تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 126 از 130 اولاول ... 2676116122123124125126127128129130 آخرآخر
نمايش نتايج 1,251 به 1,260 از 1297

نام تاپيک: معرفي كتاب هايي كه خوانده ايم

Crisis Manager kasra_khan2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

عنوان کتاب: #گرسنه
    نویسنده: #کنوت #هامسون
    مترجم: #احمدگلشیری

خلاصه داستان: حکایت زندگی مردی از زبان خودش که درگیر بدست آوردن نان شب و جایی برای خواب است، در عین حال با تمام وجود سعی در حفظ غرور و رعایت عرف و اخلاق یک زندگی شرافتمندانه و بدور از دزدی و ریا می باشد.

کتاب نثر خیلی روان و محاوره ای داره، و این باعث میشه از خواندنش خسته نشین. در همان چند صفحه اول به شما این امکان رو میده که فضا، شخصیت و اصل داستان را در ذهنتان شبیه سازی کنین، چیزی که من ترجیه می دم به کار بقیه نویسنده ها که باید ۱۰۰ صفحه بخوانید تا تازه معما برای شما حل شود و متوجه بشید شخصیت اصلی که هست، چه می خواهد و کلاً فضا را کاملاً لمس کنید.

حدود ۲۶۰ صفحه میباشد که به جرات میتونم بگم ۲۰۰ صفحه اولش رو خیلی سریع جلو میرید، اما بعد کم کم از غرور بی جای نقش اول داستان خسته می شوید، و در نهایت پایان داستان که به من اصلاً نچسبید. هرچند، سورپرایز خوبی هم بود.

2. 9 کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

قلعه حیوانات!!!!
    یکی کتاب 100 صفحه ای که خواندن اون از نون شب هم برای مردم جامعه ما واجب تره...فقط این رو بگم اگه نخونید نصف که هیچ تمام عمرتون بر فناست!!
    یعنی چنان اوضاع کنونی برخی ملتها رو در قالب داستان شرح میده که بعد از شروع خودندنش یه لحظه هم نمیتونید ازش دست بکشید!!!
    و فقط همین رو بگم تا اونجا که من میدونم در دوره رئیس جمهور قبل اجازه نشر این کتاب باطل شده بود!!!.... خودتون بخونید تا متوجه شید چرا؟؟!!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    عنوان کتاب: #قلعه #حیوانات
    نویسنده: #جورج #ارول
    مترجم: #امیرامیرشاهی

این یکی از کتاب هایی بود که می دونستم باید قبل مردن بخونمش اما متاسفانه کاملاً یادم رفته بود. سپاسگزارم که دوباره یادآوری کردین.

کتاب رو به سختی بشه از کتاب فروشی تهیه کرد، اما خوشبختانه مسولین عزیز و زحمت کش هنوز فشار زیادی به دست فروش های کنار خیابان نمیارن و به راحتی یه نسخه قدیمی اما نو، را تهیه کردم.

کتاب نثر خیلی روونی داره و از اون جایی که از توصیفات بیخودی و اضافی خبری نیست و حجم کتاب هم کم، خیلی سریع میشه تمامش کرد.

در پایان، خیلی عصبی شده بودم، واقعاً حس می کنی زندگی امروزت همان چیزی هست که در داستان نقل میشه. حتی از یک جایی به بعد، وقتی شخصیت های داستان را بطور جمع با واژه 'حیوانات' خطاب میکرد، حس می کردم واقعاً لغتی بهتر از این برای خطاب قرار دادن خودم نیست!

4. 14 کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه نگار بانو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    تهرانـــ

پيش فرض

صد سال تنهایی، اثر گابريل گارسيا
    ترجمه: بهمن فرزانه
    کتابی درباره تاریخ، عشق، جادو..

6. این کاربر از نگار بانو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

صد سال تنهایی، اثر گابريل گارسيا
    ترجمه: بهمن فرزانه
    کتابی درباره تاریخ، عشق، جادو..
    کاش کمی بیشتر توضیح میدادین.

من این کتاب رو خوندم، اما متاسفانه اونقدر شخصیت های کتاب زیاد بودن و عوض شدن، و داستان یه حس تکرار شدن متناوب رو میداد که تمامش نکردم.

8. 2 کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه نگار بانو's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    تهرانـــ

پيش فرض

کاش کمی بیشتر توضیح میدادین.

من این کتاب رو خوندم، اما متاسفانه اونقدر شخصیت های کتاب زیاد بودن و عوض شدن، و داستان یه حس تکرار شدن متناوب رو میداد که تمامش نکردم.
    بله با شما موافقم ..
    در اینکه این کتاب کمی سنگین هست شکی نیست .
    آن هم بخاطر تداخل شخصیت های مختلف داستان در هم هست
    و دیگر بخاطر اینکه چند بار داستان به زمان عقب باز میگردد و باز به حال می اید ..

در واقع بیانگر زندگی شش نسل خانواده بوئندیا هست. که در طی داستان بعضی از این شخصت ها ناپدید میشوند و بعضی دیگر میمیرند .
    سبک این اثر رو رئالیسم جادویی خواندند منتقدان .

10. 4 کاربر از نگار بانو بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

عنوان کتاب: #رذل
    نویسنده: #آندره #ژید
    مترجم: #علی #پاکبین

بعد از کتاب آهنگ عشق، دوست داشتم بیشتر با اثرهای آندره ژید آشنا بشم. در نتیجه از بین کتاب هایی که نوشته بود، سراغ این رفتم.

کتاب از زبان (میشل) مردی است که داستانِ مدت کوتاهی از زندگی زناشویی خودش را برای دوستانش شرح می دهد. اسم کتاب برگرفته از این موضوع است که در انتهای داستان خواننده را بر سر این دوراهی قرار می دهد که میشل را گناهکار خطاب کند یا بیگناه.

میشل داستان را از آنجایی آغاز میکند که تازه با همسرش ازدواج کرده و علاقه و شناختی نسبت به همسرش ندارد. وی برای تفریح/ماه عسل به همراه همسرش به شمال آفریقا می رود اما در آنجا باید با بیماری سل دست و پنجه نرم کند. با مراقبت های بسیار خوب همسرش، مارسلین، بهبودی خود را بدست می آورد و به فرانسه باز می گردند. زندگی آنها برای مدتی بسیار عالی پیش می رود. میشل کم کم از قید و بند زندگی خسته شده، و بدنبال رهایی از آنهاست که ناگهان مارسلین نیز به بیماری او مبتلا می شود و حالا نوبت اوست که از او مراقبت کند.

12. 5 کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

رمان هايى كه تأثير گذار بوده براى من، بسيارند...
    با اين حال چند تا رو اينجا معرفى ميكنم: مسخ ( فرانتس كافكا)، موش ها و آدم ها ( جان اشتاين بك)، درد (نويسند شو يادم رفته كى بود)، خداوند مگس ها ( ويليام گولدينگ)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

راستى جمهوريت از افلاطون، تكان دهنده بود براى من. هر چند جزو رمان محسوب نميشه.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

هزار خورشید تابان

خالد حسینی
    مهدی غبرائی

کتاب شرح زندگی و سیاه بختی زنان افغانی و تا یک حدودی وضعیت افغانستان در سال های اخیر می باشد . شخصیت های اصلی کتاب مریم و لیلا هستند . مریم دختر نامشروع یکی از پولداران هرات از خدمتکارش می باشد . در زمانی کودکی مریم هنوز جنگ در افغانستان شروع نشده . مریم ننگ پدرش است و از خانه رانده شده . او نماد زندگی زنی از طبقه پایین افغانستان در زمان صلح است که اواخر عمر خود را نیز در جنگ طی می کند . لیلا دختری از یک خانواده روشن فکر افغانیست که از همان کودکی جنگ ب او سایه می افکند . نمادی از زندگی زنان دوران جنگ . سرنوشت مریم و لیلا به هم گره می خورد ......
    آنچنان خوب نبود اما از بادبادک باز بهتر بود حداقل ادمهای سیاه و سفید نداشتیم ادمها و عکس العملاشون عادی بودند . در حقیقتبه نظر من موضوع داستان برای نویسنده خیلی مهم تر از شخصیت های داستان بود . یک جورایی سبک نوشتنش خسته کننده بود یعنی یکنواخت بود یک سوم شخص هی داشت واسه شما قصه می گفت اما اطلاعاتش از اوضاع زنان توی افغانستان به نظرم خیلی خوب بود قشنگ این قسمت از اطلاعات را منتقل کرده بود . از اشاره اش به شاعرهای ایرانی هم بسیار خوشحال می شوم . جملات قشنگ هم زیاد داره
    مهم ترین اشکالش هم این بود که بیش از حد طولانی بود قصه باید خیلی قبل تموم می شد . یعنی قصه رو می گه ماجرا هم تموم می شه اما می خواد بیاد خلاصه نوادگان شخصیت ها را هم بگه . مثلا شخصیتی که اعدام می شه باید ببینیم سال ها بعد یک بچه که به دنیا می یاد اسم اونو روش می ذارن با شرح کامل . وقتی غصه تموم شده خوندن اینها خوشایند نیست دیگه
    داستانى نااميد كننده و زجر آور بود براى من. بخصوص اون قسمت كه ليلا با فرزندش در اتاق زندانى ميشن.

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

عنوان پروانه ای خواب آلود (جمع پریشان بهترین هایکوها)
    گرد آوری: کاوه گوهرین
    ناشر: کتاب سرای نیک

این کتاب مجموعه ای زیبا از بهترین هایکوهایی هست که نویسنده از شاعران ژاپنی و ایرانی جمع اوری کرده
    در هر صفحه یک هایکو امده که در بعضی از موارد در صفحه ی مقابل توضیح مختصری در توضیح اون هایکو یا نویسندش داده شده
    بنظرم خیلی کتاب جمع و جور و جالبی هست برای علاقه مندان به این سبک شعری که از ژاپن آمده است.

17. 4 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •