost Writer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

مقایسه دو رُمان نهیلیستی معروف که هر کدوم رو سالها پیش خوندم:

محاکمه - کافکا
    تکراری. همان مسخ است با این تفاوت که جای خانواده با جامعه عوض شده. شخصیت منفعل و ضعیف. خود را به موش مردگی زدن. قربانی همیشگی. بی گناهی جاودان. ترشحات مریض ذهنی.

Fight Club = چاک پالانیک
    نوآورانه. دارای پلات توئیست درست و حسابی. مشوق و الهام بخش. نهیلیسم غیرمنفعلانه. توجه به استایل زندگی مردانه. آموزنده. ضد مصرفگرایی. چندوجهی و دارای طنز نیش دار. چیرگی بر خود. تشکیل فرقه. بررسی مکتب های فکری مرتبط از جمله آنارشیسم. بررسی ابعاد کاریزما. داشتن ارتباط با سایر آثار ادبی بزرگ آمریکایی از جمله [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .

4. 2 کاربر از The Ghost Writer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    May 2010

پيش فرض

حکایت اسکی های تالکین و مارتین از حماسه ی طبیعی!

"حماسه" چیزی نیست که یه نویسنده به تنهایی بتونه از عهده ش بربیاد. تمام حماسه های بزرگ جهان از جمله ایلیاد و اودیسه، مهاباراتا و رامایانا و صدالبته خدای نامگ خودمون از دل ده ها و صدها و هزاران قصه ی folk (ملت) بیرون آمده اند و یه نویسنده مشخص ندارند.
    در دوران معاصر نویسنده های فانتزی نویس پیدا شدن که یه تنه دست به نوشتن حماسه های مُدرن (مصنوع) زدن. تالکین و مارتین دوتا از معروف ترین ها هستند. اما این نویسنده ها در واقع هیچ کار اورجینالی انجام نمیدن (یعنی نمیتونن انجام بدن! توانشو ندارن) بلکه حماسه های کهن و قدیمی رو برمیدارن و بازآفرینی میکنن. (بهتر بگیم با یه اسکی تمیز اونو متناسب با فهم جماعت تینیجر امروزی بازسازی میکنن) اما این کار بدون هزینه نیست! چراکه در این پروسه اصل و essence اون حماسه اصلی به فاک میره. چیزی که میمونه یه سطح هست از چندتا جک و جانور و جادو جنبل اما پیام داستان از بین میره. هرکس که حماسه آلمانیNibelungenlied رو خونده باشه میدونه که هم تالکین و هم مارتین LOTR و GOTـشونو از رو اون نوشتن. اما این وسط حلقه ی جادویی Nibelungenlied کلا پیام دیگه ای رو میخواد منتقل کنه تا حلقه زپرتی مثلا خفن تالکین. همینطور داستان های کشت و کشتار بازی تاج و تخت مارتین و س*@س و زناکاری و خیانت و حقه و کلک و این مسائل همه قرن ها پیش توی حماسه Nibelungenlied با یه مفهوم دیگه آورده شدن! تالکین که عملا اومده داستان رو به رده سنی خردسالان تقلیل داده. (من موندم چرا میگن کتاب هابیت واسه کودکان نوشته شده در صورتی که سه گانه LOTR هم در همون سطحه) تقسیم همه چیز به سیاه و سفید، خوب و بد، مثبت و منفی و عملا شلنگ آب رو گرفته به پیکره داستان. تالکین در واقع حماسه رو بر اساس چارچوب همون رمان های نویسندگان معاصر اروپایی مثل چارلز دیکنز، ویکتور هوگو، هانس اندرسن و الباقی درآورده. یجورایی شخصیت ها از عرش ملکوتی نیمه-خدایان گونه شون به آدمکهای معمولی (مثل یه هابیت کوچولو) تقلیل پیدا کرده تا مخاطب معاصر اروپایی (مخاطب اومانیست) بعد از انقلاب فرانسه بتونه باهاش ارتباط بگیره. دلیل استقبال عوام الناس از کتاب های تالکین و ساخته شدن فیلم های چیپ هالیوودی بر اساسشون اونم توسط یه SJW مثل پیتر جکسون چیزی جز این نیست. بعد از سالها بلاخره یه نفر پیداش میشه که دوزاریش بیافته (یعنی مارتین) و با دیدن این خلاء بزرگ در بازار بیاد اون روی Adult-گونه حماسه Nibelungenlied رو روی کتاباش پیاده کنه. اما بازهم فقط سطح اینکار صورت گرفته و عُمق داستان این وسط تماما گُم و گور شده. تمام چیزی که تالکین و رفیقش مارتین تو داستانشون میگن قرنها پیش به نحو خیلی بهتر و آموزنده تری گفته شده. اما برای انسان امروزی چنین چیزی قابل درک نیست و نمیتونه باهاش ارتباط برقرار کنه.

زیگفرید (سمت چپ - قهرمان حماسه Nibelungenlied)

6. 2 کاربر از The Ghost Writer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال green-mind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2015
    محل سكونت
    Www.

آخر فروم باز 779's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    In The World of Game

پيش فرض خلاصه نگاری کتاب A Song of Ice and Fire

سلام دوستان
    من دارم روی پروژه خلاصه نگاری کتاب A Song of Ice and Fire کار میکنم و فعلا اولین کتاب رو نزدیک 10 تا فصل پوشش دادم. سعی میکنم هفته‌ای حداقل 4-5 تا فصل همراه با آرت ورک قرار بدم. تمامی آرت ورک‌هاذکر شده اند و خودم چون کتاب‌ها رو خوندم تسلط کاملی بر داستان دارم و از نسخه اصلی کتاب به عنوان منبع اصلی استفاده کردم. برای هرکدام از این پست‌ها وقت زیادی گذاشتم (فوتوشاپ، پیدا کردن آرت‌ورک مرتبط، ترجمه و خلاصه نگاری و ...) و به خاطر علاقه‌ای که کلا به این دنیا دارم و اون خرابکاری سریال سعی کردم کار رو با عشق ادامه بدم. امیدوارم تا وقتیکه به کتاب پنجم برسم استاد مارتین هم دو کتاب آخر رو عرضه کنند
    خوشحال میشم در صفحه اینستاگرامم مطالب رو بخونید حتمی حتمی نظرات خودتون رو در مورد کیفیت کار و پیشنهادات دیگه به من بگید. @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _ch

چند نمونه از تصاویر:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    .
    .
    این پست رو در تاپیک سریال هم میزنم که عزیزان سریال دوست هم دنبال کنند.
    Last edited by 779; 11-07-2021 at 18:20.

9. این کاربر از 779 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2012

پيش فرض

کتاب تنها در کوهستان نوشته بوچانی واقعا یه کتاب حوصله سر بره , داستان مردی که مهاجرت میکنه و تو کمپه و امکانات بد اونجا همین با تخیلش حالا چطور جایزه حهانی گرفته نمیدونم

آخر فروم باز yoosef_st's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من دارم روی پروژه خلاصه نگاری کتاب A Song of Ice and Fire کار میکنم و فعلا اولین کتاب رو نزدیک 10 تا فصل پوشش دادم. سعی میکنم هفته‌ای حداقل 4-5 تا فصل همراه با آرت ورک قرار بدم. تمامی آرت ورک‌هاذکر شده اند و خودم چون کتاب‌ها رو خوندم تسلط کاملی بر داستان دارم و از نسخه اصلی کتاب به عنوان منبع اصلی استفاده کردم. برای هرکدام از این پست‌ها وقت زیادی گذاشتم (فوتوشاپ، پیدا کردن آرت‌ورک مرتبط، ترجمه و خلاصه نگاری و ...) و به خاطر علاقه‌ای که کلا به این دنیا دارم و اون خرابکاری سریال سعی کردم کار رو با عشق ادامه بدم. امیدوارم تا وقتیکه به کتاب پنجم برسم استاد مارتین هم دو کتاب آخر رو عرضه کنند
    خوشحال میشم در صفحه اینستاگرامم مطالب رو بخونید حتمی حتمی نظرات خودتون رو در مورد کیفیت کار و پیشنهادات دیگه به من بگید. @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] _ch

چند نمونه از تصاویر:
    .
    .
    این پست رو در تاپیک سریال هم میزنم که عزیزان سریال دوست هم دنبال کنند.
    چه کار قشنگ و خوبی. امیدوارم استمرار داشته باشه و موفق باشی. چون خصوصا کتابهای اول رو خیلی بیشتر خوندیم و دیدیم و شنیدیم. مهم اینه تا آخرین کتابها این روند ادامه پیدا کنه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •