تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 60

نام تاپيک: دو هسته Intel یا AMD ؟کدوم بهتره؟کدوم ارزون تره؟

پروفشنال alirezatmt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2004
    محل سكونت
    سرزمین میانی

پيش فرض

والا من یه سال نیم ، 2 سالی یه سیستم AMD 3000+ 64bit با هسته Venice دارم کلی فیلم هم باش rip کردم ، خیلی هم خوب جواب می ده . تا حالا هم که سرعتش پایین نیومده . خیلی از دوستام هم دارن راضین .

اگه نباشه جاش خالی می مونه worya_sh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    سنندج

پيش فرض

بله درسته من قیمت یه هفته قبل از عید را داشتم فعلا هم خرید نکردم امروز قیمت گرفتم همین حدودا هستش که شما گفتین .

آخر فروم باز zonealarm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

تجربه بارها نشون داده كه تعصب در زمينه سخت افزار كاملا بيهوده هست و فقط مي تونه باعث محروم شدن از امكانات جديد بشه. الان اينتل پيشرو هست ولي معلوم نيست فردا چي بشه... فقط همينو بگم كه من حاضرم پردازنده ام pin داشته باشه ولي سرعت و كاراييش منو راضي كنه.
    کاملا درست گفتین.

اگه نباشه جاش خالی می مونه dkhx2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    جنوبی ترین نقطه استان فارس

پيش فرض

نوشته شده توسط dkhx2000
    اینم هست که cpu اینتل در واقع دو پردازشگری هست یعنی اگه cpu1 بخواد به cpu2 اطلاعات بفرسته باید اول به مادر برد بفرسته بعد به cpuشماره ی 2

1-منبع؟
    2-cpu1 براي چي بايد به cpu2 اطلاعات بفرسته؟
    3- حالا اين خوبه يا بده؟
    منبع:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو این صفحه، در قسمت Dual Core Implementation (زیر اون عکسی که از صفحه TaskManager انداخته) در انتهای این بخش نوشته:
    Intel, on the other hand, simply put two of their Pentium cores on the same chip, and if they need to communicate with each other it has to be done through the motherboard chipset.

(البته cpu1 / cpu2 صحیح نیست. بهتر بگیم core1 / core2 ! اینجوری صحیح تره.)

برای اینکه بین پردازش هایی که هر هسته انجام میده، بشه بالانس انجام داد و یهو یک هسته بیکار نباشه و هسته دیگه در حال پردازش.

- حالا اين خوبه يا بده؟

راستش در این مورد جوابها خیلی متفاوته. یکسری میگن بده، یکسری میگن تاثیری نداره. مثلا همین آدرسی که بهت دادم، دقیقا بعد از همین جمله
    Intel, on the other hand, simply put two of their Pentium cores on the same chip, and if they need to communicate with each other it has to be done through the motherboard chipset.
    گفته
    This is not as elegant a solution, but it does its job well and allowed Intel to get dual-core designs to the market quickly
    یعنی: درسته این کار زیاد راه حل قشنگ و مناسبی نیست اما خب با همین روش اینتل تونسته به بازار دوهسته ای وارد بشه و نیازها رو برآورده کنه.

من شخصا فکر میکنم عدم انتقال اطلاعات بین هسته ها در درون پردازشگر و انتقال اطلاعات از طریق مادربرد باعث طولانی شدن انتقال اطلاعات و همچنین بار اضافی بر روی مادربرد و در نهایت سرعت و بازدهی پایین تر میشه.

در ضمن فراموش نکنید این مقاله برای 25/3/2006 است و ممکنه (احتمالش خیلی زیاده) پردازشگرهای دوهسته ای که الان تو بازار است از معماری متفاوتی استفاده کنه و این مشکل برطرف شده باشه.

خب ممکنه بازم این اطلاعات ناقص باشه ولی اگه کسی کاملترش رو داره بگه یا اشتباهی چیزی بود بگه ما هم یاد بگیریم

با تشکر از دوست خوبم Ping 127.0.0.1

حـــــرفـه ای Mezzo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    دوست عزیز
    من می خوام بدون تعصب یه قضاوت کنم
    در مورد اینکه از لحاظ قیمت AMD قیمتش پائین تره شک نکن
    اما در مورد کارایی
    بعد از چند سال نمی دونم چرا سرعت AMD ثابت نمی مونه و پائین می آد من اینو نه از روی حدس و گمان بلکه از روی تجربه اینو می گم من حدود 5 سال هست که سیستم می بندم و انواع مختلف رو هم تجربه کردم و بستم
    يعني كلاك پردازنده پايين مياد يا بنچمارك ها به مرور زمان افت نشون ميدن؟ لطفا واضح تر بگيد.

حـــــرفـه ای Mezzo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

نوشته شده توسط dkhx2000
    اینم هست که cpu اینتل در واقع دو پردازشگری هست یعنی اگه cpu1 بخواد به cpu2 اطلاعات بفرسته باید اول به مادر برد بفرسته بعد به cpuشماره ی 2

منبع:

تو این صفحه، در قسمت Dual Core Implementation (زیر اون عکسی که از صفحه TaskManager انداخته) در انتهای این بخش نوشته:

(البته cpu1 / cpu2 صحیح نیست. بهتر بگیم core1 / core2 ! اینجوری صحیح تره.)

برای اینکه بین پردازش هایی که هر هسته انجام میده، بشه بالانس انجام داد و یهو یک هسته بیکار نباشه و هسته دیگه در حال پردازش.

- حالا اين خوبه يا بده؟

راستش در این مورد جوابها خیلی متفاوته. یکسری میگن بده، یکسری میگن تاثیری نداره. مثلا همین آدرسی که بهت دادم، دقیقا بعد از همین جمله
    گفته
    This is not as elegant a solution, but it does its job well and allowed Intel to get dual-core designs to the market quickly
    یعنی: درسته این کار زیاد راه حل قشنگ و مناسبی نیست اما خب با همین روش اینتل تونسته به بازار دوهسته ای وارد بشه و نیازها رو برآورده کنه.

من شخصا فکر میکنم عدم انتقال اطلاعات بین هسته ها در درون پردازشگر و انتقال اطلاعات از طریق مادربرد باعث طولانی شدن انتقال اطلاعات و همچنین بار اضافی بر روی مادربرد و در نهایت سرعت و بازدهی پایین تر میشه.

در ضمن فراموش نکنید این مقاله برای 25/3/2006 است و ممکنه (احتمالش خیلی زیاده) پردازشگرهای دوهسته ای که الان تو بازار است از معماری متفاوتی استفاده کنه و این مشکل برطرف شده باشه.

خب ممکنه بازم این اطلاعات ناقص باشه ولی اگه کسی کاملترش رو داره بگه یا اشتباهی چیزی بود بگه ما هم یاد بگیریم

با تشکر از دوست خوبم Ping 127.0.0.1
    خيلي خيلي ممنون دوست عزيز ...
    البته همونطور كه فرموديد اين قضيه براي پردازنده هاي Pentium D صادق هست و مشخصه كه مطلوب هم نيست ولي در پردازنده هاي Core فكر مي كنم با وجود Advanced Smart Cache يعني Cache مشترك بين دو هسته ديگه احتياجي به مراجعه به چيپست مادربرد نباشه البته دوستان ديگه هم نظر بدن ممنون ميشم.
    يه نكته ديگه اينكه در سوكت جديد AMD استفاده از پهناي باند بالا يا DDR2 امكان پذير شده كه در زمان نوشتن اين مقاله ظاهرا هنوز وارد بازار نشده بود.
    Last edited by Mezzo; 28-03-2007 at 02:53.

حـــــرفـه ای Lord_theOne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    بچه بوشهرم

پيش فرض

نظر شخصي
    1-ماردبرد بايد خوب باشد يعني براي CPU بايد بتواند تمام تواناييهاشو استفاده كند
    2- رم خوب مثل OCZ و حداقل 1 گيگ
    3-CPU من از E6400 خوشم مي ايد مثل آب Over كلاك مي شود فكر كنم براحتي تا 3600MHz مي شود
    ديگه CPU رقيبش نيست البته مدلهاي بالاتر هم دارد ولي اين مدلش حدود 200 هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه worya_sh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    سنندج

پيش فرض

Lord جان من 10 روز یه تایپک گذاشتم که در رابطه با اور و این جور مسایله اگه لطف کنی حالا که 6400 داری یه بنچ از بهترین اورش بزاری ببینیم نتیجه چی میشه .

با تشکر.

اگه نباشه جاش خالی می مونه arash the archer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

متاسفانه پستهاي بعضي دوستان خيلي کودکانه هست
    mahyar جان براي انتخاب خوب اول مشخص کن چقدر پول داري ؛ بعد تعيين کن که چه کارهايي با اون سيستم ميخواي انجام بدي و بعد از اون هم قيمت گيري کن انواع CPU رو و با توجه به قيمت اونها رو مقايسه کن (از سايتهايي مثل tomshardware ميتوني استفاده کني )

به دوستان بر نخوره ولي بعضي از پستها منو برد به دوران خوش کودکي که بنز و BMW رو تو سرو کله هم ميزديم
    يا ماشين باباي من اينطوريه ماشين باباي تو اونطوري
    من خودم سالهاست از AMD استفاده ميکنم چون لزومي به استفاده از Intel نديدم ؛ هيچ مشکل گرمايي هم در اون نديدم حتي در مدلهاي خيلي قديمي مثل K6 @ 266 چون هميشه از فن خوب استفاده کردم ؛ در بعضي موارد از فنهاي Intel استفاده ميکردم چون فنهاي Intel حرف نداره از نظر طول عمر و sanyo اونها رو ميسازه و من در سري CPU هاي AMD ,k6 K6II,K6III از فن intel استفاده ميکردم چون اون زمان مثل الان فن خوب تو بازار کم بود الان که ديگه همه رنگش هست و هيچ مشکلي از نظر انتخاب وجود نداره
    در مورد سرعت هم من هيچ کم و کسري نديدم و حتي يادمه k6 @ 266 من از بيشتر PII هاي زمان خودش بهتر بود
    زمان P4 و آخرهاي PIII هم تا همين اواخر که core doue در اومد هم همينطور بود و athlon هاي AMD خيلي خريد بهتري بود
    ولي الان يه کم وضع فرق داره در سريهاي بالا و طبيعتا گرون intel بهتره البته نه در همه موارد , و در سريهاي پايين تر AMD ولي اين هم يه قانون کلي نيست و بايد مقايسه کرد تا بهترين نتيجه رو گرفت.
    حساسيت روي مارک بچه گانه هست ؛ خدا رو شکر که الان دو تا brand خوب وجود داره تا باهم رقابت کنن که من مصرف کننده بتونم ارزون تر بخرم (7-8 سال پيش که Intel خودش رو يکه تاز ميديد قيمت خون باباي آدم بود CPU هاش )

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

اقا ما هم همین را گفتیم انگار بعضی از دوستان سهام داری چیزی هستند که اینطور سنگ انتل را به سینه می زنند.
    بعدش اصلا نگاه نمی کنند ببیند قضیه چیه طرف گفته بهترین دوهسته ای که ارزون باشه جواب بهش می دن اینتل قویه. 100 تا پست دادن طرف نفهمید که می گن بهترین انتخاب دوهستهای که الان ارزون باشه athlon x2 3600 یا 3800 هستش ادعای حرفه ای بدنشون انقدر زیاده که رفته 2 تا بنچ از یه سی پی یو سرور زده که هیچ ربطی به قضیه نداره و بچه مردم را سردرگم می کنه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •