تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 130 اولاول ... 3910111213141516172363113 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 1297

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

آخر فروم باز sama_65's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    آسمــان

پيش فرض

من خودم کتاب "چراغهارا من خاموش میکنم" نوشته ی خانم زویا پیرزاد رو خوندم.
    فوق العاده زیبا بود!
    داستان در مورد زندگی یه خونواده س از زبون مادر خونواده.
    خیلی ساده، روون در عین حال تاثیر گذار بود.
    اینطور که شنیدم، جزو 10 رمان پر فروش تاریخ ایران هم شده. (حالا یا این کتابش بود یا کتابای دیگه ش که بصورت داستانهای کوتاه هست)
    پیشنهاد می کنم مطالعه ش کنین.

حـــــرفـه ای magmagf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

فوق العاده زیبا بود!
    اینطور که شنیدم، جزو 10 رمان پر فروش تاریخ ایران هم شده. (حالا یا این کتابش بود یا کتابای دیگه ش که بصورت داستانهای کوتاه هست)
    به نظر منم کتاب جالبه خیلی روون نوشته شده خیلی ساده و جذاب همین کتابش همون سال یا پرفروش ترین کتاب سال ایران شد یا بهترین یادمه یک جایزه ای برده بود
    اما کتاب سه استانش به اون قشنگی نیست

داره خودمونی میشه هبوط's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

[QUOTE=sise;1156683]
    نگاه به رمان نگاهی سطحی نیست دوست عزیز. در رمان بدون اینکه شخص شعار و بیانیه بدهد برشی از زندگی واقعی را در جلو شما قرار میدهد. در رمان نویسنده نظر نمیدهد بلکه به تصویر میکشد تا تو خودت عمیقا بفهمی.
    خودت گفتی برشی از زندگی ولی بعضی از کتابا خود زندگیند آدم یه رمان رو میخونه اگه خوب بود باز هم میخونه و شاید صدها بار و شاید برای کسی رمان هم یه کتاب زندگی باشه
    ولی هبوط برای من مثل بئاتریس دانته بود که دستامو گرفت و منو به جایی بالاتر از اون که توانش رو داشتم برد و اگه دستش رو رها کردم و بعد که به خودم اومدم دیدم راهی رو که به سوی خدا داشتم رها کردم و بعد دوباره خودم رو به دستای مهربون بئاتریسم سپردم فرصت ما خیلی کمه واسه بیراهه رفتن وقتی نیست
    معنای نهفته در دل این کلمات را دریاب
    ببخش که از موضوع دور افتادم خواستم نگاهم رو به هبوط برات بگم البته از موضوع دور شدن برای بهمنی ها عجیب نیست

آخر فروم باز sise's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

[QUOTE=هبوط;1160128]
    خودت گفتی برشی از زندگی ولی بعضی از کتابا خود زندگیند آدم یه رمان رو میخونه اگه خوب بود باز هم میخونه و شاید صدها بار و شاید برای کسی رمان هم یه کتاب زندگی باشه
    ولی هبوط برای من مثل بئاتریس دانته بود که دستامو گرفت و منو به جایی بالاتر از اون که توانش رو داشتم برد و اگه دستش رو رها کردم و بعد که به خودم اومدم دیدم راهی رو که به سوی خدا داشتم رها کردم و بعد دوباره خودم رو به دستای مهربون بئاتریسم سپردم فرصت ما خیلی کمه واسه بیراهه رفتن وقتی نیست
    معنای نهفته در دل این کلمات را دریاب
    ببخش که از موضوع دور افتادم خواستم نگاهم رو به هبوط برات بگم البته از موضوع دور شدن برای بهمنی ها عجیب نیست
    من رفتم کتاب را ورق زدم دیدم که همهشو قبلا خوندم!
    من حتی با این کتاب زندگی کرده ام. اون داستانی که وصف یک دختر را میکند - در روزی غمگین بدون اینکه گفتگویی با هم داشته باشند -در زندگی ام تجربه کرده ام و خودم بارها کتاب آندره ژید را بر سرش کوباندم با آن جمله معروفش!! با توصیف کویرش بارها سر به بیابان گذاشته ام و...
    البته خیال نکنم که این کتاب را نشود حتی رمان نامید. کتاب جامعی است که میتوان در آن احساس، عقل، عاطفه و ... را درآن دید. بهر صورت هر مطلبی که عمیق گفته شود و با درون انسان رابطه داشته باشد- فرقی نمیکند که قالبش چه باشد- میتواند الگو و روشنبخش زندگی ما باشد.

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

"دن کیشون" اثر ميگوئل سروانتس ( 1547- 1616 )

داستان طنزآمیز اما در واقع غم انگیز مردی ست که ماند گذشته همه دلاوریها و بزرگیها را در بودن در نقش "شوالیه" ای میبیند که در سراسر سرزمینها خواهان برقراری عدالت و جوانمردیست. او با مهتر خود به همه جا سفر میکند و نقش شوالیه را بازی میکند که باعث تفریح همگان میشود. دن کیشوت از آثار معروف جهانی است.
    بخوانیدش!!

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

البته اگه قضیه توضیح دادن به اون معنا باشه خوب همون رومن رولان اذیتم می کنه
    توی داستان بابالنگ دراز منظورم توصیف زیادی نبود منظورم کش دادن بیش از حد بعضی از قسمت ها بود

اره اگه دیده باشید 2 تا تاپیک هست که اقای ماریو کتاب های کم حجم را توش تایپ کرده من خودم کتابشو ندارم اما اگه گیر اوردم شروع می کنم تا با کمک هم تایپش کنیم
    خب من همین حالت رو درباره بالزاک دارم...
    سعی میکنم تا اواخر هفته آینده تایپش رو شروع کنم. ممنون

جین ایر را می گن شاهکار شارلوت برونته شناخته شده
    چیز جالبی که توی کتاب بهش اشاره می شه اون روح عظیمیه که در همه ما وجود داره و به کم اون مشکلات را تحمل می کنیم . قسمت هایی که کشیش سعی می کنه عقیده های خودشو یک جوریبه جین تحمیل کنه جالبه .
    اما به نظرم زیاد جالب تموم نشده و صحنه های عاشقانه اش هم خیلی سرد و دوره .
    تقریبا باهاتون موافقم

نان و شراب را هم خیلی وقت پیش خوندم موضوعش درست یادم نیست اما وقتی خوندم خیلی خوشم اومد از اون کتاب هایی بود که به نظرم بهتر یک وقتی حتما واسه خوندنش گذاشت
    یک ارتباطی با رمان دانه زیر برف داره یکیشون در ادامه اون یکی نوشته شده دانه زیر برفم کتاب قشنگیه
    اگه کتا دانه زیر برف رو پیدا کردم... حتما میخرم... ممنون

از بالزاک دو تا کتاب خوندم
    یکی کتاب زنبق دره شاید سبک نوشتنش یک کم سخت و کند باشه و اذیتتون کنه اما به نظر من واقعا محشر بود واقعا کتاب قشنگی بوداز کتاب هایی بود که به نظرم خوندن هر صفحه اش نیروی زیادی از ادم می گرفت و فوق العاده پرمعنا بود .
    خیلی زیبا یک مادر فداکار را با تمام دغدغه هاش و رنجهاش نشون می داد . اون بعد حیوانی انسان که نهایتا به خاطر وسوسه بر شرافت ادمی غلبه می کنه . بردباری که در وجود ما هست تا به کمک اون گناهان عزیزانمونا تحمل کنیم چون می دونیم بهشون رضایت خاطر می ده .
    برای من واقعا داستان جالبی بود

اون یکی هم " دختر عمو بت " بود
    داستان در مورد پیردختری که با کمک به یک پسر جوون بالاخره اونا به خودش متعهد می کنه ولی بعد یکی از دختران جوان فامیل او پسر را از چنگش در می یاره و بت هم به انتقام جویی بلن می شه
    نمی دونم داستان برای من خیلی ملموس نبود بد نبود اما خوب خوب تموم نمی شد برای منم خیلی بیگانه بود
    حقیقتش من همون باباگوریو رو خوندم... اعصابم خرد شد اما چون معمولا عادت ندارم کتاب رو نیمه کاره رها کنم تا آخر خوندمش اما حقیقتش خوشم نیومد

فوق العاده زیبا بود!
    به نظر منم کتاب جالبه خیلی روون نوشته شده خیلی ساده و جذاب همین کتابش همون سال یا پرفروش ترین کتاب سال ایران شد یا بهترین یادمه یک جایزه ای برده بود
    اما کتاب سه استانش به اون قشنگی نیست
    بله کتاب جالبیه... خیلی روون و خیلی جذاب و همین کتابش به عنوان پرفروشترین انتخاب شد.

-------------------------------------------------------------------------

در ضمن احتیاج به معرفی نداره:

کتاب بینوایان اثر معروف و مشهور ویکتور هوگو خیلی عالیه... من ترجمه مستعان رو دارم

و خب عاشق خیلی از قسمتهاش هستم... اما بخش اولش رو که درباره کشیشی که ژان والژان رو به راه راست هدایت کرده صبحت میکنه ... خیلی دوست دارم.. بخش ویژه ام هستش.

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی

کتاب ساختار روایی ساده ای دارد. گویی خیلی روراست و آسان به سراغ زندگی میرود. داستان پیرمرد ماهیگیریست که 80 روز نتوانسته ماهی بگیرد و همه او را بدشانس میدونند اما پسرک شاگردش ترجیح میدهد با او باشد ولی والدینش مانعش میشوند چرا که ماهیگیری بد شانستر از او را نمیشناسند. اما در اخرین سفر دور و دراز این ماهیگیر پیر چنان ماهی ای به تورش میافتد که نظیری نداشته. اما در طول راه با کوسه های زیادی روبرو میشود که کار او را دشوار میکنندو ...جدال با کوسه ها در واقع نمودی از جدال انسان در زندگی اش میباشد.

از این رمان فیلمی هم ساخته شده که بدتر از این نمیشود رمانی را خراب کرد!!

پروفشنال shvalaie's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی

از این رمان فیلمی هم ساخته شده که بدتر از این نمیشود رمانی را خراب کرد!!
    سلام ... رمان بدی نیست... مخصوصا صفحات آخرش اما

باورم نمیشه که از فیلمش خوشتون نیومده ... بازی آنتونی کویین توش خیلی خوبه و فیلم رو هم بد نساختن...

تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Anywhere but here

پيش فرض

سلام ... رمان بدی نیست... مخصوصا صفحات آخرش اما

باورم نمیشه که از فیلمش خوشتون نیومده ... بازی آنتونی کویین توش خیلی خوبه و فیلم رو هم بد نساختن...
    شاید من اقتباس دیگرشو دیده باشم! در این فیلمی که من فقط کمیشو دیدم تا اونجایی که من یادمه از آنتونی کویین توش خبری نبود.

اگه نباشه جاش خالی می مونه rafifar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

کتاب دختری در مه که راجع به زندگی یه دخترست که باباش بهش تجاوز کرده ....
    و
    کتاب دالان بهشت که یه قصه ی عشقی از زبون دخترست
    و
    کتاب گشتره ی محبت که در مورد اوج از خود گذشتگی یه مادر به خاطر فرزندشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •