تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 61 اولاول 123456781454 ... آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 604

نام تاپيک: « معرفي و بحث فايروالها »

اگه نباشه جاش خالی می مونه Sadjad Sharifian's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    ايروان - تهرانپارس

پيش فرض

سلام مهدی عزیز...مرسی از جواب...بچه ها اگه کسی هست که اطلاعات شایان ذکری داره بیاد مارم خبر دار کنه!!! قضیه هم اینه : عواقب نصب دو FireWall بصورت همزمان بر روی یک سیستم عامل!
    یا علی.

اگه نباشه جاش خالی می مونه nimaoy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2004

پيش فرض

دوستان ورژن 6 فايروال zonealarm امروز منتشر شده است

حـــــرفـه ای MOHAMMAD_SAT's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

zone alarm از همه مرگ تره

حـــــرفـه ای Mehdi_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

محمد جان سلام. اين تاپيك براي اين ايجاد شده كه با دليل و مستند نقاط قوت و ضعف فايروالها گفته بشه. لطف كنيد از اظهار نظر هاي اين خوبه يا اون بده بدون دليل خودداري كنيد.

حـــــرفـه ای Cracki's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    ســـــوئد

پيش فرض

مهدی جان راست میگه لطفا حتی اگر شده یک دلیل هم بیارید که بعدا این دلایل میتونه دسته بندی بشه. و بهتر از اینه که فقط فقط بکنیم.

خوب حالا من از خودم شروع میکنم و برای شروع فعلا یک دلیل میارم که ZoneAlarm نمیتونه جلوی فرستادن اطلاعات از سیستم شما رو بگیره ... حتی در آخرین نسخه ای که بیرون داده.

بعضی از تروجانها و خیلی از Spyware ها برای فرستادن اطلاعات باید به سرور اصلی شون یعنی سایتی که خود سازنده و اداره کننده تروجان برنامه ریزی کرده باید وصل بشه و برای وصل شدن این نوع تروجانها اکثرا از مرورگر IE استفاده میکنند. و بعد نوبت میرسه به FireFox و Opera.

حالا شما در تنظیمات فایروالتون حتما اجازه وصل شدن IE,Firefox و یا مرورگرهای دیگه رو حتما دادید و فایروال زون آلارم هم برای وصل شدن این مرورگرها فقط یک دفعه از شما سوال میکند که میخواهید و یا نه که اگر شما گزینه به خاطر سپردن پاسخ رو تیک بزنید دیگه برای وصل شدن این مرورگرها و یا هر برنامه دیگری به شما Alert نمیدهد.

حالا فرض کنید که یک تروجان به صورت خواسته با نا خواسته وارد سیستم شما شده است که این تروجان در مرحله اول هیچ خطری ندارد و خطر زمانی صورت میگیرد که این تروجان که در داخل یکی از فایل های اینستال برنامه جاسازی شده اجرا بشود که آنتی ویروس نیز قادر به شناختنش نیست. زمانی که این تروجان اجرا گردد خود را به سرور خود از طریق مرورگر پیش فرض ویندوز وصل میکند تا تروجان اصلی را که حجمش از 10 کیلوبایت به بالا نمیرود را دانلود کند.

شاید برای شما پیش آمده که وقتی یک برنامه را اینستال یا آنیستال میکنید یک سایت که سایت خود برنامه است برای شما باز میشود و از اینستال کردن برنامه این شرکت توسط شما تشکر میکند. دقیقا این نوع تروجانها نیز این چنین عمل میکنند یعنی خودشون از طریق یک برنامه دیگه که مرورگر باشه فعال میکنند. و یا ممکنه یاهو مسنجر و یا Application دیگری .

اگر در سیستم شما برنامه ای مثل مرورگر internet explorer بخواد توسط یک برنامه خواسته یا نا خواسته دیگری اجرا بشود بدون هیچ مانعی باز خواهد شد چون که شما از فایروال قوی زون آلارم استفاده میکنید. و اصلا به شما هشدار نمیدهد که مرورگر شما توسط این برنامه که محلش هم اینجاست قراره که باز بشه ... آیا اجازه این کار را بدهم یا نه... جالب است نه ! امتحانش ضرری نداره.
    برای امتحان کردن فایروال خودتون که زون آلارم باشه مثل روش زیر اقدام کنید.

اول یاهو مسنجر خود را باز کنید و به قسمتی بروید که در زیر عکسش را میبینید و سعی کنید که از طریق یاهو مسنجر خود وارد ایمیل خود بشوید . در این تست ما یاهو مسنجر رو مثلا تروجان ساختگی قرار دادیم که میخواهد مرورگر ما حتی برای یک ثانیه هم که شده باز کند.

شما چه با زدن دکمه Yes و چه با زدن دکمه NO مرورگر اصلی سیستم شما باز خواهد شد ولی اینجا کاری رو که باید یک فایروال خوب انجام بده اینه که به شما هشـــــــــــدار بده که مرورگر شما داره از طریق یک Process دیگه باز میشه و آیا شما اجازه میدهید یا نه ... که ZoneAlarm Pro هیچ پیغام و یا هشداری رو به شما نمی دهد و مرورگر شما بدون هیچ مانعی باز خواهد شد.

اما هشداری رو که یک فایروال خوب باید به شما نشان بدهد را میتوانید در عکس پایین مشاهده کنید.

همانطور که در عکس بالا میبینید که برای بهتر مشخص شدن موضوع من با شماره مشخص نموده ام قبل از باز شدن سایت فایروال به من خبر داده.

قسمتی رو که که شماره یک روبروش قرار داره Process ی است که من قبلا اجازه وصل شدن آن را به اینترنت داده ام یعنی IEXPLORER.EXE و در شماره 2 نشان میدهد که این مرورگر به صورت عادی باز نشده بلکه از طریق یک برنامه دیگه که YPAGER.EXE باشد قصد باز شدن را دارد. و حالا اگر من OK را کلیک کنم سایت مورد نظر باز خواهد شد اما اگر من شماره 3 را انتخاب کنم یعنی Block Network Access ... را انتخاب کنم و بعد OK کنم اجازه باز شدن سایت توسط YPAGER.EXE را ندادم و هیچ اطلاعاتی به جایی فرستاده نمیشه و یا وارد نخواهد شد.

از جمله فایروال هایی که میتونه جلوی این گونه تروجانها رو بگیره میتونم برای نمونه به 2 فایروال Kerio و Outpost Pro اشاره کنم. اونم با تنظیمات خاص.

در بالا یاهو مسنجر را تروجان فرضی انتخاب کردیم اما برای اینکه شما یک تروجان واقعی رو از این نمونه ها داشته باشید من براتون آپلود کردم و اگر خواستید میتونید دانلود کرده و اجراش کنید که بعد از اجرا کردن این تروجان میخواهد که به یک سایت وصل بشود ... آیا زون آلارم تونست از وصل شدنش به سایت جلوگیری کنه...

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این فقط یک نمونه بود بهر حال دوستان دیگه ای هم هستن که میتونن از نقط قوت و یا ضغف فایروال ها با دلیل صحبت بکنند.

موفق باشید.

حـــــرفـه ای Mehdi_Best's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

hamilton جان سلام.
    ضمن تشكر از معرفي اين فايروال عالي، بايد بگم كه در صفحه قبل لينك دانلود همين نسخه جديد داده شده بود. به هر جهت ممنون.

--------------------------------------

اين هم لينك كرك:

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پسورد براي باز كردن

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كركي جان خيلي خوشحالم كه در اين تاپيك به اظهار نظر پرداختي. اطلاعات خوب و قوي شما در اين طور موارد واقعا كمك و راهنماي خوبي براي دوستان عزيز است.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jun 2005

پيش فرض

ميبخشيد اين firewal kerioکه گذاشتيد من با کرکی که داديد کرک کردم ولی باز trial version هستش ممکنه راهه درستشو بگيد ممنون

حـــــرفـه ای MaFia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    Stockholm

پيش فرض

بايد از لايسنس داخل كرك استفاده مي كردين

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •