تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 130 اولاول 1234567891555105 ... آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 1297

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

با تشکر از Dash Ashki که عنوان را اصلاح کردند.
    البته هر کسی سلیقه ای دارد و طبیعیست. اما بهتر است که دوستان رمانهای ایرانی و خارجی را از هم تفکیک کنند و جداگانه از آنها نام ببرند.
    با تشکر

حـــــرفـه ای magmagf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

یکی از کتاب هایی که خیلی دوست داشتم "شور زندگی " بود نوشته اروینگ استون که ماجرای زندگی ونسان وان گوگ نقاش هلندی بود
    پیش نهاد می کنم حتما بخونید به صورت داستان خیلی زیبا زندگی وان گوگ را بیان کرده این که چه زجرایی کشید چه تفکری داشت چه طور موفق شد وضعیت روانیش چه طور بود و جالب اینکه تا زنده بود فقط تونست یک تابلو بفروشه

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

یکی از کتاب هایی که خیلی دوست داشتم "شور زندگی " بود نوشته اروینگ استون که ماجرای زندگی ونسان وان گوگ نقاش هلندی بود
    پیش نهاد می کنم حتما بخونید به صورت داستان خیلی زیبا زندگی وان گوگ را بیان کرده این که چه زجرایی کشید چه تفکری داشت چه طور موفق شد وضعیت روانیش چه طور بود و جالب اینکه تا زنده بود فقط تونست یک تابلو بفروشه
    من این کتاب را یه زمانی جایی دیدم. (قطور نیست؟) اما وقتی فهمیدم که "بازنویسی" زندگی وان گوگ است کمی دلسرد شدم. چرا که معلوم نیست که چقدر از آنها ساخته پرداخته ذهن نویسنده است و چقدر مربوط به زندگی واقعی وان گوگ است. اما من نخوانده ام و بهتره که قضاوت بیشتری نکنم.

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

"ناتور دشت" اثری صریح و بی پرده از درونیات یک نوجوان آمریکایی در رابطه با آدمها و اتفاقات در و برش.

"گرگ بیابان" : انسانی که در ابتدا فکر میکند دو شخصیتی است (آدم و گرگ) اما در آخر میفهمد که نتنها 2 شخصیتی نیست بلکه همچون منشوری هزاران شخصیت میتواندداشته باشد. گذر این فرد در درون تونل ناخودآگاه یونگی قابل تامل است. سالها ذهنم به این رمان مشغول بود.

" خرمگس" بخوانند آنهایی که عاشق رویدادهای انقلابی و سیاسی اند تا بفهمند مبارز واقعی کیست. آره خودشه: خرمگس!!

"ادیسه" : ما بارها در گفتگوهایمان از کلمات اساطیری خود مثل " رستم" و صحبت میکنیم. اگر آنها را ندانیم خیلی از حرفها را نمیفهمیم. "ادیسه" شاهنامه اروپاییهاست. برای درک آثارشان خواندن آن لازم است.
    و...

"بوف کور" چه از آن چیزی بفهمید و چه نفهمید لا اقل یک احساس را حتما خواهید داشت:
    گویی یکی دارد در درونتان بر استخوانهای شما اره میکشد. بخوانید و تجربه کنید. بوف کور را باید هر ایرانی بخواند.
    و....
    تا بعد

5. این کاربر از sise بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

من این کتاب را یه زمانی جایی دیدم. (قطور نیست؟) اما وقتی فهمیدم که "بازنویسی" زندگی وان گوگ است کمی دلسرد شدم. چرا که معلوم نیست که چقدر از آنها ساخته پرداخته ذهن نویسنده است و چقدر مربوط به زندگی واقعی وان گوگ است. اما من نخوانده ام و بهتره که قضاوت بیشتری نکنم.

خوب من پیش نهاد می کنم بخونید
    چون شاید بعضی قسمتهاش از ذهن نویسنده باشه اما حداقل روندت کلی از روی تاریخ اومده و چیزای خیلی قشنگی بیان می کنه این که تابلوهای معروفش را کی و کجا کشیده ؟ واقعا قضیه گوشش چی بوده ؟ حامیش تو این راه کی بوده و ...........

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

کتاب خرمگس نوشته لیلیان اتیل وینیچ هم قبول دارم به نظرم اون قشنگ ترین کتابی که خوندم البته من بیشتر از بعد یک مبارزه درونی و مذهبی بهش نگاه می کنم یک انتقاد مذهبی شدید و قوی و روند داستان که خیلی خیلی خوب پیش می ره قدرت نویسندگی بالا

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

یک کتاب دیگه هم که حتما پیش نهاد می کنم بخونید "رنج و سرمستی " در مورد زندگی میکل آنژ
    قسمت های خیلی زیادی از کتاب تحلیل هنری کارهای اونه و این که هر قسمت از یک مجسمه چه معنایی داشته
    اینم خیلی خوبه بهتر از وان گوگ
    و چیزای خیلی زیادی برای یاد گرفتن داره این که می شه خیلی راحت از خیلی چیزا گذشت من خودم 2 نفر را می شناسم که معتقد بودن این کتاب زندگیشونا خیلی تحت تاثیر قرار داده و حتی عوض کرده
    البته کتاب توی بازا نیست چون تجدید چاپ نشده و فقط چند نسخه اش هست احتمالا توی کتاب خونه های عمومی قدیمی تر بتونید پیدا کنید

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

خوب من پیش نهاد می کنم بخونید
    چون شاید بعضی قسمتهاش از ذهن نویسنده باشه اما حداقل روندت کلی از روی تاریخ اومده و چیزای خیلی قشنگی بیان می کنه این که تابلوهای معروفش را کی و کجا کشیده ؟ واقعا قضیه گوشش چی بوده ؟ حامیش تو این راه کی بوده و ...........
    خب دیگه مثل اینکه باید بخونمش. و البته کتاب دیگری که معرفی کردید. منتها فکر میکنم یک کمی از عنوان تاپیک که رمان است دور میشیم که مهم نیست.
    من فکر میکنم که هر کس با توجه به درونیات خود کتابی را بیشتر میپسندد. اما بعضی کتابها را باید خواند چون مثل الفبایی است که باید یاد گرفت و لازمند. از جمله " ادیسه" ، " حافظ" "سعدی" "نیما" و ...
    و دیگر آثار بسیار مشهوری اند که در دنیا همیشه از شخصیتهای آنان مثال زده میشود مثل "شاهنامه" " بینوایان" "دن کیشوت" و...

رمان دیگری که از شاهکارهای کلاسیک است و دوست دارم از آن نام ببرم."برادران کارامازوف" اثر داستایفسکی است. 3 برادر از نوع مختلف عقیدتی و رفتاری. باید خواند و لذت برد. ترسیم ادبیاتی درونی هر کدام شگف انگیز است. توصیه میکنم که اگر حوصله کردید برای خواندنش(آخه دو جلدیه) ترجمه "صالح حسینی" را بخوانید تا بیشتر لذت ببرید.

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

"فرنی و زویی" اثر جی دی سالینجر.
    کسانی که فیلم "پری" را دیده اند متوجه باشند که این فیلم برداشت آبکی از نوع ایرانیزه شده آن بود از این رمان مشهور. منتها چون نویسنده هیچگاه اجازه ساخت فیلم ار رمانهایش را نداده "مهرجویی" از فرصت عدم رعایت قانون کپی رایت در ایران استفاده کرده و فیلمش را ساخته است. وگرنه دیگر سینماگران مشهور دنیا از اثار سالینجر خواهان ساختن فیلم هستند.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

یک کتاب دیگه که تازه خوندم "وداع با اسلحه " نوشته ارنست همینگوی بود خیلی رمان قشنگی نیست اما قشنگ حرفهایی برای گفتن داره درباره اوضاع جنگ این که چه طور بعضی ها وارد جنگ شدن چه طور خارج شدن و البته قدرت داستان به نظر من توی چند صفحه اخرشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •