تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 9 از 130 اولاول ... 56789101112131959109 ... آخرآخر
نمايش نتايج 81 به 90 از 1297

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

کتاب کوری نوشته ژوزه ساراماگو
    قصه یک شهر که همه مردمش کور می شوند اما به جای سیاه همه جا را سفید می بینند و یک اشاشره ای به این موضوع داریم که ما سعی نمی کنیم ببینیم و کاملا مسائل را درک کنیم این که همه ما کوریم یک جورایی
    کتاب خیلی قشنگیه ارزش خوندن داره
    ... ودر آخر رمان وقتی همه شروع به دیدن میکنند تنها زنی که کور نشده بود کور میشود!
    "ابراهیم نبوی" گفته بود که این رمان را باید هزار بار خواند و لی من همان یکبار را توصیه میکنم!!
    کتاب"دخمه" هم که از همین نویسنده هست را بخوانید. رمان زیبایی است و البته یجورایی هول انگیزتر از "کوری". فکر میکنم "دخمه" بعد از "کوری" نوشته شده است.

حـــــرفـه ای magmagf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

... ودر آخر رمان وقتی همه شروع به دیدن میکنند تنها زنی که کور نشده بود کور میشود!
    "ابراهیم نبوی" گفته بود که این رمان را باید هزار بار خواند و لی من همان یکبار را توصیه میکنم!!
    کتاب"دخمه" هم که از همین نویسنده هست را بخوانید. رمان زیبایی است و البته یجورایی هول انگیزتر از "کوری". فکر میکنم "دخمه" بعد از "کوری" نوشته شده است.
    این همون کتابه که مرد تو دفتر بایگانی اسناد کار می کنه و می ره تو اسناد می رده یک هم چین چیزایی یا دارم اشتباه می کنم ؟

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

این همون کتابه که مرد تو دفتر بایگانی اسناد کار می کنه و می ره تو اسناد می رده یک هم چین چیزایی یا دارم اشتباه می کنم ؟
    داری اشتباه میکنی!!

حکایت پیرمرد حدوداً شصت ساله‌ای است كه در دهكده‌اي نزديك شهري بزرگ زندگي مي‌كند. در شهر مكاني وجود دارد به نام مجتمع مركزي كه خود شهري است بزرگ‌تر و مرموز! ساکنان بی‌شمار این مجتمع، تمامی امکانات زندگی را در اختیار دارند و بی نیازند از خروج از آن. آرمان مردم خارجی سکونت در مجتمع مرکزی است که کار راحتی نیست و مدت‌ها باید در انتظار باشی و ...

پیرمرد بعد از فوت همسرش با تنها دخترش و دامادی که یکی از نگهبانان‌ بی‌شمار مجتمع است، زندگی می‌کند. طبق یک قرارداد پیرمرد هر‌هفته سفال‌هایی را که در کارگاه سفالگری اجدادی‌ش می‌سازد، برای فروش به انبار مجتمع منتقل می‌کند. داماد منتظر ترفیعی است که به واسطه‌ی آن می‌توانند در آپارتمان کوچکی در مجتمع زندگی کنند. مسئولین مجتمع قرارداد را به صورت یک طرفه فسخ می‌کنند و پیرمرد به اجبار سفالگری را متوقف می‌کند. داماد در آستانه‌ی ترفیع قرار می‌گیرد و صاحب آپارتمانی در مجتمع می‌شود. پیرمرد مجبور‌است به همراه دختر و دامادش به جایی نقل مکان کند که اگر تا به حال فقط از آن‌جا خوشش نمی‌آمد، حالا بهانه هم دارد برای متنفر بودن از آن‌.

داستان ساده‌ی زندگي روزمره و يكنواخت سفال فروش به دغدغه هاي بي‌شمار پيرمردی تنها و نااميد تبديل مي شود؛ درگیر با خودش، خاطراتش،دل‌بستگی‌هایش به زندگی در دهکده، اصولش، دختر و دامادش، زندگی در مجتمع، عشقی که در میانه‌ی راه وارد می‌‌شود و ...
    Last edited by sise; 27-05-2007 at 11:43.

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

درباره گتسبی بزرگ اثر فیتس جرالد
    گتسبی بزرگ [The Great Gatsby] رمانی از فرانسیس اسکات فیتز جرالد (1896-1940)، نویسنده امریکایی، که در 1925 منتشر شد. این اثر، آمیخته با خاطره‌هایی شخصی که به نثری پرتحرک بیان شده است،‌ ماجراهای جی گتسبی، جوان حاه طلب و بی‌دانش و رمانتیکی است متعلق به خانواده‌ای بی‌بضاعت از میدل وست. ماجراهای این جوان، که در واقعیت جیمز گتس نام دارد، امروزه در ایالات متحد شناخته شده است. از سویی، گتسبی محرم راز پسران هرزه و ناشناس،‌و ماجراجویی دوست داشتنی است، و راوی- شخصی به نام کاراوی – ضمن این که اعمال گتسبی را تنفرانگیز می‌شمارد، چینین اعتراف می‌کند: « در این مرد چیزی فوق‌العاده وجود داشت؛ نمی‌دانم چه حساسیت شدیدی نسبت به وعده‌های زندگی در او بود که گویی به یکی از ماشینهای پیچیده‌ای شبیه می‌شد که زمین‌لرزه‌ها را از فاصله ده مایلی ثبت می‌کنند.» گتسبی، که جنگ 1917- 1918 را با درجه افسری به پایان بده است، به یک قاچاقچی ماهر مشروبات الکلی با شخصتی مرموز تبدیل می‌شود («دختر جوانی زیر لب می‌گوید : فکر می‌کنم مردی را کشته است...»)، و درخشش موفقیتش با یک‌بارگی سقوطش هماهنگ است. گتسبی از همه اشراف نیویورک، که جز دلار به چیزی اهمیت نمی‌دهند، در ملک پرشکوهش در لانگ آیلند پذیرایی می‌کند. جشنهای خیره کننده‌ای را که این ماجراجوی افسانه‌ای برای میهمانانش برپا می دارد شرح می دهد؛ جشنهایی که بیشترشان «به شکلی چاره‌ناپذیر نابکارانه است». با این حال،‌ گتسبی، در اوج سرنوشت، باز هم پسری است در درون اندوهگین و متأثر. خوشبختی گتسی به کوتاهی شهاب است، و او به دست تام بوکنن، میلیاردری متفرعن که گتسبی با همسر او، دیزی، رابطه داشت، کشته می شود و کسی در مرگ او نمی‌گرید. گتسیب بزرگ هجو گزنده‌ای است از خودخواهی بخشی از جامعه امریکایی که اساس آن منحصراً بر پایه پول است،‌و ثروتمندان آن «وظیفه جارو زدن را به دیگران محول می‌کنند». در این اثر، تلخکامی فیتز جرالد را بازمی‌شناسیم که مورد تنفر و تحقیر آنها بود، و پس از جنگ جهانی اول سخنگوی «نسل از دست رفته» شد؛‌ نسل «سالهای غرن دهه 1920» که خود آن را «عصر جاز» لقب داده است. مردمی کهم ثروتمند به دنیا می‌آیند از نظر زیست‌شناسی به نوع دیگری تعلق دارند: چنین است نتیجه اخلاقی این رمان از نویسنده‌ای که، به سبب افراط و آزاد اندیشی،‌ خصوصیتی کاملاً امریکایی دارد. وانگهی، شکستهای شخصی فیتز جرالد او را آماده می‌ساخت تا ماجراهای تریمالیسیون آن سوی اقیانوس اطلس را روایت کند. نویسنده، که خود ماجراجو و کولی بود و انسانی ناموفق به شمار می‌رفت، چه در دانشکده و ارتش و چه در زمان بی‌کاری یا تماس دائم با هالیوود،‌ فراز و نشیبهای سرنوشتی نامتداول را تجربه کرده بود.

داره خودمونی میشه sophie.mim's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

روی ماه خدا را ببوس - مصطفی مستور
    داستان در مورد یک دانشجوی دکتری جامع شناسی که برای پایان نامه اش باید به دنبال دلایل خودکشی استاد جوان و باهوشی بگرده که یک روز به دفتر یک شرکت سازنده حشره کش رفته و خودش رو از طبقه 11 پرت کرده پایین . شخصیت اصلی داستان به نحوی در گیر این چالش فلسفی که آیا خدایی هست؟ در همین زمان نامزدش داره روی سخنان خدا با موسی تحقیق می کنه و به راهنمایی های پسر نیاز داره...

6. این کاربر از sophie.mim بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

روی ماه خدا را ببوس - مصطفی مستور
    داستان در مورد یک دانشجوی دکتری جامع شناسی که برای پایان نامه اش باید به دنبال دلایل خودکشی استاد جوان و باهوشی بگرده که یک روز به دفتر یک شرکت سازنده حشره کش رفته و خودش رو از طبقه 11 پرت کرده پایین . شخصیت اصلی داستان به نحوی در گیر این چالش فلسفی که آیا خدایی هست؟ در همین زمان نامزدش داره روی سخنان خدا با موسی تحقیق می کنه و به راهنمایی های پسر نیاز داره...
    کتاب جالبی باید باشد منتها از نوع خودکشی طرف اصلا خوشم نیامد! یه جور ظاهر کاریه که آدم خودشو از چند طبقه بالا ول کنه پایین که همه بفهمند!

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

مهپاره
    در افسانه‌هاي کهن تا آنجا که به‌ياد داريم، يا پادشاهي بوده که تنها دختر دلبندش را، به کسي مي‌داده که بتواند جواب معمايي را که او طرح کرده بدهد، و يا دختري زيرک، که با همين شرط، حاضر بوده به همسري هر کس که جواب را درست داد، در بيايد!

در داستان «مهپاره» اما قضيه برعکس است. «آنانگاراکا» دوشيزۀ گلچهر عاشق‌وشي است که در کاخي ميان جنگل، تنها زندگي مي‌کند. بسا کسا که وي را خواستگار بوده‌اند و از چهار سوي جهان به سويش آيند. گرچه از آنان به شيوه‌اي شکوهمند پذيرايي مي‌کنند ، اما خود نيم‌نگاهي بر آنان نمي‌افکند. رسم بر اين است که هر روز، يکي از دلباختگانش معمايي از او بپرسد. اگر شهزاده نتواند آن معما را پاسخ گويد، از آن خواستگار مي‌گردد. و اگر پاسخ گويد، آن خواستگار بايد در سلک خدمتکاران و چاکران درگاه شهزاده در آيد.

شهزاده اما تا کنون هرگز در پاسخ معمايي در نمانده است. از اين خواستگاران گروهي را به ديارشان بازپس فرستاده و برخي را نيز به چاکري و بندگي، در دربار خود، نگاه داشته است و هر روز، زيبايي آسماني و دست نيافتني خود را به رخ ايشان مي‌کشد و روزگارشان را تيره مي‌کند.

l i T e R a t U r E Ahmad's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    The Green Mile

پيش فرض

کتاب جالبی باید باشد منتها از نوع خودکشی طرف اصلا خوشم نیامد! یه جور ظاهر کاریه که آدم خودشو از چند طبقه بالا ول کنه پایین که همه بفهمند!
    سلام

اين به اين خاطر بوده كه درست آپارتماني كه دختري كه اين استاد دانشگاه عاشق او و صداي او شده، دقيقا روبروي اون شركت بوده.
    Last edited by Ahmad; 29-05-2007 at 14:49.

داره خودمونی میشه sophie.mim's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

پیشنهاد می کنم بخونینش تا حالا به هرکی پیشنهاد دادم از خوندنش پشیمون نشده

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

پیشنهاد می کنم بخونینش تا حالا به هرکی پیشنهاد دادم از خوندنش پشیمون نشده
    اگه گیرم اومد حتما

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •