تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 16

نام تاپيک: مشکل با اسپیکر

آخر فروم باز Ali_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    اصـــــــــفــــــهــــــان

پيش فرض مشکل با اسپیکر

با سلام خدمت دوستان و پاتال و حمید عزیز
    من یه مشکلی با اسپیکرم داشتم(یکی نه 2 تا) مشکلم اینه که وقتی مثلن دارم آهنگ میگذارم یکی از اسپیکرا صداش شروع به خش خش میکنه به حدی این صدا زیاده و اعصاب خردکنه که من مجبورم اون اسپیکر را (بلندگو) را قطع کنم یا خاموش کنم ولی بعد چند دقیقه درست میشه و بعدن روز از نو روزی از نو(این مشکل فقط مربوط به یه بلندگو خاصه)

مشگل دیگه هم با باس اسپیکره یعنی خراب شده و اصلن نمیشه باس را روشن کرد چون صدای خیلی بدی میده و از قسمت گرد که ماله باسه . هوای زیادی خارج میشه
    ممنون میشم اگه مشکلمو حل کنید
    اسپیکرم میکرولبه :roll:

حـــــرفـه ای Mehdi_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

علي جان حتما اساتيد بخش سخت افزار مثل حميد جان يا پاتال جان جواب اين سؤال رو كامل خواهند داد اما بعضي اوقات خش خش صداي اسپيكر به خاطر كثيف شدن ولوم اسپيكر هست.
    در مورد هوايي كه از ساب ووفر بيرون مي آيد هم بايد بگم كه اين طبيعي است و بايد هوا خارج بشه. ولي اينكه صداش مي گي خيلي بده شايد با تنظيمات خود اسپيكر يا تنظيمات ولوم در سيستم بتوني بهترش كني.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Unix's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    هر جا كه مي دانيد و يا نمي دانيد.

پيش فرض

اگر مشكل شما حل نشده بايد بگم كه
    خارج شدن هوا از قسمت Sub woofer كاملا عادي است

به نظر من اگر مشكل از اتصالات و سيم ها نباشه به احتمال زياد منبع تغذيه ي بلندگو ويا خازن هاي صافي آن ضعيف شده

البته در اين صورت تعمير آن كار تو نيست ببرش يه تعميرگاه يا يدونه ديگه بخر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2005

پيش فرض

سلام
    اسپيكرت رو ببر پيش تعمير كار ضبط و بلند گو چون احتمالا خازن اسپيكرت مشكل پيدا كرده . زياد باهاش ور نرو.

اگه نباشه جاش خالی می مونه پوریا's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    In Sin

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    منم مشکل شما رو دارم البته مشکل دومتونو مال منم میکرولبه اسپیکر خوبی نیست وقتی یه مقدار باس میدی از همه جاش هوا میده بیرون در ضمن انگار میخواد بترکه اصلا خوب هوا بندی (اب بندی) نشده ولی یه اسپیکر مثل ART وقتی که باس میدی یه تکونم نمیخوره شبیه میکرولبه ولی یه چیز دیگس!

حـــــرفـه ای HamidFULL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2004
    محل سكونت
    تهران - بازار رضا

پيش فرض

Ali_k عزيز اگه بعد از چند دقيقه درست ميشه شما در قدم اول جای اتصال Speaker راست و چپ رو عوض کن ببين درست ميشه يا نه اگه اون يکی هم خراب شد مشکل اساسی هست البته ميتونی سيم رو هم چک کنی چون سيم ها معمولا بعد از مدتی مشکل دار ميشن
    در مورد باس هم بگم کاملاً طبيعی هست تقريبا اکثر ها اين مشکل رو پيدا ميکنن!

حـــــرفـه ای mehdi87's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    87

پيش فرض

ببخشيد اينو كشنيدم يا يه خاطره افتادم !

يه نفر تازه كامپيوتر خريده بود - بعد اسپيكرشم ميكرولب بود
    آقا اين طرف وقتي داشت آهنگ گوش ميداد ديد از اين سوراخ سابش باد مياد (‌طرف دهاتي بود )‌ يه گوله ابر برداشت چپونت توش - طرف هالو بود - آقا صدا رو زياد كرد بعد يكدفعه صداي بوب اود چي شده بود سابش تركيده بود -

حالا اگه دوست داري سابت بتركه كاري نداري يه ابر ...

حـــــرفـه ای saghy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    قم

پيش فرض

سلام
    علي جان توصيه حميد عزيز را دقيقا اجرا كن . اگر با تعويض جاي باند راست و چپ در خروجي باز هم مشكل در خروجي ثابت بود مشكل از باندهاي شما نيست وگرنه ممكن است بلندگوهاي شما ايراد پيدا كرده يا سوراخ شده باشد . مشكلي كه گفتي بعضي وقتا به جك صوتي مادربرد شما هم مربوط ميشه كه بعضا به دليل زياد جابه جا كردن هدفون و اسپيكر جك از داخل ايراد پيدا ميكنه . يا اينكه خازن ها رگولاتور خروجي صوت ايراد دار شده باشند . آيا هنگام خرخر كردن با قطع و وصل اجراي صدا خرخر بلندگوي شما براي مدتي از بين ميره ؟ (مربوط به خازنهاي رگولاتور) . در ضمن اسپيكرهاي نامرغوبي كه در داخل توليد ميشن اكثرا مشتري گول زن هستن . به دين نوع كه با اجراي يك صداي مهيب و نا هنجار در ساب ووفر ذهن خريدار را به قوي بودن باند ميبرن در صورتي كه تعريف ساب ووفر چيز ديگه اي هست . (متاسفانه :cry: )
    برخي از خواص باند خوب اينه :
    با بالابردن صدا در ورودي يعني كامپيوتر يا هر منبع صوتي استاندارد ! نبايد شما شكست موج يا به نوعي خرابي صدا را در اسپيكر داشته باشيد.
    صداي ووفر و تويتر بايستي داراي هماهنگي و همچنين درصد نويز بسيار پاييني باشند .
    باندها بايستي از بلندگوهاي شيلد استاندارد باشند تا با نزديك شدن به مانيتور ! تاثير نامطلوب و مخرب ميدان مغناطيسي بر روي صفحه مانيتور نداشته باشند .
    قطعات مصرفب به خصوص ترانزيستور هاي قدرت چنانچه از جنس مرغوب باشند هيچ گاه شما با كم آوردن صدا و نشتي حاصل از داغ كردن ترانزيستور و در نتيجه خرخر مواجه نميشويد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Unix's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    هر جا كه مي دانيد و يا نمي دانيد.

پيش فرض

متاسفانه اينا به جاي اينكه از چندين ترانزيستور پر قدرت استفاده كنند ميان و از يك آي سي كوچك استفاده مي كنن كه هم خرجشون بياد پايين

هم اندازه ها كوچكتر بشن اما در عمل ما شاهد افت كيفيت در آن ها هستيم.

آخر فروم باز Ali_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    اصـــــــــفــــــهــــــان

پيش فرض

از همه ی دوستانی که راهنمایی کردن متشکرم بله دقیقن مشکل مثل چیزیه که حمید جان گفتن یعنی یکی از باندها بعضی مواقع صدای خش خش خیلی عجیبی میده و وقتی سیم اون باندو در میاربم و یکم اینور اونور میکنم و تو جاش قرار میدیم درست میشه و دوباره درست یه چند دقیقه بعد دوباره همونجور خش خش میکنه و منم مجبورم میشم یا از یک بلندگو استفاده کنم یا اصلن اسپیکرا خاموش کنم.
    در مورد باس هم بگم من میدونم از اون قسمت هوا خارج میشه ولی این خارج شدن هوا هم بیش از حده هم غیر عادی . و وقتیک که باس را یه کم (2 .3 درجه) زیاد میکنم یه صدایی مثل هلکوپتر میده :shock:

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •